Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Aalborg Uçak Bileti

Aalborg Hakkında Bilgiler

Danimarka’nın şehirlerinden bir tanesi olan Aalborg, Nordjylland Bölgesinde yer alan merkezi bir kenttir. M.S. 1000 senelerinde kurulan şehir Danimarka’nın en eski şehirlerinden bir tanesi olup, bir liman kentidir. 17. Yüzyılda büyük bir ticaret merkezi haline gelen kent 1980’li yıllara kadar Danimarka’nın en büyük ikinci kenti konumundaydı.MartiGO ile  en uygun fiyatlari Aalborg  uçuşları bulabirsiniz . Ekonomisini genellikle gemi yapımı, çimento, tekstil ürünleri, tütün ve kimyasal maddeden sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra 200 bin nüfuslu şehirde Danimarka’nın ulusal içkisi olan Akvavit başta olmak üzere içki üretimi yapılmaktadır. Tam bir sanayi ve üniversite şehri olan Aalborg, günümüzde Danimarka’nın en büyük dördüncü şehridir. Mimari bakımdan şehir ahşap evleriyle meşhurdur.

 • Aalborg Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Danimarka’nın en büyük üçüncü havalimanı olan Aalborg Havaalanı, merkeze sadece 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Uluslararası ve iç hat uçuşlarının gerçekleştirildiği Aalborg havalanında Kopenhag’a günlük seferler düzenlenmektedir. Aalborg havaalanı geliş ve gidişlerde stres faktörünü azaltmak için ücretsiz otopark hizmeti sunmaktadır. Şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunan havaalanına ulaşım yürüyerek, bisikletle, araç kiralamayla, taksiyle veya otobüslerle sağlanmaktadır.

  Otobüs

  Aalborg havalimanına çalışan otobüs hatları, 2A, 2B ve 2M’dir. Şehirdışından gelen kişilerin Lindholm istasyonunda inerek buradan Havaalanı otobüslerine binmeleri gerekmektedir. Trenle Aalborg’a gelen kişilerin de Lindholm istasyonundan havalimanı otobüslerine aktarma sağlamaları gerekmektedir.

  Taksi

  Taksiler havalimanı binasının hemen dışında bulunmaktadır. Telefonla taksi çağırmanız halinde kısa sürede transferiniz gerçekleştirilecektir.

  Araç Kiralama

  Ulaşım için araç kiralama hizmeti Aalborg havalimanından sağlanabilmektedir. Alamo, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt buradan araç kiralayabileceğiniz firmalardır. Ayrıca ulaşım için havaalanının içerisinden araba kiralamak mümkündür. Aalborg  uçak bileti satın almak için aktarmalı seferler üzerinden en uygun fiyatlı hava yolu firmasını bulabilirsiniz.

 • Aalborg’da Gezilecek Yerler

  Limfjord fiyordunun üzerinde bulunan en dar bölge olması sebebiyle Aalborg Orta Çağda önemli bir liman kenti haline gelmiştir. Şehirde yaşayan zengin tüccarlar tarafından yaptırılan yarı ahşap evlerin yanı sıra gotik tarzda yapılan dini yapılar dikkat çekmektedir. Kültür ve sanat dolu bir kent olan Aalborg, tiyatro, opera, klasik müzik konserleri gibi pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Bu güzel şehri gezebilmek için en uygun zaman yaz dönemidir. Türkiye’den Aalborg’a direkt uçuş bulunmamaktadır. Aalborg ucuz uçak bileti satın almak için aktarmalı uçuşlar arasından en uygun fiyatlı olanlarını seçebilirsiniz.

  Kunsten Modern Sanatlar Müzesi

  1968 senesinde yapımına başlanan bu bina 1972 senesinde tamamlanmıştır. Bina fin mimarlar Elissa ve Alvar Aalto ve Danimarkalı mimar Jean-Jacques Baruël tarafından yapılmıştır. Müzede hem yerli, hem de uluslararası sanat koleksiyonları sergilenmektedir. Güncel Danimarka sanatına odaklanan müzede çağdaş ve modern eserlere yer verilmektedir.

  Savunma ve Garnizon Müzesi

  Savunma ve garnizon müzesi denizcilik haricinde Danimarka’nın askeri savunma kuruluşlarının tüm kollarını kapsayan bir müzedir. Müze 2. Dünya savaşı sırasında Alman hava kuvvetleri uçakları için hangar olarak kullanılıyordu. Savaşın sona ermesiyle birlikte hangar Danimarka Sivil Savunma ekipmanlarını depolamak için kullanılmaya başlandı. 2001 senesi itibariyle hangar müzeye çevrildi.

  Aalborg Tower

  1933 senesinde inşa edilen kule yaklaşık 50 metre uzunluğundadır. Kulenin üst tarafında bulunan restorandan şahane bir manzara görebilmek mümkündür. Kule yıkılma riski sebebiyle 2005 senesinde restore edilmiştir.

  Budolfi Katedrali

  2.yüzyıldan kalma Lim fiyordunun ortasına kurulmuş olan Budolfi Katedrali, Jutland’ın merkezi olarak kabul edilmektedir. Gotik tarzda unsurlar barındıran yapı romanesk tarzda inşa edilmiştir. Vaftiz bölümünde siyah beyaz mermerlerin kullanıldığı katedralin zarif çanlarını her saat başı duyabilirsiniz. Danimarka’nın bilinen en eski dini yapılarından bir tanesi olan katedral, tavanındaki rengarenk freskler ile görenleri büyülemektedir.

  Aalborghus Kalesi

  Yarı ahşap olan kale, 1539’dan 1555 yılları arasında kral 3. Christian tarafından inşa edilmiştir. Besin maddelerinin depolanması için kullanılan kale 1954 – 1964 yıllarında restore edilmiştir.

  Aalborg Hayvanat Bahçesi

  Her yıl 375 bin ziyaretçinin geldiği Aalborg hayvanat bahçesinde 126’dan fazla türde 1500 hayvan bulunmaktadır. Hayvanat bahçesinin girişinde CJ Bonnesen tarafından yapılmış olan Date gode kup (iyi pazarlık) heykeli bulunmaktadır. 1935 senesinde açılan hayvanat bahçesi, günümüzde hayvan koruma, yetiştirme, eğitim, araştırma gibi konulara ağırlık vermenin yanında küresel birçok projeye imza atmaktadır.

  Aalborg Tarih Müzesi

  Kuzey Jutland tarih müzesinin bir parçası olan Aalborg tarih müzesi, 1863 yılında kurulmuştur. Müze geçtiğimiz 1000 yıllık dönem için şehrin tarihini ve kültürünü açıklayacak eserler sunmaktadır. Müze 18. Yüzyıldan günümüze kadar geniş bir giysi ve tekstil ürünleri koleksiyonuna sahiptir.

  Caroline Lund

  Prenses Caroline’in ismini taşıyan bu eğlence mekanı, şehir görevlileri için bir dinlenme yeri olarak 1824 senesinde açıldı. Komün bir şehir parkı olan Caroline Lund’dan haziran ayı haricinde giriş ücreti alınmamaktadır. Bir eğlence parkı olan mekanda roller coaster, hayalet tren, break dans gibi isimlerle adlandırılan eğlence aletleri bulunmaktadır.

  Utzon Center

  Nehir kıyısında eşsiz bir manzaraya sahip olan bu mekan, 700 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Gümüş rengi bir çatıya sahip olan mekan şehrin her yerinden görülebilmektedir. Utzon center da mimari üzerine atölye çalışmaları, sergiler ve konferanslar düzenlenmektedir.

  Jens Bang'in Evi

  1624 yılında Jens Bang tarafından rönesans mimarisi tarzında inşa edilen bu otel Aalborg kentinde bir dönüm noktasıdır. Gövdesi ve heybetli pencere dekoruyla bu yapı ülkenin en iyi rönesans mimarisine sahip binasıdır. Ayrıca beş katlı olan bina şehrin en eski eczanesini barındırmaktadır.

 • Aalborg’ta Ne Yenir?

  Danimarka mutfağının bir yansıması olan Aalborg’ta da et, balık ve patates en çok tüketilen besinlerdir. Somon balığı ve kızarmış domuz etiyle hazırlanan güveçler hemen her restoranda karşımıza çıkmaktadır. Smorberrod en popüler yemeklerden bir tanesidir. Tereyağlı siyah ekmek dilimleri üzerine et, balık ya da peynirle hazırlanan, içerisine yeşillik konulan bu yemek birçok restoranda sunulmakta ve daha çok öğle yemeklerinde tüketilmektedir. Mayonez, soğan ve ciğer ezmesiyle hazırlanan yemekler bu bölgenin en meşhur yemekleridir. Bu malzemelerle hazırlanan hakkebof, dyrlaegens natmad, flaeskesteg gibi yemekler Aalborg yerel mutfağına ait yemeklerdir. Kahvaltıda çoğunlukla hamur işleri, dilimlenmiş et, yumurta, reçel ve peynir tüketilmektedir. Şehirde özellikle Jomfru ana caddesi üzerinde bulunan restoranlar popülerdir.

 • Aalborg’ta Kültür ve Eğlence

  İskandinavya’daki en uzun barlar sokağına sahip olan Aalborg’ta eğlence için birçok mekan bulunmaktadır. Uluslararası alanda bu yönüyle tanınmamakla birlikte şehrin şaşaalı bir gece hayatı vardır. Şehrin her köşesinde bar, gece kulübü ve publar göze çarpmaktadır. Dünya üzerindeki pek çok Dj performans düzenlemek için şehri ziyaret etmektedir. Aalborg da içki fiyatları yüksek seviyelerdedir. Şehirde meşhur içki üretim tesisleri bulunmaktadır. Aalborg’ta üç önemli festival bulunmaktadır. Bunlar; mayıs ayında düzenlenen Aalborg karnavalı, mart ayında düzenlenen Opera karnavalı ve ağustos ayında düzenlenen Caz & Blues Festivalidir. Şehirde alışveriş yapılabilecek iki cadde bulunmaktadır. Bispengade ve Algade caddeleri üzerinde bulunan dükkanlar alışveriş konusunda sayısız seçenek sunmaktadır. Aalborg’un en popüler zamanı olan haziran ayında Aalborg  ucuz uçak bileti satın alarak bu muhteşem şehri siz de keşfedebilirsiniz. Turistik yerleri kadar ekonomik faaliyetleriyle de öne çıkan bu eşsiz şehri ziyaret etmek için en ucuz Aalborg   uçak bileti bulma işlemini sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Aalborg uçuşları için fiyat kıyaslaması yapabilir, rezervasyon işlemi gerçekleştirerek  en uygun bilet fiyatlarına erişebilirsiniz!

   

Aalborg Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Aalborg ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Aalborg en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Aalborg uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Aalborg uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Aalborg  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Aalborg 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Aalborg uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Aalborg uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Aalborg uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Aalborg uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Aalborg uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Aalborg şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.