Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Air Corsica Uçak BiletleriAir Corsica Hakkında Bilgiler

Air Corsica Uçak Bileti

Air Corsica, Fransa'nın Korsika adasını 14 farklı Fransız destinasyonuna bağlayan bölgesel bir havayolu şirketidir. Campo dell'oro Havalimanı üzerinden Paris, Lyon, Nantes, Toulouse ve Nice gibi önemli Fransız şehirlerine seferler düzenlemektedir. Air Corsica, Figari, Bastia ve Calvi gibi Korsika'nın önemli noktalarında da operasyonlarını sürdürmektedir. Havayolu, Paris merkezli Air France-KLM'nin %12 hissesine ve Korsika Bölgesel Topluluğu'nun %60 hissesine sahiptir.

Air Corsica Online Check-In:

Air Corsica ile seyahat etmek isteyen yolcular, online check-in hizmetinden yararlanabilirler. Online check-in, uçuş saatinden 30 saat önce başlar ve kalkıştan 30 dakika önce sona erer. Bu hizmet, yolcuların biniş kartlarını çevrimiçi olarak alarak havalimanında zaman kazanmalarını sağlar. Yolcular, havayolunun web sitesine isimleri veya rezervasyon numaralarıyla giriş yaparak check-in işlemlerini tamamlayabilirler. Biniş kartlarını yazdırmaları ve havalimanına getirmeleri gerekmektedir. Ancak Dole ve Liège havalimanlarında online check-in hizmeti mevcut değildir. Ayrıca, havalimanında check-in kontuarlarından da işlem yapabilirsiniz.

Air Corsica El Bagajı:

Air Corsica ile seyahat eden yolcular, rezervasyon sınıfına bağımsız olarak bir adet el bagajı taşıyabilirler. ATR uçaklarıyla yapılan uçuşlarda el bagajı ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır, Airbus A320 uçaklarıyla yapılan uçuşlarda ise 12 kg izin verilmektedir. El bagajının maksimum boyutları ise 55 x 35 x 25 cm'dir. Yolcular ayrıca bir adet kişisel eşya da (maksimum 15 cm) yanlarında taşıyabilirler. El bagajında taşınacak sıvılar için belirli kurallar bulunmaktadır. Kontrol sırasında 100 ml'ye kadar olan sıvılar, maksimum 1 litre hacimli şeffaf ve yeniden kapatılabilir bir plastik torbada ayrı olarak sunulmalıdır. Air Corsica ile seyahat öncesi el bagajı için genel güvenlik kurallarını gözden geçirmeniz önerilir.

Air Corsica Bagaj Hakkı:

Air Corsica ile seyahat eden yolcuların bagaj hakkı, rezervasyon sınıfına bağlı olarak değişir. S/W/A tarifesiyle seyahat eden yolcular, her biri maksimum 23 kg olan iki adet bagaj taşıyabilirler. Diğer bilet sahipleri ise bir adet bagajı ücretsiz olarak teslim edebilirler. Tüm sınıflar için bagajın toplam kenar uzunluğu 158 cm'yi geçmemelidir. Fazla bagaj kilogram başına ücretlendirilir ve bu ücretler rezervasyon sınıfına göre değişiklik gösterebilir. Spor ekipmanları, hayvanlar veya özel ekipmanların taşınması için özel tarifeler uygulanabilir. Lütfen havayolunun web sitesinde bu konudaki ayrıntılı bilgilere bakınız.

Havayolu Bilgileri

Havayolu Şirketi Adı: Air Corsica

IATA Kodu: XK

Kuruluş Yılı: 1989

Merkezi: AjaccioHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done