Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Alghero Uçak Bileti

Alghero Hakkında Bilgiler

MartiGo ileAlghero  arasında seyahat etmek size zengin bir yolculuğun kapılarını açacaktır. İtalya’nın en önemli tarihi ve turistik merkezlerinden biri olan Alghero, İtalya’nın Akdeniz’deki Sardinya Adası’nın kuzeyinde yer almaktadır. Nüfusu 44 bindir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve az yağışlıdır. Tipik Akdeniz iklimine sahip olan Alghero mayıs ve eylül arasında yoğun iç ve dış turist alan bir turizm kentidir. Bu tarihi ve doğal güzelliklerle harmanlanmış olan kent Akdeniz’in bütün özelliklerini içinde barındırmaktadır. Kente seyahat etmek hem tarihin, hem denizin, hem de güneşin tadını çıkarmak için iyi bir seçenektir.

Alghero’nun tarihi çok eskilere dayanır. 1400’lü yıllarda Katalanların egemenlik sürdüğü Alghero, 1700‘lerden sonra İtalyan egemenliği altına girmiştir. İtalyan’ların bölgeye hakim olmasından sonra, bu bölgede yaşayan Katalar bölgeyi terk etmemiş, Katalanya’ya dönmemişlerdir. Yüzyıllar boyu yaşadıkları bu kentte hayat süren Katalanlar Akdeniz kentinin yerli halkı haline gelmişlerdir. Bu nedenle Alghero, Katalan-İtalyan kültürünün sentezinden oluşan bir kent haline dönüşmüştür. Kentte İtalyanca ve Katalanca olmak üzere iki resmi dil bulunmakta ve bütün tabelalarda bu iki dil kullanılmaktadır. Bu durum iki farklı kültürün iç içe nasıl yaşayabileceğine dair bize iyi bir örnek sunmaktadır.

İtalya’nın yemek kültürüne aşina olanlar Alghero’da bu yemek kültürünü bol bol yaşayacak, bunun yanında şehirdeki turistik mekanlarla Akdeniz’in bu güzide turizm merkezinin tadını çıkaracaktır. Yaya trafiğine açık dar ve otantik sokakları, eğlence merkezlerinin yer aldığı meydanları, Akdeniz sıcaklığını yansıtan yat limanları, tarihi surları, plajları ve Akdeniz mimarisinin etkileyici yapılarıyla sahip Alghero, Sardinya adasının en önemli tarih ve turizm merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Tarihe ev sahipliği yapmış olan Alghero’da San Francisco Kilisesi, Torre del Portal Kulesi, San Michele Kilisesi, Alghero Katedrali, Espero Reial Kulesi, D’Albis Sarayı, Çarçassona Sarayı gibi yüzyıllardır ayakta kalan yapılardandır. Bu köklü kültür mirası sayesinde Alghero kenti tarihin yeni kuşaklara aktarılmasını yansıttığından, iyi bir örnek olarak karşımızda durmaktadır. Bu tarihi mirasın yanında Alghero’da yaşamın doğal akışı içinde şekillenen canlı bir kent kültürü de vardır. Bu canlı kent kültürüne en iyi örneklerden biri yemeklerdir.  Via Alghero’da zengin Akdeniz ve Katalan mutfağının seçkin yemekleri yer almakta ve “mercatino” adı verilen pazarında doğal yöresel gıda ürünleri sergilenmektedir. 

 • Alghero Sardinia Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Alghero uçak bileti ile seyahat eden kişiler aktarmalı seferlerle bu şehre ulaşırlar. Alghero’ya yaklaşık olarak 10 km uzaklıkta olan Alghero-Fertilia Havalimanı şehrin kuzey batısında yer almaktadır. Sardunya adasına ulaşım sağlayan 3 havalimanından bir tanesidir. 1938 yılında askeri havaalanı olarak faaliyete başlayan Alghero-Fertilia Havalimanı, 700 metrelik bir pistle kurulmuştur. Savaşın ardından pist uzatılarak 1960’lı yıllarda sivil havacılık için kullanılmaya başlandı. O dönemde inşa edilen hangardan sonra 1971 senesinde yolcu terminali yapıldı. Aynı zamanda pist 3000 metreye uzatılarak İtalya’nın en uzun pistlerinden bir tanesi haline geldi. Türkiye’den Alghero’ya direkt sefer bulunmamaktadır. Havalimanına ulaşım otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetiyle gerçekleştirilebilir.

  Otobüs

  ARST firması Alghero Sardinia Havalimanı ile şehir arasındaki toplu taşıma faaliyetlerini yürüten firmadır. Bu araçlarla havalimanından Alghero’ya, Sassari’ye, Bosa’ya, Stintino’ya, Santa Teresa Gallura’ya, Nuoro’ya, Cagliari – Oristano – Macomer’e seyahat edilebilir.

  Taksi

  Taksi ile Alghero şehrine yaklaşık 15 dakikada ulaşılabilir. Taksiler hemen terminalin dışında bulunmaktadır. Havalimanına Conzorzio Taxi, Radio Taxi, Taxi Stop firmaları hizmet vermektedir.

  Araç Kiralama

  Havalimanında uluslararası ve yerel araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Firmalar hemen arrival salonunun dışında yer alır. Aracı teslim alabileceğiniz otoparklarda havalimanının hemen yanındadır. Havalimanından Winrant, VitenGroup, Sicily By Car, Sardinya, Ruvioli, Rental Car Go, Maggiore, Locauto, Hertz, Green Motion, Europ Car ve Avis firmalarından araç kiralanabilir.

 • Alghero Sardina’da Gezilecek Yerler

  Alghero  ucuz uçak bileti satın alarak hayallerinizdeki tatili yaşayabilirsiniz. Bir liman kenti olan Alghero’da gezilecek tarihi ve turistik bir çok mekan bulunmaktadır. Özerk bir bölge olmasına rağmen dünya ile uyumunu kaybetmeyen bu tatil beldesi İtalya’nın gizli kalmış hazinelerinden bir tanesidir. Şehre seyahat ettiğinizde deniz, kum ve güneşin tadını bol bol çıkaracak, tarihi yerleri seyahat ederken de kendinizi bir kültür okyanusunda bulacaksınız. Alghero, dar sokakları ve renk cümbüşü içinde kente canlılık tarihi evleri ile Akdeniz kentlerinin bütün güzelliğini ve sıcaklığını yansıtmaktadır.   Deniz dalgalarının dövdüğü şehrin eski surları, masmavi ve berrak denizi ile Alghero, küçük meydanların etrafına kümelenmiş restoranları, barları ve eğlence merkezleri ile Alghero doyumsuz bir turizm ve eğlence merkezdir.

  Alghero Katedrali

  Alghero Sardina’da görmeniz gereken tarihi yapıların başında Alghero Katedrali gelmektedir. 1570 yılında yapımına başlanan katedral 1593 hizmete açılmış, 1730 yılında tamamlanarak takdis edilmiştir. Gotik mimarı üslubuyla inşa edilen katedrale daha sonra Rönesans mimarisi ile eklemeler yapılmıştır. Farklı üslupların mimarisinde kullanıldığı katedral, süreç içerisinde yapılan yeni eklemelerle iç içe geçmiş mimari özelliklere sahip olmuştur. İlerleyen zamanlarda yani 20. Yüzyılda, neo-klasik üslupla eklemelerin yapıldığı katedralin ön cephesi zamanla tümden değişikliğe uğramıştır.

  San Francisko Kilisesi

  Kentin diğer güzide tarih mekânlarından biri de San Francisko Kilisesi’dir. Katalan-gotik üslubun eşsiz örneklerini sunan katedralin yapım tarihi 1360’dır.  Katedralde yer alan çan kulesi ise 16. Yüzyılda inşa edilmiştir. Ana bina 16. yy. sonlarında tekrar restore edilmiştir. Tarihi yapıların korunması çabası burada da karşımıza çıkmaktadır.

  Torre Del Portal

  San Francisko Kilisesi ile aynı tarihte yapılan Torre del Portal ise kentin en önemli kulelerinden biridir. Yahudilerin ekonomik desteği ile inşa edilen kule, bugün Alghero Sardina’nın en heybetli tarihi eserlerindendir. Kentin dokusuna uygun bu heybet sizin de tarihin içinde keyifle gezinmenize yardımcı olacaktır.

  Spiaggia del Lido di San Giovanni

  Lido di San Giovanni Alghero'nun kıyısında en güzel plajlarından biri olarak kabul edilebilir. Plaj ince beyaz kumu, palmiye ağaçları, geniş kumsalı ve olağan üstü berraklıktaki mavi deniziyle tatilcilere geniş olanaklar sunmaktadır. Şehre yakın olmasının yanında konfor ve rahatlık isteyenler içinde geniş olanaklara sahiptir.

  Neptün Mağarası

  Mağaraya Alghero limanından kalkan teknelerle ve deniz yoluyla ulaşılabilir. Özellikle yaz dönemlerinde 3 saatlik turlar düzenlenmektedir. Bölgedeki en ünlü tarihi ve turistik mekanlardan bir tanesidir. 18. Yüzyılda balıkçılar tarafından keşfedilmiştir. Fotoğrafçıların uğrak yerlerinden bir tanesi olan mağara özellikle ışıklandırmalarıyla esrarengiz bir görünüme sahiptir.

 • Alghero Sardina’da Ne Yenir?

  Katalan ve İtalyan kültürünün eşsiz bir bileşimi olan Alghero yemeklerinde de bu iki kültürün lezzetlerini tadabilirsiniz. Bu yemek kültürü Katalan ve İtalyan zevkinin dünyaya bir armağanı gibidir. Akdeniz’in harika balık yemekleri,  çok çeşitli soslarla yapılan dünyaca ünlü risotto ve İtalyan spagettisi, zengin pizza çeşitleri, jambon, sosis, salam çeşitleri, trüfler, grana, başta peceroni adı verilen peynir olmak üzere envai çeşit peynir ve şarap, yemek sonrasında kahve ve espresso  Alghero mutfağının vazgeçilmez lezzetleridir. İtalyan mutfağında olduğu gibi Alghero mutfağında da karnınızı doyurmanın yanında gözünüzün de doyduğunu hissedeceğiniz bir deneyim sizleri bekliyor. İşte bu yüzden, Trattoria Maristella ada mutfağının eşsiz lezzetleriyle tanışmak isteyen turistlerin uğrak yeridir. Bol ve taze deniz ürünleri, patatesle doldurulan bir tür mantı olan culurgiones, spagetti, bottarga denilen kürlenmiş orkinos yumurtası ada mutfağının doyumsuz geleneksel lezzetlerinden sadece birkaçıdır. Bu nefis yemekler, Akdeniz’in doğasından gelen bir kültürü yansıtır. Bu keyfi yaşamak sizin için müthiş bir deneyim olacaktır.

 • Alghero Sardinia’da Kültür ve Eğlence

  Sardinia eğlence yerleri bakımından çok zengindir. Küçük meydanlar etrafında kümelenen barları, restoranları geleneksel dar yollardaki geleneksel ürün ve takıların zengin örneklerinin sergilendiği pazarlarıyla ünlüdür. Bunun yanında lüks ve otantik otelleri, güneşli kumsalı, berrak denizi ile tam bir eğlence ve dinlence mekânıdır. Akdeniz’in bol güneşi, keyfinize keyif katacak denizi ve harika tarihiyle harmanlanmış bir eğlence sizi bekliyor. Akdeniz kültürünün bütün güzelliklerini yaşayabileceğiniz kentte canlı bir gece ve eğlence hayatı vardır. Akdeniz müziğinin sıcak ritimleriyle kendinizden geçebileceğiniz mekânlarda dansa ve müziğe doyabilir,  kentte çok sayıda bulunan spor merkezi, bowling salonu, sinema salonları, beach barlarda zamanı unutabilirsiniz. Tarihi mekânlara düzenlenen turlarda İtalyan, Katalan ve Rönesans kültürünün arasında geçmişe doğru bir zaman yolculuğuna çıkabilir, cam gibi denizinde ada tatilinin güzellikleriyle buluşabilirsiniz. 

  Sitemiz üzerinden en uygun Alghero uçak bileti fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Vakit kaybetmeden yapacağınız işlemlerle en hızlı ve en ucuz bileti satın alarak şahane bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Alghero Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Alghero ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Alghero en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Alghero uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Alghero uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Alghero  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Alghero 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Alghero uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Alghero uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Alghero uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Alghero uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Alghero uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Alghero şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.