Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Bydgoszcz Uçak Bileti

Bydgoszcz Hakkında Bilgiler

Bydgoszcz arasında seyahat yapmayı planlayanların, Polonya’nın en güzel kentlerinden birine gittiklerini bilmesi gerekir. Bilindiği gibi Bydgoszcz kenti Polonya’nın kuzeyinde yer almaktadır. Yüzölçümü kent merkezi olarak 175.98 kilometrekaredir. Nüfusu ise kent merkezi 360 bin, metropol olarak Torun’la birlikte 850 bin kişi civarındadır. Bydgoszcz, Polonya’nun bu bakımdan 8 büyük şehrinden biridir. Bydgoszcz aynı zamanda bir üniversiteler şehri olarak da bilinir. Kentin tarihi 1238’lere kadar gitmektedir. 13. Yüzyıldan beri bilinen birçok kanıt bunu doğrulamaktadır. Bu yüzyıllarda Töton şövalyelerinin bir bölgesiydi. Bu dönemde Polonya Kralı III Casimir zamanında şehrin yapısı değişti. Burada bulunan Yahudilerle sorunlar yaşandı, daha sonraları bu bölge 15 ile 16 yüzyıllar arasında buğday ticaretinin merkezi oldu. Tarih içinde İsveç’le büyük bir savaş sonrası yenildiler ve onların egemenliğine girdiler. Daha ilerleyen yıllarda Prusya egemenliğinde kaldı ve en nihayetinde Alman İmparatorluğunun bir kenti olarak uzun yıllar kaldı. Bu dönemde Alman nüfusu, Polonya nüfusunu 3’e katlamıştır. 1.dünya savaşı sonra Versailler Anlaşması nedeniyle yeniden Polonya olarak tanındı ve bu süreyi takip eden zamanlar içinde Polonya nüfusu, Alman’ların ülkeyi terk etmesiyle tekrar artmaya başladı. 2.dünya savaşı yıllarında ise Nazi işgaline uğrayan Polonya, toplama kamlarıyla büyük acılar çekmiş bir ülke olarak tarihe geçti. Daha ilerleyen zamanlarda Sovyetlerin bir parçası olarak varlığını sürdürdükten sonra 90’larda bağımsızlaşarak tekrar kendi ayakları üzerinde durmaya başladı.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Bydgoszcz uçak bileti alanlar kentin iç kesimlerine kolayca ulaşmaktadırlar. Bydgoszcz havaalanı şehir merkezine 3,5 kilometre uzaklıktadır. Birçok bölgeye yakınlığı nedeniyle tercih edilen bir havaalanıdır. Buradan şehir merkezine birçok araç seçeneği vardır. Otobüs, taksi ve araç kiralama yöntemiyle şehir merkezine ve diğer merkezlere kolayca ulaşabilme olanağı vardır.

  Otobüs

  Bydgoszcz-Ignacy Jan Paderewski Havaalanından şehir merkezine ulaşmak koyadır ve bunun için birçok seçenek vardır. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz otobüstür. Bydgoszcz’de toplu taşıma işini Zarzad Drog Miejskich I Komunikacji Publicznej(ZMDMİKP)yapmaktadır.  Bydgoszcz-Ignacy Jan Paderewski Havaalanından kent merkezine 80 numaralı otobüse binerek gidebilirsiniz. Otobüs durukları havaalanı terminal binasının sol yanında, araç park yerlerinin bulunduğu bölümdedir. 80 numaralı otobüsleri 08:44 ile 00:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Bu tarifeler bazı zamanlarda değişiklikler gösterebilir. Bilet fiyatları ise, tek bilet 3.00 Zl civarında, tam gün tek bilet ise 4.20 zl civarındadır. Bu biletler haftalık, aile bileti gibi çeşitlilikler göstermektedir.

  Taksi

  Bydgoszcz-Ignacy Jan Paderewski Havaalanından şehre gitmek için en rahat ulaşım araçlarından biri de taksi kullanmaktır. Taksi hizmetlerinden yararlanmak için havaalanının varış bölümü çıkmanız gerekir. Burada Radyo taksi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Radyo Taksiye 800 666 666 numaralı telefondan ulaşabilir, 600 00 96 64 numarısına sms ile iletişim kurabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Bydgoszcz-Ignacy Jan Paderewski Havaalanından kent merkezine gitmek için bir seçenekte araç kiralamaktır. Havaalanı terminal binasının varış bölümünde bulanan, araç kiralama şirketlerinden araç kiralamanız mümkündür. Bydgoszcz-Ignacy Jan Paderewski Havaalanında bulunan; Avis, Hertz, Enterprise Rent a car, Panek Rent a car, Rentis Rent a car vb. gibi şirketler araç kiralama hizmeti almanız için burada bulunmaktadırlar.

 • Bydgoszcz’da Gezilecek Yerler

  Polonya’nın, Bydgoszcz tarihi ve doğal güzellikleriyle görülmesi gereken önemli kentlerinden biridir. Bydgoszcz ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir seyahat fırsatı yakalayacağınızı bilmenizde yarar vardır. Bilindiği gibi Polonya ve özellikle de Bydgoszcz kenti, dünyanın geçirmiş olduğu yakın tarihin de en önemli tanıklarından biridir. 2.Dünya savaşının birçok etkisini yaşamış olan Bydgoszcz, bu açıdan da merak uyandıran bir kent olmayı sürdürmektedir. Şehirde görülmesi gereken, birbirinden değerli katedraller, kuleler, müzeler ve anıtlar bulunmaktadır.

  Diplomasi ve Mülteciler müzesi(Muzeum Pyplomacji i Uchodzstwa Polsiego)

  Poznan Wanda’nın ekonomik katkılarıyla kurulmuş bir müzedir.  1945’ler sonrasında mültecilerin ve göç olgusunun araştırılması adına oluşturulmuş bir müzedir. Bu müzede Poznan’ın kişisel dökümanları, hatıraları ve dönemin olaylarıyla ilgili materyalleri sergilenmektedir. Bu müze bir anlamda yaşayan tarih müzesi olarak da adlandırılabilir. Müze daha ilerleyen yıllarda koleksiyonlarına birçok belge ve materyalde ekledi. Özellikle 1960-89 yılları ile 2001 yıllarında devlet arşivlerinde bulunan belgelerin sergilendiği bir müze olarak hayatını sürdürmektedir.

  Su kulesi ve müzesi(Museum Wodociagow w Bydgoszczy)

  Bydgoszczy su kulesi 16.yüzyılda yapılmıştır. Su kulesinin yapımı için Kral Zygmun’un 1523 yılında emri üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca şehrin su ihtiyacını karşılamak için su kemerleri zaman içinde yapıldı. Bu su daha önceleri Brada Nehri’den buraya getirildi. Ama zaman için su taşıyan bölümler uzun ömürlü olmadı ardından yeni inşa çalışmalarıyla kanallar güçlendirildi. Uzun yıllar eski şehir bölgesinin su ihtiyacını karşılayan su kulesi, 17.yüzyılda büyük zarar gördü. Daha sonraki yıllarda kullanıma açıldı ve uzun yıllar kentin su ihtiyacını karşıladı. Daha sonraki yıllarda bu bölgede daha eski kalıntılar bulundu. Şu anda bir müze işlevi görmektedir.

  Üç Güzel Heykeli(Trzy Gracje)

  Brada bulvarı üzerinde bulunan Üç güzel diye de bilinen heykeldir. Heykeltıraş Jerzy Buczkowski tarafından yapılmıştır. Kentin önemli simgelerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Üç kadın figürünün aile içindeki akşam yemeğine hazırlanma anlarını canlandırdığı ifade edilmektedir.

 • Bydgoszcz’da Ne Yenir?

  Bydgoszcz yemekleri, Polonya mutfağının bir parçasıdır. Bydgoszcz’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir. Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Ayrıca Bigos, Golabki, Zapiekanka, gibi ana yemeklere ilave edebileceğimiz tatlar mevcuttur. Bydgoszcz ve dolayısıyla Polonya mutfağını keşfedip, keyifle bir şeyler yemek isterseniz, size; Memo Restaurant&Wine, Meluzyna Restauracja, Czarny Diament, Manekin, Przystan na Lody, Tentego Cafe&Restaurant, Landschaft, Kuchnia Bar&Restauracja, Bistro Katarynka, Strefa Cafe, Karczma Mlynska, Ogniem I Mieczem, Warzelinia Piwa Bydgoszcz vb. gibi retoranları tavsiye edebiliriz.

 • Bydgoszcz’da Kültür ve Eğlence

  Bydgoszcz eğlence yerleri pek çok açıdan seyahat severlerin ilgisini çekecek çeşitliliktedir. Ayrıca Bydgoszczy kültür ve sanat müzelerinin bol olduğu bir kenttir. Bu bakımdan müzeler ve doğal mekanları gezmek isterseniz birçok seçenekle karşılaşmanız mümkündür. Konser, tiyatro gibi etkinlikleri tercih ederseniz, sezon ve etkinlik takvimini takip etmenizi öneririz. Bunların dışında kentin gece hayatını merak ediyorsanız ve gece bir yerlere gidip, bir şeyler içmek istiyorsanız sizlere; Tekla Bar&Rest, Kraftodajnia-Mutlitap Bar, Rodzinny Bar Mleczny, Bar Mily, Xoxo, Toro Tapas Bar, Bar Mikrus, Bar Krokus, Pijalnia Wodki i Piwa, Czarny Tulipan vb. gibi bar ve pubları önerebiliriz. Polonya’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle dolu kenti Bydgoszcz’e seyahat etmek için en uygun Bydgoszcz uçak bileti fiyatını martiGO üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bydgoszcz Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Bydgoszcz ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Bydgoszcz en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Bydgoszcz uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Bydgoszcz uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Bydgoszcz  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Bydgoszcz 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Bydgoszcz uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Bydgoszcz uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Bydgoszcz uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Bydgoszcz uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Bydgoszcz uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Bydgoszcz şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.