Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Brindisi Uçak Bileti

Brindisi Hakkında Bilgiler

MartiGO ile Brindisi için uçak bileti alacak olanlar, Puglia bölgesinin en önemli liman kentlerinden birini görme şansı yakalayacaklardır. Bilindiği gibi Brindisi, Adriyatik denizinin en güzel kıyılarından birinde yer almaktadır.Antik dönemde Brindisi Doğu Roma ve Batı Roma arasında bir köprü vazifesi görmüştür. Haçlı seferleri sırasında, limanından dolayı birçok seferin denize açılan kapısı olarak işlev görmüştür. Bu liman Süveyş kanalının devreye girmesiyle büyük bir zenginlik merkezi olmuştur.  Brindisi şehri toplamda 1.839 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Merkez (Liman bölgesi) nüfusu 92 bin kişiden oluşmaktadır. İlin çevresiyle birlikte toplam nüfusu 405 bin kadardır. Bu il ticari gemilerin uğrak yeri olması bakımından ekonomik faaliyetler bakımından oldukça gelişmiştir.  Ayrıca Brindisi Akdeniz iklimi özellikleriyle tatilciler için önemli bir turistik şehirdir.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Brindisi uçak bileti sayesinde Brindisi’ye gittiğinizde, havalimanından şehre ulaşmak için birden fazla seçeneğiniz olacaktır. Brindisi’ye seyahat edenler şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafede bulunan Salento Havalimanına iniş yapacaklardır. Yükü fazla olmayan kişiler yürüyerek bile şehir merkezine ulaşabilir. Bunun yanında otobüs kullanabilir, taksi tutabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

  Otobüs

  Havalimanından Brindisi’ye seyahati StpBrindisi adlı şirket servis sağlamaktadır. Bu araçlar Porto Casalo Havalimanından Brindisi’ye birçok safer düzenliyor. 01101 numaralı araçtan başlayarak,  01121 numaralı araçlarla, saat 05:45’den, 12:45’e seferler düzenlenmektedir. Brindisi’de halk otobüsleri tek yöne, yaklaşık 4 Euro’ya seyahat olanağı bulunmaktadır.

  Taksi

  Brindisi Havaalanı şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Brindisi’de taksi hizmetleri görece olarak pahalıdır. Ancak buraya seyahat eden bir çok yolcu kolay ulaşım sağladığından dolayı taksileri tercih etmektedir.  Brindisi’de hizmet veren resmi taksi Radyo Taxi’dir.  Yolculuğun daha ucuza gelmesi için resmi taksi firmasıyla seyahat etmek gereklidir. Çünkü diğer taksiler yolculara daha pahallı bir ücret tarifesi uygulamaktadır.  Radyo Taxi’ye 0831 597901 numaradan ulaşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Brindisi’ye indiğinizde isteğinize ve ekonominize göre araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama firmaları havaalanın gelenler salonunda yer almaktadır. Buradan yerel ve uluslararası boyutta birçok araç kiralama firmasına ulaşabilirsiniz. Brindisi havaalanında hizmet veren şirketler şunlardır: Avis, Hertz, Sixt, Alamo, Easycar, Maggiore, Thrifty, Europcar, AutaEurop, AltıBrundisi, HolidayAutos.

 • Brindisi’de Gezilecek Yerler

  Adriyatik denizi kıyısında yer alan bu muazzam şehir prk çok yönden görülmeye değer özelliklere sahiptir. İtalya’daki diğer birçok şehir gibi Brindisi’de de Roma döneminden kalma tarihi yapılar bulunmaktadır. Antik Roma dönemi ve Hristiyanlığın Roma’ya yayıldığı dönemlerden kalma birçok tarihi yapı Brindisi’de ziyaret edilebilir. Bu şehre gelenler tarihin yanında şahane bir denizin de tadını çıkaracaklardır.

  Roma Sütunları (Colonne Terminali Via Appia)

  Brindisi ucuz uçak bileti almak tarihi dokunun yoğun olduğu bu şehirde antik Roma sütunlarını görmenize olanağı sağlayacaktır.  Roma sütunları, Brindisi’ye güzellik katan, anıtsal nitelikte, antik Roma döneminden kalma sütunlardır. Sütunlar başlangıçta iki tane iken, zaman içerisinde bir tanesi çökmüştür.  Daha sonraki yüzyıllarda, savaşların etkisiyle kolonlardan öteki de yıkılmıştır. 1996 ve 2002 yıllarında sütunlar birleştirilmiş ve korumaya ayrılmıştır. Bu sütunların bulunduğu avlu çevre düzenlemesi yapılarak günümüze gelmiştir. Yapı tamamen bir açık hava müzesi halini almıştır.

  Santa Maria del Casale Kilisesi (Santa Maria del Casale)

  Santa Maria del Casale Kilisesi Brindisi’nin Casale bölgesinin 2 kilometre yakınlarında bir Ostuni’de bulunur. Romanesk ve Gotik üsluplarında yapılmış olan kilisenin 1284 yılında yapımına başlanmış, 1322 yılında tamamlanarak kullanıma açılmıştır. Daha sonra 1300’de Kral Cherles II, Başpiskopos Pandone için kiliseye bir yazlık bina ekletmiş, ardından Taranto Presi Philip ve eşi Catherine tarafından başka eklemelerde bulunulmuştur.  İçinde bir seyir çatısı, ortada ise Latin haçı bulunmaktadır. Tarih içinde burası askeri kışla olarak da kullanılmıştır.

  İtalyan Denizciler Anıtı(Monumento al Marinaio d’Italia)

  Dümen şeklinde bir mimariye sahip olan anıt, 1932-1933 yılları arasında, Vittorio Emanuelle III nezaretinde açılmıştır. Bu anıtın yapılma nedeni Solento savaşıdır. Bu savaşta ölen 6000 denizciyi anmak için yapılmıştır. Kalkerli taş bir dokuya sahip olan yapının baş tarafına 1955 yılında Vergine Maria heykeli eklenmiştir. Anıtın yüksekliği yaklaşık olarak 53 metredir. Adriyatik denizinin eşsiz kıyısında bulunan bu anıt şehrin simgelerinden birisidir.

  Contificia Basilica Catterdrale

  Bu katedral 1089 yılında dönemin Papası II. Urban tarafından kutsanmıştır. Katedral 1143 yılında tamamlanmış ve döneminin anlayışı çerçevesinde önemli bir yere sahip olmuştur. Bilindiği gibi Brindisi bölgenin doğuya açılan kapısı ve doğu imparatorluğunun da ruhani bir merkez olarak kabul ettiği bir yerdi. Bu nedenle şu anda bile eski Doğu Roma halklarının hac ziyaretleri burada devam etmektedir.

  Aziz Benedict Kilisesi (Chiesa di San Benedetto)

  Aziz Benedict Kilisesi’nin tarihi 11. Yüzyıla kadar gitmektedir. Aziz Benedict kilisesi dönemin özelliklerini taşıyan Romanesk bir yapıdır.  Kilisenin sağ cephesinde yine Romanesk özelliğe sahip bir çan kulesi bulunur. Sol üst bölümünde ise, sütunlar ters kemer biçiminde şekillendirilmiştir.  Mermer sütunlar binaya özel bir zenginlik katmaktadır. 18. Yüzyıl ve 20. Yüzyıl içinde restorasyon geçirerek günümüze kadar gelmiştir.

  Granafei Plazası (Palazzo Granafei Nervegna)

  Bu bina Granafei ailesinin ikamet ettiği orijinal bir yapıdır. Bu aile Konstantinopolisten buraya kaçıp gelmiştir.  Biranın sahibi Nicolo Granafei burayı 1508’te kullanmaya başlamıştır. Yapı Barok özelliklerini balkonlardan almaktadır. Ayrıca yapı rönesans özelliklerini de içinde barındırmaktadır. Yapının ön cephelerinde değişik süslemelerle, aileye ait bir arma vardır. Gezip görmek ve o dönemin yaşantısını anlamak için iyi bir seçenektir.

  San Pietro delgi Schiavoni Arkoloji Alanı

  San Pietro delgi arkeolojik alanı Schiavoni ilçesinin içinde yer alır.  Bu alan Yeni Verdi Tiyatrosunun bulunduğu yerdir. Tiyatronun altı ve civarı antik Roma kalıntıları ile doludur.  Bu alanın bulunduğu bölge Aziz Schiavoni’ye ithaf edilmiş bir kiliseye de ev sahipliği yapmaktadır. Ortaçağ zamanında burada bir büyük tersane ve çeşitli binalar bulunmaktaydı. Daha geç bir dönemde buradaki binaların yıkımı sırasında antik kent keşfedilmiştir. Yeni Verdi tiyatrosu bu bölgeye zarar vermesin diye çelikten asma yapı olarak oluşturulmuştur. Bilimsel kazılar sonrasında alan şimdiki halini almıştır.

   Saint Lucia Kilisesi(Chiesa di Santa Lucia)

  Saint Lucia Kilisesi’nin yapımına 13.yüzyılda başlanmış, 16. Yüzyılda bitirilmiştir. Bu kilise Brindisi’nin eski mahallesinin merkezinde bulunmaktadır. Kilisenin tarihinde önemli bir efsane de mevcuttur.  Efsanede Santa Maria’ya bağlı rahibelerin beyaz giydiği anlatılır. Şimdiki yerleşimin Frederick II zamanında oluşturulduğu tahmin edilmektedir. Eski manastırın bölümlerinden eser kalmamıştır.

  İsa Kilisesi(Chiesa  del Cristo Domenicani)

  Kilise, İsa Mesih kilisesi ve Çarmıh kilisesi olarak da anılmaktadır. 13. Yüzyıla ait bir kilisedir ve Nicola Paglia  tarafından 1232 yılında yaptırılmıştır. Sunakların barok üslubunda yapıldığı kilisede en önemli özelliklerden biri boyanmış ahşap heykellerdir.

 • Brindisi’de Ne Yenir?

  Brindisi mutfağının iki ana unsuru vardır. Bunlardan birincisi balık, ikincisi ise tarım ürünleridir. Brindisi yemek kültürü uluslar arası alanda hatırı sayılır bir yere sahiptir. Doğanın sunduğu ürünler bu kültür içinde sıkça kullanır. Örneğin biber, kekik gibi baharatlar ve otlar yemek kültürünün vazgeçilmezleri arasındadır.  Tıpkı Bari’de olduğu gibi burada da Orecchiette adlı hamur yemekleri dikkat çeker. Cavatelli, süzme peynir ile doldurulmuş ravioli yanında tarallis, Frise gibi buğday ve tahılın kullanıldığı çeşitli yemekler bulunmaktadır.  Bunların yanında sadece buraya özgü Francavilla Fortuna geleneksel Apulian ürünleri içinde özel bir yere sahiptir.  Ayrıca Brindisi bölgesi kaliteli şaraplarıyla da ünlüdür.

 • Brindisi’de Kültür ve Eğlence

  Brindisi eğlence yerleri açısından zengin bir bölgedir. Yeme içme gibi seçeneklerde Brindisi’de her zaman en iyi hizmeti alabilirsiniz burada. Brindisi’de eğer sezon zamanına denk gelirseniz Verdi tiyatrosuna giderek, gösterimdeki opera ve oyunları izleyebilirsiniz. Ayrıca gece kulüpleri ve barlar müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Bunun için size L’Aragon, Cremeria History Vignola, Dock 101, Kidra Pub, Lady D’Anjou, Giba Cafe’de gibi Brindisi ve çevresindeki yerleşim yerlerine gitmenizi önerebiliriz. Brindisi’de haziran ayında Negroamaro şarap festivali düzenlenmektedir. Bölgenin genelinde alışveriş için kurulan pazarlar oldukça dikkat çekicidir. Bölgeden hediye olarak dini motiflere sahip ürünler alabileceğiniz gibi meşhur Venedik maskelerinden de satın alabilirsiniz. En uygun fiyatlı Brindisi uçak bileti fiyatı sitemiz üzerinden yapacağınız aramalar sonucunda karşınıza çıkacaktır. Dilediğiniz uçak firmasıyla Brindisi’ye seyahat planlayabilir, konfor ve uygun fiyat avantajını bir arada yakalayabilirsiniz.

Brindisi Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Brindisi ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Brindisi en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Brindisi uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Brindisi uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Brindisi  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Brindisi 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Brindisi uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Brindisi uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Brindisi uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Brindisi uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Brindisi uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Brindisi şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.