Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Air India Uçak BiletleriAir India Hakkında Bilgiler

Air India Havayolları Uçak Bileti 

Air India Hindistan'ın ulusal havayolu şirketlerinden biridir. 2014 yılından beri Star Alliance gibi önemli bir havacılık birliği üyesidir ve Lufthansa, LOT Polish Airlines, Singapore Airlines, South African Airways ve United Airlines gibi diğer büyük havayollarıyla ortak uçuş anlaşmaları yapmaktadır. Air India ile yılda neredeyse 15 milyon yolcu taşınmakta ve 100'den fazla uçakla ulusal ve uluslararası hedeflere uçuşlar düzenlenmektedir. Şirket, 1932 yılında Bombay'da Tata Airlines olarak kurulmuş ve 1946 yılında günümüzdeki adını almıştır.

Air India ile ulaşabileceğiniz destinasyonlar Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika'da bulunmaktadır. Örnek olarak Frankfurt, Hong Kong, Paris, Patna, Delhi, Leh, Mumbai, Jaipur, Roma, Kuveyt, Singapur, Colombo, Bangkok, Chicago ve Londra gibi şehirler bulunmaktadır. Şirket, filosunu daha iyi kullanmak için çeşitli kod paylaşım anlaşmaları yapmaktadır ve bu anlaşmalara Swiss, Turkish Airlines, Air Mauritius, Egypt Air, SriLankan Airlines, South African Airways, Lufthansa, Aeroflot ve Asiana Airlines gibi havayolları da dahildir.

Online Check-In

Havalimanına saatler öncesinden gelmek istemeyen herkes, online check-in imkanını değerlendirmeli. Air India için yapılan yorumlara göre, müşterilerimiz bu hizmetten olumlu şekilde bahsetmektedirler. Özellikle, bu havayolunun web check-in'i Almanca olarak ve çoğu rotada sunması dikkate değerdir. Şu anda Muscat, San Francisco, Dhaka veya Viyana'dan yapılan uçuşlarda veya Alliance Air uçuşlarında web check-in hizmeti maalesef mevcut değildir. Genellikle web check-in'i planlanan kalkıştan 48 saat ila 2 saat öncesine kadar kullanabilirsiniz.

El Bagajı

Air India'da tüm uçuşlar ve tüm sınıflarda el bagajı taşımanıza izin verilmektedir. Kısacası, el bagajı ölçüleri toplamda 115 cm'yi aşmamalıdır (yükseklik + genişlik + uzunluk). Diğer birçok havayolu şirketinin aksine, el bagajı izni tüm uçuşlarda ve tüm bilet sınıflarında aynıdır. Air India uçuşunda el bagajı olarak, 8 kg'ı aşmayan bir el bagajı parçasını uçağa alabilirsiniz. El bagajınız bu koşulları sağlamıyorsa veya uçakta düzgün bir şekilde yerleştirilemiyorsa, bagaj bölümünde taşınması gerekecektir.

Bagaj Hakkı

Almanya'dan seyahat ediyorsanız, biletinizin rezervasyon sınıfına bağlı olarak, hedef havalimanına göre belirli bir miktarda ücretsiz bagaj hakkı içerir. Hindistan'a uçuyorsanız, tüm sınıflarda maksimum 2 bagaj parçasını, her biri maksimum 23 kg ağırlığında ücretsiz olarak taşıyabilirsiniz. Almanya'dan başlayan diğer uçuş rotalarında Business Class'ta maksimum 2 bagaj parçası, her biri maksimum 23 kg ağırlığında ücretsiz olarak taşınabilir. Ekonomi sınıfında Air India'dan Singapur, Bangkok, Dhaka, Kabul ve Male'ye yapılan uçuşlarda sadece maksimum 23 kg ağırlığında 1 bagaj parçası ücretsizdir. Katmandu, Colombo, Sydney ve Melbourne'e yapılan uçuşlarda ise maksimum 30 kg ağırlığında 1 bagaj parçası ücretsiz olarak taşınabilir.

Havayolu Bilgileri

Havayolu Şirketi Adı: Air India

IATA Kodu: AI

Kuruluş Yılı: 1932 (Tata Airlines olarak kuruldu)

Merkezi: Mumbai, HindistanHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done