Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bari Uçak Bileti

Bari Hakkında Bilgiler

MartiGo ile Bari arasında seyahat etmek sizin için doyulmaz fırsatlar sunacaktır. Bari’nin, İtalya’nın köklü mirası üzerine oturmuş kentlerden bir tanesidir. İtalya, coğrafi ve yönetim olarak 20 bölgeye ayrılmıştır. Bari, İtalya’nın Puglia bölgesinde bulunmaktadır.  Napoli’den sonra ülkede gelişmişlik açısından ikinci sıradadır. Nüfus metropol durumundaki Bari bölgesinde 1 milyon kadardır. Ancak Bari’yi, Puglia bölgesinden ayrı değerlendirirsek, nüfusu 320 bin civarındadır. 19. Yüzyıldan kalma eski kentin en dikkat çekici özelliği, yapılaşmanın tıpkı dama tahtası gibi olmasıdır. Yüzölçümü ise 116,20 kilometrekaredir.  Akdeniz ikliminin bütün özelliklerini gösteren Bari’nin resmi dili İtalyancadır.Tarihsel olarak Bari, Roma imparatorluğunun hüküm sürdüğü dönemlerde, başka bölgelere geçiş için bir kavşak olarak kullanılmıştır. Roma’dan sonra egemenlik, Lombad’lar ile Bizans imparatorluğuna geçmiştir.  841 ve 871 yılları arasında Araplar tarafından yönetilmiştir. Ayrıca Haçlı seferlerinin oluşmasına da katkı sunmuş bir kenttir. Bundan daha önemlisi tarihi kentin 1800’lerin son çeyreğinde bildiğimiz anlamda modernleşme içine girmesidir.

 •  Bari Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Bari uçak bileti sizin için harika bir yolculuğun garantisi olacaktır. Bari’ye ulaştığınızda bu konuda yanılmadığınızı görebilirsiniz. Bari tarihi ve turistik mekanları ile hemen sizi kendine çekecek özel kentlerden bir tanesidir. Bari ulaşım yönünden oldukça kolay bir kenttir. Havaalanından Bari şehir merkezine gitmek için birçok seçenek mevcuttur. Palese Havaalanından merkeze otobüs, tren ve taksiyle ulaşmak mümkündür. Biraz lükse kaçıp, keyifle bir yolculuk yapmak isterseniz limuzin bile kiralayabilirsiniz. Bari’de genel olarak en uygun seçenek,  otobüsle yolculuk yapmaktır. Otobüs sizin için fiyat bakımından en uygun seçenek olacaktır. Ayrıca araç kiralama şirketlerinin sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

  Otobüs

  Otobüs bir kente gidildiğinde her zaman iyi bir seçenektir. Bari’de Havaalanından şehir merkezine 16 numaralı otobüsler hizmet vermektedir. Kent merkezinden her yöne kısa bir süre içinde ulaşmanız mümkün. AMTB olarak adlandırılan otobüsler havaalanına 40 dakika süren bir yolculuk sonunda ulaştırıyorlar. Bu otobüslerin çalışma saatleri ise 05:00 ila 21:30 arasıdır. Otobüsler bu saatler içinde gidiş-dönüş için çok uygun bir seçenektir. Bunun dışında Tempesta adlı bir başka şirket, daha kısa bir zamanda, yaklaşık 25-30 dakika içinde sizi istediğiniz yere ulaştırabiliyor.

  Taksi

  Havaalanından kent merkezine gitmek için taksileri kullanabilirsiniz. Bunun için Bari’de birçok taksi hizmeti veren kuruluşlar var. Taksiyle havaalanından şehir merkezine ulaşmak için 25 dakika kadar yolculuk yapmanız gerekiyor. Tabi bu seçenek diğer ulaşım araçlarına göre daha maliyetli bir seçenek. Bari’de Radio Taxi, EuroTaxi, Apulia Taxi, Nuova Co. Ta. Ba. gibi şirketler hizmet vermektedir.

  Araç Kiralama

  Bari’de gezilip-görülecek birçok tarihi, turistik yer var. Eğer enerjisi yüksek bir gezginseniz araç kiralamak sizin için en uygun seçenek olacaktır. Kentin merkezinde bulunan araç kiralama şirketlerinden yararlanabilirsiniz.Rezervasyon yaptırdığınızda firmalar aracınızı havalimanına getirecektir.

 • Bari’de Gezilecek Yerler

  Bari ucuz uçak bileti satın alarak görmekten mutluluk duyacağınız birçok tarihi ve turistik mekana sahiptir. Şehirde tarihi binaları gezmenin yanında dağ bisikletiyle turlar düzenlenmektedir. Birçok müzeye ev sahipliği yapan şehir, birçok açıdan ziyaretçilerini memnun edecektir. Turistik bir tatilin tadını çıkarmak isteyenler İtalya’nın bu saklı cennetinde keyifli zaman geçirebilirler.

  Sain Nicholas Bazilikası

  San Nicholas Bazilikası 11. Yüzyılda yapılmıştır. Katedrale ismini veren Aziz Nicola’dan bahsetmeden bu bazilikanın önemi anlaşılmayacaktır. Çünkü bahsettiğimiz kişi, yani Aziz Nikola tüm dünyanın Noel Baba olarak bildiği kişidir. Tam olarak nerede doğduğu ya da yaşayıp yaşamadığı konusunda kuşkular bulunmaktadır. Barili Nikola ya da Myralı Nikola olarak da adlandırılmaktadır. 4. Yüzyılın en bilinen Hristiyan azizlerinden birisidir. Antik döneme ait uygarlıklardan olan Likya’nın, Myra bölgesinde yani günümüzde Türkiye’de bulunan Demre’de doğduğuna inanılmaktadır. Anlatılanlara göre Demre’den Bari’de bulunan bu katedrale getirilen kemikleri burada gömülmüştür.  11. Yüzyılda yapımına başlanan bazilika, 12. Yüzyıldı tamamlanmıştır. İçinde 17. Yüzyıldan kalma mükemmel gravürler ve Aziz Nikola’nın büstüyle, gümüş bir sunak bulunmaktadır. Ayrıca bu Bazilika Katolik ve Ortodokslar tarafından özel bir öneme sahip olan nadir yerlerden birisidir.

  Cattedrale di San Sabino (San Sabino Katedrali)

  Bari’nin görmeniz gereken diğer bir katedrali San Sabino Katedralidir. Bu katedral I.William tarafından 12. İla 13. Yüzyıllar arasında yaptırılmıştır. Daha önceleri bu binanın olduğu yerde bulunan bir Bizans kilisesinin üzerine inşa edilmiştir. Romanesk bir tarzda yapılmış olan Katedral Güney bölgesinin ve Bari’nin en önemli ruhani yapılarından birisidir.

  Petruzzelli Tiyatrosu

  İtalya’nın en önemli özelliklerinden biri opera sanatının beşiklerinden biri olmasıdır. Özellikle günümüzün popüler operacılarını düşünürsek, operanın bir anlamda başkenti İtalya’dır denebilir. İşte Petruzzelli Tiyatrosu da bunu kanıtlamaktadır. 1903 yılında yapılan tiyatro geçen yüzyılın en önemli başyapıtlarını sahnelemesiyle ünlüdür. Bu önemli bina Bari kentinin en büyük opera binası olmanın dışında, İtalya’nın da dördüncü büyük opera binası olarak hizmet vermektedir.

  Swabian Kalesi (Castello Svevo)

  Swabian Kalesi, Bari’nin tarihinde belirli dönemlere tanıklık etmiş önemli bir yapıdır. 1132 yılında, Sicilya Kralı II. Rugerro tarafından yaptırılmıştır. Kale 1156’da I. William tarafından yıktırıldıktan sonra 1233 yılında Kutsal Roma Cermen İmparatoru II. Friedrich tarafından onarılmış ve eskisinden daha iyi bir duruma getirilmiştir. Çevresi heykellerle örülü kale Bari’de, Adriyatik kıyısının en muhteşem yerlerinden biridir. Castello Svevo, günümüzde müze olarak kullanılmakta ve şehrin en önemli sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

  Pinacoteca Pirovinciale Di Bari (Bari Sanat Galerisi)

  Bari’de sanatseverlerin uğrak yerlerinden biri de, Pinacoteca Pirovinciale Di Bari’dir. (Bari Sanat Galerisi) 1928 yılında kurulmuşolan yapı 1936’ yılında Palace of Province’a taşınmıştır. Daha sonraları bu sanat galerisine ressam Corrado Giaquinto’nun adı verilmiştir. Galeride daha çok 11. Ve 19. Yüzyıla ait sanat eserleri sergilenmektedir. Ünlü ressam Belli’nin eserleri de burada sergilenmektedir.

 • Bari’de Ne Yenir?

  İtalyan kültürünün ünlü yemekleri tüm dünya tarafından bilinmektedir. Bari bu kültürün kendine özgü en özel tatlarını içinde barındırmaktadır. Bari mutfağının geleneksel ve dikkat çekici özelliğini, Puglia bölgesinde yetişen buğday, zeytinyağı ve muhteşem üzümlerden üretilmiş şaraplar oluşturur. Doğanın sunduğu bu üç ürün Bari’deki yemek kültürünün oluşmasındaki en önemli etkenler arasındadır. Bölgeye özgü tahıllardan yapılan un, ekmek ve makarna oldukça popülerdir. Özellikle kulak şeklinde bir çeşit makarna olan Orecchiette yemeklerinden Recchiettelle ile Strascinate’yi şehre gidenler mutlaka tatmalıdır. Ayrıca yörede yetiştirilen taze sebzeler yemekleri zenginleştirmek için kullanılmaktadır. Callzoni Panzerotti, Taralli yemekleri şehrin en çok tüketilen yemekleri arasındadır. Zeytinyağı ve sarımsak Bari yemeklerinde bolca bulunur. Et yemeklerinden Barese ragù, Al forno, deniz ürünlerinden Ahtapot, denizkestanesi ve deniz midyeleri de tadılması gereken ürünler listesine eklenmelidir. Akdeniz kültürünün damak zevkini tatmak ve doğal besinlerle zengin sofraların kurulduğu Bari’ye gitmekten pişman olmayacaksınız.

 • Bari’de Kültür ve Eğlence

  Bari eğlence yerleri bakımından, İtalya’nın diğer kentlerine göre daha makuldür. Bari’de kendinize göre eğlence mekanları bulabilirsiniz. Özellikle şehrirde “eski şehir” olarak adlandırılan bölgenin şaraplarını mutlaka tatmalı, eğlence mekanlarını ziyaret etmelisiniz. Genellikle Bari’de barlar ve gece kulüpleri kentin güney bölgesi tarafında yer alır. Che Gusto C'e, Vinagusta', Dolcecaffe, Demode Club, Divinae Follie, Checkpoint Charlie, La Parrilla de Juan gibi mekanlar şehrin en popüler mekanlarıdır. Bari’De Il Carnevale di Putignano festivali 27 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında, Noicattaro festivali Nisan ayında, La Festa di San Nicola festivali 7 – 9 Mayıs tarihleri arasında, Locus Festivali 26 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında, Sagra Pirotecnica della Valle d’Itria festivali 16 Ağustosta düzenlenmektedir. Bari’de alışveriş merkezleri New Town denilen şehrin modern bölgesindedir. Via Sparano, Via Manzoni, Via Argiro alışveriş yapılabilecek sayısız butiğin bulunduğu en önemli caddelerdir.

Bari Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bari ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bari en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bari uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bari uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bari  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bari 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bari uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bari uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bari uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bari uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bari uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bari şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.