Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz American Airlines Uçak BiletleriAmerican Airlines Hakkında Bilgiler

American Airlines Uçak Bileti

American Airlines, 1924 yılında 82 küçük havayolu şirketinin birleşmesiyle kurulmuştur ve günümüzde dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biridir. 960 uçağı ve 57’den fazla ülkede yer alan 340’a yakın destinasyona her gün 6.700’den fazla uçuş gerçekleştiren American Airlines, yılda 198 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. Şirket, havayolu taşımacılığı sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiş ve yılda en çok yolcu taşıyan havayolu şirketi unvanını elinde bulunduruyor. American Airlines, Oneworld birliği gibi önemli uçuş birlikleriyle kurduğu ittifaklar sayesinde geniş uçuş ağlarına sahiptir. Şirket, her yıl filosuna yeni uçaklar ekleyerek uçak filosunu modernize ederken, American Airlines Uçuş Akademisi de dünya çapında en iyi uçuş eğitim tesislerinden biridir. Şirket, havacılık endüstrisinde güvenliği en önemli öncelik olarak benimseyerek, pilotlarını en zorlu senaryolara karşı hazırlayarak uçuş güvenliğini en üst seviyede tutmaktadır.

American Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

American Airlines, iç ve dış hat uçuşları için geniş bir uçuş ağına sahip bir havayolu şirketidir. Amerika Birleşik Devletleri'nde 13.513 havalimanı var ve American Airlines, bu havalimanlarından birçoğuna düzenli olarak uçuşlar gerçekleştiriyor. Ayrıca 57'den fazla ülkenin 340 şehrine de uçuşlar gerçekleştiriyor.

American Airlines, iç hat uçuşları için geniş bir seçenek sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok büyük şehre uçuşlar gerçekleştiriyorlar ve bu uçuşlar düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca, şehirler arası uçuşlar için de seçenekler sunuyorlar.

Dış hat uçuşları için de American Airlines geniş bir uçuş ağına sahip. 57'den fazla ülkenin 340 şehrine uçuş gerçekleştiriyorlar. Bu uçuşlar arasında Avrupa, Asya, Orta Doğu, Güney Amerika ve Karayipler gibi birçok bölge yer alıyor.

American Airlines'ın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Amerika Birleşik Devletleri'ne düzenli olarak uçuşları bulunuyor. Bu uçuşlar arasında New York, Miami, Chicago ve Dallas gibi şehirlere gerçekleştirilen uçuşlar yer alıyor.

American Airlines Check – In İşlemleri

American Airlines, check-in işlemlerinde yolculara birçok seçenek sunmaktadır. Yolcular, American Airlines uygulaması veya internet sitesi aracılığıyla online check-in yaparak biniş kartlarını cep telefonlarına indirebilirler. Bu sayede bavulları yoksa havalimanında check-in kontuarlarına uğramadan doğrudan uçuş kapısına geçebilirler.

Ancak, online check-in saatleri uçuş noktalarına göre değişiklik gösterir. Dış hat seferleri için 90 dakika, iç hat seferleri için 45 dakika öncesinde online check-in işlemleri sonlanmaktadır. Eğer bagajınız varsa, dış hat seferleri için 2 saat önce, iç hat seferleri için ise 90 dakika önce havalimanında olmanız önerilir.

Tüm uçuşlar için geçerli olan bir diğer kural ise uçağın kalkış saatinden en az 30 dakika önce biniş kapısının önünde hazır olmanızdır.

Evcil hayvanlarıyla seyahat eden yolcuların ve bebekleriyle birlikte yolculuk eden annelerin check-in işlemlerini, havalimanında yer alan American Airlines kontuarında yaptırmaları gerekmektedir. Bu işlemler için daha fazla zaman ayırmak ve bekleme süresini minimize etmek için, yolcuların havalimanına erken gelmeleri önerilir.

American Airlines Bagaj Hakkı

American Airlines’ın yolculara sunduğu ücretsiz bagaj hakkı 23 kilogramdır. Ayrıca, 56 x 36 x 23 cm ölçülerinde bir adet ücretsiz kabin bagajı hakkı da verilmektedir. Yolculuk sırasında el veya evrak çantası gibi küçük boyutlu bagajlar da ücretsiz olarak taşınabilir.

Ancak, mesafelere ve bilet sınıflarına bağlı olarak bagaj hakları her uçuşta değişiklik göstermektedir.

American Airlines Koltuk Seçimi

Güncel bilgilere göre American Airlines'ın Business ve First Class bölümlerinde, dönen ve yatak olarak kullanılabilen koltuklar bulunmaktadır. Bu koltuklar, yolculara konforlu ve rahat bir uçuş deneyimi sunmaktadır. Koltuk seçimi, uçuş güvenliği ve yolcu konforu gözetilerek yapılır. Yolcular, check-in işlemi sırasında veya bilet alımı esnasında tercih ettikleri koltuğu seçebilirler. Ancak, özellikle acil çıkış kapısı koltukları gibi bazı koltukların seçimi için belirli kriterlerin karşılanması gerekebilir. Bagaj hakkı gibi koltuk seçimi de bilet sınıfına ve uçuş mesafesine göre değişiklik gösterebilir. American Airlines mobil uygulamalarından veya web sitesinden uçuş detaylarına göre koltuk seçimi yapmak mümkündür.

American Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

American Airlines yolcularına özel ve lezzetli yemeklerin yanı sıra, vegan, vejetaryen, glutensiz, laktozsuz gibi özel diyetler için de alternatifler sunar. Yolcular, önceden talep ettikleri özel diyetlerine uygun yiyeceklerin yanı sıra, seyahatleri boyunca sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıklarla da hizmet alabilirler.American Airlines, yolcularına seyahatleri boyunca ücretsiz olarak su, meyve suyu, kahve, çay, alkolsüz içecekler ve bira ikram eder. Bazı uçuşlarında ise yolcularına özel içecekler, kokteyller ve kaliteli şaraplar sunar.

Uzun mesafeli uçuşlarda ise yolculara özel bir ikram paketi sunulur. Bu paket içerisinde sıcak yemekler, atıştırmalıklar, tatlılar ve sağlıklı seçenekler yer alır. Ayrıca yolcular, uçuşları sırasında yemeklerini ve içeceklerini istedikleri zaman talep edebilirler.

 Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done