Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

A.B.D.’ye seyahatta vize muafiyeti düzenlemesi

  1. ESTA 2009 yılının Ocak ayından beri, Vize Muafiyet Programı’nın kapsamındaki yolcular Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş için Elektronik Seyahat Onayı Sistemi’ne (ESTA / Electronic System for Travel Authorization) başvurmak zorundadır. Başvuru üçüncü kişiler tarafından da yapılabilmekte olup uçuşunuzdan en geç 70 saat önce tamamlanmalıdır. Eğer A.B.D.’de kalmak değil, aktarma uçuşu yapmak istiyorsanız başvuru formunda transit yolcu olduğunuzu “In Transit” şeklinde belirtmeniz gerek.
  2. TSA Seyahat Güvenliği Yönetimi (Transport Security Administration) 2016 Kasım’dan beri hizmet veriyor. TSA, tüm havayollarının yolcularının güvenlik bilgilerini (pasaportta yazılan isim, doğum tarihi, cinsiyet, vb. gibi) check-in’den 72 saat öncesinde teslim etmelerini talep ediyor. Amaç terörist saldırılarını önlemek ve hava yolculuğunun güvenli olmasını sağlamak. Geç yapılan başvurular uçuşunuzun size ücret iadesi olmadan iptal edilmesine ve uçağa kabul edilmemenize sebep olabilir. Daha fazla bilgi için lütfen bu sayfayı ziyaret edin: https://www.tsa.gov/travel/security-screening