Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Alaska Airlines Uçak BiletleriAlaska Airlines Hakkında Bilgiler

Alaska Airlines Uçak Bileti 

Alaska Airlines,1932 yılında McGee Airways olarak kurulan ve merkezi SeaTac'ta bulunan bir Amerikan havayolu şirketidir. Airline'ın uçuşları, Seattle merkezli olarak gerçekleştirilmektedir ve IATA kodu AS olarak kullanılmaktadır. Hızla genişleyen filo, şu anda yaklaşık 150 uçaktan oluşmaktadır ve hem ulusal hem de uluslararası hedeflere uçuşlar düzenlemektedir. Şirket, 2016 yılında Virgin America havayolu şirketini satın alarak birleşmeyi planlamış ve bu birleşmenin 2017 yılına kadar tamamlanmasını hedeflemiştir. Ancak bu birleşmeyle birlikte her iki markanın da bağımsız olarak devam etmesi planlanmaktadır.

Alaska Airlines, Seattle-Tacoma Uluslararası Havalimanı'nın yanı sıra Anchorage, Los Angeles ve Portland gibi havalimanlarını da ana transfer noktaları olarak kullanmaktadır. Ana uçuş noktaları Kanada, Kosta Rika, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri'ndedir. Alaska Airlines, yaklaşık 100 şehir arasında uçuşlar düzenlemektedir. Örnek olarak San Jose, San Diego, Spokane, Washington D.C., Yakutat, Phoenix, Oklahoma City, Newark, New York City ve Ixtapa gösterilebilir. Şu anda Alaska Airlines, büyük bir havayolu birliğine üye olmasa da Delta Airlines, KLM, Hainan Airlines, LATAM Chile, Air France ve Emirates gibi birçok havayolu şirketiyle kod paylaşım anlaşmalarına sahiptir. Ayrıca, bazı uçuşlar için Horizon Air ve SkyWest ile yakın işbirliği yapmaktadır.

Alaska Airlines Online Check-in

Alaska Airlines'ın sunduğu en önemli hizmetlerden biri, konforlu çevrimiçi check-in hizmetidir. Artık uçuşunuzdan saatler önce check-in kontuarında beklemek zorunda kalmadan evinizde bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan tercih ettiğiniz koltuğu seçebilir ve eğer havaalanınız izin veriyorsa biniş kartlarınızı kendiniz yazdırabilirsiniz. Güvenlik kontrolünden geçtikten ve bagajınızı drop-off noktasında teslim ettikten sonra kapıda binişe engel bir durum kalmaz. Çevrimiçi check-in (Web Check-in) ve Mobil Check-in, uçuşunuzdan 24 saat öncesinden 1 saat öncesine kadar Alaska Airlines'ın web sitesinde mevcuttur.

Alaska Airlines El Bagajı

Uçuşunuzda el bagajı da yanınızda taşıyabilirsiniz. Ancak el bagajınızın geçerli kurallara uygun olması gerekmektedir. Bu, güvenlik gereksinimleri ve kurallarının yanı sıra boyutlarla ilgili sınırlamaları da içerir. Maksimum izin verilen boyut 61 x 43 x 25 cm'dir. Şu anda ayrıca bir ağırlık sınırlaması bulunmamaktadır. Taşıdığınız el bagajınızı adınızı taşıyan bir etiketle donatmanız önemlidir, böylece her zaman size ait olduğu kesinlikle belirlenebilir. İlgili etiketleri şirketin web sitesinde bulabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle Alaska Airlines ile uçarken bazı eşyaların el bagajında taşınmasına izin verilmediğini unutmayın.

Alaska Airlines Bagaj Hakkı

Alaska Airlines'ın kendi uçuşları için genellikle çoğu kayıtlı bagaj parçası için bir ücret talep ettiğini unutmayın. Bununla birlikte, bazı istisnalar olduğunu önceden öğrenmenizde fayda vardır. Örneğin, Honolulu, Maui, Kona veya Kauai havalimanlarından uçan yolcular için uygun ambalajda ananasın ücretsiz taşınması gibi. Ayrıca, seyahat eden çocuklar için bebek arabaları veya ihtiyaç duyulan tıbbi ekipmanlar da ücretsizdir. Alaska Airlines ile özel bagajlarınızı da bagaj bölümünde taşıtabilirsiniz. Bu özel bagajlara müzik enstrümanları veya spor ekipmanları örnek verilebilir. Uçuştan önce ilgili prosedürleri kontrol ediniz.

Alaska Airlines Havayolu Bilgileri

Havayolu Şirketinin Adı: Alaska Airlines

IATA Kodu: AS

Kuruluş Yılı: 1932 (McGee Airways olarak)

Merkezi: SeaTac, Amerika Birleşik DevletleriHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done