Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Uçakta Valizim-Bavulum Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Uçakta Valizim-Bavulum Kayboldu, Ne Yapmalıyım?

Bu durum en çok korktuğumuz sorunlar arasında yer almaktadır. martiGO call center uzmanlarımızın hazırladığımız bu yazı ile sizlere destek olmaya çalışacağız;

Bir yılda, dünya genelinde yaklaşık 45 milyon valizin kaybolduğu bir gerçektir. Bu valizlerin büyük bir bölümü 3-5 gün içerisinde bulunup yolcuya teslim edilmektedir. Teslim edilemeyen bavullar için ise yolcuya bazı haklar doğar. Valizin kaybolması durumunu en az zararla atlatmak istiyorsanız haklarınızı bilmeniz gerekmektedir.

Bavulunuzu teslim etmeden önce üzerine ad-soyad hatta iletişim bilgilerinizi yazmanız önemlidir.

Check-in sırasında verilen bagaj etiketinin (bagtag) kesinlikle uçuş sonlanana kadar saklanması gerekmektedir. Bu etiket sizin valinizi havayolu firmasına teslim ettiğinizin bir kanıtıdır. Bazı sistemlerde bunu kolayca martiGO call center ekibi de sizin için görüntülemeye çalışabilir .

Bavulunuz beklemenize rağmen gelmediyse terminalin yolcu geliş salonundan ayrılmadan kayıp ve bulunmuş eşya ofisine veya uçuş yapılan seyahat firmasının yer hizmeti aldığı kayıp eşya ofisine gidin, valizinizin kaybolduğunu bildirin ve tutanak tutulmasını isteyin.

Tutanaklar tutulduğunda adınıza bir valiz kayıp dosyası açılacaktır. Dosya kapsamında kayıp bavulunuz için bir takip numarası verilecektir. Yetkili kişi sizden iletişim bilgilerinizi alacak ve bavul durumu ile ilgili geri dönüş sağlayacaktır.

Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.