Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Air Algerie Uçak BiletleriAir Algerie Hakkında Bilgiler

Air Algerie Uçak Bileti

Air Algerie, 1947 yılında Société Algérienne de Construction Aéronautique - Air Algérie adıyla Cezayir'de kurulan bir havayolu şirketidir. Günümüzde Afrika'nın en büyük üçüncü havayolu şirketidir. Havayolu, merkezi olan Cezayir Havalimanı'ndan Kuzey Afrika ve Cezayir içinde birçok hedefe uçuşlar düzenlemektedir. Ayrıca Air Algerie, Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'ya uçuşlar sunmaktadır. Orta Avrupa'daki hedefler arasında Basel-Mulhouse-Freiburg, Berlin, Frankfurt am Main ve Cenevre bulunmaktadır.

Diğer hedefler arasında Marsilya, Paris, Bechar, Barselona, Beyrut ve Amman gibi destinasyonlar Alman havalimanlarından ulaşılabilir. Havayolu şirketi, yaklaşık 50 uçaklık bir filo kullanmakta, dünya genelinde 8.500 çalışana sahiptir ve yılda yaklaşık 3,5 milyon yolcu taşımaktadır. Turkish Airlines, Air China, Korean Air, Alitalia ve Air Canada gibi havayolu şirketleri ile yakın işbirlikleri ve kod paylaşım anlaşmaları bulunmaktadır. Şu anda şirket, Arap Havayolları Birliği (Arab Air Carriers Organization) üyesidir.

Online Check-in

Birçok yolcu tarafından artık sıkça ve memnuniyetle kullanılan çevrimiçi check-in, Air Algerie ile yapacağınız uçuşlar için de mümkündür. Bu hizmet sayesinde havaalanında veya check-in kontuarında bekleme sürelerinden kaçınabilirsiniz. Havayolu şirketinin çevrimiçi check-in hizmetine erişiminiz yoksa, birçok havalimanında check-in otomatlarını kullanarak kendiniz biniş kartınızı basabilirsiniz. Güvenlik kontrolleri ve bagaj teslimi dışında doğrudan uçağa binmek için gate'e gidebilirsiniz. Online check-in, doğrudan koltuk seçimiyle birlikte, uçuştan 24 ila 3 saat önce mümkündür.

El Bagajı

Air Algerie ile yapılan bir uçuşta genellikle her yolcu için kabin içinde taşınan bir el bagajı izinlidir. Bu el bagajının ağırlığı kesinlikle 10 kg'ı (ATR uçuşları için 5 kg) aşmamalıdır. Yanınızda bulunan bir fotoğraf makinesi, el çantası veya dizüstü bilgisayar gibi eşyalar bu el bagajına yerleştirilmeli ve diğer bazı havayollarında olduğu gibi ayrıca taşınmamalıdır. El bagajının ölçüleri tüm bilet sınıflarında maksimum 35 x 55 x 25 cm olmalıdır. Özel yardıma ihtiyaç duyan yolcular, önceden bu desteğin sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmelidir.

Bagaj Hakkı

Havayolu şirketi, bilet fiyatına dahil olan teslim edilen bagaj için karmaşık kurallar kullanmaktadır. Her bagaj parçası için maksimum ağırlık 32 kg ve dış kenarların toplamı için maksimum 158 cm geçerlidir. Ulusal uçuşlar için ekonomi sınıfında 20 kg, business sınıfında 30 kg ve first sınıfında 40 kg izinlidir.

Air Algerie ile Fransa, Tunus, Fas, Avrupa ve Libya'ya yapılan uluslararası uçuşlar için ekonomi sınıfında 30 kg, business ve first sınıflarında 40 kg bagaj bilet fiyatına dahildir. Bununla birlikte, Mısır, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri bu durumun istisnasıdır. Afrika'daki doğrudan uçuşlarda (Libya hariç) 40 kg bagaj izinlidir. Kanada ve Çin'e yapılan uçuşlarda ise ekonomi sınıfında iki, business ve first sınıflarında üç adet standart bagaj parçası, her biri maksimum 23 kg ile bilet fiyatına dahildir.

Havayolu Bilgileri

Havayolu şirketinin adı: Air Algerie

IATA kodu: AH

Kuruluş yılı: 1947 (Société Algérienne de Construction Aéronautique - Air Algérie olarak)

Merkezi: Cezayir, CezayirHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done