Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Kabin bagajımda ve kargo bagajımda neler taşıyabilirim?

Güvenlik önlemleri sebebiyle el bagajınıza koyamayacağınız maddelerin bir listesi bulunmaktadır. Bu maddeler ülkeden ülkeye göre değişebilmektedir. Kabin bagajınıza sınırlı bir miktarda sıvı içeriği olan eşyalar koyabilirsiniz. Bir çok kozmetik ürünü ya da sıvılaştırılmış gıda ürünleri kurallara uygun paketli olmadığından kabin bagajına alıjnmayabilir. Kabin bagajına dahil olacak kozmetik ürünleri 100 ml'yi geçemez.  Bebek maması gibi zorunlu ihtiyaç ürünleri 100 ml'yi geçemez ve bunların taşınması ancak kilitli poşetlerde mümkündür. Yanıcı,ezici,delici ve kesici objelerin kabin bagajına dahil edilmesi yasaktır. 55x40x20 cm boyutlarında olan kabin bagajınızı getirebilirsiniz. 

Kargo bagajımda neler taşıyabilirim? 

Kargo bagajı check-in sırasında uçağın lojistik bölümüne alınmak üzere teslim alınan eşyalar bütününe denir. Kargo bagajları ilgili uçuşun lojistik bölümünde hava zolu firmasının sorumluluğunda olmak üzere taşınır. IATA'nın belirlediği kurallar çerçevesinde 32 kg'yu aşan bagajlar uçuşa kabul edilmez. Yanıcı, patlayıcı ve radyoaktif maddelerden oluşan maddelerin kargo bagajında taşınması yasaktır.