Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

Uçak Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruyu arama formuna yazın ya da aşağıdaki kategorilerden uygun olanını seçerek o kategorideki tüm soruları görün.

search

İlk Defa Uçak Yolculuğu Yapacaklar için Önemli Bilgiler

Uçak Bileti Alma

En uygun bileti almak seyehat kalitenizi üst seviye çıkartacaktır. 540'dan fazla havayolunu aynı anda arayarak sonuçları çok kısa sürede sizle buluşturan martiGO aradığınız en iyi bileti bulduktan sonra ,en güncel güvenlik sertifikalarına sahip sitemizden Sofort ,PayPal, 3D güvenlik sistemine sahip VİSA,DİNNERS CARD ,MASTERCARD  ve American Express kartlarınız ile satın alabilirsiniz. Sonrasında mailinize gelen bilet onay bilgileriniz ile uçuşunuzdan 24 saat önce havayolu sitesinden online check-in yapmak bazı havayolları için zorunlu iken bazılarında yapmanız durumunda havalimanında geçirdiğiniz toplam süre azalmış olur.

Bagaj Hazırlığı

Normal şartlarda bir kabin bagajı ve uçağa vermek için bir bagaj hakkınız oluyor .Fakat LOW cost uçuş yapan firmalarda (Easyjet,Rynair gibi ) bagaj hakkınız olmayabiliyor. martiGO'dan bilet satın alırken yönlendirmeleri takip edebilir, istediğiniz zaman bagaj ekleyebilir ya da uçuş paketinizi yükseltip ücretsiz koltuk seçimi, kabin içi ikram gibi şeyler için ekstra bir ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Bunların hiçbiri sizi korkutmasın; 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ekibimizi arayarak sizin için en uygun seyahati planmasını isteyebilirsiniz.

Check-in işlemi için havalimanına en az 3 saat önce gidin. Hangi havayolu şirketinden martiGO ile bilet aldıysanız havayolunun işlem yaptığı alanı havalimanındaki ekran yardımı ile bulun genellikle bu kısım uçuş numarası ve ilgili bölüm olarak ekranlarda yer alır (TK1881- Counter 121 -123 gibi)  bu  TK 1881 nolu uçuşu 121-123 arasındaki counter arasında check-in işleminin yapıldığını gösterir. Burda dikkat;  her havayolu şirketi bu hizmeti ücretsiz olarak vermiyor. Detaylı bilgiyi martiGO çağrı merkezi ekibini arayarak sorabilirsiniz. Check-in counterında işlem yapmak için pasaport ya da kimlik bilgilerinizi görevliye uzatın. martiGO dan aldığınız biletleriniz elektronik ortamda havayolu sistemlerine iletildiği için e-mailinizi  yazdırmanıza ya da göstermenize gerek yoktur. Bagaj hakkınız doğrultusunda görevli kişi işlem yaptıktan sonra bagajını elektronik olarak takip etmek için çanta etiketi ve sizi uçağa kadar güvenlik geçişlerini sağlaması için boarding kartınız alacaksınız.

Check-in Sonrası

Check-in sonrasında elinizde hangi kapıdan uçağa bineceğinizi, uçakta hangi numaralı koltukta oturacağınızı gösteren biletiniz ve bagaj fişiniz olacaktır. Siz kimliğinizi, ehliyetinizi ya da pasaportunuzu da hazır bulundurun. Kapı numarasına dikkat ederek ilgili kapıya giden güvenlik kontrolü noktasına doğru gidin. Burada yeniden elinizdeki çantanız ve varsa kabin bagajınızı x-ray cihazından geçirmeniz ve uçuş kartınızı yetkiliye göstermeniz gerekecektir.

Gate Numarası

Bu noktada boarding kartınızda ya da online check-in uygulamanız üzerinden kapı yani gate numaranızı kontrol edebilirsiniz. Fakat bu kapı/gate numarası sürekli değişebilir; bu nedenle havalimanındaki uçuş numaranızla gate numaranızı sık sık kontrol ediniz.

Kabin ekibinin tüm uyarılarına uyun ,telefonunuzu uçuş moduna alın ve boarding üzerinde olan koltuk numaranızı  bulup oturun. Koridor aldım ama cam kenarında oturayım gibi bir durum söz konusu olmayabilir; bunun için diğer koltuk sahiplerininin izni ve kabin ekibinin bilgisi olmak zorundadır.

Varış Noktası

Artık size en uygun bileti martiGO ile aldıktan sonra yolculuğunuzun sonuna geldiniz. Uçak indikten sonra telefonlarınızı açabilirsiniz. Dış hat ise pasaport kontrolüne; aktarmanız var ise diğer gate/kapıya ilerleyebilirsiniz. Eğer son varış noktanız ise bagajlarınızı almak için bantlara ilerleyebilirsiniz.

Peki sonra?

Varış noktanızda sizi karşılayan yoksa 7/24  hizmet veren çağrı merkezi ekibimizi arayarak araç kiralayabilir ya da transfer satın alabilirsiniz.

Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.