Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Berlin Erzurum Uçak Bileti

En Uygun Fiyat
200.54 €
En Uygun Fiyatlı HavayoluPegasus
Uçuş Süresi4:40

Ucuz Berlin Erzurum Uçak Bileti

Ucuz Berlin Erzurum Uçak Bileti

Pegasus
Berlin
Erzurum
07.01.2022
200.54 €
Pegasus
Berlin
Erzurum
06.01.2022
214.54 €
Pegasus
Berlin
Erzurum
06.01.2022
224.87 €
Pegasus
Berlin
Erzurum
09.01.2022
226.54 €
Pegasus
Berlin
Erzurum
05.01.2022
238.87 €
Pegasus
Berlin
Erzurum
09.01.2022
240.54 €

Erzurum Hakkında Bilgiler

25.355 km2 yüzölçümü üzerine kurulu, yaklaşık 762 bin nüfusa sahip Erzurum,

Doğu Anadolu’nun en büyük şehridir. Palandöken Dağı’nın eteklerinde konumlandığı için kış turizmi açısından Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Erzurum  ayrıca Anadolu’da en eski yerleşim bölgelerinden biri olmuştur. Burada yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen bulgulara göre Erzurum’da yerleşim Milattan Önce 4000’de, Yontma Taş Devri’ne kadar uzanmaktadır.  Urartular, Kimmerler, İskitler, Hititler, Medler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Sasaniler, Emeviler, Selçuklular, Moğollar, İlhanlılar, Safeviler ve Osmanlı olmak üzere pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Göç ve istila yolları üzerinde bulunması sebebiyle pek çok savaşa sahne olmuştur. Denizden yüksekliği 1900 metre olan şehir Türkiye’nin en yüksek ve soğuk şehirlerindendir.

Kışların çok soğuk ve karlı, yazların çok sıcak ve kurak geçtiği sert karasal iklim özellikleri taşır. Oltu taşı ile ünlü şehir Selçuklular döneminde Rum Toprağı anlamına gelen Arz-u Rum olarak adlandırılmış, günümüze kadar Erzurum olarak gelmiştir. Tarih, doğa ve kültürün bir arada bulunduğu en güzel şehirlerden biri Erzurum’a yılın istediğiniz  her dönemi martiGO ile Berlin Erzurum ucuz uçak bileti fırsatları ile ulaşmanız mümkün.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Aziziye ilçesinde yer alan Erzurum Havalimanı 1966 yılında başlayan yolculuğuna 1993 yılından itibaren uluslararası seferleriyle devam etmektedir. Havaalanında Berlin Erzurum yolculuğunuzu güvenle gerçekleştirmeniz için tüm imkanlar mevcuttur. Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip havaalanı, şehre 13 km uzaklıkta konumlanmıştır. Şehir merkezine yakınlığı sayesinde konaklayacağınız yere kısa sürede ulaşmanız mümkün. Havaalanından ulaşımı sağlamak üzere inen her uçak için bir belediye otobüsü bulunmaktadır. Belediye otobüsünü beklemek istemiyorsanız taksiyi tercih edebilirsiniz.

  Ayrıca havaalanında pek çok araç kiralama şirketinin ofisi bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz aracı kiralayarak şehir içinde konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kış sporları meraklıları için şehri ziyaret etmek için en uygun dönem kış mevsimidir. Bu dönemde ucuz Berlin  Erzurum uçak bileti bulmanız mümkün.

 • Erzurum’da Gezilecek Yerler

  Tarih zenginlikleriyle olduğu kadar kış turizminin gözde şehri Palandöken Dağlarında yer alması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin sevdiği bir destinasyon olan Erzurum’da nereleri gezmek gerek?

  Erzurum Kalesi

  Tarihi boyunca pek çok uygarlığın sahip olmak istediği ve topraklarına göz koyduğu Erzurum, farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Şehir merkezine oldukça yakın olan Erzurum Kalesi’nin Bizanslılar tarafından Milattan Sonra 5. yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Milattan Sonra 11. yüzyıldan itibaren Türklere ait olan Kalenin dış kısmında günümüzde çoğu yıkılmış olan Tebriz, Erzincan, Gürcü ve İstanbul kapılarından bulunurdu. Kaleye estetik bir güzellik katan iç kale surlarını mutlaka görmelisiniz. Ayrıca yine iç kalede bulunan ve Erzurum’daki ilk Türk-İslam eserlerinden olan Kale Mescidi ve Tepsi Minare adı verilen saat kulesi görülmeye değer.

  Üç Kümbetler

  Anadolu Selçuklu döneminde kesme taşlardan inşa edilen mezar yapı örneklerinin en ünlüsü Üç Kümbetlerdir. 14. yüzyıldan kalma olduğu düşünülen Üç Kümbetler kimin tarafından inşa edildiği bilinmemektedir.

  Çobandede Köprüsü

  Aras Nehri’nin üzerinde yer alan Çobandede Köprüsü 1297 yılında inşa edilmiştir. Kırmızı, siyah, gri renklerde kesme taşlardan, 7 gözlü olarak yapılan köprü bugün altı gözüyle ziyarete açıktır, ancak koruma altında olduğu için ulaşım amaçlı kullanılmamaktadır. Günün ilk saatlerinde oldukça gizemli bir atmosfere sahip olan köprüyü bu saatlerde ziyaret etme şansınız varsa muhteşem bir manzarayla karşılaşacaksınız.

  Neriman Peribacaları

  Erzurum’un Narman ilçesinde bulunan ve turistlerin en çok merak ettiği noktalardan biri Neriman Peripacaları’dır. Bu bölge Yanıktaş köyü civarında yer almaktadır. Peribacalarının bulunduğu bölgede kızılımsı renk benzerliği sebebiyle, satın aldığınız Berlin Erzurum uçak bileti sayesinde kendinizi Colorado Kanyonu’ndaymış gibi hissetmeniz mümkün. Buradaki yerleşimden bile eski olan peribacaları 2 – 3 milyon yıl öncesinde oluşmaya başlamıştır. Neriman Peribacaları’nda Berlin Erzurum arasında ile tarihi bir yolculuğa hazır mısınız?

  Tortum Gölü

  İlçe merkezine 35 km mesafedeki aynı isimli ilçede bulunan Tortum Gölü dünyanın en görkemli şelalelerinden birine kadar uzanır. Göl ve şelale çevresinde piknik yapabilir, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  Yakutiye Medresesi

  1310 yılında inşa edilmesinden itibaren günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşmayı başaran Yakutiye Medresesi bugün şehir merkezinde bulunmaktadır. Ramazan ayında pek çok sosyal ve kültürel etkinliğin düzenlendiği medrese ayrıca şehrin simgelerinden biridir.

  Erzurum Arkeoloji Müzesi

  Urartu yazıtları, madeni kaplar, silahlar, heykeller, lahitler ve sikkelerin sergilendiği Arkeoloji Müzesi’nde kısa bir tarih gezisi yapabilirsiniz.

  Çifte Minareli Medrese

  Erzurum’un simgelerinden biri olan Çifte Minareli Medrese 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Açık avlulu medreseler klasmanında en büyük burasıdır, aynı zamanda Hatuniye Medresesi olarak da anılmaktadır.

  Ulu Cami

  Şehir merkezinde dönemin hayatının en hareketli olduğu bölgede yer alan Ulu Cami 1179 yılında inşa edilmiştir. Çifte Minareli Medrese’nin yanında yer almaktadır.

  Rüstempaşa Bedesteni

  Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamlığını yapan Rüstem Paşa tarafından, Osmanlı mimarisinin en güzel yanlarını taşıyan bir bedesten yaptırılmıştır. Rüstempaşa Bedesteni kendi döneminde önemli bir çarşıyken bugün Erzurum’un ünlü oltu taşı dükkanlarıyla turistik bir noktadır.

  Palandöken Dağı

  Türkiye’de kış turizminin öncüsü Palandöken Dağı’dır. Hem iklimi hem de doğasıyla dünyanın önemli kış sporları merkezlerinden biri olan Palandöken aslında tektonik bir dağdır. 3125 metre yüksekliğe sahip olmasıyla karlı gün sayısı Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Aralık-Mayıs ayları arasında hizmet veren kayak tesisleriyle birlikte toplam 28 km kayak pistine sahip bu bölge uluslararası kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en uzun ve dik pistleriyle kış sporları tutkunlarının en önemli uğrak noktalarından biridir. Şehri özellikle kış turizmi için ziyaret etmek istiyorsanız kış ve bahar aylarına özel en uygun Berlin  Erzurum uçak bileti fiyatlarına çok sevineceksiniz.

  Ilıca

  Erzurum, kültür ve kış turizminin yanı sıra sağlık turizmi için de önemli bir lokasyondur. Milattan Önce 4000’li yıllarda dayanan geçmişiyle Ilıca’daki kükürtlü su kaynaklarına özel kurulan termal tesisler bulunur. Ilıca’nın şifalı sularının kadın hastalıkları, bağırsak, safra kesesi, karaciğer, romatizma ve beslenme bozukluklarına iyi gelmektedir. Erzurum’da sağlık turizmi için bulabileceğiniz en ucuz Erzurum uçak bileti fırsatları için sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

  Köprüköy

  Köprüköy’ün şifalı kaplıcaları pek çok rahatsızlığa sahip ziyaretçi için umut ışığı olmaktadır. Erzurum’da doğa ve kültür gezileriyle şehrin tarihini öğrenebilir, kış sporlarıyla eğlenebilir ve sağlığınız için faydalı kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Köprüköy kaplıcalarının iyi geldiği bazı rahatsızlıklar; sindirim sistemi, böbrek ve idrar yolları, kan dolaşımı ve kalp hastalıkları, metabolizma ve romatizma olarak sıralanabilir. Sağlık turizmi için en uygun uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmadan bilet almayın.

  Boyahane Hamamı

  Osmanlı’dan kalan en eski ikinci hamam olma özelliğini taşıyan Boyahane Hamamı bir süre sonra camiye çevrilmiştir.

 • Erzurum’da Ne Yenir?

  Zengin tarihi ve kültürel değerlere sahip pek çok şehrin kendine has mutfağının methi sınırları aşar. Örneğin Erzurum’dan başka hiçbir yerde bulamayacağınız lezzette yapılan; buğday, yoğurt ve minik köftelerden oluşan ayran aşı çorbasını burada bakır taslarda içerek lezzetli bir nostalji yapabilirsiniz. Su böreği Türkiye’nin her yerinde yenir, ama en güzeli Erzurum’da yapılır, mutlaka deneyin. Haşlanmış patatesin püre haline gelip yumurtaya bulanıp kızartılmasıyla hazırlanan yöresel lezzet lalanga tercihe göre şerbetlenerek tatlı olarak da yenmektedir.

  Erzurum’un en ünlülerinden olan cağ kebabı, diğer adıyla oltu kebabı 24 saat özel karışımda bekletilen keçi ve kuzu etinden şişe takılıp odun ateşinde pişirmesiyle hazırlanır, dillere destan bir tadı vardır. Yemeden dönerseniz pişman olabilirsiniz! Biraz daha günlük bir tat arıyorsanız köfteden çok kebaba benzeyen meşhur Erzurum köftesinin tadına mutlaka bakın, odun ateşinde pişen her lezzet gibi bu da muhteşemdir. İçi ceviz dolu

 • Erzurum’da Kültür ve Eğlence

  Bir şehrin kültürü ve sanatı tarihinden gelir ve binlerce yıllık tarih sanatta yerini daima bulur. Şehrin geleneksel yapısında birlik ve beraberliğe odaklanan ünlü cirit ve bar oyunları özel bir yer kaplamaktadır. Dadaş olarak adlandırılan Erzurumlular için bu isim dost ve mert anlamını taşır. Kendine has türküleri bulunan Erzurum’da öğrenci nüfusunun da oldukça fazla olması sebebiyle modern tiyatro ve gösteri merkezleri bulunmaktadır. Şehir merkezinde kaldığınız süre boyunca bu etkinliklere katılabilirsiniz. Kış turizm için Palandöken’in yanı sıra sağlık turizminde ılıca ve kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin en ünlü sanat eserleri oltu taşından yapılan süs, aksesuar ve eşyalardır.

  Oltu taşından yapılma tesbih geçmiş dönemlerde dini anlam taşısa da bugün erkeklerin başlıca aksesuarıdır. Sevdiklerinize oltu taşından hediyelik eşyalar, teşbihler hediye edebilirsiniz. Erzurum’da önemli bir yeri olan çay, kıtlama şeker adı verilen sert şekerle birlikte içilir. Bu farklı tüketim şeklini mutlaka deneyin. Şehrin en hareketli caddesi Cumhuriyet Caddesi çevresinde bulunan cafe ve eğlence mekanlarında yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Modern markalardan alışveriş yapabileceğiniz alışveriş merkezlerini gezebilir, dünya mutfağının yanı sıra yöresel lezzetleriyle de şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

  Kışı uzun süren Erzurum’u ziyaret etmek istediğiniz tarih aralığında en uygun Berlin Erzurum uçak bileti fiyatlarını bulabileceğiniz martiGO kampanyaları kaçırmayın!

Berlin Erzurum Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Berlin Erzurum uçak bileti ne kadar?

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Berlin Erzurum tek yön en ucuz bileti ile günü  dur. En ucuz Berlin  Erzurum gidiş dönüş bilet ise ile   dur.

Berlin Erzurum uçuşu ne kadar sürer kaç saat?

Berlin Erzurum uçuşu ortalama  sürmektedir.

Berlin Erzurum uçan havayolları hangileridir?

Berlin - Erzurum arası en çok uçan havayolları; havayolları şirketleridir.

 

Berlin Erzurum uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Berlin Erzurum uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Berlin Erzurum uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Berlin Erzurum uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Berlin Erzurum uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Erzurum Hava Durumu
GünEn AzEn fazla
Cuma6.21 8.21
Cumartesi6.39 8.39
Pazar6.22 8.22
Pazartesi1.28 3.28
Salı1.6 3.6
Berlin Erzurum Uçuş Yapan Havayolları
Farklı havayolları ile farklı saat ve günlerdeki uçuşları değerlendir.
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.