Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Oviedo Uçak Bileti

Oviedo Hakkında Bilgiler

Oviedo Asturias İspanya’nın en küçük özerk bölgelerinden birisidir. Toplamda 17 farklı özerk bölgenin bulunduğu ülkede Kuzeydoğu bölgesinde bulunan bir özerk bölge diyebiliriz. Aynı zamanda Oviedo Asturias Prensliği olarak da kullanılmaktadır. Tam çoğrafi konum olarak Atlantik okyanusunun kıyısında İspanya’nın en kuzey noktalarından birisini oluşturmaktadır. Toplam şehirlerde yaşayan insan sayısı bir milyondan biraz fazladır. 6 önemli şehri bulunmaktadır. Bunların arasında Oviedo bu bölgenin başkenti olarak öne çıkmaktadır. Çok fazla konuşulmasa da İspanyolca’nın yanı sıra Asturyasca adı verilen bir dilde yerel halk tarafından konuşulmaktadır. Dünya üzerinde ilk insanlar olarak kabul edilen Neandertallerin yaşadığı bir alan olarak bilinmektedir. Tüm çağları yaşayan nadir bölgelerden birisidir. Romalılar, vizigotlar, Fransızlar ve son olarak da İspanyolların kontrolüne geçmiştir. Başkent Oviedo olsa da en kalabalık şehri Gijon olarak dikkat çekmektedir. Özerk bölgenin 4’de 1’i burada yaşamaktadır. Dağlık yapısı ile dikkat çeken bir bölgedir. Bölgenin içerisinde çok sayıda doğal sit alanı bulunmaktadır. Yüksek kayaların üzerinden Atlantik okyanusu manzarası sizi sizden alacaktır. Çok temiz plajları olsa da bir çoğunun etrafı sarp kayalıklarla çevrili olduğu için ulaşım zor sağlanmaktadır. Dünyada nadir bulunan çıplaklar plajı burada yer almaktadır.

 • Oviedo Asturias Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Oviedo seyahatinizde ilk durak noktanız eğer uçak hizmetini kullanıyorsanız Asturias havaalanı olacaktır. Buradan bölgenin birçok şehrine farklı ulaşım araçlarını kullanarak rahatça ulaşabilirsiniz. Dağlık bir alan olması nedeniyle yer altı taşımacılığı konusunda çok da gelişmediğini söyleyebiliriz. Bu durumun gelişmemesinde İspanya’nın en az turist çeken bölgesi olmasının da büyük bir etkisi vardır. Şimdi ulaşım araçlarını sizlere tanıtmaya çalışalım.

  Otobüs

  Bölge ulaşımında en çok tercih edilen araçların başında otobüs seferleri gelmektedir. Asturias bölgesinde bulunan A-8 otoyolu ve B-632 karayolu ile istediğiniz şehre rahatça ulaşabilirsiniz. Havaalanının etrafında çok sayıda otobüs işletmesi bulunmaktadır. Dağlık bir alanda yer aldığı için bölgeye havayolu ile ulaşımda tek bir nokta bulunmaktadır. O nedenle tüm şehirlerine bu nokta üzerinden otobüs seferleri ile mesafenin uzaklığına göre 1 saat ile 2 saat arasında ulaşabilirsiniz.

  Taksi

  Biraz pahalı bir tercih olsa da havaalanın etrafında yerel taksi şöförleri tarafından sunulan taksi hizmeti de bulunmaktadır. Yorucu bir uçak seyahatinin ardından otelinize hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Bölgeye ismini veren Asturias kentine ulaşmak için yaklaşık 45 km yolu bir saat içerisinde bu araçlarla rahatça kat edebilirsiniz. Tabi biraz pahalı bir hizmet satın almış olacaksınız.

  Araç Kiralama

  İspanya’nın tüm havaalanlarında olduğu gibi burada da araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler Avis ve Hello! Rentacar firmalarıdır. İnternet üzerinden bu şirketler ile iletişime geçerek aracınızı buraya gelmeden hazır hale gelmesi için kiralayabilirsiniz. Uzun vadeli araç kiralamak günlük araç kiralamaya göre biraz daha avantajlı olacaktır. O nedenle rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

 • Oviedo Asturias’da Gezilecek Yerler

  Oviedo (tüm havalimanlari) uçak bileti aldıktan sonra bu doğal güzellikleri ile ön planda olan bölgede gezilecek yerlerin bir listesini yapmanızda fayda var. Özellikle doğa parkları ve dik yamaçları ile ünlü olan bölgede doğa gezisi yapabileceğiniz çok sayıda nokta bulunmaktadır. Bunun yanı sıra birçok tarihi yapıda bölgede yer almaktadır. Rahat ve verimli bir gezi yapmak istiyorsanız elinizde gezilecek ana yerlerin bir listesi olması size avantaj sağlayacaktır. Şimdi bunlardan birkaç tanesini önemli bilgiler ile sizler ile paylaşmaya çalışalım.

  Picos de Europa

  İspanya’nın doğası ile ünlü olan bölgesinde ilk ziyaret etmeniz gereken yer Picos de Europa ulasal parkıdır. Vahşi doğası ile korunmaya devam eden bu noktada güzel bir doğa turuna dahil olabilirsiniz. Özel doğa turları ile bu bölgenin en güzel noktalarını görme şansınız var. Yüksek olanlarda bulunan küçük göletleri bir doğa harikası olarak karşınıza çıkacaktır. Buralarda bulunmak bile sizler için bir dinginlik sağlayacaktır. Eğlenceden uzak, sakin ve rahatlatıcı bir nokta olması nedeniyle Asturias seyahatinde insanların en çok tercih ettikleri duraklardan birisi olarak dikkat çekmektedir.

  Covadonga Gölü

  Picos de Europa milli parkı içerisinde bulunan harika bir doğal göldür. Buraya ulaşmak için kıvrımlı yolları aşmanız gerekiyor. Yanınızda bir tur rehberi ile gidebileceğiniz gibi isterseniz kendinizde buraya giderek harika doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda yol boyunca İspanya’nın köylerinde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan insanlarla karşılaşma şansınız da var. Bu sayede ilginç hikayelere de sahip olabilirsiniz. Özellikle gölün manzarası sanki bir kartpostaldan çıkmış gibi olduğuna kendiniz şahit olmalısınız. Hemen yanında yılın büyük bölümü karlarla kaplı dağlar bulunmaktadır.

  Santa Maria del Naranco

  Tarihi yapılarında bulunduğu bir bölge olduğunu söylemiştik. Bunlardan bir tanesi Oviedo şehrinde bulunan Santa Maria kilisesidir. Bu bölgedeki en ilgi çekici merkezlerden birisidir. Yığma taşlar ile yapılan bu yapı günümüzde çeşitli restorasyonlar görerek turistlerin ziyaretine açılmıştır. Mimari olarak Romanesk kilisesi denilmektedir. Otobüsler ile buraya 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaşma şansınız var. Bölgede buna benzer daha çok sayıda kilise yer almaktadır. Modernliğe meydan okuyan duruşu ile İspanya’nın tarihini yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

  Torimbia Plajı

  Uzun bir sahil şeridi bulunmasına rağmen dağların denize paralel uzanması nedeniyle denize girilebilecek çok az nokta bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Torimbia plajının olduğu noktadır. Bu noktada Nueva de Llanes adı da yerel halk tarafından kullanılmaktadır. Yemyeşil doğası ve masmavi denizinin sarı kumlar ile birleştiği bu nokta da sessiz ve dinlendirici bir şekilde vakti geçirebilirsiniz.

  La Ruta del Cares

  Dağcılığa biraz merakınız vara yürüme mesafesinde olan bu dağlık alanı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu kayaların bulunduğu noktaya bir yol ulaşıyor. Yoldan çıkarak dağlık alan içerisinde bir tur rehberi eşliğinde gidebileceğiniz çok nadir bölgeler bulunmaktadır. Biraz yorucu bir gezinti olacak ancak bulunduğunuz yükseklik ve göreceğiniz manzaralar ile buna sonuna kadar değeceğine eminiz. Burası da Picos de Europa ulusal parkı içerisinde bulunmaktadır.

  Bufones de Pria

  Dağların ve dik kayalıkları okyanus ile bulunduğu bu bölgeyi de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ulaşım biraz zorlu olsa da Llanes bölgesinde bulunan bu doğa harikasına mutlaka ulaşmalısınız. Eminiz göreceğiniz manzaranın ardından buradan uzun bir süre uzaklaşmak istemeyeceksiniz. Asturias bölgesinin en avantajlı olduğu nokta doğası ile İspanya’nın geneline göre farklı bir tatil arayan ziyaretçilerin uğrak bir noktası olmasıdır.

 • Oviedo Asturias’da Ne Yenir?

  Asturias yerleşim yerleri İspanya mutfak kültüründen daha çok bulundukları çoğrafi bölgenin yemek kültürüne sahip bir noktadır. Özellikle en ünlü yemeği fasuyle ile yapılan yahnisidir. Tatlı olarak Frisuelos’u tavsiye edebiliriz. Bir nevi Fransız krepi olarak görülebilmektedir. Asturias yemek kültürünün en büyük özelliği bölgede 100’den fazla peynir çeşidi olmasıdır. Bunlardan bazılarının fiyatlarını gördüğünüzde şaşırmanız doğaldır. En çok bilinen Cabrales peyniridir. Bu peynir bölgedeki sadece üç adet köyde üretilmektedir.

 • Oviedo Asturias’da Kültür ve Eğlence

  Oviedo uçak bileti ile rahatça bu bölgeye ulaşabilirsiniz. Ancak bölgeye gece eğlenmek için geliyorsanız hayal ettiğinizi bulamayacağınızı söyleyebiliriz. Eğlence konusunda daha çok yerel müzikle ve alkol ile zaman geçirmenize yardımcı olacak mekanlar vardır. Merkezi şehirlerde dünya müziği ile eğlence imkanı sunan güzel mekanlarda bulunmaktadır. Ancak doğa içinde vakit geçirmek istiyorsanız buralar biraz uzak kalacaktır.  Oviedo en uygun uçak bileti fiyatları alırken bu bölgede 7 temmuz ile 9 temmuz tarihlerinde düzenlenen elma festivali olduğunu unutmayın. Çok sayıda farklı elma çeşidi ve elma ile yapılan gastronomi çalışmalarını burada görebilirsiniz. Sizde Oviedo uçak bileti için gideceginiz dönemden önceki tarihlerde martiGO’yu tercih ederek, kaliteli ve ucuz bir uçus yapabilirsiniz.

Oviedo Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Oviedo ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Oviedo en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Oviedo uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Oviedo uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Oviedo  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Oviedo 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Oviedo uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Oviedo uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Oviedo uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Oviedo uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Oviedo uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Oviedo şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.