Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Air Baltic Uçak BiletleriAir Baltic Hakkında Bilgiler

Air Baltic Havayolları Uçak Bileti

Air Baltic, 1995 yılında kurulan ve merkezi Letonya'nın Riga şehrinde bulunan devlet havayolu şirketidir. Air Baltic, Riga'daki ana havalimanı üzerinden 50'den fazla uluslararası destinasyona hizmet vermektedir. Bu destinasyonlar arasında Reykjavik, Tel Aviv, Roma, Venedik ve St. Petersburg gibi popüler noktalar bulunmaktadır. airBaltic'in Almanca konuşulan bölgelere gerçekleştirdiği uçuşlar Viyana, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Salzburg ve Zürih'e yapılmaktadır.

Havayolu şirketi, Belavia, Aeroflot, KLM, Alitalia, British Airways gibi birçok ortak uçuş anlaşmalarına sahiptir. Filo, ortalama 8.4 yaşında olan 25 uçaktan oluşmaktadır. Yolcular, BalticMiles sadakat programı sayesinde airBaltic ile yaptıkları her uçuşta mil puanı kazanabilir ve daha sonra bunları kullanabilirler. 2014 ve 2015 yıllarında OAG tarafından dünyanın en zamanında uçuş yapan havayolu olarak ödüllendirilmiştir. Ayrıca, 2015 yılında Oslo-Riga popüler uçuş rotasında bir milyonuncu yolcuyu ağırlamıştır.

Air Baltic Online Check-In

Çoğu uçuş için online check-in mevcuttur ve uçuştan 5 gün önce açılır. Check-in için havalimanı kontuarında ek ücret alınmaktadır. Havayolu şirketinin web sitesini ziyaret edin, "Web Check-in" seçeneğini seçin ve bilet numaranızı girin. İşlem sürecinin sonunda biniş kartınızı yazdırabilirsiniz. Alternatif olarak, airBaltic uygulamasını akıllı telefonunuz için kullanabilirsiniz. Mobil biniş kartınızı barkodlu olarak PassBook veya PassWallet'e ekleyebilir ve uçağa binerken kolayca taratabilirsiniz. Sadece el bagajıyla seyahat ediyorsanız, havalimanında doğrudan güvenlik kontrol noktalarına gidebilirsiniz.

Air Baltic El Bagajı

airBaltic'te izin verilen el bagajı kuralları, rezervasyon sınıfına göre belirlenir. Basic veya Premium Class yolcuları her biri 8 kg ağırlığında bir el bagajı parçası taşıyabilir. Business Class yolcuları ve PINS VIP kart sahipleri ise bilete 2 el bagajı parçası dahildir. Her bir el bagajı parçasının ölçüleri maksimum 55 x 40 x 20 cm olmalıdır. Ayrıca her kişiye bir adet kişisel eşya, örneğin bir dizüstü bilgisayar, küçük bir kadın çantası veya şemsiye, uçakta taşınabilir.

Bebekler için ayrı bir el bagajı parçası sağlanmamaktadır, ancak havayolu şirketi katlanabilir bir bebek arabasını ücretsiz olarak taşımaktadır. Bebek maması da uygun miktarda el bagajında taşınabilir, ancak bunları güvenlik kontrolünde talep üzerine göstermeniz gerekmektedir. Aynı şekilde, el kremi, diş macunu, duş jeli gibi sıvı maddeler ayrı ayrı kontrol edilmelidir. Bunlar yalnızca 100 ml'ye kadar olan ayrı konteynerlerde ve 1 litrelik şeffaf ve kapanabilir bir plastik torbada bulunmalıdır.

Air Baltic  Bagaj Hakkı

airBaltic ile yapacağınız uçuşlarda izin verilen serbest bagaj hakkı, rezervasyon sınıfına bağlıdır. Business ve Economy sınıfı yolcularına sırasıyla 2 veya 1 adet, her biri 20 kg'lık bagaj hakkı verilmektedir. Basic sınıfı yolcularına ise bagaj hakkı dahil değildir, ancak ihtiyaç durumunda ek bagaj eklenebilir. Her bir bagaj parçasının ölçüleri 50 x 80 x 100 cm'yi aşmamalı ve maksimum ağırlık 32 kg olmalıdır. 2 yaşın altındaki bebekler için 10 kg'lık ek bir bagaj parçası eklenebilir. Bagajınızı belirgin bir şekilde adınız ve adresinizle işaretleyiniz. Golf sopaları, diğer spor ekipmanları, müzik aletleri ve diğer özel bagaj türlerinin taşıma ücretlerini havayolu şirketinin web sitesinde bulabilirsiniz.

Havayolu Bilgileri

Havayolu Şirketi Adı: airBaltic

IATA Kodu: BT

Kuruluş Yılı: 1995

Merkez: Riga, LetonyaHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
  • done
  • done
  • done
  • done