Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available23.Mar.2023,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Antalya Havalimanı Heide-Büsum Havalimanı Uçak BiletleriAntalya Havalimanı Heide-Büsum Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı şehrin doğu tarafında yer almaktadır. Alanya ile Antalya arasında bulunan havalimanı turizm bölgesi olması dolayısıyla Türkiye’nin en çok yolcu ağırlayan noktalarından birisidir. En çok ziyaretçi çeken ülkede ki üçüncü havalimanı Avrupa’da ki 14. havalimanı olma özelliğine sahiptir. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı 12 kilometredir.

Antalya Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Antalya Havalimanı şehirden uzaklığı 12 kilometredir ve şehrin doğusunda yer almaktadır. Şehir merkezine ulaşım için farklı yollar ile ortalama 15 ile 20 dakika arasında ulaşılmaktadır. Antalya’nın Muratpaşa ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Havalimanın içerisinde yemek için büfe, restoran, ulaşım için araç kiralama hizmetleri, alışveriş için Duty Free hizmeti ve para çekmek için ATM’ler yer almaktadır. Bunların yanında turizm destek noktaları ve ibadethaneler bulunmaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Antalya havalimanından şehir merkezine gitmek için havalimanı servisleri, toplu taşıma araçları, taksi ve araç kiralama seçenekleri tercih edilebilir. Farklı fiyat aralığında sunulan bu hizmetleri rahatlığınıza ve hızına göre tercih ederek şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür.

·         Taksi

Taksi hizmeti havalimanının önünden alınabilmektedir. Anlık ve hızlı bir ulaşım için tercih edilen taksi hizmeti ortalama bir ücret ile sunulmaktadır. Şehirde gidilecek noktaya göre fiyatlar değişmektedir. Ortalama bu hizmeti kullanarak Antalya şehir merkezine 15 ile 20 dakika arasında ulaşmak mümkündür.

·         Toplu Taşıma Araçları

Toplu taşıma araçları havalimanından şehir merkezine ulaşımda en çok tercih edilen araçtır. Şehrin her noktasına veya merkezine bu hizmeti kullanarak ulaşmak mümkündür. 600 numaralı hat merkeze ve otogara ulaşırken, 800 numaralı hat Sarısu Bölgesine ve Muratpaşa bölgesine ulaşım sağlamak mümkündür. Bu hizmet aynı zamanda ulaşım seçenekleri arasında en uygun olandır.

·         Havalimanı Servisleri

Havayolu şirketleri müşterilerine şehir merkezine ulaşım için bu hizmeti sağlamaktadır. Şehrin belirli noktalarına direkt olarak ulaşım için bu hizmet kullanılır. Ortalama olarak 25 ile 35 dakika arasında ki şehir trafiğine göre ulaşım sağlamak mümkündür.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama hizmetini kullanarak havalimanına inmeden aracınızı kiralamanız mümkündür. Birçok seçenek arasından bütçenize en uygun olanı aynı zamanda ihtiyacınızı karşılayacak olan aracı kiralayabilirsiniz.

 

Antalya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Antalya şehir içerisinde bölgeler arasında ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçları, taksi ve raylı araçları kullanabilirsiniz. Metro hizmeti hale gelişime açık olsa da şehir içinde sıklıkla tercih edilmektedir. Şehirde en çok tercih edilen ulaşım tercihi toplu taşıma araçlarıdır. Bu seçim aynı zamanda en uygun ulaşım seçeneğidir. En hızlı şekilde merkeze ulaşmak için taksi hizmetini kullanmak gerekiyor.

Alternatif ulaşım için minibüs ve tramvay hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Şehir içerisinde rahatça bir bölgeden diğerine bu seçenekleri kullanarak ulaşım sağlamanıza fırsat tanınmaktadır. Günün belirli saatlerinde bazı hizmetler yoğunluk yaşayabilmektedir.Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.