Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Antalya Helsinki Uçak Bileti

Helsinki Hakkında Bilgiler

Antalya Helsinki seyahati planlayanlar Finlandiya’nın başkentine seyahat etmiş olacaklardır. Helsinki, “Baltık’ın Cici Kızı” ismiyle de anılmaktadır. 1550 yılında kurulmuş olan kent, 1812 yılında ülkenin başkenti ilan edilmiştir. Bu bakımdan Helsinki en eski başkentlerden birisi olarak ayrı bir öneme sahiptir. 19’uncu yüzyıl itibariyle Rus etkisine giren şehir, Ruslar tarafından St. Petersburg’a benzetilmeye çalışılmıştır. Kentin en keyifli zamanı yaz mevsimidir. Yaz aylarında şehir merkezinde yer alan kafeler turistlerin akınına uğramaktadır. 600 bin kişinin üzerinde nüfusa sahip olan şehir, Baltık ve İskandinavya bölgesinin en turistik şehirleri arasında yer almaktadır. Şehir merkezi Mannerheimintie ya da kısa ismiyle Mansku olarak isimlendirilmektedir. Fince ve İsveçce’nin konuşulduğu şehirde, İngilizce konuşma oranı da oldukça yaygındır. Şehirde toplu taşıma araçları oldukça fazladır. Aynı zamanda tüm şehir bisiklet yollarıyla çevrilidir ve bisiklet kullanım oranı da çok yüksektir.

 • Helsinki Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Antalya Helsinki uçak bileti alanlar Vantaa Havalimanına iniş yapacaklardır. Havalimanı Helsinki’ya komşu şehir olan Vantaa’da bulunmaktadır. Helsinki – Vantaa Havalimanı olarak da isimlendirilen bu havalimanından şehre ulaşabilmek için çeşitli alternatifler yer almaktadır. Vantaa Havalimanından şehir merkezine; özel servisler, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetiyle ulaşabilirsiniz.

  Servisler

  Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için yeni kullanılmaya başlayan özel toplu taşıma araçları Kutsuplus ismiyle anılmaktadır. Talep doğrultusunda çalışan bu servisler aynı yöne gidecek olan yolcuların bir araya gelmesiyle sefer yapmaktadır. Servisler internet üzerinden rezervasyon sistemiyle yolcu kabul etmektedir. Kutsupluslar tüm yolcuları belirlenen duraklardan alarak tam olarak gitmek istedikleri yerlere bırakmaktadır. Taksiye oranla çok daha ucuza gelen servislerde yolculuk ücreti gidilecek olan güzergaha göre değişiklik göstermektedir.

  Otobüs

  Şehirlerarası servis hizmeti sunan 615 numaralı otobüs yarım saatte bir havalimanından Helsinki tren istasyonuna gitmektedir. Bu hattı kullanabilmek için bölgeler arası bilet alınmalıdır. Çünkü havalimanı Vantaa şehrinin sınırları içerisinde bulunmaktadır. merkezi tren istasyonuna ulaşmanızın ardından aktarma yaparak şehrin istediğiniz bölgesine metro, tramvay ve otobüsle gidebilirsiniz. Bundan başka Finair şehir otobüsü havalimanından şehir merkezine gidebilmek için başka bir alternatiftir. Bu otobüs 15 dakikalık aralıklarla kalkış yapmaktadır. Merkezi tren istasyonuna varış süresi ise yarım saat civarındadır. Bu otobüsün 615’den farkı fiyatının biraz daha pahalı olması ve bilet aktarma olanağı sunmamasıdır.

  Taksi

  Taksiler toplu taşıma araçlarına oranla yüksek ücretlidir. Ancak konfor açısından oldukça pratik bir ulaşım imkanı sağlamaktadırlar. Havalimanında bulunan taksi duraklarından araç temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden de rezervasyon yaparak taksinizi ayarlayabilirsiniz. Eğer daha lüks bir seyahat planlıyorsanız VIP taksi hizmeti de havalimanında yer almaktadır. Sarı hat olarak adlandırılan taksi minibüsler de yaklaşık olarak 8 yolcu kapasitesine sahiptir. Bu taksi minibüslerin servis yaptığı özel bir hat bulunmamaktadır. Binen kişiler sırasıyla gitmek istedikleri güzergahlara bırakılmaktadırlar. Binen yolcu sayısına göre servisin fiyatı değişmektedir.

  Araç Kiralama

  Havalimanın gelen yolcu salonunda araç kiralam firmaları bulunmaktadır. buradan araç kiralama yapabilirsiniz. Ancak Helsinki’de özel araçla seyahat etmek çok kullanışlı bir yöntem değildir. Park yeri ücretlerinin çok yüksek olması ve park yeri bulmanın zorluğu sizi araç kiralama seçeneğinden uzaklaştırabilir. Ancak yolculuğunuz hafta sonuna denk geliyorsa, park yerleri ücretsizdir ve araç kiralama iyi bir seçenek olacaktır.

 • Helsinki’de Gezilecek Yerler

  Antalya Helsinki ucuz uçak bileti alanlar Finlandiya’nın en güzel kentlerinden birisine seyahat etmiş olacaklardır. Helsinki soğuk havanın tersine oldukça sıcak insanlara sahip bir şehirdir. Şehir parklari adalar, pazarlar ve mimari yapısıyla insanı büyüleyen bir formdadır. Geçmişte Çarlık Rusya’sıyla etkileşime giren şehirde modern kenti turistik açıdan cazip kılacak unsurlar oluşmuştur. Kentte turistik mekanlar birbirine oldukça yakındır. Yaz aylarında tüm gezilecek mekanlara yürüyerek gidebilirsiniz.

  Suomenlinna

  Açık mekanları gezmekten hoşlanan birisiyseniz Helsinki’deki Suomenlinna’ya mutlaka gitmelisiniz. Altı adaya yayılmış olan kalenin tarihi bölümleri dışında kalan yerler yemyeşil çayırlarla kaplıdır. Aynı zamanda alan içerisinde müze, kilise, kafe ve restoran gibi gezilebilecek bölümler bulunur. Buraya feribotla 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Yapı 1748 yılında Rusya’nın genişleme planına dair tedbir olması amacıyla İsveç Kralı tarafından inşa ettirilmiştir.

  Senato Meydanı

  Neo-klasik mimarinin başarılı örnekleri arasında gösterilen meydan çevresindeki yapılarla birlikte gezilecek noktalardan birisini oluşturmaktadır. Günümüzde meydan; snowboard yarışları, konserler, buzdan yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Meydanda Carl Ludvig Engel tarafından 1822 – 1852 yılları arasında tasarlanmış olan dört bina yer almaktadır. Bu binalar; Helsinki Üniversitesi’nin ana binası, Helsinki Katedrali, Finlandiya Ulusal Kütüphanesi ve Hükümet Sarayı’dır.

  Helsinki Katedrali

  Mimari güzelliğiyle dikkat çeken Helsinki katedrali, hükmettiği dönemde Finlandiya Dükü unvanına sahip olan Rus Çarı 1’inci Nikolay’a hürmeten 1830 ile 1852 yılları arasında yapılmıştır. Dini bir yapı olan katedral Finlandiya’nın bağımsızlığını ilan ettiği 1917 yılına dek St. Nicholas Kilisesi ismiyle adlandırılmıştır. Katedrali ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Dini törenlerin dışında katedralde evlilik törenleri düzenlenmektedir.

  Esplanadi Park

  Park’ta Haziran döneminde Merimekko Fashion Show ve Temmuz döneminde Jazz-Espa konser serisi düzenlenmektedir. Esplanadi Park, liman ile senato meydanı arasında bulunmaktadır. Yaz mevsiminde yerel halk kültürel etkinliklere katılmanın dışında parkı piknik yapmak için kullanmaktadır. 1812 yılında açılmış olan parkta çok sayıda kuş yaşamaktadır. Parkın çevresinde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve kaliteli kafeler yer almaktadır.

  Temppeliaukio Kilisesi

  1969 yılında Tuomo ve Timo Suomalainen tarafından tasarlanmış olan Temppeliaukio kilisesi ilgi çekici bir mimariye sahiptir. Büyük bir kaya kütlesinin içerisine kurulmuş olan kilise Kaya Kilise olarak da adlandırılmaktadır. Kubbeli olarak inşa edilen yapının muhteşem bir akustiği bulunmaktadır. bu sebeple içerisinde müzikal etkinlikler düzenlemektedir.

 • Helsinki’de Ne Yenir?

  Helsinki gezilecek yerleri kadar lezzetleriyle de ünlü bir şehirdir. Helsinki mutfağı özellikle somon balığıyla hazırlanan yiyeceklerle ünlüdür. Somon balığı genellikle Norveç’le özdeşlemiş bir lezzet olsa da Helsinki’de de oldukça sevilen bir yemektir. Sabah kahvaltısında füme şeklinde yenen somon diğer öğünlerde kızartılmış ya da ızgara yapılmış şekilde tüketilmektedir. Helsinki’de yöresel lezzetler arasında bulunan Hernekeitto, bir çeşit bezelye çorbasıdır. Yemeklerden önce çorba içmeyi sevenler için hoş bir lezzet sunmaktadır. Balık şehirde en fazla tüketilen ürünler arasındadır. Somondan sonra en sevilen balık olan Ringa Balığı da öğle ve akşam öğünlerinde tercih edilmektedir. Şehirde sabah kahvaltıları başta olmak üzere hemen tüm öğünlerde krep yenilmektedir. Çoğunlukla tatlı olarak servis edilen krepler tarçınla birlikte servis edilmektedir. Helsinki şarküteri ürünlerinin bolca tüketildiği şehirlerden bir tanesidir. Ancak bu ürünler arasında jambonun ayrı bir yeri bulunmaktadır. kentte birçok mekanda kızarmış jambon servis edilmektedir. Pazarlarda taze olarak satılan yaban mersini en sevilen meyveler arasında yer almaktadır ve tatlılarda bu meyve bolca kullanılır. Birçok Avrupa şehri gibi Helsinki’de bir çikolata cennetidir. İçecek olarak ise bolca kahve tüketilmektedir. Alkollü içkilerden en fazla tüketilen ise biradır.

 • Helsinki’de Kültür ve Eğlence

  Helsinki gece hayatı bakımından hareketli şehirlerden bir tanesidir. Geç saatlere kadar birçok mekan açıktır. Parti mekanlarının yanı sıra gece kulübü, bar gibi yerler oldukça yaygındır. Gece kulüplerine ancak 18 yaşından büyük olanlar alınmaktadır. Bazı mekanlarda 20 yaş sınırı bulunmaktadır. genel olarak şehirdeki mekanlar fiyat açısından yüksektir. Gece hayatı daha çşok Eerinkinkatu, Iso-Roobertinkatu, Merkez Tren İstasyonu, Kamppi bölgelerinde yoğundur. Şehirde karaoke barlar da oldukça revaçtadır. Gece kulüpleri 23.30’dan sonra hareketlenir ve kulüplerin önlerinde uzun kuyruklar bulunur. Şehirde Mart ayında; Musica Nova Helsinki Festivali, Yıllık Kilise Müzikleri Fesitvali yapılmaktadır. Haziran ayında; Helsinki Bira Festivali, Ita-Uusimaa Geleneksel Etkinlikleri, AsicsGrand Prix düzenlenir. Ağustos ayında; Helsinki Festivali ve Eylül ayına kadar devam eden Ulusal Yaz Otası Festivalleri şehirde yapılır. Eylül’de, Helsinki Uluslararası Moda Fuarı; Ekim’de, Habitare Mobilya ve İç Dizayn Fuarı; Kasım’da Helsinki Uluslararası At Gösterileri düzenlenen festivallerdir. Şehir hem kapalı alışveriş merkezleri hem de açık pazarlar bakımından zengindir. Mağazalar kendi açılış ve kapanış saatlerini kendileri belirlemektedir. Bu sebeple her mağazanın açık olduğu saat farklı olabilir.

  Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki’ye en uygun Antalya Helsinki uçak bileti fiyatı için sitemiz üzerinden arama gerçekleştirebilirsiniz. Farklı firmalar arasında kıyaslama yapabilir, size uyan uçuşu seçerek rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.  

Antalya Helsinki Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Antalya Helsinki ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Antalya Helsinki en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Antalya Helsinki uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Antalya Helsinki uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Antalya Helsinki  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Antalya Helsinki 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Antalya Helsinki uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Antalya Helsinki uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Antalya Helsinki uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Antalya Helsinki uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Antalya Helsinki uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Antalya Helsinki şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.