Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bilbao Uçak Bileti

Bilbao Hakkında Bilgiler

Bilbao seyahatine çıkmadan önce İspanya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan bu merkezi tanımakta fayda var. İspanya’da bulunan 17 özerk bölge arasındaki Bask bölgesinin en büyük şehridir. Çoğrafi konum olarak İspanya’nın Atlantik okyanusu kıyılarında yer almaktadır. Kuzey İspanya’da Fransa sınırına yakın bir noktada yer almaktadır. Doğal bir limana sahiptir. Dünyaca ünlü Atletico Bilbao takımının da bulunduğu şehir olma özelliğine sahiptir. Bu doğal limanın bulunduğu noktaya Biskay körfezi adı verilmektedir. Deniz bu körfez sayesinde kara parçasının çok iç noktalarına kadar girmeyi başardığı için gemilerin sığınak noktası olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle Bilbao bir liman şehri olarak bilinmektedir. Kent nüfusu 350 bin civarındadır. Metropol nüfusu ise 850 binden fazla olma özelliğine sahiptir. Bu da bölgesi İspanya’nın en kalabalık beşinci yerleşim yeri yapmaktadır. 8 Farklı idari bölgeye ayrılmıştır. Bunlarda kendi içlerinde yerel parçalara ayrılarak yönetilmektedir. Bilbao aynı zamanda Barcelona’nın ardından İspanya’da ki en gelişmiş sanayiye sahip şehir olarak da bilinmektedir. Şehir merkezini yılda yaklaşık bir milyon turist ziyaret etmektedir. Şehirde dünyaca ünlü müzelerinde yanı sıra doğal güzelliklerin de görülebileceği çok sayıda nokta bulunmaktadır. Yerli turistlerinde çok sıklıkla ziyaret ettikleri bir nokta olma özelliğini taşımaktadır. Yurtdışından en çok ziyaretçiyi sınırında bulunduğu Fransa’dan almaktadır.

 • Bilbao Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Bilbao (Bilbao) seyahatinizi tamamlayacağınız nokta Bilbao havaalanıdır. Şehrinde yaklaşık 10 km dışında olan havaalanından şehir merkezine ulaşmak için farklı ulaşım yollarını tercih edebiliriz. Bu konuda İspanya ortalamasının üzerinde bir çeşitlilik bulunmaktadır. Otobüs, metro, taksi ve araç kiralayarak şehir merkezine rahatça ulaşabilirsiniz. Şimdi bu tercihlerinizde dikkat etmeniz gereken noktaları paylaşalım.

  Otobüs

  Otobüs seyahatini şehir içine ulaşmak ve şehir içinde istediğiniz noktalara gitme konusunda tercih edilmesi gereken en hızlı toplu taşıma aracı olmaktadır. Hem havaalanından ulaşımda hem de şehir içinde sıklıkla tercih edilen bir araçtır. Bilet fiyatları otobüs seferine göre farklılık göstermektedir. Genelde tek bir bilet satılarak kullandığınız ulaşım aracına göre bunu kullanmanıza izin verilmektedir. Barik kart ismi verilen özel bir kart kullanımdadır. Bu kart ile birden fazla vesaite binmek mümkün olaraktır. Genelde minimum 5 Euro’ya dolum yapılmaktadır.

  Taksi

  Taksicilik faaliyetlerinin de bir sanayi şehri olması nedeniyle çok üst düzey hizmet anlayışı bulunmaktadır. Taksi ile şehir merkezine ulaşmak için birden fazla rota bulunmaktadır. Daha kısa olan rotada geçiş ücretleri olduğu için taksiler genelde diğer rotayı tercih ederler. Etmezlerse bunu sizden talep edebilirler. Yaklaşık trafik olmadığı bir anda ulaşım süresi 15 dakika ile 20 dakika arasında değişkenlik gösterebiliriz. Yorucu bir yolcuğunun ardından otelinize ulaşmak için bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

  Metro

  Şehir merkezinde çok gelişmiş bir metro hattı bulunmaktadır. Havaalanına yakın bir noktada metro istasyonu bulunmasa da bir vesait ile ya da kısa bir yürüyüşün ardından yakın bir durağa gelerek metroyu kullanabilirsiniz. Otobüslerde olduğu gibi Barik kart sayesinde kullanım bedelinizi ödeyebilirsiniz. Bu kart aynı zamanda çok fazla kullanıldığında kullanıcısına indirim sağlamaktadır.

  Araç Kiralama

  Bilbao merkezinde ya da havaalanının etrafında çok sayıda yerel ve uluslararası araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Seyahatinize çıkmadan önce bunlarla iletişime geçerek havaalanına ulaştığınızda aracınızı hazır halde bulabilirsiniz. Tabi diğer ulaşım araçlarına nazaran biraz daha pahalı bir tercih olacaktır. Ancak hem şehir içine ulaşım için hem de tüm tatilinizde bu araçları rahatça kullanabilirsiniz.

 • Bilbao’da Gezilecek Yerler

  Bilbao uçak bileti aldığınızda ilk yapmanız gereken İspanya’nın Atlantik kıyılarında bulunan bu şehirde gezilecek yerlerin bir listesini yapmaktır. Bu konuda şehir size tarihi ve modern yapısı ile çok cömert davranacaktır. Bu cömertliği boşa çıkarmamak ve değerli vaktinizi boşa harcamamak için size tavsiyemiz kendiniz için hızlı bir gezme rotası belirlemektir. Bu arada bizde sizler için Bilbao’da mutlaka görmeniz gereken noktaların küçük bir listesini paylaşacağız.

  Guggenheim Müzesi

  Bilbao şehrinde 1990’lı yıllara kadar gelen turist sayısı çok azdı. Şehrin kaderini bu konuda değiştiren aynı yıl açılan Guggenheim müzesi olmuştur. Tüm binanın titanyum kaplamadan yapıldığı bu müzenin mimarı ise Frank Gehry tarafından yapılmıştır. Deniz ve liman ruhuna uygun bir şekilde büyük bir gemiyi anımsatan yapısı ve güneş vurduğunda balık pulları gibi parlaması o dönemin en önemli binası olmasını sağlamıştır. Gemi gün boyunca almış olduğu güneş ışığını saklayarak gece olduğunda hemen kenarında bulduğu nehre bunu yansıtarak ortaya harika bir gemi silueti çıkmasını sağlamaktadır. Bu görüntüsü gece 22 ile 01.00 saatleri arasında görülmek için özel etkinlikler düzenlenmektedir. Biriş ücreti 13 Euro’dur.

  Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi

  Yukarıda bahsetmiş olduğumuz dünyaca ünlü müzenin hemen yanında bulunmaktadır. İçerisinde 12. Yüzyıldan başlamak üzere çok sayıda sanat eserini barındırmaktadır. Genelde içindeki eserler Bask, İspanyol ve flemek tarihi ile ilgilidir. Dünyaca ünlü sanatçılarında çok sayıda eseri burada sergilenmektedir. Yaklaşık 8 bin parça sanat eseri müzede bulunmaktadır. Yıl içerisinde birçok geçici sergide düzenlenmektedir. Giriş ücreti 6 euro olarak belirlenmiştir.

  Santiago Katedrali

  Şehrin merkezinde bulunan eski tapınak bölgesinde ki tarihi yapıyı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu yapı şehir tarihinin en eskisi olarak da bilinmektedir. Gotik tarzda inşa edilmiştir. 14. Yüzyılda inşası yapılan bu yapıya 1800’lü yıllarda ek bir bina daha eklemiştir. Hristiyanların hacı olabilmek için ziyaret ettikleri noktalardan birisi olarak bilinmektedir. Katedralin içi ve dışı çok sayıda güzel resim, heykel ve kabartmalarla süslenmiştir. İspanya tarafından özel olarak korunan yapılar arasında ki yerini hala korumaktadır.

  Casco Viejo – Yedi Cadde

  Bilbao şehrinin en eski yerleşim yerine verilen isimdir. Bu caddenin en önemli özelliği binaların hepsinin farklı renklerde olmasıdır. Ve bu binaların şehir merkezinden geçen ünlü nehrin kıyısında farklı bir görüntü oluşturmasıdır. Bu renkli binalar ile birlikte şehrin birçok eski mimari yapısı da bu noktada bulunmaktadır. Özellikle bu nokta karnaval zamanlarında çok renkli görüntülerin oluştuğu bir yerdir.

  Zubizuri Köprüsü

  Bilbao şehrine can veren nehrin üzerinde bulunan köprülerden sadece bir tanesidir. Ancak yapısı ile en çok ilgi çeken ve insanların özellikleri bir noktadır. Çünkü mimari yapısı ile sürekli dikkatleri üzerine çekme yetkisine sahiptir. Özellikle geceleri ışıklandırması ile harika bir gezinti alanı oluşturmaktadır. Şehir halkı tarafından beyaz köprü olarak da bilinmektedir. Ve bulunduğu nokta itibariyle şehrin en merkezi noktaları arasında geçişi sağlamaktadır.

 • Bilbao’da Ne Yenir?

  İspanya mutfağının tipik yemeklerinin yanı sıra Bask mutfağının da zenginliğine sahip bir şehirdir. Bu şehirde yaşayan insanlar günü 6 öğüne bölerek yemeklerini yemeyi tercih ederler. Bu da ortaya çok sayıda farklı yemeğin çıkmasını sağlamıştır. Genelde yemeklerinde çok sayıda farklı baharat kullanılmaktadır. Balık çorbası en önemli yemeklerinden birisidir. Bu çorba ile birlikte bir sebze çorbası olan Eltzekari’de sıklıkla tüketilmektedir. Bizim size tavsiyemiz ise mutlaka Bask usulü ile hazırlanan özel biberli tavuğu denemeniz olacaktır.

 • Bilbao’da Kültür ve Eğlence

  Bilbao ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu şehirde yapılacak aktiviteler arasında kaçırmamanız gerekenlerin başında gece hayatı olduğunu unutmamalısınız. Sıcak kanlı insanların oluşturduğu bu şehirde her türlü eğlence konusunda alternatif bulunmaktadır. Tarihi, bohem ve modern çok sayıda eğlence mekanı bulunmaktadır. Casco Vejo bölgesinde bu mekanlar daha çok bulunsa da şehrin diğer noktalarında bulunabilmektedir. Birçok mekanda canlı performans ile eğlenceler sunulmaktadır.  

  Sizde martiGO’yu tercih ederek bu güzel şehre gideceginiz dönemden önceki tarihlerde en ucuz uçak bileti’ni bulmanız mümkün. Şehre ulaştığınızda bir karnaval şehrine geldiğinizi bilmelisiniz. Yıl boyunca yaklaşık 9 farklı festival düzenlenmektedir. Bunlardan bazıları dini törenlerdir. Birkaç tane kısa film ve film festivaline de ev sahipliği yapmaktadır. Yaz şöleni festivali mutlaka gidilmesi gerekenlerin arasında ilk sırada yer almaktadır. Bilbao gece maratonu da bu şehirde düzenlenen etkinliklerden bir tanesidir.

   

Bilbao Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bilbao ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bilbao en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bilbao uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bilbao uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bilbao  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bilbao 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bilbao uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bilbao uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bilbao uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bilbao uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bilbao uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bilbao şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.