Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Cagliari Uçak Bileti

Cagliari Hakkında Bilgiler

MartiGO ile Cagliari arasında seyahat etmek yapacağınız en doğru tatil seçimi olacaktır. Çünkü Cagliari tarih ve kültürün buluşma noktalarından bir tanesidir. Cagliari, İtalya’nın birçok özerk bölgesinden biri olan, Sardinya Adası Özerk Bölgesi’nin başkentidir. Tarihi Roma ve Fenike’lilere kadar uzanmaktadır. Yüz ölçümü 85,45 kilometrekaredir. Nüfusu ise 160 bin kişi civarındadır. Cagliari tipik Akdeniz ikliminin tüm özelliklerini gösterir. Bölgenin hem turistik hem de tarihi özellikleri bakımından en tercih edilen kentlerinden biridir. Şehir geçmiş dönemden günümüze en önemli yerleşim yerlerinden bir tanesi olmuştur. Yaz aylarında muhteşem plajlarıyla ünlü kente birçok turist gelmektedir. Sahil boyunca uzanan restoranlarında İtalyan mutfağının tüm lezzetlerini tatmak mümkündür.

 •  Cagliari Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Cagliari uçak bileti aldığınızda sizin için kolaylıklar sunacak bir havalimanına varmış olacaksınız. Çünkü Cagliari Havaalanı şehir merkezine çok yakındır. Şehre İstanbul’dan direkt uçuş süresi 2 saat 25 dakika olsa da direkt uçak seferleri bulunmadığı için en az bir aktarmayla gidilebilmektedir. Bu yüzden Cagliari’ye uçuş süresi 7 saat 5 dakika ile 1 gün 2 saat 5 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Cagliari Elmas Havalimanı şehrin 7 kilometre kuzeybatı yönünde yer almaktadır.  Bu bölge genellikle Elmas bölgesinde bulunmasından dolayı, havaalanı Cagliari Elmas Havaalanı olarak bilinir. Cagliari, Sardunya adasına dahil bir şehirdir ve bu nedenle seyahat severlerin her zaman ilgisini çekmiştir.  Havaalanından şehir merkezine gitmek çok kolaydır. Tren, Taksi ve Araç kiralama gibi seçeneklerden birini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Tren

  9 Haziran 2013'ten itibaren havaalanından yeni 'Elmas Aeroporto' demiryolu istasyonu sayesinde Cagliari ve tüm büyük Sardunya şehirlerinden trenle kolayca erişilebilir . Demiryolu servisi yaklaşık 5:00'da başlıyor ve 21:00’da sona eriyor. Her 20 dakikada bir tren bulunmaktadır.  Trenle şehir merkezine gitmek 5-7 dakika sürmektedir , ve tek yön ücreti  1.30 Euro'dur . Biletler, Trenitalia tarafından kurulmuş olan otomatlardan (hava limanının varış bölümünde ve tren istasyonunun içinde bulunur)internet üzerinden ve yetkili satıcılar tarafından satılmaktadır. Tren istasyonu havalimanına 5 dk yürüme mesafesindedir.

  Taksi

  Cagliari Havaalanından taksi hizmetleri mevcuttur.  Birçok yolcu daha kolaylık sağladığı için taksi hizmetlerini tercih temektedirler. Otobüs seferlerine nazaran biraz daha pahalı olmasına rağmen konforlu bir seçenek olarak taksi tercih edilmektedir. Havalimanından şehre taksi ücretleri 15 ile 20 euro civarındadır. Havalimanında birçok taksi şirketi bulunmaktadır. Radyo Taksi(Coapeativa Radyo Taksi) kooperatifinin dışında, Rossoblu(tel. 070 6655, Taxiamico(tel.070826060, Quattro Mori(tel. 070 400101) şirketleri biri dışında tüm gün hizmet sunmaktadır.

  Araç Kiralama

  Cagliari’ye indiğinizde isteğinize ve ekonominize göre araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama firmaları havaalanının geliş salonunda yer almaktadır. Buradan birçok araç kiralama şirketine ulaşabilirsiniz. Cagliari Elmas Havaalanında hizmet veren şirketler şunlardır: Avis, Hertz, Sixt, Easycar, Thrifty, Europcar, AutaEurop, Riuvioli Rent a Car, Matta Rent a Car, Pinna Rent a Car, Sardunya Rent a Car.

 • Cagliari’de Gezilecek Yerler

  Cagliari tarihi ve turistik mekanlar açısından zengin bir şehirdir. Her şeyden önce gezmek için yönteminizi belirlemenizde yarar vardır. Cagliari ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatilin kapılarını açmış olursunuz. Ancak zamanınız kısıtlıysa gezeceğiniz yerleri sıraya koymanız sizin için yararlı olacaktır. Cagliari, Sardunya Adası’nın en dikkate değer kentlerinden biridir. Aslında burası bir kale şehri olma özelliğini taşımaktadır. Katedralleri, Kaleleri, Botanik bahçeleri, Galerileri, tiyatroları ile gezmeyi görmeyi isteyebileceğiniz güzellikler barındıran bir kenttir.

  Cagliari Cathedral

  Cagliari Katedrali 13. Yüzyılda yapılmış, Meryem ve Aziz Cecillia’ya adanmıştır. Mimari üslup olarak Pisan Romaniks tarzda yapılmıştır.  1258 yılında katedral statüsü kazanmıştır.  Katedral daha sonraki yıllarda birçok defa elden geçirilmiştir. 17-18. Yüzyıllarda dönemin anlayışına uygun olarak Barok yenilemeler yapılmıştır.  Pisa katedralinin etkisiyle daha sonra şu anki mevcut dış cephe Neo-Romanesk tarzda yapılmış ve günümüze kadar bu şekilde ayakta kalmıştır.

  Museo archeologico nazionale

  Müzede Bizans çağından kalma antik bronz heykeller, taş heykeller ve Roma döneminden kalma seramikler, mücevherler sergilenmektedir. Ayrıca Clemente Susini’nin anatomik balmumu koleksiyonu burada bulunmaktadır.

  Cagliari Roma Anfitiyatrosu( Roman Amphiteatre of Cagliari)

  Cagliari’nin en eski Roma tiyatrolarından biridir. MS. 2. Yüzyılda yapılmış olduğu tahmin edilen bu yapı bir kayaya oyularak yapılmıştır. Ön cephe yani Skene kısmı 20 metre yüksekliğindedir. Roma’nın geleneksel gladyetör gösterilerin yapıldığı bir alan olarak tasarlanmıştır. Burada oldukça görkemli gösteriler yapılırdı. Seyirci sayısı 10.000 civarında olan bu tiyatro, günümüzde konserler ve diğer gösteriler için kullanılmaktadır.

  San Micehe Kalesi(Castle of San Michele)

  Cagliari’deki bu kalenin bulunduğu yerde daha önceleri bir kilisenin kalıntıları ortaya çıkarılmıştır. Bu kale şehrin savunulması için 12.Yüzyılda inşa edilmiştir. Ancak kale ve kilisenin hangi zamanlarda tam olarak inşa edildiği konusunda tartışmalar vardır. Bölgenin askeri açıdan nasıl korunduğunu görmek açısından mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir eserdir. Bu kale ve kompleks daha sonra yani 14-16.yüzyıllarda dönemin soylu ailelerinden biri olan Carroz ailesi tarafından kullanılmıştır. İleri ki yıllarda burası bir hastaneye çevrilmiştir. Zaman içinde birçok tadilatlar geçiren kale şu anda Kültür ve Sanat merkezi olarak yaşatılmaktadır.

  Shrine of Our Lady of Bonaria

  14.yüzyıl dönemine inşa edişmiş yapılar kompleksinden oluşmaktadır. Buranın ilginç bir hikayesi vardır. Efsaneye göre 1370’lerde bir gemi İtalya sahillerine gelmiş ve o sırada müthiş bir fırtına kopmuştur. Gemi batma tehlikesiyle karşılaşınca içindeki yükleri denize atmaya başlamış, birçok yükü atmalarına karşın gemi bir türlü fırtınadan kurtulamamıştır. Ancak çok ağır bir sandığı denize atmalarının ardından fırtına dinmiştir. Daha sonra bu sandık Sardunya’da, Bonaria denen bir tepenin bulunduğu yerde sahile vurmuştur.  Halk bu sandığı açmaya çalışmış ama bir türlü açamamıştır. Sonunda Mercedarian Keşişleri sandığı açmaları için çağrılmışlardır. Keşiler sandığı açtıklarında, Sandığın içindeki Bakire Meryem ve Çocuk heykelini görürler. Bu heykelde çocuk sağ elinde yanan bir mum tutmaktadır. Orada bulunan herkes koruyucu olarak bu heykele özel bir önem atfetmiştir. Bu efsane sayesinde Carlo Catalan tarafından kilise 1330 yılında yaptırılmıştır. İnanışa göre Büyük Lady’nin tekrar burada hayata döneceği söyleniyor. Ayrıca bu efsaneden sonra denizciler Meryemin kendilerinin koruyucusu olduğuna inanmaya başlamışlardır.

  Orto Botanico Dell’Universita di Cagliari

  Cagliari üniversitesinin botanik bahçeleridir. 1886 yılında Prof. Patrizo Gennari tarafından hizmete açılmıştır. Bölgenin önemli botanik bahçelerinden biridir. Uzun uğraşlardan sonra 1885 yılında ilk tohum indeksi yayınlanmıştır. Botanik bahçesi içinde birçok çeşit barındırmaktadır. 1885 ile 1901 yılları arasında 430 tür yetiştirilmiştir. 2. Dünya savaşı döneminde büyük zarar gören botanik bahçesi daha sonra restore edilerek, tekrar hayata döndürülmüştür. Bölgesel özellikleri bakımından daha çok Akdeniz bölgesine ait 2000 civarında tür bulunmaktadır. 3 Ana bölümden oluşan bahçe diğer bölgesel türleri ve tropik bitkileri de bünyesinde barındırmaktadır.

 • Cagliari’de Ne Yenir?

  İtalyan mutfağının tüm özelliklerini Cagliari mutfağında hayat bulmuştur. Klasik Akdeniz mutfağı ve modern dünya yemeklerini şehirde bulmak mümkündür. Cagliari’de keyifli yemek isterseniz, Marina bölgesine gitmelisiniz. Çünkü bu bölgede cadde üzerindeki restoranlarda daha iyi hizmet alma şansınız olacaktır. Ayrıca Cagliari mutfağında deniz ürünleri bolca yer almaktadır. Piadine adlı klasik yemeklerinden tadabilirsiniz. İyi bir yemek için INU Sardinian Wine Bar, Ristorante Martinelli’s, Sabores gibi yerleri tercih edebilirsiniz.

 • Cagliari’de Kültür ve Eğlence

  Cagliari en uygun uçak bileti fiyatı alarak eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir şehre uçarsınız. Eğlence yerleri genellikle sahil bölgesinde yoğunlaşmıştır. Bunun nedeni Cagliari’nin daha çok bir tatil mekanı olarak gelişmesindendir. Yazları şehrin nüfus bir hayli artmaktadır. Barlar, kafeler ve kulüpler şehrin iç taraflarında da mevcuttur ama o kadar yoğun değildir. Cagliari’de gece hayatı pek ucuz değildir. Bunun için şehirde eğlenmek isteyenler farklı seçenekleri gözden geçirmelidir.

Cagliari Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Cagliari ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Cagliari en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Cagliari uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Cagliari uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Cagliari  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Cagliari 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Cagliari uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Cagliari uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Cagliari uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Cagliari uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Cagliari uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Cagliari şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.