Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Brno Uçak Bileti

Brno Hakkında Bilgiler

BrnoBrno seyahati planlayanlar Çek Cumhuriyetinin en büyük ikinci şehrine gideceklerdir. Çek Cumhuriyeti’nin ikinci büyük kenti olan Brno ayrıca Moravya bölgesinin de eski başkentidir. Ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan şehir, gelişen bir ekonomiye ve sanayiye sahiptir. Bu nedenle nüfusu da hızla artış göstermektedir. Başkent Prag kadar büyük bir şehir olmamakla birlikte tarihi yapıtları görülmeye değerdir. Brno aynı zamanda Prag’a ve Avusturya’nın başkenti Viyana’ya da oldukça yakın bir konumdadır. Bu yakınlık sebebiyle bölgeye gelen turistler her üç şehri de kolayca gezebilirler. Karasal iklimin hakim olduğu şehirde yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar oldukça soğuktur. Kar yağışının bolca görüldüğü şehirde gece ve gündüz sıcaklık farkları oldukça yüksektir.

Brno Svratka ve Svitava nehirlerinin kesişim noktasında bulunmaktadır. Şehirde birçok mimari tarz kullanılmıştır. Tarihi binaların yanında modern yapıları da görebileceğiniz Brno kozmopolit oluşuyla dikkat çekmektedir. Brno şehri dünya üzerindeki tarihi koruma alanına sahip olan ikinci şehirdir. Bu şehirlerden ilki de yine bir Çek Cumhuriyeti şehri olan Prag’dır. Brno çok önemli 3 kaleye ev sahipliği yapmaktadır. Şehir turistik açıdan tam olarak keşfedilmemiş olmasıyla da ideal bir tatil mekanıdır.

 • Brno Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Brno uçak bileti alan kişiler Brno Turany Uluslararası Havalimanı’na iniş yapacaklardır.  Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 7.5 km uzaklıkta yer almaktadır. Brno Turany Çek Cumhuriyetinin ikinci en işlek havalimanı konumundadır. Şehir merkezine seyahat etmek oldukça kolaydır. Brno Turany Uluslararası Havalimanı’na otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti alarak gitmek mümkündür.

  Otobüs

  Havalimanından şehir merkezine 2 otobüs hattı hareket etmektedir. Her iki hatta ana tren garı ile havalimanı arasında sefer düzenlemektedir. E76 numaralı hat her 20 dakikada bir hareket etmektedir. N89 ise gece 23.00’dan sabah 05.00’a kadar her 20 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Otobüslere havalimanından kalkış salonunun önünden, şehirden de ana tren istasyonun oradaki Grand Hotel’in önündeki duraktan binebilirsiniz. Biletler geliş salonundaki otomatlardan, Airsportshop isimli gazete ve dergi mağazasından, duraklarda temassız ödemeyle ya da şoföre yapılabilir.

  Taksi

  Havalimanının geliş terminalinde bulunan taksilerle de şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. Şehir merkezine havalimanından gitme yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Brno Turany Uluslararası Havalimanı’nın resmi taksi firması Citi Taxi’dir. Taksilerde ödemeyi kredi kartıyla da yapabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Araç kiralama firmaları geliş terminaliyle gidiş terminali arasında sıralanmaktadır. Brno Turany Uluslararası Havalimanında toplam 5 araç kiralama firması hizmet vermektedir. Bunlar; Hertz, Avis, Budget, Sixt ve Europcar firmalarıdır. Kiralanan araçla Ripska /D1 otoyolunu kullanarak 20 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 • Brno’da Gezilecek Yerler

  BrnoBrno ucuz uçak bileti alanlar Çek Cumhuriyeti’nin önemli turistik şehirlerinden birisine gitmiş olacaklardır. Brno şehri hemen her sene turizm yatırımlarına büyük harcamalar yapmaktadır. Sayısız tarihi zenginliği bulunan şehirde UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiş yapıların yanında 8 tane Çek Cumhuriyeti Milli Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan yapı yer almaktadır.

  Spilberk Castle

  Brno’da bulunan üç kaleden bir tanesi Spilberk Kalesi şehrin en önemli yapılarından bir tanesidir. Kalenin tarihi 13’üncü yüzyıla kadar uzanmaktadır. Moravian hanedanının sarayı olan bu yapı zaman içerisinde kaleye dönüştürülmüştür. 18 ve 19’uncu yüzyıllarda Habsburg hanedanlığı zamanında hapishane olarak kullanılmıştır.

  Aziz Peter & Paul Katedrali

  14’üncü yüzyıla ait bu yapı Petrov tepesinde yer almaktadır. Bulunduğu konumda ilk olarak pagan tanrı Afrodit’e adanmış bir tapınak olarak inşa edilen bu bina yıllar içerisinde yıkılıp yeniden inşa edilmiştir. Katedralin kulesine tırmanıldığı zaman muhteşem bir şehir manzarası sizi beklemektedir.

  Villa Tugendhat

  Bu yapı Brno’nun en zengin mahallelerinden birisi olan Cerna Pole’de yer almaktadır. Tarihi bir bina olan Villa Tugendhat, Avrupa’daki modern mimarinin ilk örneklerinden bir tanesidir. Bina Alman mimar Ludwig Mies va der Rohe tarafından tasarlandı. UNESCO Kültür Mirası listesinde bulunan bina şehre gidenlerin mutlaka görmesi gereken bir yapıdır.

  Brno Zoo

  Tarihi 1935 yılına kadar uzanan Brno Hayvanat Bahçesi, Brno'daki Zooloji Bahçesi Kuruluş Derneği tarafından kurulmuştur. Brno Hayvanat Bahçesi, kentin batı eteklerinde, Brno barajının yakınında, Bystrc bölgesinde bulunur. Yılın her günü açık olan hayvanat bahçesine köpeğinizle de girebilirsiniz. Hayvanat bahçesi içerisindeki tüm sergilerin ve köşklerin gezilmesi en az yarım gün almaktadır. Çocuklarınızla rahatlıkla gidebileceğiniz bir mekandır. İçerisinde bir restoran da bulunan hayvanat bahçesini dolaşmak keyifli bir etkinliktir.

  The Technical Museum

  Brno'daki Teknik Müze, saatlerden uçaklara kadar olan geniş bir teknolojiyi sergilemektedir. Bilim ve teknolojinin gelişimi müze içerisinde belgelerle sunulmaktadır. Müzede 17 sergi bulunur. Aynı zamanda dönemsel olarak kısa süreli sergiler de müze içerisinde yapılmaktadır.

 • Brno’da Ne Yenir?

  Çek mutfağı genel itibariyle Polonya, Almanya, Avusturya ve Macaristan mutfaklarının etkisinde kalmıştır. Yemeklerde ana malzeme olarak; ekmek, domuz eti, lahana, sığır eti ve hamur işleri kullanılır. Bu mutfakta çorbalar oldukça önemli bir yere sahiptir. Ülkede her damak tadına hitap eden çorba bulunabilir. Aslında Macar mutfağına ait olan Gulaş çorbası ülkenin en popüler çorbasıdır. Soslu yemekler ile çorbaların yanında “Knedliky” denilen kabuksuz Çek ekmeği verilmektedir. Bu ekmek bazı zamanlarda yemek tabağının içerisinde sosa bulanmış olarak da sunulmaktadır. Alman mutfağına özgü kısaca Koleno olarak adlandırılan ve domuz bacağından yapılan yemek buradaki meşhur yiyeceklerden bir diğeridir. Koleno turşu ve soslarla birlikte servis edilmesinin yanında dark birayla marine edilmiştir. Vepro Knedlo Zelo isimli yemek ise Çeklerin kendilerine özgü Knedliky ekmekleriyle ve haşlanmış lahanayla birlikte servis edilen domuz etinden oluşmaktadır. Bramboraky, içerisinde et bulunmayan vejetaryenlerinde rahatlıkla yiyebileceği bir yemek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yemek bir nevi kızarmış patates krepine benzer. Bramboraky’nin de Çek mutfağına ait bir yemek değildir. Ancak burada bolca tüketilmektedir. Svickova na Smetane isimli yemek ise sığır bonfilesinden yapılmaktadır. Bu yemek Çek mutfağının özgün yemeklerinden birisidir. İçerisinde kereviz, havuç gibi sebzeler bulunur ve yine Knedliky ile servis edilir. Şehirde en popüler restoranlar; yöresel yemekler yapan Na Svabce, yöresel yemeklere modern dokunuşlar katan Bohema ve Piazza, Cattani, Pavillon, Spalicek, Forhaus, Spalicek gibi restoranlardır.

 • Brno’da Kültür ve Eğlence

  Brno bir üniversite şehri olmasıyla genç ve dinamik bir kitleye ev sahipliği yapmaktadır. Bu da gece hayatının oldukça renkli geçmesine sebebiyet vermektedir. Şehirde diskolar, canlı müzik yapan yerler ve barlar gibi sayısız seçenek yer alır. Kentte çeşitli mekanlarda ve kent meydanlarında sıklıkla konserler düzenlenir. Bira kültürü oldukça gelişmiştir ve değişik biraların tadına bakılabilecek sayısız bar bulunur. Aynı zamanda kaliteli caz müzik dinlenebilecek mekanlarda şehirde bolca mevcuttur. Brno festivaller bakımından da gelişmiş bir şehirdir. Brno’da Şubat ve Nisan aylarında Caz Festivali, Mart ayında Kültür ve Sanat Haftası, Mayıs ayında Brno Maratonu, Haziran ayında Spilberk Yemek Festivali ve Sokak Tiyatrosu Festivali ile Ağustos ayında Uluslararası Gitar Festivali yapılmaktadır. Alışveriş konusunda ise Güney Moravia bölgesinde ve Ykova ile Masar caddelerinde hediyelik eşya satan dükkanlar yer almaktadır. Hediyelik olarak cam işçiliği ve çeşitli el sanatları objeleri bulunabilir. Vankovka Galeri şehirdeki en popüler alışveriş merkezidir.

  Çek Cumhuriyeti’nin en önemli şehirlerinden birisi olan Brno’ya en uygun Brno uçak bileti fiyatı için sitemiz üzerinden arama gerçekleştirebilirsiniz. Farklı firmalar üzerinde karşılaştırma yapabilir, dilediğiniz tarihte biletinizi satın alabilirsiniz.

Brno Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Brno ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Brno en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Brno uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Brno uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Brno  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Brno 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Brno uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Brno uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Brno uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Brno uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Brno uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Brno şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.