Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Air Serbia Uçak BiletleriAir Serbia Hakkında Bilgiler

 Air Serbia Uçak Bileti

Air Serbia, Sırbistan'ın en büyük havayolu şirketidir ve merkezi Belgrad Havalimanı'ndadır. Etihad Airways, 2013 yılından bu yana Air Serbia'ya büyük bir ortaklık payına sahiptir ve bu durum Air Serbia'nın bir dizi yeniden yapılanmayı beraberinde getirmiştir. Bu yeniden yapılanmalar arasında Abu Dabi'ye uçuşlar ve kendi sık uçanlar programının kaldırılması yer almaktadır. Artık Air Serbia ile seyahat eden yolcular, Etihad Guest bonus programı kapsamında mil biriktirebilirler. Bu sık uçanlar programı sadece Birleşik Arap Emirlikleri'ne değil, aynı zamanda havayolunun tüm diğer uçuş noktalarına da geçerlidir.

Air Serbia ile seyahat edenler, İsviçre ve Almanya gibi Avrupa'daki 30'dan fazla noktaya uçuş yapabilirler. Ayrıca Air Serbia ile mevsimsel olarak New York'a uygun fiyatlı uçuşlar da bulunmaktadır. Air China ile yapılan bir kod paylaşım anlaşması sayesinde Asya'ya yapılan uçuşlar da sunulmaktadır. Havayolunun gerçekleştirdiği uçuş rotalarının gerçekleştirilmesi için 19 uçak mevcuttur. Bunların büyük bir kısmı 128 koltuk kapasiteli Airbus A319-100 tipine aittir. Air Serbia'nın sahip olduğu en büyük uçak, 254 yolcuya kadar yerleştirilebilen bir Airbus A330-200'dür.

Air Serbia'da online check-in nasıl yapılır?

Air Serbia'da online check-in yapmak oldukça kolaydır. Yolcu, Air Serbia'nın internet sitesine adı ve bilet numarasıyla giriş yapabilir. Online olarak koltuk seçimi yapabilir ve biniş kartını mobil cihazına E-bilet olarak göndertebilir. Tabii ki biniş kartını yazdırmak da mümkündür. Ücretsiz online check-in, uçuştan 36 saat önce başlar ve uçuş saatine bir saat kala sona erer. Bagajı uçak kargo bölümüne teslim etmek için yolcu, havayolunun bagaj kontuarına başvurur.

Ancak Air Serbia'da havalimanında check-in yapmak da mümkündür. Havalimanındaki check-in ve bagaj teslim hizmeti, uçuştan 45 dakika önce kapanır. New York'ta ise uçuştan bir saat önce kapanır. Air Serbia'da nasıl check-in yapılırsa yapılsın, yolcunun uçuş kalkışından 20 dakika önce uçuş kapısında olması gerekmektedir. New York'ta kalkışlarda bu süre 40 dakikaya kadar uzamaktadır. Air Serbia ile yapılan kod paylaşım anlaşması kapsamındaki uçuşlarda, partner havayolu şirketlerinin koşulları da dikkate alınmalıdır.

Air Serbia'da bagaj limiti nedir?

Air Serbia'nın bagaj kurallarındaki serbest bagaj miktarı, uçuş rotası, seyahat sınıfı, tarife ve Etihad Guest üyelik seviyesine bağlı olarak değişir. Avrupa içi ve Avrupa ile Beyrut ve Tel Aviv arasındaki uçuşlarda ekonomi sınıfı için bagaj ücretine dahil bir bagaj bulunmamaktadır. Daha yüksek bir sınıfta uçanlar, Air Serbia'da 23 kg veya hatta 32 kg ağırlığında iki bagaj taşıyabilirler. Air Serbia'da izin verilen maksimum bagaj ölçüleri 152 cm'dir (uzunluk + genişlik + yükseklik). Amerika Birleşik Devletleri'ne yapılan uçuşlarda yolcu en fazla 23 kg ağırlığında bir bavul taşıyabilir. Business Class misafirlerine ise iki adet 32 kg ağırlığında bagaj hakkı tanınmaktadır.

Air Serbia'da çocuklar için bagaj kuralları farklılık gösterebilir. Genellikle iki yaş altı çocuklar için bebek arabası ücretsiz olarak taşınabilir. Bazı durumlarda, çocukların bagaj hakkına, maksimum 23 kg ağırlığa sahip bir valiz veya çanta da dahil olabilir. Bagaj miktarını veya maksimum ağırlığı aşan yolcular, ek bagaj için bir ücret öderler. Ayrıca, önceden havayoluna bildirilmesi gereken spor ekipmanları için ayrı ücretler de geçerlidir.

Air Serbia'da hangi el bagajını taşıyabilirim?

Her yolcu, kabin içine 8 kg ağırlığında bir el çantası alabilir. Bu kural, iki ila on iki yaş arasındaki çocuklar için de geçerlidir. Business Class misafirleri iki adet 8 kg'a kadar el çantası taşıyabilir. Air Serbia'da el bagajı ölçüleri genellikle 55 cm x 40 cm x 20 cm'dir. Çanta, ön koltuğun altına veya koltuğun üstündeki bagaj bölmesine sığacak şekilde boyutlandırılmalıdır. Economy Class veya Business Class misafirleri, bir adet daha fazla el bagajı taşıyabilirler. Ancak Air Serbia'da bu el bagajının 4 kg'ı aşmaması gerekmektedir. Bu, örneğin bir duty-free alışveriş çantası, küçük bir sırt çantası, bir kadın çantası veya bir kutu olabilir.

Ancak hiçbir çanta, bir birim başına 100 ml veya 100 g'ı aşan tuvalet malzemeleri içermemelidir. Bu kural, Air Serbia'nın yanı sıra Lufthansa ve Air Canada gibi tüm uluslararası havayolu şirketleri için de geçerlidir. Yolcular, uçuş sırasında taze kalmak için kozmetik ürünlerinin küçük paketlerini, 20 cm x 20 cm'den büyük olmayan, tekrar kapatılabilir bir şeffaf plastik torbada taşıyabilirler. Bu torba, bir litreden fazla sıvı ve jeli içermemelidir.Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done