Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Alicante Uçak Bileti

Alicante Hakkında Bilgiler

Alicante seyahatinizi bir uçak ile yapmayı tercih ederseniz aktarma ile gitmek zorundasınız. Çünkü ülkemizden direkt olarak Alicante şehrine uçuş bulunmuyor. Barselona ya da Avrupa şehirlerinden aktarma olarak Akdeniz kıyısında ki bu İspanyol şehre ulaşabilirsiniz. Bu nedenle normalde 6 saatlik bir uçuş ile gidilebilecek bu güzel kente aktarma ile 9 saat gibi bir sürede ulaşıyorsunuz. Akdeniz limanları arasında insanların en çok uğradıkları deniz ve tarihin harmanlandığı bu şehre gitmek istiyorsanız izlemeniz gereken rota bu oluyor. Kentin 7 bin yıllık bir geçmişi bulunuyor. Modern yapılar, deniz ve tarihi dokusu ile ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor. Dünyaya hakim olmuş neredeyse tüm medeniyetlerinin izlerini bu şehirde görebilirisiniz. Yunan, Arap ve Roma medeniyetinin kalıntıları bulunuyor. Şehrin merkezinde büyük bir kayanın üzerinde bulunan orta çağdan kaldığı tahmin edilen bir kale bulunuyor. Gezdiğiniz her sokakta uğradığınız her evde tarihi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Şehir, İspanya’nın Valencia bölgesinde bulunmaktadır. Akdeniz kıyısında bulunan bu şehrin yerleşik nüfusu 350 bin civarındadır. Ancak özellikle yaz aylarında bu sayı milyonları geçebiliyor. Çünkü bir çok gezginin 1960 yılında başlanan turizm çalışmaları ile ortak durak noktası olmayı başarmıştır.

 • ALC Alicante Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Tarihi bir şehir olmasının yanında modernleşme adımları başarı ile atılarak ulaşım konusunda çok sayıda imkan sunan Avrupa şehirlerinden birisidir. Alicante havalimanının şehir merkeze uzaklığı yaklaşık 11 kilometredir. Ulaşım için otobüs, taksi, tramvay ve tren seçeneklerinden birisi tercih edebilirisiniz. Tercihinize göre 15 ile 30 dakika arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Otobüs

  Otobüsü tercih ederseniz şehir merkezinden havalimanına her 20 dakikada bir sefer bulunuyor. Seyahat süresi trafiğin durumuna göre değişse de ortalama 30 dakika diyebiliriz. Her gün saat 10.00 ile gece 02.00 saatlerinde seferler devam ediyor. Tüm gün otobüsü kullanacaksanız 8 Euro ile bilet alabilirsiniz.

  Taksi

  Her şehirde olduğu gibi taksiyi de bu şehirde bir ulaşım aracı olarak kullanabilirsiniz. Turizm beldesi olduğu için taksi fiyatlarının biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Şehir merkezine 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

  Tramvay

  Alicante (tüm havalimanlari) seyahatinizde otelinize ulaşmak için tramvay seçeneğini de tercih edebilirsiniz.  Bu seçeneğin en büyük avantajı ise şehrin hemen her yerine bu ağ ile ulaşma şansınızın olmasıdır. Ayrıca bu seçenek diğer ulaşım hizmetlerine göre daha uygun ve konforlu olduğunu da söyleyebiliriz. Mantıklı bir tercih olarak duruyor.

  Tren

  Her 20 dakika da bir şehir merkezinden Havalimanına tren seferi düzenleniyor. Bu seçenekte tramvay gibi hem daha uygundur hem de daha konforludur. 30 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 • Alicante’de Gezilecek Yerler

  Alicante uçak bileti aldıktan sonra seyahatiniz için hazırlanmaya başlamalısınız. Gideceğiniz tarihi mekanları belirlemeli ve kendinize tatiliniz süresince kullanacağınız bir gezi listesi yapmalısınız. Alicante’nin tarihi bir şehir olduğunu da göz önüne alırsak çok sayıda uğrayacağınız nokta bulunuyor. Bunlardan bazıları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışalım. Bu liste seyahatinizi daha renkli bir hale getirecektir.

  Santa Barbara Kalesi

  Denizden yüksekliği 166 metre olan bir tepenin üzerinde kurulan etrafında keskin kayaların bulunduğu Avrupa kıtasının en büyük kalelerinden birisidir. Santa Barbara kalesinin tarihi orta çağa kadar dayanmaktadır. Geçmişte şehri almak isteyen düşmanların bu kaleye ulaşmaları hiç de kolay olmamıştır. Buraya çıkarak Alicante şehrinin nefes kesici görüntüsünü canlı olarak izleme şansını mutlaka denemelisiniz. Yürüyerek gidecekseniz kaleye 1 saatte ulaşabilirsiniz. Bir taşıtla giderseniz 5 dakika içerisinde orada olabilirsiniz. Ziyaret için herhangi bir ücret talep edilmiyor.

  Santa Maria Bazilikası

  Gotik tarzda 14. Yüzyılda inşa edilen harika yapısı ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir. Bazilikanın yerinde Endülüs medeniyetinden kalma bir caminin üzerine inşaat edildiği rivayet edilir. Bakımları eksiksiz yapılan yapının günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunduğunu göreceksiniz. Burası Alicante’nin eski şehir olarak isimlendirilen noktasında bulunmaktadır. Öğle saatlerinde ücretsiz ziyaret edilebilir. Şu an faal olarak hizmet vermektedir.

  Gravina Güzel Sanatlar Müzesi

  Aslında şehirde ki bir başka kaledir. Ancak günümüzde yapılan düzenleme ile Gravina sarayı müze olarak hizmet vermektedir. Eski şehirde bulunan saray 18. Yüzyılda inşa edilmiştir. Müzenin içerisinde İspanyol sanat eserlerinin çok sayıda çeşidini görme şansınız olacaktır. Ünlü ressamların tabloları, heykeller, tarihi mobilyalar ve eşyaları ziyaretinizde görebilirsiniz. Aynı zamanda yılın bazı zamanlarında özel sergilerde düzenlenmektedir.

  San Juan Plajı

  Akdeniz’in kenarında bulunan Alicante’nin dünyaca ünlü plajını da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yaz aylarında çok sıcak olan şehirde denize istediğiniz zaman bu plaj yardımı ile girebilirsiniz. Dünyanın en temiz ve beğenilen plajlarından birisidir. Sadece yüzmek için değil diğer su sporlarını da verilen hizmetler ile deneyimleme şansınız var. Plajın etrafında çok sayıda bar ve restoran ‘da bulunuyor.

  Canalejas Parkı

  Alicante  seyahatinizde mutlaka şehrin en eski parkına da uğramalısınız. Parkın içerisinde geçmişi yüzyıllara dayanan incir ağaçlarını göre şansını bulacaksınız. Bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak isteyen bir çok insan serinlemek için bu ağaçlarının gölgesini tercih ediyor. Parkın 19. Yüzyılda düzenlenerek günümüze kadar geldiğini de eklemeliyiz.

  San Fernando Kalesi

  Tarihi çok eski olmayan kalelerden birisidir. Yapımı 1800’lü yıllarda İspanyol bağımsızlık savaşına dayanmaktadır. Bu savaş esnasında Tossal tepesine inşası yapılmıştır. Kalenin yapılma amacı Napolyon’un ilerleyişine karşı ana kale olan Santa Barbara’yı korumaktır. Şehirde ki diğer tarihi yapılara göre daha bakımsız bir hali vardır. Çok sayıda resmi kalenin duvarlarında görebilirsiniz. Uzun merdivenleri ile ulaşabileceğiniz gibi taksi tutarak da buraya ulaşabilirsiniz.

 • Alicante’de Ne Yenir?

  Akdeniz kıyısında kurulan tüm şehirler gibi zengin bir mutfağa sahiptir. Gidebileceğiniz çok sayıda zengin mutfağa sahip restoran şehir de bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi Akdeniz mutfağı denildiğinde aklınıza çok çeşitli sayıda deniz ürünleri ve sebze yemekleri gelmektedir. Aicante ziyaretinizde bu harika lezzetleri güzel restoranlarda deneyimlemeniz gerekiyor. İspanya’ya özgü olan Paella mutlaka denemeniz yemeklerden birisidir. İçerisinde balık, tavuk, deniz ürünleri ve pirinçle pişirilerek sizlere sunulmaktadır. Bir başka lezzet ise tapaslardır. İspanyanın dünyaca ünlü tapasları genellikle içki ile birlikte ziyaretçilere sunulmaktadır. Şehirde Darsena Resrotan, La Macana, Cactus Alicante, El Buen Comer ve Nau Manolin gibi zengin mutfağa sahip çok sayıda mekan bulunmaktadır.

 • Alicante’de Kültür ve Eğlence

  Alicante  ucuz uçak bileti aldıktan sonra gideceğiniz Alicante şehrinde eğlenmek için çok sayıda mekan sizi bekliyor olacağını bilmelisiniz. Deniz kenarında bulunan birçok şehir gibi gece hayatını çok hızlıdır ve ziyaretçilerin unutulmaz zamanlar geçirmelerine olanak tanımaktadır. Turistik belde içerisinde gidebileceğiniz çok sayıda bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Eğer alkol kullanmıyorsanız yüksek sesten bunalabilirsiniz. Ancak alkol konusunda bir sınırınız yoksa bir biranın markasına ve mekanına göre 3 ile 4 euro arasında değişkenlik gösterdiğini eklemeliyiz. Deneyebileceğiniz içki olarak İspanya’ya özgü sangria’yı size tavsiye edebiliriz. Gündüz 11’de açılan bu mekanlar sabahın ilk ışıklarına kadar müşterilerine hizmet vermektedir. Gidebileceğiniz yerler arasında The Lighthouse, El porta Taberna, Canibal Longue ve Metro Dans Club gibi gece kulüpleri bulunmaktadır. Alicante en uygun uçak bileti fiyatları ile şehre ulaştıktan sonra festivallere de gidebilirsiniz. Şehirde tüm yol boyunca yaklaşık 10 adet festival düzenleniyor. Eğer yaz aylarında gidecekseniz Virgen del Remedio 5 Ağustos, Assumption Festivali 15 Ağustos, Caz Festivali Temmuz ve Ağustos aylarında yer alıyor. Mart ve Nisan’da Santa Faz, Moors ve Hristiyan festivali yapılıyor. Mayıs ayında May Crosses, Haziran’da St. Johen Bonfire’ye katılabilirsiniz. Alicante şehri seyahat planınız için gideceğiniz dönemden önce martiGO aracılığı ile daha avantajlı bir şekilde ucuz uçak bileti bulabilmeniz mümkün.

Alicante Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Alicante ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Alicante en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Alicante uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Alicante uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Alicante  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Alicante 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Alicante uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Alicante uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Alicante uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Alicante uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Alicante uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Alicante şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.