Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bratislava Uçak Bileti

Bratislava Hakkında Bilgiler

Bratislava seyahati planlayanlar Slovakya’nın Başkentine seyahat etmiş olacaklardır. Slovakya Avrupa’nın en küçük şehirlerinden bir tanesidir. Başkent Bratislava ülkenin en dikkat çekici şehri olmasının yanında Avrupa’da da önemli şehirler arasında yer almaktadır. Avusturya ve Macaristan sınırına oldukça yakın bir konumda bulunan Bratislava bu konumu sebebiyle birçok farklı kültürü bünyesinde barındırmaktadır. Kış ayları şehirde oldukça soğuk geçmektedir. Bratislava sonbahar döneminde bolca yağmur almaktadır. Yaz aylarında dahi akşamları oldukça serin olabilmektedir. Bir sanat ve kültür şehri olan Bratislava’da pek çok tarihi yapı ve gezilecek yer bulunmaktadır. 1. Yüzyılda şehir Posonium ismiyle anılıyordu. 9’uncu yüzyılda ise Moravya İmparatorluğu’nun egemenliğine girmiştir. 1278 yılı itibariyle Macaristan tarafından şehre el konulmuştur. Bratislava 500 yıl boyunca Macaristan’ın başkenti olmuştur. Çekoslovakya’nın kurulması sonrası Slovakya’ya başkent olan Bratislava, sonrasında belli bir süre Alman yönetiminde bulunan bağımsız bir eyaletin başkenti olmuştur. 1 Ocak 1993 yılında Çekoslovakya’nın ikiye bölünmesi sonrasında şu andaki halini almıştır.

 • Bratislava Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Bratislava uçak bileti alanlar Bratislava Milan Rastislav Stefanik Havalimanına iniş yapacaklardır. Bratislava Havaalanı, şehir merkezinin kuzey doğusuna 9 km uzaklıkta olup 4.77 km2’lik bir alanı kaplamaktadır. Bratislava Havalimanına 1993 yılında Milan Rastislav Stefanik’in ismi verilmiştir. Milan Rastislav Stefanik bu bölgede 1919 yılında uçağıyla kaza geçirmiş olan bir diplomattır. Bratislava Milan Rastislav Stefanik havalimanına otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetiyle ulaşılabilir.

  Otobüs

  Bratislava Milan Rastislav Stefanik havalimanından şehir merkezine toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. 61 numaralı otobüsle ana tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. 96 numaralı otobüsler ise Petržalka yönüne gitmektedir. Gece otobüsleri ise N61 numaradır. Otobüsler terminalin yakınından hareket etmektedir.

  Taksi

  Havalimanına telefonla taksi çağırmanız halinde Avrupa’nın diğer birçok ülkesine göre çok daha hesaplı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Havalimanının geliş terminalinde taksi hizmetleri panelinde fiyatlar açık bir şekilde belirtilmiştir.

  Araç Kiralama

  Bratislava havalimanının geliş terminalinin ortak alanında araç kiralama firmalarının ofislerini bulabilirsiniz. Birçok farklı kiralama şirketi burada hizmet sunmaktadır. Bunlar; Avis, Budget, Megadrive, Sixt, Europcar, Hertz, Eurocar, Firefly, Alamo, Enterprise, National gibi firmalardır.

 • Bratislava’da Gezilecek Yerler

  Bratislava ucuz uçak bileti Slovakya’nın başkentine iniş yapacakladır. Bratislava küçük olmasına rağmen oldukça sempatik şehirlerden bir tanesidir. Tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde barındıran eski şehirde Arnavut kaldırımları üzerinde tarihi binalara bakabilir ve Tuna Nehri’nin kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz. Bratislava tarih ile doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bir şehirdir.

  Bratislava Kalesi

  Kalenin geçmişi 9’uncu yüzyıla dayanmaktadır. 1811 yılında çıkmış olan bir yangında büyük hasar gören kale ikinci dünya savaşından sonra yeniden inşa edilmiştir. Bratislava şehrinin sembolü olan kale mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Hem Bratislava’nın hem de Tuna nehrinin tüm manzarası kaleden görülebilir. Şehir merkezinin biraz dışında bulunan kaleye yürüyerek gitmek oldukça keyiflidir. Kalenin içerisinde Tarih ve Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır. Müzede Bratislava’nın tarihini görebilirsiniz. Yaz aylarında kale 09.00 ile 21.30 saatlerinde açıktır. Kış aylarında ise 09.00 ile 19.00 arasında ziyaret edilebilir. Müze Pazartesi günleri kapalıdır. Diğer günlerde ise 09.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kaleye giriş ücretsizdir ama müzeye giriş için bilet alınmalıdır.

  Devin Kalesi

  Kalenin tarihi M.Ö. 5 bin yılına dayanmaktadır. Tarihte birçok farklı medeniyetin denetiminde bulunan kale birçok defa siyasi ve idari merkez olarak kullanıldı. Kaleyi ziyaret edebilmek için Bratislava’nın biraz dışında bulunan Muranska Bölgesi’ne gitmeniz gerekmektedir. kale Tuna ve Morova nehirlerinin birleşim noktasında, bir uçurum kenarında yer alır. Yeşil doğasının yanında müthiş bir manzaraya sahiptir.

  St. Martin Katedrali

  Bratislava’nın en büyük katedrali olan St. Martin Katedrali 14’üncü yüzyılın başlarında inşa edilmeye başlamış ve 1452 yılında ziyarete açılmıştır. Katedral tarihte birçok kralın taç giyme törenine ev sahipliği yapmıştır. Gotik tarzda olan katedral eski şehir merkezi ve Bratislava kalesi arasında bulunmaktadır.

  Michael Kapısı

  Şehri çevreleyen 4 kapıdan birisi olan Michael Kapısı 14’üncü yüzyılda inşa edilmiştir. Şehrin önemli sembollerinden bir tanesidir. Kulesiyle beraber 51 metre yüksekliğe sahiptir. Kuledeki terastan Stare Mesto bölgesinin manzarasını izleyebilirsiniz. Kapının alt tarafında silah müzesi yer almaktadır. Ayrıca kapının altında başkent Bratislava’nın 29 kente olan uzaklığını gösteren sıfır kilometre taşı da görülmesi gereken sembollerden birisidir. Kapının hemen yanında Bratislava’nın en romantik caddesi yer almaktadır.

  St. Elizabeth Kilisesi

  20’inci yüzyılın başlarında inşa edilen kilise Macar Art Nouveau akımını benimsemiş olan Ödön Lechner imzasını taşımaktadır. Kilise Bratislava’da doğan St. Elizabeth’e adanmıştır. Kilisenin kapısının üstünde St. Elizabeth’in resmi yer alır. İç ve dış cephelerinde yoğun olarak mavi kullanıldığı için Mavi Kilise ismiyle de bilinmektedir. İç kısımdaki mavi renkli mozaikler St. Elizabeth’in mucizelerini temsil etmektedir.

  Primate Sarayı

  1770’li yıllarda Melchior Hefele tarafından tasarlanmıştır. Saray başpiskopoz Jozef Bathyany’nin ismine inşa edilmiştir. Klasik barok tarzdaki saray şehirdeki en güzel yapılardan birisidir. Aynı zamanda Napolyon’un 1805 yılında imzaladığı Pressburg Barış Antlaşması bu sarayda imzalanmıştır.

 • Bratislava’da Ne Yenir?

  Slovak mutfağı çok eski köklere dayanmaktadır. İnsanların kendi besinlerini geleneksel olarak ürettikleri bir zamana dayanan bu mutfakta belirli kalıplar ve tanımlamalar yoktur. Acak mutfağın kendisine ait lezzetleri bulunmaktadır. Tarih boyunca şehri egemenliği altına alan ülkelerin Bratislava mutfağı üzerinde etkisi büyüktür. Şehirde Macar, Çek ve Avusturya mutfağından yemeklere rastlanır. Slovak mutfağı yemekleri oldukça doyurucu özelliğe sahiptir. Yemeklerde genel itibariyle peynir, et, patates, köfte ve lezzetli soslar kullanılır. Sebze olarak ise lahana Slovak mutfağının genelinde kullanılmaktadır. Özellikle lahana turşusu Bratislava ve ülkenin diğer şehirlerinde bolca tüketilmektedir. Süt ürünleri şehirde önemli bir yer tutmaktadır. Ana yemeklerden önce mutlaka çorba ve peynir tüketilir. Slovak mutfağındaki tatlılar yerel meyvelerden ve reçellerden oluşmaktadır. Porsiyonların oldukça büyük olduğu Slovak mutfağında özellikle öğle yemeğinin porsiyonları bir hali büyüktür. Patateslerden yapılan Lokse isimli krepler oldukça lezzetlidir. Kapustnica isimli lahana çorbası denenmesi gereken tatlar arasındadır. İçecek olarak farklı çeşitlerin yanında koyun sütünden yapılan Zincica isimli içecek şehirde meşhurdur.

 • Brastislava’da Kültür ve Eğlence

  Bratislava şehri heykelleriyle ünlüdür. Bunun yanı sıra şehir festivaller bakımından da oldukça zengindir. Şehirde neredeyse her ay farklı festivaller yapılmaktadır. Mart ayında başlayarak Nisan ortasına kadar süren Paskalya Pazarı, Stare Mesto bölgesinde yer alan Frantiskanske Meydanı’nda yer alır. Pazarda seramikler, hediyelikler, şekerler ve yerel ürünler dahil birçok şeyi bulabilirsiniz. Mart ve Nisan aylarında Bratislava Şehir Maratonu yapılır. Maratonda yetişkinler ve çocuklar için farklı kategoriler bulunur. Paten ve kısa süreli koşular benzeri farklı kategoriler maratonda yapılmaktadır. Maraton öncesinde ve sonrasında çeşitli şovlar, konserler ve havai fişek gösterileri yapılır. Maraton Vajnorska caddesinde başlar. Şehirde Mayıs ve Eylül dönemlerde şarap festivali yapılır. Münih’te yapılan Oktoberfest festivalinden esinlenen Junifest Ulusal Bira Festivali Bratislava’da düzenlenen diğer bir festivaldir. Haziran’da yapılan bu festivalde bira yarışmaları, şarkı yarışmaları, konserler ve birçok aktivite düzenlenir. Temmuz ve Ağustos aylarında Tarihi Eskrim Festivali, Uluslararası Film Festivali, Bratislava Caz Günleri, Bratislava Sanat Festivali, The Wilsonic Pop Müzik Festivali gibi birçok festivalde şehirde düzenlenir. Şehirde birçok alışveriş mekanı yer almaktadır. Büyük alışveriş merkezlerinin yanında pazarlar da şehirdeki önemli alışveriş mekanlarıdır. Şehirde gece hayatı da oldukça hareketlidir. Farklı konseptte barlar, publar ve gece kulüplerine şehirde rastlayabilirsiniz. Gece hayatının kalbi Hviezdoslavova Meydanı’ndadır.

Bratislava Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bratislava ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bratislava en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bratislava uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bratislava uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bratislava  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bratislava 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bratislava uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bratislava uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bratislava uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bratislava uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bratislava uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bratislava şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.