Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Akülü ve aküsüz tekerlekli sandelye nasıl taşınır ?

Sağlık sorunları nedeni ile tekerlekli sandalye ihtiyacı duyan yolcularımız martiGO'dan bilet satın alım sırasında özel hizmetler kısmından ilgili kısmı işaretlereyek ekleyebilir; dilerse de bilet alım sonrasında 7/24 işlem yapan martiGO çağrı merkezi ekibimiz ile iletişeme geçerek işlem yapabilir. Kurallar çoğu havayolu firmasında benzerlik göstermektedir ve şu şekildedir;

Kendi aküsüz tekerlekli sandelyesi ile uçulacak ise herhangi bir ek ücret alınmaz ve uçağın başına kadar bu sandelye ile gidilebilir. Sonrasında görevliye teslim edilir. Uçuş bitiminde aynı şekilde görevliden teslim alınabilir.Uçuşlarda sıvı aküler taşınmaz.Kuru Akülü/Jel Akülü tekerlekli sandalyeler batarya akü başlarının kısa devreyi engelleyecek şekilde korunması koşulu ile tekerlekli sandalye güvenli bir şekilde bağlanmış olarak taşınır.Batarya gücü ile çalışan ve özellikle kullanıcı tarafından ayarlanabilir şekilde dizayn edilmiş bataryalı araçlar(örneğin:portatif) için gerekli önlemler alınır:Batarya(lar) çıkarıldıktan sonra tekerlekli sandalyeler kontrol edilmiş (Uçak Altı) bagaj olarak herhangi bir kısıtlama olmadan taşınabilir. Bataryaların akü başlıkları izole edilerek kısa devreden korunmalıdır. (Örneğin Kutup başlıkları bantlanarak) Koruyucu kılıfa konularak çıkartılan bataryaların hasar görmesi önlenmelidir. Batarya(lar) yolcu kabininde taşınmalıdır. Ekipmanın batarya ayırma işlemi kullanım talimatı izlenerek veya sahibi tarafından yapılmalıdır.

Maksimum 1 adet 300 Wh’ı geçmeyen yedek batarya veya 2 adet her biri 160Wh’i geçmeyen yedek batarya taşınabilir

Tekerlekli sandalyeler uçak altında ve ücretsiz taşınır,serbest bagaj hakkına dahil edilmezler.