Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Evcil hayvanla uçak yolculuğu yapmak mümkün mü?

Evcil hayvanla uçak yolculuğu yapmak mümkün mü? 

Evcil hayvan taşımacılığı prosedürlerine göre mümkün. Biricik dostun, evcil hayvanla seyahat koşullarına uyuyorsa onunla birlikte uçağa kabul edilebilirsiniz. Bunun için size yardımcı olması adına martiGO call center ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Evcil hayvanla uçak yolculuğu yapmak için dikkat etmen gereken kuralları şu başkılarda toplayabiliriz.

Rezervasyon

Sağlık Raporu ve Kimlik

Uygun Kafes

Ek Ücret

Evcil hayvanınla beraber seyahat etmeye karar verdikten sonra yapman gereken ilk şey, martiGO call center ekibi ile iletişime geçip uçakta yer ayırtman. Her uçağın belirli sayıda evcil hayvan kotası bulunmaktadır.

Evcil hayvanınla uçak yolculuğuna çıkmadan önce veterinere gidip seyahat etmekle ilgili hiçbir sakıncası bulunmadığını belirten bir sağlık raporu alman gerekiyor. Bu raporun kaşeli ve imzalı olması, önemli bir detay. Sağlık raporunun dışında aşı kartının dahil olduğu, geçerli bir hayvan kimlik kartına veya pasaportuna da sahip olman gerekiyor

Evcil hayvanla uçağa bineceksen hem senin hem dostunun hem de diğer yolcuların rahat bir şekilde seyahat edebilmesi için uyman gereken bazı prosedürler var. Bunlar;

Evcil hayvanın için uygun bir kafes ya da kutu edinmelisin. Kafes ya da kutu ne kadar sade olursa o kadar iyi.  

Evcil hayvanın belirli ağırlığın üzerindeyse ya da kutusunun boyutları fazla büyükse evcil hayvanın kargo bölümünde seyahat eder. Evcil hayvanınla beraber uçağa binmek istiyorsan kedi ve köpekler için uygun bir sepet

Evcil hayvanı taşıyacağın sepetin azami 32*32*50 boyutlarında olmasına dikkat et.

Evcil hayvanla uçak yolculuğu yapmadan önce güncel bilgileri öğrenmek için çağrı merkezinden destek al.

Eger kafesi ile belirlene kiloyu geciyorsa ucakta özel olarak ayrilmis isitmali  bir  bölüm olan kargo kisminda  seyahat etmesi gerekiyor dostumuzun. 

Evcil hayvanla yurt dışına uçakla seyahat edebilmen için evcil hayvanının aşıları tam olmalı ve beklenen sağlık testlerinden geçebilmeli. Bu testlerin geçerli sayılması için evcil hayvanını, seyahatten 4-5 ay önce veterinere götürmen iyi olur.

Kuduz titre (titrasyon) testi. Avrupa Birliği ülkeleri, giriş yapacak hayvanlar için bu testi zaruri kılmış. Üstelik bu testin sonucundan itibaren 3 ay geçmiş olması gerekiyor.

Evcil hayvanın mikroçip taşımalı.

Evcil hayvanın için Avrupa Birliği Pet Sağlık Formu temin ederek şehrin gümrük müdürlüğünde gerekli işlemleri yaptırmalısın.

Gideceğin ülkenin büyükelçilik biriminden detaylı bilgi edinerek sorunsuz bir şekilde evcil hayvanınla yurt dışına çıkabilirsin.

Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.