Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Aarhus Uçak Bileti

Aarhus Hakkında Bilgiler

Ülkenin Kopenhag’dan sonra ikinci büyük kenti olan Aarhus, Jutland yarım adasının kuzey doğusunda bulunmaktadır. Bir liman kenti olan Aarhus’da tahmini 230 bin kişi yaşamaktadır.Ticari faaliyetlerin yoğun olarak sürdürüldüğü Aarhus’da tarımsal ürünlerin yanı sıra kömür ve demir gibi madenler de yurt dışına ihraç edilmektedir. Düz ve ormanlık bir arazi üzerine kurulu olan kentte tarihi ve turistik birçok mekan bulunmaktadır. Aarhus limanı Danimarka’nın en büyük ithalat ve ihracat limanı olarak faaliyet göstermektedir. Şehrin ekonomisi büyük ölçüde liman ticareti üzerinden sağlanmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan Aarhus yıl boyunca yağmur almasından dolayı yemyeşil bir bitki örtüsüyle kaplıdır. Kentin ortalama sıcaklığı yıl boyu 8 ile 10 derece arasındadır. Aarhus 2015 yılında Avrupa Kültür başkenti seçilmiştir. Ayrıca 2010 senesinde yapılan anketler sonucunda Aarhus dünyanın en mutlu kenti ilan edilmiştir. Üniversite öğrencilerinin yoğunluğu sebebiyle oldukça canlı bir şehirdir.MartiGO ile  Aarhus uçak en uygun seferleri aktarmalı bulabilirsiniz

 • Aarhus Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Aarhus’un kuzeydoğusunda 35.9 km mesafede bulunan Aarhus havalimanı 1943 senesinde Alman işgal güçleri tarafından kurulmuştur. 1990’lı yıllara kadar Danimarka ve diğer müttefik güçler için askeri üs olarak kullanılan havalimanında hala küçük bir askeri depo bulunmaktadır ve zaman zaman NATO tatbikatları yapılmaktadır. Havalimanında toplam 1300 araçlık üç adet park alanı yer almaktadır. Havalimanına ulaşım otobüs, taksi ve araç kiralama gibi vasıtalarla sağlanmaktadır.

  Otobüs

  Havalimanına toplu ulaşım 925X numaralı otobüslerle yapılmaktadır. Bu hat Aarhus tren istasyonuna ve şehir merkezine seyahat eden yolcuları taşımaktadır. Otobüs seferleri uçuş saatlerine uygun olarak planlanmıştır. Ebeltoft ve Randers arasında seyahat gerçekleştiren 212 numaralı otobüs hattı da havalimanından geçmektedir. Ancak bu otobüsün saatleri uçuş saatlerine göre planlanmamıştır.

  Taksi

  Terminal binasının hemen dışında taksiler bulunmaktadır. Taksi hizmet fiyatları genel olarak; Aarhus Havalimanı - Aarhus C 650 DKK, Aarhus Havaalanı – Randers 730 DKK, Aarhus Havaalanı – Ebeltoft 270 DKK,  Aarhus Havaalanı – Grenaa 330 DKK şeklindedir. 10’un üzerinde taksi firması havalimanından yolcu alabilmektedir.

  Araç Kiralama

  Havalimanında beş büyük araç kiralama firması hizmet vermektedir. Bunlar; Avis, Hertz, Europcar, Sixt ve Budget’tir. Aarhus uçak bileti satın almak için aktarmalı seferler üzerinden aramalarınızı yaparak, en uygun uçak bileti fiyatını alabilirsiniz.

 • Aarhus’ta Gezilecek Yerler

  Danimarka’nın en eski ve en büyük kentlerinden bir tanesi olan Aarhus’a turistik bir gezi planlayan kişiler, gezip görecekleri birçok tarihi mekanın yanı sıra şehrin ormanlarla kaplı harika doğasına hayran olacaklardır. Bir liman kenti olan Aarhus, deniz ile doğanın bir araya geldiği nadide bir güzelliğe sahiptir. Aarhus uçak bileti satın alarak kendinize şahane bir tatil hediye etmiş olacaksınız.

  Aaros Aarhus Kunstmuseum

  Avrupa’nın en büyük müzelerinden bir tanesi olan Aros Aarhus Kunstmuseum, içerisinde sergilenen eserler bir yana binasıyla bile bir sanat eseri niteliğindedir. 10 katlı olan bu bina yaklaşık olarak 20 bin 700 metrekarelik bir alana sahiptir. Bir küp şeklinde olan bina 1997 senesinde yapılan ve 109 müzenin katıldığı savaşta yeni müze tasarımı yarışmasını kazanmıştır. Bina tasarımında Dante’nin ilahi komedyasından esinlenilmiştir. Müzede Danimarkalı modernistlerin eserlerine yer verilmektedir. Müzeye düzenlenen turlara katılabilir, müze içerisinde bulunan restoran ve kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

  The Old Town

  The Old Town içerisinde 75’den fazla tarihi binayı barındıran bir bölgedir. Adeta bir açık hava müzesi konumunda olan The Old Town, önceden Danimarka’dan ayrılmış olsa da korumaya alınabilmesi için yeniden Aarhus’la birleştirilmiştir. Otantik bir yapıya sahip olan şehir, 16. Yüzyıldan 20. Yüzyılın başlarına kadarki dönemi yansıtan eski evlere, yel değirmenlerine, atölyelere ve dükkanlara sahiptir. Ziyarete açık olan evler arasında 1597 senesinde inşa edilmiş olan ve tüm mobilyaları hala içerisinde bulunan belediye başkanının evi, bir tüccar evi, iki katlı taş bir ev ve bir adet depo bulunmaktadır. The Old Town’daki en büyük yapı bisiklet müzesi olan Coin Master konağıdır. Müzedeki binaların çoğu ahşap yapıda düzenlenmiştir ve ziyarete açıktır. The Old Town’da postane, tiyatro, okul ve tarihi bahçeler bulunmaktadır. Ayrıca yemek yiyebileceğiniz ve zaman geçirebileceğiniz restoranlar ve kafeler de müzede yer almaktadır.

  Aarhus Katedrali

  Şehrin en önemli din adamlarından olan Aziz Clement’e adanmış Aarhus Katedrali, Aarhus şehir merkezi içerisindeki Ringgade çevre yolu üzerinde kapalı bir yarım dairede bulunmaktadır. Orijinal katedral binası 12. yüzyılda yapılmıştır. Dış cephee 1500’lü yıllarda modernize edilerek romenesk tarzda düzenlenmiştir. Ankraj motifleri ve tek kulesi de yine 1500’lü yıllarda eklenmiştir. Katedralin içerisinde güzel parlak oymaların yanı sıra 16. Yüzyıl döneminden kalma minber ve yazı figürleriyle süslenmiş olan kanatlı bir sunak yer almaktadır. 

  Aarhus Belediye Sarayı

  1941 senesinde mimarlar Arne Jacobsen ve Erik Moller tarafından tasarlanan City Hall diğer adıyla Radhus, Radhus Plads semtinin güney tarafında bulunmaktadır. Tamamı Norveç mermerinden tasarlanmış olan yapının bir adet kulesi vardır. 60 metrelik kule muazzam bir şehir manzarasına sahiptir. Kulenin üst bölümünde yine mermerden yapılmış olan büyük bir saat yer almaktadır. Yapının içerisine turlar düzenlenmektedir. Bina içerisinde; Konsey odası, evlilik odası, civic hall gibi bölümler bulunmaktadır. Bu bölümlerin her biri özenle tasarlanan ahşap kaplamalara sahiptir. Aynı zamanda yapının hemen yanında yer alan domuz çeşmesi de görülmeye değerdir.

  Aarhus Botanik Bahçesi

  1875 yılında kurulan Aarhus botanik bahçesi 53 dönümlük bir alan üzerindedir. Bahçe içerisinde dünyanın çeşitli yerlerinden getirilmiş subtropikal bitkiler ve büyük seralar bulunmaktadır. Son dönemler de botanik bahçesine büyük bir tropikal bitki faunası eklenmiştir. Bahçe içerisinde bulunan anfi tiyatroda yaz dönemlerinde çocuklara yönelik konser ve tiyatro gibi etkinlikler sergilenmektedir. Ayrıca içerisinde piknik alanları ve 2 adet göl bulunan Aarhus botanik bahçesi şehrin görülmeye değer mekanlarından bir tanesidir.

  Tivoli Friheden

  Özellikle çocuklarıyla seyahat eden kişilerin ilgisini çekebilecek olan Tivoli Friheden, konser hizmetleri veren temalı bir eğlence parkıdır.

  Rosenholm Kalesi

  Şehrin görülmeye değer diğer bir yapısı olan Rosenholm kalesi, 16. Yüzyılda inşa edilmiş rönesans dönemine ait bir yapıdır. Kale 400 yıldan beridir aynı aileye aittir. İçerisinde bulunan zarif tablolar, duvar halıları ve döneme ait mobilyaların yanı sıra kalenin çevresinde göl ve park gibi mekanlar yer almaktadır.

  Thorsager Kilisesi

  3.yüzyılın başlarında inşa edilen iki katlı kiliseye eski bir sarma merdivenle ulaşılmaktadır. Kilise bir dönem soylular için galeri olarak kullanılmıştır.

 • Aarhus’ta Ne Yenir?

  Danimarka yemek kültürünün bir yansıması olan Aarhus mutfağında genellikle et, patates ve soslar kullanılmaktadır. Domuz eti Danimarka genelinde olduğu gibi Aarhus’ta da en fazla tüketilen ürünler arasında yer almaktadır. Danimarka dünya üzerinden en fazla domuz etinin tüketildiği ülkelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra ekmek ve hamur işi Danimarka genelinde olduğu gibi Aarhus’ta da önemli besin maddeleri arasındadır. Genellikle ekmekler koyu renkli, ekşi hamura sahip çavdardan yapılmaktadır. Sandviç türleri de vazgeçilmez yemekler arasında yer alır. Sandviçler genellikle çavdar ekmeğinden yapılır ve açık olarak servis edilir. Ekmek üzerine konan malzemelerin açık olarak servis edildiği bu sandviçler bıçakla kesilerek yenmektedir. Danimarka mutfağında son dönemlerde İtalya, Fransa ve İspanya mutfaklarının yanı sıra Çin ve Tayland mutfağının etkileri görülmektedir. Tereyağı ve peynir bölgede en fazla tüketilen ürünler arasındadır. Mavi peynir ve havarti, domuz ürünlerinde pastırma ve wienerbrod adı verilen pasta şehrin olduğu kadar ülkenin de en bilinen gıda maddeleridir.

 • Aarhus’ta Kültür ve Eğlence

  Üniversite öğrencilerinin yoğun olması sebebiyle şehrin canlı bir eğlence hayatı bulunmaktadır. Kampüs partilerinin yanı sıra bar ve gece kulüpleri de oldukça aktiftir. Ancak Aarhus’ta barlar ve gece kulüpleri sadece hafta sonlarında açıktır. Hafta içi akşam 19.00’dan sonra sokaklar boşalmaktadır.  Eğlence mekanlarının en revaçta olanları; Chartreuse, Galliano shot gibi mekanlardır. Bunun yanı sıra Aarhus’un eğlence anlayışı bira alarak çimlerde uzanmak biçimindedir. Şehirde Latin mahallesi olarak bilinen bölüm alışveriş yapılabilecek en ideal mekandır. Diğer bir alışveriş yer ise Mollestien adı verilen bölgedir. Ancak Aarhus’ta alışveriş yapmanın biraz pahallı olduğu unutulmamalıdır. Aarhus ucuz uçak bileti fiyatlarını yakalayarak, cazip fiyatlarla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. En uygun Aarhus uçak bilet fiyatı için martiGO üzerinden fiyat almayı unutmayınız. Aarhus uçak biletlerinde fiyat kıyaslaması yapabilir, aktarmalı uçuşları görebilir, rezervasyon işlemlerinizi vakit kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Aarhus Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Aarhus ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Aarhus en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Aarhus uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Aarhus uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Aarhus  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Aarhus 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Aarhus uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Aarhus uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Aarhus uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Aarhus uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Aarhus uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Aarhus şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.