Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Air Canada Uçak BiletleriAir Canada Hakkında Bilgiler

Air Canada Havayolları Uçak Bileti

Air Canada, 1937 yılında Montreal'de kurulan ve Kanada'nın en büyük havayolu şirketidir. Star Alliance havacılık ittifakının kurucu üyelerinden biri olarak, Lufthansa, United Airlines ve Asiana Airlines gibi önemli havayolu şirketleriyle ortak uçuş anlaşmaları yapmış önemli bir ortaktır. Havayolu şirketi Air Canada Jetz ve Air Canada Rouge olmak üzere iki alt şirkete sahiptir. Air Canada Rouge genellikle Air Canada ile düşük maliyetli uçuşları gerçekleştiren bir charter havayolu şirketidir ve cazip tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenlemektedir.

Air Canada, birçok ödül almıştır. Bu ödüller, uçuş hizmeti ve kabin ekibinin hizmetleriyle ilgilidir. Örneğin, Air Canada uçuşlarında Ekonomi Sınıfı yolcuları bile dokunmatik ekran aracılığıyla kapsamlı bir eğlence programından ve rahat koltuk mesafesinden yararlanır. Geniş bir uçak filosuyla 178 farklı destinasyona uçuşlar düzenlenmektedir. Air Canada ile sık seyahat edenler, sadakat programı olan Aeroplan'dan faydalanabilirler. Uçuş başına toplanan mil puanlarıyla ücretsiz yükseltmeler ve alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır.

Air Canada'da çevrimiçi check-in nasıl yapılır?

Air Canada ile seyahat eden yolcular, konforlu, ücretsiz ve hızlı bir şekilde mobil cihazları veya bilgisayarlarıyla check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Air Canada'da çevrimiçi check-in, uçuştan 24 saat önce başlar. Yolcular daha sonra evde veya havalimanı otomatında biniş kartını yazdırabilirler. Bilet ayrıca mobil cihazda saklanabilir. Akıllı telefon kullanılarak, biniş kartı SMS veya e-posta yoluyla cep telefonuna gönderilebilir. Tabii ki, yolcular hala doğrudan Air Canada havalimanı kontuarında check-in yapabilirler. Bu, planlanan kalkış saatinden en az 12 saat önce check-in kapanış saatine kadar mümkündür.

Havalimanındaki görevli, yolcuya biniş kartını verir veya elektronik yoldan mobil cihaza gönderir. Hangi yöntemin kullanıldığına bakılmaksızın, check-in sırasında tüm seyahat belgeleri, rezervasyon numarası ve varsa Star Alliance numarasının hazır olması gerekmektedir. Check-in sırasında yolcu standart veya tercih edilen bir koltuk rezervasyonu yapabilir. Bagaj teslimi havalimanındaki bagaj teslim noktasında gerçekleştirilir. Uzun mesafeli uçuşlarda, yolcunun en azından planlanan kalkış saatinden iki saat önce havalimanında olması gerekmektedir. ABD'ye yapılan uçuşlarda güvenlik önlemlerinin artması nedeniyle üç saatlik bir zaman aralığı önerilmektedir.

Air Canada'da ne kadar bagaj izni vardır?

Air Canada bagaj kurallarına göre, çoğu uçuş için maksimum 23 kg ağırlığında bir bagaj parçası ücretsiz olarak kabul edilir. Standart ölçülerin (yükseklik + genişlik + uzunluk) toplamı 158 cm'yi geçmemelidir. Ücretsiz bagaj ağırlığı, daha yüksek bir uçuş sınıfı rezervasyonu yapıldığında ve uçuş hedefine bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, ücretsiz bagajları birleştirmek mümkün değildir. Bu bilgiler her bir yolcu için geçerlidir. Büyük spor ekipmanları gibi özel bagajların taşınması gerektiğinde, bu en az 24 saat önceden bildirilmelidir.

Aşırı bagaj ücretleri, uçuş durumuna, seyahat rotasına ve bagaj parçasının ölçülerine bağlı olarak değişir. Genellikle bu ücretler, bagaj teslim noktasında havalimanında ödenir. Ayrıca, sıvıları en iyi şekilde valize yerleştirmek önemlidir. Basınçlı bir sprey kutusu taşınıyorsa, artan patlama riski nedeniyle yanınıza alınması yasaktır. Dalış tüpleri önceden bildirilmeli ve yolcunun tamamen boş olduklarını garanti edebilmesi gerekmektedir.

Air Canada'da hangi el bagajı taşınabilir?

Yolcular, bir el bagajı ve bir kişisel eşya yanlarında uçağa alabilirler. Air Canada'da el bagajı ölçüleri maksimum 55 cm x 23 cm x 40 cm boyutunda olabilir. Ek olarak, ekstra el bagajı 33 cm x 16 cm x 43 cm boyutlarında olabilir. Ayrıca, Air Canada'da el bagajının bir kişinin yardımı olmadan bagaj bölmesine sığmasını sağlayacak bir ağırlığa sahip olması gerekmektedir. Ölçüler aşıldığında ve el bagajı bagaj bölmesine sığmadığında, bagaj bagaj bölümüne verilmelidir. Bunun için ek ücretler talep edilebilir.

Valizde taşınması yasak olan eşyalar da yer almalıdır. Buna keskin nesneler ve 100 ml'yi aşan sıvılar dahildir. Büyük bir saç spreyi kutusu veya büyük bir parfüm şişesi valize konulmalıdır. Ancak yolcu, şeffaf, kapanabilir bir plastik poşet içinde 100 ml veya 100 g'ye kadar kozmetik ürünleri taşıyabilir.Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done