Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bükreş Uçak Bileti

Bükreş Hakkında Bilgiler

Bükreş arasında seyahat etmek isteyen birçok kişi bu eşsiz kentin güzelliğinden ve tarihinden etkilenecektir. Romanya’nın başkenti olan Bükreş, Tuna nehrinin bir kolu olan Dâmbovița’nın kıyısında, Romanya ovasının tam ortasında kurulmuştur. Romanya’nın ticaret merkezi olan şehrin nüfusu 2 milyon civarındadır. Oldukça planlı bir şehir olan Bükreş’te konut sorunu yaşanmamaktadır. Çok eski bir yerleşim yeri olduğuna dair eserler bulunmakla birlikte, Bükreş ismine 1459 yılından kalma belgelerde rastlanmaktadır. 1448-1476 yılları arasında üç dönem boyunca tahta çıkan 3. Vlad Tepeş, Eflak devletini ve o dönem başkent olan Tirgovişteyi Osmanlı saldırılarından koruyabilmek için Bükreş kalesini yaptırmıştır. Ele geçirdiği müslümanları kazığa oturtmasıyla bilinen bu prens Türkler tarafından Kazıklı Voyvoda ismiyle anılmaktadır. Vlad’ın bu katliamları gerçekleştirmesi üzerine Fatih Sultan Mehmet Eflak’a büyük bir sefer düzenlemiştir. Bir ay süren savaştan sonra Eflak bir Osmanlı eyaleti haline gelmiştir. Eflak ve Boğdan beyliklerinin birleşmesinin ardından Bükreş başkent ilan edilmiştir. 1877 – 1878 Osmanlı – Rus savaşları sonucunda Romanya Osmanlı’dan tamamen ayrılmıştır.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Bükreş (tüm havalimanlari) uçak bileti alan kişiler seyahatlerini tamamlamalarının ardından şehre kolay bir biçimde ulaşabilirler. Bükreş’te iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi; eski ismi Otopeni havalimanı olan, Henri Coandă International Airport; diğeri bilinen ismi Baneasa olan, Aurel Vlaicu International Airport’tur.

  Otopeni  Havalimanı

  Bükreşe 17 kilometre uzaklıkta olan Otopeni havalimanı Bükreşin en büyük havalimanıdır. Bükreş havaalanı denildiğinde ilk akla gelen ve Romanya’daki en işlek havalimanı olan Otopeni 1965 senesinden beri sivil havacılık için kullanılmaktadır. Yılda yaklaşık olarak 5 milyon yolcunun seyahat ettiği havalimanı 2. Dünya savaşı sırasında askeri havaalanı olarak kullanılıyordu. Havalimanı 2004 yılı itibariyle ismi değiştirilerek Rumen uçak mühendisi Henri Coandă’nın adını almıştır. Havalimanına ulaşım otobüs, tren ve taksilerle sağlanmaktadır. Havalimanı içerisinden araç kiralamak da mümkündür.

  Otobüs

  Otopeni havalimanından 780 ekspres hattı ile kuzey istasyonuna, 783 ekspres hattı ile de Bükreş’in içerisine ulaşım sağlanmaktadır. Bu hat otobüsleri 40 dakikalık aralıklarla gece ve gündüz saatlerinde çalışmaktadır.

  Tren

  Havalimanını şehre bağlayan Hendi Coandă Express tren hattı, 30 dakikalık sürelerde Gara de Nord’a kadar seyahat etmenizi sağlamaktadır. Tren hattına ulaşabilmek için havalimanının 2 km ilerisinde bulunan tren istasyonuna servis araçlarıyla ulaşmak mümkündür. Ödenen tren ücreti servis aracı ücretini de içermektedir. Gara de Nord istasyonuna ulaşıldığında ise şehrin her noktasına metro ve otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Tren hattı sabah 06.00, gece 23.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

  Taksi

  Terminalin dışında bulunan taksilerle de şehre ulaşmak mümkündür. Uygulanan fahiş fiyatlardan ötürü 2016 Haziran ayı itibariyle havalimanından yolcu alan taksilerde fiks ücret uygulamasına gidilmiştir.

  Araç Kiralama

  Otopeni havalimanından araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Havalimanının içerisinde uluslararası ölçekte 7 tane araç kiralama firması hizmet vermektedir. Bunlar; Avis Rent a Car, Enterprise Rent-a-Car, Özerk Rent-A-Car, Sixt, Budget Rent a Car, Hertz, Europcar’dır.

  Baneasa Havalimanı

  Bükreş merkeze 8,5 km mesafede olan Baneasa Havalimanı, Bükreş Havalimanı olarak da bilinmektedir. Băneasa bölgesinde bulunan havalimanı 1965 senesinde Otopeni havalimanı uçuşlara başlayana kadar şehrin ana havalimanı olarak hizmet vermekteydi. Rumen mühendis Aurel Vlaicu’nun isminin verildiği havalimanında iş odaklı ucuz uçuşlar gerçekleşmektedir. Havalimanından otobüs, tramvay, metro ve taksilerle şehre ulaşmak mümkündür.

  Otobüs

  Baneasa havalimanında 131, 335, 148, 112, 301 numaralı otobüs hatları hizmet vermektedir. Ayrıca Ekspres hatlar olan 783 ve 780 numaralı hatlar da havalimanından transfer sağlamaktadır. Bu otobüslerle şehrin her bölgesine gidebilmek mümkündür.

  Tramvay

  5 numaralı tramvay hattı Baneasa Havalimanından yolcu transferi sağlamaktadır.

  Metro

  M2 metro hattıyla Baneasa havalimanından şehre ulaşmak mümkündür.

  Taksi

  Havalimanından taksiler vasıtasıyla da şehre ulaşım sağlanabilmektedir.

 • Bükreş’te Gezilecek Yerler

  Rüya şehirlerden bir tanesi olan Bükreş’e turistik seyahat planlayanlar Bükreş ucuz uçak bileti bularak yolculuk masraflarından kar elde etmek istemektedir. Bükreş tarihi ve turistik mekanlarıyla gezilecek birbirinden güzel ve eşsiz mekanları ziyaretçilerine sunmaktadır. Ortalama üstü fiyatlara sahip olan şehir, ülkenin kültür, endüstri ve yönetim merkezi konumundadır. Sanatta, mimaride geniş eserler barındıran Bükreş, gelişmiş ulaşım ağıyla ziyaret edenlere kolaylık sunan bir şehirdir. Bükreş’te irili ufaklı birçok müze ve park bulunmaktadır. Bükreş’te gezilecek önemli yerler genel olarak aşağıdaki gibidir.

  Tarihi Şehir - Lipscani

  Dombovita nehri kıyısında kurulmuş olan bu tarihi kent prens Vlad, bilinen ismiyle Kazıklı Voyvoda tarafından 1459 senesinde kurulmuştur. Şehir prens için yapılan sarayın etrafında yıllar içerisinde büyüyüp gelişmiştir. Günümüzde trafiğe kapalı olan Lipscani’de kafeler, barlar, restoranlar, antikacılar, alışveriş yapılabilecek mekanlar, eğlence yerleri ve sanat galerileri bulunmaktadır. Şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan tarihi şehirde Barok, Neo Klasik, Art Nouveau tarzı yapılar bulunması sebebiyle buraya doğunun Paris’i denilmektedir.

  Bükreş Parlamento Binası

  Dünyanın en büyük yapıları içerisinde gösterilen bu bina Bükreş’in olduğu kadar ülkenin de en önemli yapılarından bir tanesidir. Heybetli bir görüntüye sahip olan bina diktatör Nikolay Çavuşesku tarafından yaptırılmıştır. İnşası 1989 yılında tamamlanan sarayın yapılabilmesi için 3 protestan kilisesi, 19 ortodoks kilisesi, 6 sinagog ve 30 bin tarihi yapı yıkılmıştır. Saray Guinnes rekorlar kitabına dünyanın en büyük sivil yönetim binası olarak girmiştir. Sarayın ismi Cumhuriyet evi olarak da bilinmektedir. Yerel halk bu binaya Halkın evi demektedir.

  Zafer Yolu

  Şehrin eski caddeleri arasında yer alan Zafer yolu aynı zamanda kentin en lüks ve elit bölgesidir. Cadde üzerinde klasik tarzda inşa edilmiş binalar dikkat çekerken, dünyaca ünlü markaların mağazaları bu caddede bulunmaktadır. Zafer yolu ismi caddeye 1878 Romanya kurtuluş savaşının kazanılmasının ardından verilmiştir.  1911 senesinde caddede inşa edilen Odeon tiyatrosunun önünde bir Atatürk büstü bulunmaktadır.

  Stavropoleos Manastırı

  Brâncovenesc sitilinde inşa edilen manastır, Bükreş’in merkezinde yer alan rahibelere yönelik bir ortodoks manastırıdır. Manastırın azizleri Başmelek Michael ve Başmelek Gabriel’dir. Manastırın ilgi alanları arasında Bizans müziği bulunmaktadır. Manastıra ait bir koro mevcuttur.

  Herăstrău Parkı

  Bükreş gezi rehberi oluştururken mutlaka görülmesi gereken yerler arasına Herăstrău Parkı da alınmalıdır. Bu park Herastrau gölünün çevresinde bulunmaktadır. Parkın içerisinde aynı ada sahip bir de göl bulunmaktadır. Önceleri bataklık olan park 1930 ile 1935 yılları arasında temizlenerek park haline getirilmiştir.

 • Bükreş’te Ne Yenir?

  Fransız ve Avusturya mutfaklarının bir karışımı olarak nitelendirilen Rumen mutfağının farklı ve kendine özgü lezzetleri de bulunmaktadır. Kendine has lezzetlere sahip olan Bükreş’te birçok farklı yemek alternatifi bulabilmek mümkündür.  Soğan, baharat ve etin bir araya gelmesiyle pişirilen Tocanita, şehre özgü bir yemektir. Sarmale denilen lahana sarmasının içerisine et ve pirinç konulmaktadır. Ghiveci adı verilen, genellikle toprak kapta pişirilen ve yirmiden fazla sebzenin karışımından elde edilen yemek lezzetli bir alternatif oluşturmaktadır. Yemeklerin yanında garnitür olarak servis edilen Mamaliga, mısırın sütle karıştırılması sonucu elde edilen bir yemektir. Bükreş’te balık kültürü oldukça yaygındır. Birçok balık çeşidinin yanı sıra kentte en fazla tüketilen balıklar, sazan balığı, mersin balığı ve ringa balığıdır. Bükreş tüm bu yemeklerden başka geniş bir çorba kültürüne de sahiptir. Kentte işkembe çorbası, sebze çorbası, köfte çorbası gibi çorba alternatifleri bulunmaktadır. Kentin geleneksel tatlısı olan Papanasi, peynir ve donutun üzerine reçel ve krema dökülerek servis edilmektedir. Cozonac adı verilen ve yapımı oldukça basit olan tatlı türü de Bükreş’e özel lezzetler arasında yer almaktadır.

 • Bükreş’te Kültür ve Eğlence

  Bükreş’te gezilecek yerler arasında gece kulüpleri eğlenmek isteyenler için ideal bir gezi mekanıdır. Bükreş gece hayatı oldukça renkli ve kendine özgü bir konsepte sahiptir. Hemen her zevke uygun eğlence mekanı şehirde bulunmaktadır. Özellikle şık döşenmiş ve elektronik tekno müziğin hakim olduğu mekanlar Bükreş’te oldukça fazladır. Devasa kulüplerin bulunduğu şehirde öne çıkan mekanlar; Bamboo, Bellaggio, Fratelli, Gang, Gaia, Player, BOA gibi gece kulüpleridir. Alışveriş mekanları açısından da oldukça gelişmiş olan Bükreş caddeleri birçok markaya ve yerel mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Bükreş seyahatinizde alışveriş yapmak isterseniz, farklı konsept mağazalardan istediğiniz ürünleri rahatça temin edebilirsiniz. Bükreş’te yaz aylarında Cismigiu ve Tineretului parklarında yaz konserleri düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra kentte birçok opera, bale ve tiyatro gösterileri yer almaktadır. Bükreş en uygun uçak bileti fiyatları için en doğru adrestesiniz. Sitemiz üzerinden bilet fiyatlarını karşılaştırabilir, rezervasyon yapabilir ve biletinizi alırken en ucuz fiyatlardan faydalanabilirsiniz.  

Bükreş Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bükreş ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bükreş en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bükreş uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bükreş uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bükreş  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bükreş 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bükreş uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bükreş uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bükreş uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bükreş uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bükreş uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bükreş şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.