Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Basel Konya Uçak Bileti

En Uygun Fiyat
110.2 €
En Uygun Fiyatlı HavayoluPegasus
Uçuş Süresi4:10

Ucuz Basel Konya uçak bileti

Basel Konya uçak biletleri

Pegasus
Basel
Konya
01.11.2021
110.2 €
Türk Hava Yolları
Basel
Konya
28.10.2021
114.65 €
Pegasus
Basel
Konya
10.11.2021
124.2 €
Pegasus
Basel
Konya
05.11.2021
125.2 €
Pegasus
Basel
Konya
29.10.2021
141.2 €
Pegasus
Basel
Konya
24.10.2021
142.2 €

Konya Hakkında Bilgiler

Ortalama 2 milyon 130 bin nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık yedinci şehri Konya, aynı zamanda 41.000 km2 yüzölçümü ile de en geniş araziye sahip şehirdir. Tarih ve kültür bakımında Türkiye’nin en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Konya’da yerleşimin ilk izlerine Milattan Önce 8000-5500 yılları arasında Neolitik Çağ’da Çatalhöyük’te rastlanmıştır. Çatalhöyük kazılarında ortaya çıkan bulgular toplumsal hayatta ibadete dair ilk örnekleri göstermektedir. Tarih öncesi döneme dayanan geçmişi boyunca Konya pek çok medeniyete ev sahipliği ve hatta başkentlik yapmıştır. Hititler, Lidyalılar, Persler, Büyük İskender’in Makedonya Krallığı, Romalılar, Selçuklular, Anadolu Selçukluları ve Osmanlılar için oldukça önemli bir rol üstlenmiştir.

Roma ve Bizans dönemlerinde Hristiyanlık için önemli bir dini merkez haline gelmiş ve Anadolu Selçukluları devrinde İslam’ın da etkisiyle kültür-sanat alanında altın çağını yaşamıştır. Bugün tüm dünyada Rumi ismiyle tanınan Mevlana ve daha pek çok İslam büyüğü Konya’yı aydınlanma felsefesiyle tanıştırmıştır. Konya tarih, kültür ve doğal zenginlikleriyle yaşayan bir müzeyi andırır. Her köşesinde ayrı bir tarih ve hikaye yaşatır. Tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de ticaret, tarım ve kültür bakımından en önemli şehirlerden biridir. Bugün yüksek tahıl üretim potansiyeli sayesinde Tahıl Ambarı ismiyle anılan bu şehrin yıllık turist kapasitesi 2 milyonun üzerindedir. martiGo ile Basel Konya en uygun bileti almak cok kolay.

 • Konya Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  141.000 m2 alan üzerine kurulu olan Konya Havalimanı 2000 yılında iç ve dış hatlarda havayolu trafiğine açılmıştır. Havaalanı Konya Ankara yolu üzerinde, merkeze 7 km mesafedeki Selçuklu ilçesinde konumlanmıştır. Basel Konya arası aktarmalı veya direkt uçuşlar yapmak için en uygun uçak bileti fırsatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 24 saat aktif hizmet veren havaalanından şehir merkezine ulaşım ortalama 30 dakika sürer. Havaalanına iniş yapan her uçak için şehir merkezine hareket eden havaalanı özel otobüsleri bulunmaktadır. Havaalanı otobüsleri dışında taksi ve araç kiralama şirketleri gibi farklı ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Şehir içindeki ulaşım ağı oldukça düzenli olduğu için otobüs, taksi, tramvay gibi raylı sistemi kullanarak rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • Konya’da Gezilecek Yerler

  Dünyaca ünlü İslam bilgini Mevlana, “Gel, ne olursan ol yine gel.” demiş.

  Koşulsuz sevgi, saygı ve hoşgörünün çağrısına kulak verip maneviyatın şehrini ziyaret etmek isteyenlere özel sunduğumuz Basel Konya uçak bileti fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Konya seyahatinizde şehir merkezinde çok fazla bisikletliyle karşılaşırsanız şaşırmayın, Basel Konya arasındaki bu benzerliği görünce kendinizi evde hissetmeniz mümkün.

  Nasreddin Hoca Türbesi

  Güldürürken düşündüren filozof ve ünlü mizahçı Nasreddin Hoca, Konya’nın Akşehir ilçesine yerleştikten sonra hayatının sonuna kadar burada yaşamıştır. Nasreddin Hoca’nın Akşehir’deki sembolik mezarında 683 olan ölüm tarihi, Nasreddin Hoca’nın ironisine yaraşır bir şekilde 386 olarak tersten yazılmıştır.

  Hz. Mevlana Müzesi

  Döneminde Mevlana dergahının bulunduğu bu bölge aslında Selçuklu Sarayı’na ait olan bir gül bahçesiymiş. Sultan Alaeddin Keykubad bu bahçeyi Mevlana’nın ulema olarak görev yapan babasına hediye etmiştir. Şehir merkezinde yer alan Hz. Mevlana Türbesi da buradaki eski dergahın içine kuruludur. Türkiye’nin en çok turist çeken noktalarından biri olan müzede Selçuklu döneminden kalma eserler, el yazması Kuran-ı Kerim ve dervişlerin balmumu heykelleri sergilenmektedir. Mevlana’nın ölümünü anmak amacıyla, çok sevdiği Allah’a kavuşacağı için “Düğün Günü” anlamına gelen Şeb-i Arus döneminde (7-17 Aralık) düzenlenen etkinliklere katılmanızı öneriyoruz. Sema gösterileri, ilahi ve dualar eşliğinde inanılmaz bir deneyime tanık olacaksınız.

  Şems-i Tebrizi Türbe ve Mescidi

  Kelime anlamı güneş olan Şems, aslen İran’ın Tebriz şehrinde doğmuş ve İlahi Aşk yolunda şeyhlerden dersler almak için diyar diyar gezen bir mutasavvıftır. Aldığı bir işaret üzerine Mevlana’yı bulmuş ve üç buçuk yıl süren yarenlikleri sonunda Mevlana’nın gönül dünyasında ve ufkunda pek çok kapı açılmasını sağlamıştır. Mevlana, can dostu Şems-i Tebrizi ile birlikte maneviyatın derinlerine inerken İlahi Aşk yolunda pek çok eser bırakmıştır. Mevlana Müzesi’ni gezdikten sonra mutlaka burayı da ziyaret etmelisiniz.

  Alaeddin Tepesi

  Alaeddin Cami Anadolu Selçuklu döneminde Konya’da inşa edilmiş en büyük ve eski camidir. Altın çağını bu dönemde yaşayan Konya’nın genellikle düzlük olan ovasında bir tepede yer almaktadır. Bu tepeye ilişkin bazı efsaneler söylenmektedir. Sultanların türbe mezarlarına ev sahipliği yapmasının dışında dünyanın en büyük ışıklı kavşağı olarak bilinmektedir. Alaeddin Keykubat döneminde genişletilip tamir edilen ancak günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyen Selçuklu Köşk’ü de yine Alaeddin Tepe’sinde yer almaktadır.

  İplikçi Cami

  İnşa edildiği dönemde iplikçiler çarşısında bulunan cami, Alaeddin Caddesi’nde 1201 yılında Şemseddin Altınoba tarafından inşa edilmiştir. Efsaneye göre İplikçi Cami inşa edilirken hayır işlemek isteyen bir kadın varmış. Bu caminin inşa edilmesine maddi olarak yardım istese de camiyi yaptıran kişi bu teklifi kabul etmediği için kadının inşaat harcına iplik karıştırdığı söylenir.

  Karatay Çini Eserler Müzesi

  Alaeddin Tepesi’nin karşısında bulunan Karatay Medresesi 1251 yılında inşa edilmiştir. Döneminde eğitim merkezi olarak görev yapan medrese 1955 yılından beri Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait çini ve seramik eserleri barındıran bir müze olarak ziyarete açıktır.

  Konya Arkeoloji Müzesi

  Atatürk Caddesi’nde bulunan Konya Arkeoloji Müzesi’nde Neolitik Çağlardan itibaren bulunan farklı dönemlere ait eserleri kronolojik sırayla gezebilir ve Konya’daki tarihin gelişimine şahit olabilirsiniz.

  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi

  Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın is en büyük tropikal kelebek bahçesinde dünyanın her yerinden farklı türler bulunmaktadır. Sanılanın aksine kelebeklerin ömrü bir gün değildir, ömürleri bir hafta ile bir yıl arasında değişen kelebekler ve tırtılların büyülü yaşamına tanık olabilirsiniz.

  Çatalhöyük

  Türkiye’nin ve hatta dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden biri Çatalhöyük, 10.000 yıllık tarihi geçmişiyle dünyadaki en önemli arkeolojik alanlardan biri olarak kabul edilir. Keşfedilmesi 1950’li yıllara dayanır. Çatalhöyük’te bulunan Antik Kentler üst üste inşa edildiği için yapılan kazılarda aşağı indikçe tarihte de geriye gidiliyor. Buradaki evlerin duvarlarında ilk duvar resimleri, kabartma resimler ve tanrıça heykelleri bulunmuştur. Kapısız, yukarıdaki çatıdan girilen bitişik evleri ile eşi benzeri olmayan bir yapılanmaya sahiptir.

  Kilistra Antik Kenti

  Kilistra Antik kenti Hz. İsa’nın havarilerinden olan Saint Paul’un ilk vaaz verdiği bölgelerden biridir. Milattan Önce 300’lü yıllarda volkanik kayaların oyulmasıyla oluşturulan şehir içindeki pazar ve su sarnıcı gibi pek çok yapı günümüze kadar korunmuştur.

  Meram

  Konya’nın en büyük ve yeşil ilçelerinden biri de Meram’dır. Altınapa Barajı’ndan gelen Meram Deresi yazın ferah bir gezinti ve dinlenme alanı olarak hizmet vermektedir. Meram’da bulunan tarihi köprünün sonunda, Anadolu beylikleri döneminde yapılmış turistik Meram Hamamı yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açıktır.

  Parklar

  Türkiye’deki en büyük Japon parkı olan Kyoto Parkı’nın yanı sıra Kültür Parkı, Nene Hatun Parkı, Sancaktepe Parkı gibi lokasyonları da keşfetmenizi öneriyoruz.

  Beyşehir Gölü

  Beyşehir’in çevresi 2000 metreden yüksek dağlarla çevrilidir. Dağın içinde bulunan gölün manzarası hafızanızda muhteşem bir yere sahip olacak. Milli Park olarak kabul edilen Beyşehir gölünde pek çok adacık bulunur ve her yıl çevresinde festival düzenlenir. Berrak suyuyla yazın serinlemek isteyen Konyalıların uğrak noktasıdır.

  Tuz Gölü

  Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’ını sağlayan Tuz Gölü aynı zamanda ülkenin en büyük ikinci gölüdür. Derinlik bakımından en sığ göl kabul edilen bu doğa harikasının çevresi flamingo, suna, angut gibi pek çok farklı kuş türünün yaşam alanıdır. Kendi buz mavisi, kıyıları ise hafif kızıllıkta olan bu büyüleyici göl manzarasını gün batımında izleyin.

  Sille

  Selçuklu ilçesinde tarihi 6 bin yıl geçmişe dayanan eski bir Rum köyü olan Sille, sit alanı kabul edilmektedir. Bağ ve bahçeleri, geleneksel sanatlarıyla ev sahipliği yaptığı farklı milletlerin izlerini taşır. Ünlü ticaret yolları İpek, Baharat ve Hac yolu üzerinde yer alması sebebiyle dönemin ünlü bir kentidir. Burada volkanik kayalara oyulmuş pek çok kilise ve mağara yer almaktadır. Hristiyanlık için önemli bir merkez olan Sille’yi Mevlevi dervişleri de ziyaret edermiş. Sille’nin en ünlü turistik noktası Aya Elenia Müzesi ve çevredeki şapeller, kilise ve hamamlar, çeşmeler, cami ve su yolları görülmeye değer. Tepede yer alan Gevale Kalesi vaktiyle bölgeyi korumak için Bizanslılar tarafından inşa edilmiş.

 • Konya’da Ne Yenir?

  Konya gibi köklü tarihe sahip bir şehrin yemekleri de kültürle birlikte yoğrulur ve zenginleşir. Etli ekmeğin ünü şehrin sınırlarını aşıyor, ancak hiçbir yerde bu kadar lezzetlisine rastlayamazsınız. Konya’da esmer undan üretilen yaklaşık bir metre uzunluğundaki etli ekmek yerlisi tarafından “etliekmek” olarak anılır. Ağırlıklı olarak etli yemeklere sahip Konya mutfağında davet yemekleri ayrı bir öneme sahiptir. Ara öğün olarak, düğün ve davetlerin vazgeçilmesi olarak sofraları süsleyen hafif ekşimsi bamya çorbasının tadına mutlaka bakın. Yine davet sofralarını süsleyen ve bamya çorbasına eşlik eden etli düğün pilavı muhteşemdir. Ziyafet sofralarının mükemmel tamamlayıcısı çebiç, kuzunun sabahtan öğlene kadar tandırda hazırlanmasıyla hazırlanır. Bir diğer meşhur tat ise Selçuklulardan miras kaldığı söylenen fırın kebabıdır.

  Odun fırınında pişen etlerin pide üstünde servis edildiği bu kebap o kadar lezzetlidir ki Mevlana bile eserlerinde fırın kebabından bahsetmiştir. Konya’da etin bu kadar çok kullanılmasının ve lezzetli olmasının sebebi Merinos türü koyunlarıyla ünlü olmasıdır. Misket şeklinde yuvarlanmış köfte yemeği olan etli topalak, sulu yemekle etin çok yakıştığı mükemmel bir lezzettir. Eski dönemlerde iki sac arasında pişirildiği için sac arası ismiyle anılan sac arasıyla yemeklerin üzerine bir tatlı ziyafeti çekebilirsiniz. Konya’nın nefis yemeklerine karşı koymak çok zor olduğu için sindire sindire yenmesi önerilmektedir.

 • Konya’da Kültür ve Eğlence

  Konya’da şehrin hareketi coşkusu 5-10 Temmuz arası Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliği ve Aralık ayında Mevlana anma etkinliklerinde ikiye katlanır. Özellikle bu tarihler arasında uçak bileti alarak efsanevi bir Konya deneyimi yaşayabilirsiniz. Mevlana Kültür Merkezi’nde her gün düzenlenen sema gösterileri özellikle Şeb-i Arus döneminde bambaşka bir şenliğe dönüşüyor. Pek çok yerli ve yabancı turist dünyanın en mistik dansını izlemek için Aralık ayında Konya uçak bileti alıyor ve şehir turistlerin akınına uğruyor.

  Kendi etrafında 360 derece saatlerce dönen semazenler, başlarını dünyanın eksen eğikliği ile aynı derecede (23-25 dere arasında) eğik tutarak saat yönünün tersine döner. Giydikleri özel elbise ve takke semazenlerin hem dengeyi bulmasına yardımcı olur hem de enerjiyi en verimli şekilde kullanmalarını sağlar. Maneviyatı keşfetmek, bambaşka bir gözle bakmak için sema gösterilerini mutlaka seyredin. Konya’da bulunan Selçuk Üniversitesi sebebiyle genç nüfusa yönelik pek çok etkinlik ve mekan bulunan Konya’nın en işlek caddesi Alaeddin Tepesi ve Zafer Anıtı çevresidir. Bu civarda cafe, restoran ve eğlence mekanları bulabilirsiniz. Alışveriş merkezleri de yine şehrin merkezinde yer alır. Konya’ya özgü sanat eserleri veya tatlar için turistik bölgeleri ve Bedesten çarşısını ziyaret edebilirsiniz. Seramik, dokumlar, takı ve çini gibi pek çok el sanatı örnekleri kültürün en güzel yansımasıdır.

  En uygun Basel Konya uçak bileti fırsatları arasından martiGo ile  istediğiniz tarihteki en ucuz uçak bileti size sadece bir tık mesafedeyken bu fırsatı kaçırmayın. Mevlana’nın dediği gibi, “Seyahat etmek hayatınıza gücü ve sevgiyi getirir.”.

Basel Konya Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Basel Konya uçak bileti ne kadar?

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Basel Konya tek yön en ucuz bileti Pegasus ile 2021-11-01 günü 110.20 dur. En ucuz Basel  Konya gidiş dönüş bilet ise Pegasus ile  EUR  dur.

Basel Konya uçuşu ne kadar sürer kaç saat?

Basel Konya uçuşu ortalama 4:10 sürmektedir.

Basel Konya uçan havayolları hangileridir?

Basel - Konya arası en çok uçan havayolları; Pegasus havayolları şirketleridir.

 

Basel Konya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Basel Konya uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Basel Konya uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Basel Konya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Basel Konya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Konya Hava Durumu
GünEn AzEn fazla
Çarşamba8.28 10.28
Perşembe8.38 10.38
Cuma10.68 12.68
Cumartesi10.64 12.64
Basel Konya Uçuş Yapan Havayolları
Farklı havayolları ile farklı saat ve günlerdeki uçuşları değerlendir.
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.