Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

Havaalanına girişten uçağa binene kadar işlem sırası nedir?

martiGO dan güvenle aldığınız biletleriniz için öncelikle yurt içi uçuşlarda bir saat, yurt dışı uçuşlarda ise iki saat önceden havaalanına varmış olmanız gerekiyor.

Havaalanına girişte ilk olarak güvenlik kontrolünden geçmelisiniz. Bunun için valizlerinizi ve üzerinizdeki cep telefonu, bozuk para, anahtar ve metal tokali kemer gibi metal eşyalarınızı görevliler tarafından size verilen kaplar içerisinde, X-ray cihazının bantına yerleştirmeniz gerekiyor. Güvenlik görevlileri ekrandan bunları kontrol ederken siz de yavaş yavaş dedektörden geçebilirsiniz. Üzerinizde alarm veren bir şey olması durumunda güvenlik görevlileri sizi arama hakkına sahiptir.

Check-in  online olarak işlem yapıldıysa bagajınız yoksa direk uçuş kapısına doğru ilerliye bilirsiniz. Bu kısım için check-in işlemlerini için hazırladığımız sayfayı okuyabilirsiniz.

Eğer bavulunuz var ise check-in yaptırmak için bilet aldığınız havayolu firmasının bankosunu ekranlardan takip ederek işlem yapabilirsiniz.

Kimi havayolu sitelerinde check-in işlemi ücretli olabilir.Bu yüzden öncesinden martiGO çağrı merkezini arıyarak bilgi alabilirsiniz. Boarding pass kartınızı aldıktan yada cep telefonuzda olan ,ikinci güvenlik ve bilet-kimlik kontrolünden sonra uçağa binişte kullanacağınız kapıların bulunduğu bölüme geçebilirsiniz.

İkinci kontrolden sonra kartınızda yazan kapıyı bulmalı aman dikkat bu kapı sık sık değişebilir ekranlarda bunu takip etmekte büyük fayda var.

Uçağa bindikten sonra artık martiGO ile güvenle uçuşunuz keyfini çıkartabilirsiniz.

İyi uçuşlar..

Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.