Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bolonya Uçak Bileti

Bolonya Hakkında Bilgiler

MartiGo ile Bolonya arasında seyahat yapanlar keyifli zaman geçireceklerdir. Çünkü bu yolculuk size birçok seçenek sunmaktadır. Bilindiği gibi Bologna Kuzey İtalya’da bulunan büyük bir şehirdir.  Yüzölçümü 140,73 kilometrekare, nüfusu yaklaşık 390 bin kişi civarındadır. Dünyanın en eski üniversitesi, 1088 yılında kurulduğu düşünülen Bolonya üniversitesidir. Bologna Apenin dağlarının çeperinde, Reno ile Savena nehrinin de kapsayan vadilerin içinde yer alır. Efsanevi Po ovası coğrafyasına ayrı bir güzellik katar. Merkezi olması ve nüfus bakımından ülkenin yedinci şehridir. Tarihi olarak ilk yerleşimler Miladi 1000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Kentte Roma medeniyetinin varlığı açıkça hissedilir. Kent Velzna/Felsina gibi orta çağın yerleşim yerleri üzerinde kurulmuştur. Daha sonraki yüzyıllarda bölgede Keltlerin varlığını görülmektedir.  Uzun bir süre ekonomik, siyasal bir gerilemenin sonunda St. Petronius’un çabalarıyla Bolonya neredeyse küllerinden doğmuştur. Daha ilerleyen süreçlerde, yani Roma’nın yıkılmasından sonra bir sınır kalesi olarak kendini göstermiştir. Lombard’ların egemenliğinden sora yani 11. Yüzyıl gibi Kutsal Roma imparatorluğundan bağımsızlaşma çabaları başlamıştır. Kentte resmi dil İtalyancadır. Şehir Frederick Barbarossa sonrası, Konstanz Barış anlaşmasıyla daha bağımsız bir yönetime geçmiştir. İşte bu noktadan sonra Bolonya hızla gelişmeye başlamıştır. İtalyan bağımsızlık savaşının ertesinde 1860’da Sardunya krallığı içinde, kendi isteğiyle İtalya birliğinde katılmıştır.

 • Bologna Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

   Bolonya uçak bileti satın alan kişiler uçuşları sonlandığında Guglielmo Marconi Havaalanına ulaşmış olurlar. Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Havaalanının oldukça yoğun bir trafiği vardır. Geniş bir havaalanı olan Guglielmo Marconi  havaalanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Alış-verişten tutun da yeme içme, para transferi gibi çok hizmet havaalanından karşılanabilir. Şehir merkezine gitmek için birçok alternatif mevcuttur. Genellikle yolcular otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden birini kullanırlar.

  Otobüs

  Otobüsler havalimanının gelen yolcu bölümünün çıkışında bulunurlar. Otobüs şirketleri birçok yöne hizmet vermektedir. Havalimanında çalışan otobüs firması TPER/SpA otobüs işletmesidir. Shuttele otobüsler, havalimanın çıkışında bulunmaktadır. Tren istasyonuna kadar giden Shuttle’lar 6 Eurodur. ATCM, Sena Autolinee, Aerobus gibi hizmet veren şirketler de vardır. ATCM seferleriden 05:15 ve 21: 30 saatlerinde yararlanabilirsiniz.

  Taksi

  Havaalanında taksiye ulaşmak çok kolaydır. Bolonya şehri ile havaalanının mesafe olarak yakın olması, taksi kullanmayı iyi bir seçenek haline getirmektedir. Taksiyle Bolonya şehir merkezine yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuktan sonra ulaşılmaktadır. Diğer İtalyan şehirlerinde olduğu gibi Bolonya’da da resmi taksilerin kullanımı tavsiye edilir. Bu taksiler için +39 051 372727 ile +39 051 4590 numaralı telefonları arayabilirsiniz

  Araç Kiralama

  Bolonya’da birçok araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Yoğun bir arz durumu olduğundan uygun fiyatlara araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Terminalin gelişler için ayrılmış bölümde yani zemin katta araç kiralama şirketlerinin yerleri bulunmaktadır. Buradaki firmalardan kolayca araç kiralayabilirsiniz. İtalya’da hız sınırı otoyollarda 130 km, diğer yollarda 90 km, şehir merkezinde ise 50 km’dir. Havaalanında bulunan araç kiralama şirketleri ise Alamo, Notional, Sixt Rent a Car, Budget, Avis, Hertz, Thrifly, Enterprise, Maggiore, AutoEuropa, Easycar olarak sıralayabiliriz.

 • Bologna’da Gezilecek Yerler

  Bir seyahat sever olarak ne arıyorsanız bulabileceğiniz kent hangisi denirse, hiç kuşkunuz olmadan, buna Bologna diyebilirsiniz. Bologna (Guglielmo Marconi) ucuz uçak bileti sayesinde bu mükemmelliği siz de yaşayacaksınız. Bolonya tüm tatil hayallerinizi karşılayacak bir şehirdir. Her şeyden önce Bolonya, mimarisi ve konumu  açısından karakter sahibi bir kenttir. Bunu kanıtlayan ve gözünüze çarpacak ilk şeylerden biri Portiko’lardır.(Revaklar) Neredeyse şehrin eski bölümüne özelliğini bu portikolar vermektedir. 60 kilometreye kadar bir alanı kaplayan bu üstü örtülü kaldırım, geçitlerle doludur. Bu yüzden bu şehre Portiko kenti de denilmektedir.  Ayrıca Bologna tarihi kuleler açısından da çok zengindir.  Özellikle 12. Ve 13. Yüzyıllarda inşa edilmiş kemerler, tonozlar, kubbeler şehre muhteşem bir zenginlik katmaktadırlar. Bunun dışında Bolonya üniversitesini görmek bir tarihe tanıklık etmek olacaktır.

  Madonno di San Luca’nın kutsal alanı

  Bu tarihi yapı Carlo Francasco Dotti tarafından 1765 yılında inşa edilmiştir.  Alan şehrinden yaklaşık 300 metre kadar yüksek bir bölgeye kurulmuştur. Bolonya’nın güney batı yönüne yer almaktadır.  Buraya gittiğinizde dikkatinizi çekecek en önemli şey, mabede giden yolun 666 kemerden oluşmuş olması ve 3.8 kilometrelik bir yolla karşılaşmanızdır. Burasi Portico di San Luca olarak bilinir. Kemerler mabedin korunması amaçlı olarak 1674-1793 yıllarında inşa edilmiştir. Tabi yol boyunca dönemin yöneticileri tarafından yapılan sembolleri ve şapeli de görebilirsiniz.

  Piazza Maggiore

  Piazza Magiore alanı aslında Roma imparatorluğundan kalma bir forum meydanıdır.  Bu meydan günümüzde şehrin insanları ve turistler için vazgeçilmez bir yaşam alanıdır. Kentin en önemli yapılarından biri, Basilica di San Ptronio burada bulunur. Gotik işlemeli ön cephesiyle dikkat çekicidir. Burada 22 tane de küçük şapeller bulunmaktadır. Ayrıca Natttuno meydanıyla birlikte Palazzo del Podesta, Arengo Kulesi de burada yer alır.  Bu meydanların biraz daha doğusuna gittiğinizde Palazzo dei Banchi, batısında Palazzo Komün belediye binası konumlandırılmıştır. Meydanın diğer binaları ise Palazzo Re Enzo, Palazzo del Archiginnasio, Palazzo Notai ve Arkeoloji Müzesidir.

  Catedral di San Piertro

  Catedral di San Piertro, 13. yüzyıldan günümüze kalmış bir katedraldir. Katedrale girdiğinizde sizi ilk önce mermerden yapılmış aslan heykelleri karşılamaktadır. Yapımı tamamlandıktan sonra katedralin içine bir çok eklemeler yapılmıştır. Cantedral di San Piero Katedrali kentin en önemli ikinci kilisesidir. Vial dell’indipenza bölgesinde bulunmaktadır.

  Due Torri

  Due Torri, Asinelli ve Garisenda adlı iki kule olarak yapılmıştır. Asinelli 96 metre, Garisenda ise 48 metre yüksekliğindedir. Bolonya şehrinin müthiş manzarasını görmek için Torre delgi Asinelli’ye çıkıp keyfini yaşamanızı tavsiye ederiz. Bu kulelere çıkmak biraz zahmetlidir. Çünkü Asinelli’ye varmak için 498 basamak çıkılması gerekmektedir. Burası Bolagna’nın eşsiz güzelliğini görmek için en ideal mekandır.

  Abbazia di Santo Stefano

  Abbazia di Santo Stefano değişik dönemlerde eklemelerle inşa edilmiştir.  Kelimenin tam anlamıyla bir ruhani yapılar kompleksidir. Santo Stefanı Kilisesi 5. Yüzyıl, 8. Yüzyıl ve 12. Yüzyıllar arasında yapılmıştır. Roma mimari anlayışına uygun kolonlar kullanılmıştır. Bina Onikigen biçiminde yapılmıştır. Burada St. Petonio’nun mezarı bulunmaktadır.

  Santa Maria della Vita Kilisesi

  Santa Maria della Vita Kilisesi tam bir sanat sergisi kıvamında binaya sahiptir. İsa için yas tutma simgesinin yoğun olarak burada yaratıldığını görmek gerçekten muhteşem bir deneyimdir. Özellikle İsa’nın çevresinde konuşlanmış tasvirlerin gerçek boyutlu olması ziyaret edenleri şaşırtmaktadır.

  Goiorgiü Morandi Müzesi

  Goiorgiü Morandi Müzesi Bolonya’nın dünyaca tanınmış ressamlarından Giorgio Morandi adına oluşturulmuş bir müzedir. Bu müze tarihi bir mekan içinde oluşturulmuştur. Bina 14.yüzyıla ait Palazzo d’Accuriso’dur. Müzede Morandi’nin birçok eseri sergilenmektedir.

 • Bologna’da Ne Yenir?

  Bologna mutfağı tıpkı İtalyan mutfağı gibi hem yöresel hem de modern özellikleriyle gezginlerin dikkatini çekmektedir. Mesela ilk elden Bologne sosu dediğimizde herkes bunu anlayacaktır. Bu dışarıdan gelenlerin bildiği anlamıyla bolones sostur. Yani makarnalarda bolca kullanılan bir sostur.  Özellikle tahıl, et ve et ürünleri yemeklerde kullanılmaktadır. Bunlardan Prosciutto, Mortadella, Salumi gibi et ürünleri, Tagliattell, ragu, lazanya, tortellini, yöreye özgü özel Bolonya sosisi yöresel tatlar arasındadır. Sfrappole adlı yöreye özel nefis tatlılardandır. Buna ek olarak muhallebi benzeri bir tatlı olan  Torta di riso yiyebilirsiniz. Yemek için Antica Trattoria Del Reno, Ristorante Garganelli, gibi birinci sınıf restoranlar bulabilirsiniz. Yerel mutfağı merak ediyorsanız: Trattoria di Via Serra, Salumeria Simoni ya da L’Arcimboldo adlı yerlere uğrayabilirsiniz.

 • Bologna’da Kültür ve Eğlence

  Bologna’da eğlence yerleri aradığınızda hiç zorlanmayacaksınız. Çünkü Bolonya’ da gece hayatı için aradığınız bir çok mekanı bulmak mümkündür.  İyi bir yemek ya da bir pub için birçok seçenek şehirde bulunabilir. Eğer Pub arıyorsanız size La Tana del Bianconiglio, Fiordaliso Caffetteria ya da Bar Lime’yi tavsiye edebiliriz.

  Bolonya’da da diğer Avrupa kentleri gibi tiyatro sanatıyla yakından ilgilidir. Eski Roma ve İtalyan geleneksel tiyatrolarının tarihsel işlevi dünyaca bilinmektedir. Burada ilk halka açık gösteriler 1500’lü yıllarda yapılmıştı. Şimdi tarihsel Palazzo del Podesta’nın  varlığını sürdüren Teatro alla Scala’dır. Bolonya’da Teatro Comunale di Bolonya çağdaş tiyatro ve operalar sahnelemektedir. Gösterimlerin olduğu zaman dilimlerine rastlarsanız, izlemek sizin için iyi bir deneyim olabilir.  

  İtalya’nın en özel yerleşim yerlerinden biri olan Bolonya’ya seyahat etmek için en uygun Bolonya uçak bileti fiyatını MartiGO üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uygun uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bolonya Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bolonya ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bolonya en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bolonya uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bolonya uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bolonya  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bolonya 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bolonya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bolonya uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bolonya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bolonya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bolonya uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bolonya şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.