Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bordo Uçak Bileti

Bordo Hakkında Bilgiler

2007 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini alana Bordo, Fransa’nın güneybatısında konumlanmış muhteşem bir liman şehridir. Şehirde yerleşimin ilk izlerine Milattan Önce 300’lü yıllarda Burdigala isimli bir Kelt kabilesiyle birlikte rastlanmaktadır. Bordo isminin de buradan geldiği düşünülmektedir. Bir süre Romalıların hakimiyetine giren şehir liman potansiyeli arttıkça gittikçe genişleyerek şarap ticaretine başlamıştır. Kısa sürede bölgedeki nüfus artmaya başlamıştır, ancak mükemmel konumu sebebiyle şehir pek çok kavmin saldırılarına maruz kalmıştır. Bordo’nun Hristiyanlıkla tanışması 4. yüzyıla, benimsemesi 7. yüzyıla dayanır. Tarihinde altın çağını 12. yüzyılda ve 14. yüzyılda İngilizlerin hakimiyetine giren Bordo; 18. yüzyıla gelindiğinde Avrupa’nın korkulu rüyası olan yangınlar sebebiyle neredeyse tamamen yıkılıp taş binalarla yeniden inşa edilmiştir. Ünüyle ayrılmaz ikili şarap ve gastronomi tutkunlarının gönlünü fetheden şehirde düzenlenen üzüm, şarap ve bağcılıkla ilgili fuar ve festivallere katılmak için her yıl yüzlerce kişi Bordo uçak bileti satın alıyor. Çok iyi korunmuş tarihi dokusu, cıvıl cıvıl meydanlarıyla lezzet ve kültüre düşkün olan herkesin burayı ziyaret etmesi gerek. Şehri sadece ünlü şaraplarıyla tanıyanları sürprizlerle dolu bir seyahat bekliyor. Bordo uçak bileti fiyatları dönemsel olarak değişkenlik gösteriyor, uçuşun direkt veya aktarmalı olması da fiyatı değiştiren unsurlardan biri. Ucuz Bordo uçak bileti almak ve yolculuk masraflarınızı minimuma indirmek istiyorsanız mutlaka fiyat karşılaştırması yapmalısınız.

 

 • Bordo Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Bordo uçak bileti almak için yılın en ideal zamanı ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Özellikle festival ve fuar dönemi olan Haziran ayında şehirde kalacak yer bulmak zorlaştığı için erken rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Bordeaux Merignac Havalimanı’na iniş yaparken şehrin çevresini saran mükemmel asma bağları Bordo’ya dair ilk ipuçları olarak hafızalarınızdan silinmeyecek güzellikte. Bordo, yürüyerek dolaşmaya oldukça elverişli, ancak toplu ulaşım ağı bakımından da oldukça gelişmiştir. Şehir merkezinde otobüs ve tramvayı veya oldukça yaygın olan bisikleti tercih edebilirsiniz. Şehre yaklaşık 12 km mesafede konumlanmış olan havalimanından şehre ulaşmak için de birkaç alternatifiniz bulunuyor.

  Jet’Bus

  Havalimanından kalkan ve şehir merkezine oldukça hızlı, yaklaşık yarım saatte, ulaşmanızı sağlayan shuttle servisleri tercih edebilirsiniz. Servisler 11 numaralı havalimanı çıkışının önünden hareket etmektedir.

  Otobüs

  B Terminal’inden hareket eden 1 numaralı otobüs ile yaklaşık 50 dakika-1 saat arasında şehre ulaşmanız mümkün.

  Havalimanı Özel Transfer

  Şehir merkezine ulaşım sağlamak için farklı şirketlere ait transfer hizmetleri bulunuyor. Size en uygun olan şirketi tercih edebilirsiniz.

  Taksi

   Hızlı ve konforlu yolculukları tercih ediyorsanız taksiyi kullanabilirsiniz. Taksilerde bagaj başı ücret uygulaması uygulanıyor olabilir, binmeden önce taksi şoföründen bilgi alabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Seyahatlerinizde bağımsız hareket etmeyi seviyor ve konforlu yolculukları tercih ediyorsanız havalimanında bulunan araç kiralama ofislerini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

  Otel Servisleri

  Bazı otellerin misafirlerine özel havalimanı servisleri bulunuyor, konaklayacağınız otelden bilgi alarak gelmeden önce servis için rezervasyon yapabilirsiniz.

  Mototaxi

  Motosiklet tutkunlarını çok mutlu edecek mototaxiler sıra dışı, ama bir o kadar da keyifli bir yolculuk garantisi veriyor. Yola küçük bir bagajla çıktıysanız ve Bordo’nun o muhteşem atmosferine etkileyici bir giriş yapmak isterseniz yapmanız gereken şey Bordo uçak bileti almak.

 • Bordo’da Gezilecek Yerler

  Bordo’nun tarihi dokusunu keşfetmek ve şehrin keyfini çıkarmak için 3 veya 4 günlük bir gezi yeterli olacaktır. Şehrin ortasından geçen Garonne Nehri şehre bambaşka bir güzellik katıyor, kendinizi 18. yüzyılda nostaljik bir tura çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Şarap ve şatolar diyarı olarak adlandırılan Bordo pek de ucuz bir şehir değil, gezi planı yaparken Bordo ucuz uçak bileti karşılaştırmak faydalı olabilir. Bordeaux’da neler yapılmalı, nerelere gidilmeli diyorsanız sizleri yazımızın devamına alalım.

  Place Gambetta / Gambetta Meydanı

  Şehirde tramvay ve otobüs durakları bu meydandan geçiyor. Burası şehrin en hareketli noktalarından biri, yeşillikler arasında oturup dinlenmek veya havuz kenarında serinlemek için de ideal bir nokta. Meydan, halk arasında Küçük Paris olarak anılıyor, çevresinde konumlanmış mekan ve mağazalarıyla şehrin merkezi olduğunu söylemek mümkün.

  Place de la Bourse / Borsa Meydanı

  Garonne Nehri’nin kıyısında konumlanmış olan Bourse sarayı, 18. yüzyılda dönemin zenginleri tarafından Versailles Sarayı örnek alınarak kral için yaptırılmış. Yarım ay şeklinde tasarlanmış görkemli yapının karşısında sığ bir havuz bulunuyor. Mirroir d’eau, yani su aynası olarak bilinen bu havuz sarayın görüntüsünü yansıtarak ikiye katlıyor. Etkileyici fotoğraflar çekmek istiyorsanız buraya gün batımında veya gece gelmelisiniz.

  Triangle D’or / Altın Üçge

  8.yüzyılda şehir taş binalardan tekrar inşa edilmek üzere yenilenmiştir. Bu dönemde zenginlerin yaşadığı Altın Üçgen bulvarı, Cours Clemenceau, Cours de l’Intendance ve Allees Tourny tarafından çevrelenmiş ve bugün bile şehrin en lüks noktalarından biridir. Ünlü markalar, tasarım butikler, cafe ve restoranlarla dolu Altın Üçgen bölgesinde alışveriş yapmasanız bile gezmenizi öneriyoruz.

  Grand Theather

  Büyük Tiyatro’nun yapımı 1780 yılında tamamlandığında şehrin en görkemli binalarından biriydi. O dönemlerin opera salonu Fransız İhtilaline kadar Fransa’nın en büyük tiyatrosu olarak ziyaretçilerini ağırlamıştır. Place de la Comedie Meydanı’nda konumlanmış olan opera binasının karşısında muhteşem güzelliğiyle Grand Hotel’i de görmeden geçmeyin.

  Rue Sainte Catherine Caddesi

  Eski şehir bölgesinde bulunan şehrin en işlek caddesi burasıdır. Pek çok mağaza, restoran ve cafeleriyle hem turistlerin hem de yerli halkın uğrak noktası olan caddenin güney cephesi, Bordeaux Üniversitesi’nin bulunduğu Victorie Meydanı’na kadar uzanır. Victorie de günün neredeyse her saati gençler ve turistler tarafından ziyaret edilen işlek noktalardan biri olarak listemizde yerini alıyor.

  St. Andre Katedrali / Bordeaux Katedrali

  Fransa’nın ulusal anıtları arasında yer alan katedral, görkemli mimarisiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Yapımı daha eskilere dayansa da bugünkü mimarisini 13 ve 15. yüzyıllardaki düzenlemelere borçludur. 

  Tour Pey-Berland

  St. Andre Katedrali’nin kulesi Pey Berland katedralin hemen yanında yer alıyor. Kule, 15. yüzyıla ait gotik mimarisiyle şehrin etkileyici noktalarından biridir. 200’den fazla basamağı çıkmayı göze alabilirseniz şehrin muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

  Grosse Cloche de Bordeaux / Çan Kulesi

  Yaklaşık 8 ton ağırlığa sahip bu çan kulesi Fransa’nın en eski çan kulelerinden biri olma özelliğini taşır. Yılda sadece 6 kere çalan kule şehre masalsı bir güzellik katıyor, görmeden geçmeyin.

  Monument aux Girodins

  Quinconces Meydanı oldukça ünlü bir meydan. Burada bulunan Montaigne ve Montesquieu heykellerini gördükten sonra sırada Monument Aux Girondins yer alıyor. Anıt çeşme, Fransız İhtilali sırasında giyotinle idam edilenler adına yapılmış.  

  Pont de Pierre / Taş Köprü

  Şehrin ünlü simgelerinden biri olan 17 kemerli taş köprü, Napolyon’un isteği üzerine Garonne Nehri üzerine 19. yüzyılda inşa edilmiştir. Ferforje lambaların güzelliği akşam saatlerinde köprüye romantik bir hava katıyor.

  Şarap Bölgeleri

  Dünyaca ünlü Bordeaux şarapları aynı zamanda dünyanın en kaliteli şarapları arasında gösterilir. Bordeaux bağlarında gezmek, şatolarda yapım aşamasına tanık olmak ve tadım turlarına katılmak isterseniz Medoc, Graves ve St. Emillion mutlaka görmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Vaktiniz kısıtlıysa Dünya Mirası Listesi’nde yer alan St. Emillion’u gezerek diğer bağları bir sonraki Bordo uçak bileti aldığınız tatile bırakabilirsiniz.

 • Bordo’da Ne Yenir?

  Bordeaux, yemekleriyle ünlü Fransa’nın en güzel lezzet duraklarından biridir. Dünyaca ünlü şarapların eşlik ettiği sofralar ve efsane lezzetler için seçebileceğiniz çok fazla alternatif bulunuyor, ancak lüks bölgelerde fiyatların çok da uygun sayılmadığını hatırlatalım. Bu yüzden tatilinizi en ekonomik şekilde planlamak isterseniz en ucuz Bordo uçak bileti fırsatlarını değerlendirmekte fayda var. Ancak bu konuda rahatsanız ve lüks restoranlarda muhteşem sunumlarla keyifli yemekler tatmak istiyorsanız Triangle D’or bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Sadece yer bulamama ihtimaline karşı erken rezervasyon yapmanızı öneriyoruz. Lüks bölgelere kıyasla daha uygun fiyatlı restoranlar St. Michel bölgesinde konumlanmıştır. Et ve balık ağırlıklı Bordo mutfağında denemeniz gereken tatlar arasında kuzu ve ördek etleri, biftek, kuşkonmaz, istiridye, havyar, ıstakoz, karides ve yılan balığı bulunuyor. Burada ızgara etler bildiğinizden çok farklı bir şekilde, asma dalları kullanılarak hazırlanır. Bordo’ya has lamprey balığını da denemeden geçmeyin deriz. Yemek tutkunlarının çok hoşuna gidecek lezzetlerinin yanı sıra Bordo’da  krep, pancake ve kruvasan gibi atıştırmalık lezzetler de bolca bulunuyor. Karşınıza çıkan herhangi bir pastane veya fırına girin ve gönlünüzce alışveriş yapın. Tatlı seviyorsanız Bordo’ya özgü bir tatlı olan aromalı hamur tatlısı canelle ve Fransız lezzeti makaronun tadına bakmalısınız.

 • Bordo’da Kültür ve Eğlence

  Şehri keşfetmek amaçlı Bordo ucuz uçak bileti almayı düşünüyorsanız seyahat tarihlerinizi kışa denk getirmemenizi öneriyoruz. Şehrin en hareketli zamanı Haziran ayında düzenlenen şarap festivali ve fuarlar dönemidir. Pahalı bir şehir olsa da Bordo’da öğrenci nüfusu oldukça fazla, bu yüzden eğlencesi de çok zengin diyebiliriz. Happy hour saatlerinde daha uygun fiyatlı olan cafeler, barlar ve pubların yanı sıra teraslarda konumlanmış olan pek çok restoranda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Şehrin kalbi olan eski şehir bölgesinde masalsı bir atmosferin modern yaşama uyumlanmasıyla ortaya muhteşem bir atmosfer çıkıyor. Müze ve galerileri gezdikten sonra nehir kıyısında yürüyüş yapın ve taş köprü üzerinden manzarayı seyredin. Alışveriş yapmak isterseniz ilk durağınız Rue Saint Catherine Caddesi olacaktır. Hediyelik eşyadan yeme içmeye, tasarım ürünlerden şarap alışverişine kadar aradığınız her şeyi burada ve ara sokaklarda bulabilirsiniz. Şarap alışverişleriniz için büyük marketleri ziyaret etmeyi unutmayın. Açık pazarlar da uygun fiyatlı alışverişler için ideal bir seçenek olacaktır. Şarap tadım turlarına katılmak isterseniz pek çok tur ve kurs alternatifi bulunuyor. Etkinliklerin tarihlerine göre Bordo uçak biletleri bakmak isteyebilirsiniz. Çok iyi korunmuş tarihi, dünyaca ünlü şarapları ve şatoları, enfes yemekleriyle Bordo’u anlatmak için tek kelime yeterli: büyüleyici! Zevk sahibi ve seçici bir gezginseniz, Bordo sizin için unutulmaz bir deneyim olacak. Hiç vakit kaybetmeden en uygun Bordo (Merignac) uçak bileti alın, ayrıcalıklı bir tatilin keyfini çıkarın.

Bordo Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bordo ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bordo en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bordo uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bordo uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bordo  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bordo 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bordo uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bordo uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bordo uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bordo uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bordo uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bordo şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.