Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Uçuşumda Valizim Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Bu durum en çok korktuğumuz sorunlar arasında yer almaktadır. martiGO çağri merkezi uzmanlarının hazırladığı bu yazı ile sizlere destek olmaya çalışacağız.

Bir yılda, dünya genelinde yaklaşık olarak 45 milyon valiz kaybolmaktadır. Bu valizlerin büyük bir bölümü 3-5 gün içerisinde bulunup yolcuya teslim edilmektedir. Teslim edilemeyen valiz için ise yolcuya bazı haklar doğar. Valizin kaybolması durumunu en az maliyetle atlatmak istiyorsanız haklarınızı bilmeniz gerekmektedir.

Bavulunuzu teslim etmeden önce üzerine ad-soyad hatta iletişim bilgilerinizi yazmanız önemlidir.

Check-in sırasında verilen bagaj etiketinin (bagtag) kesinlikle uçuş sonlanana kadar saklanması gerekmektedir. Bu etiket sizin valinizi havayolu firmasına teslim ettiğinizin bir kanıtıdır. 

Bavulunuz beklemenize rağmen gelmediyse terminalin yolcu geliş salonundan ayrılmadan kayıp ve bulunmuş eşya ofisine veya uçuş yapılan seyahat firmasının yer hizmeti aldığı kayıp eşya ofisine gidin, valizinizin kaybolduğunu bildirin ve tutanak tutulmasını isteyin.

Tutanaklar tutulduğunda adınıza bir valiz kayıp dosyası açılacaktır. Dosya kapsamında kayıp bavulunuz için bir takip numarası verilecektir. Yetkili kişi sizden iletişim bilgilerinizi alacak ve valizin durumu ile ilgili geri dönüş sağlayacaktır.