Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Uçak yolculuğunda bagajım zarar görürse ne yapabilirim?

Uçak yolculuklarında yolcuların yaşadığı sorunların başında kaybolan ya da uçuşlarında zarar gören bagajlar yer almaktadır. Bu nedenle eğer isterseniz seyahat öncesinde bagajınızda yer alan eşyaların bir listesini yapabilirsiniz. Böylece kaybolan bagajınız için uçuş sonrasında Lost and Found kısmından ya da  havayolu kontuarından form doldurarak kayıp bagajınızın bulunmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca önemli olan bir diğer noktada check-in işlemleri sırasında size verilen bagaj etiketinizi kaybetmemeye özen göstermelisiniz.Eğer bagajınızı teslim aldığınız an uğradığı hasarı görebiliyorsanız, hemen bagajının önce fotoğraflarını çekin, varış salonunu terk etmeden hasarlı ve kayıp eşya bürosuna ya da ilgili alanda bulununan Lost and Found kısmına giderek bavulunuzu gösterebilirsiniz. Fakat bagajınızın uğradığı hasarı hemen farkına varmazsanız, en az 7 gün içinde bu durumu havayoluna bildirerek hasarın karşılanmasını talep edebilirsiniz.

Kayıp bavulum var sonraki uçuş ile adresimi göndereceklerini söylediler bu durumda ne oluyor ?

Havayolu firmaları bazı durumlarda bagajı uçağa yükleme konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Bu tür durumlarda Lost and Found kısmına başvurabilir; adres bilgilerinizi paylaştıktan sonra bavulunuzun belirttiğiniz adrese gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür durumlarda havayolu kısa sürede mağduriyetinizi gidermeye çalışacaktır. Tüm süreçlerde martiGO call center ekibinden destek alabilirsiniz.