Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Catania Uçak Bileti

Catania Hakkında Bilgiler

En uygun fiyat ve martiGo güvencesi Catania arasında seyahat etmeyi düşünen kişiler, tarihi dokunun sunduğu en cömert bölgeye gitmiş olacaklardır. Catania, İtalya’nin, Sicilya özerk bölgesinde bulunan ve bu adı taşıyan il merkezidir. Nüfusu 315 bin civarındadır. Ve İtalya’nın 10. Büyük şehridir.  Şehir 180,9 kilometrekaredir.  Catania ada kentlerinden biridir ve Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Şehrin kuruluş tarihi M.Ö. 730’larda olduğu ve Yunan yerleşimcilerin bölgeye geldiği düşünülmektedir. Daha sonra tiran Hieron, ardından da Kartaca’lılar tarafından yurt edinilmiştir. İlerleyen yıllarda M.Ö. 263’te Kartaca, Roma’nın denetimine girmiştir. 4.yüzyıllara kadar Catania, Roma’yla birlikte refah ve zenginlik merkezi olmuştur. Roma’nın yıkılışından sonra birçok el değiştiren Catania daha sonra II.Friedrich tarafından alındı ve başkent ilan edildi.  Daha yakın zamanlara doğru, 1860’da Garibaldi, Catania’yı Sardinya-Piemonte Krallığı adı altında ele geçirdi. Bu dönemden sonra şehir İltalya birliğinin bir parçası oldu.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Catania Catania uçak bileti satın alanlar, İtalya’daki en keyifli şehirlerden birine seyahat edeceklerdir. Ayrıca seyahat kolaylığını da yaşayacaktırlar. Aktarmalı uçuşlarla şehre gelmek isteyenler 6 saatlik bir uçuş zamanını gözden çıkarmalıdır. Catania havaalanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu havaalanı merkeze 4,3 kilometre mesafededir.  İtalya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi havaalanı ve şehir merkezine ulaşım ağı mevcuttur.  Şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.  

  Otobüs

  Otobüs seyahat severler için en ucuz seçenektir. Bu yüzden genellikle yolcuların çoğu bu seçeneği tercih etmektedir. Catania’da havaalanı ile şehir merkezine yolculuk etmek için geniş bir otobüs ağı vardır. AMT adlı şirket yani Alibus 20 dakikalık kalkış aralıklarıyla hizmet verir. Bu otobüsler 05:00 ile 24:30 saatleri arasında seferlerini gerçekleştirir.  60 dakika geçerli biletler daha ucuza, yani 0,80 Euro, gece boyunca tüm gün geçerliliği olan biletler ise 2,00 Euro tutarındadır. Otobüs biletleri saat 0:00 ile 22:00 saatleri arasında açık olan Otobüs Bilet Ofislerinden alınabilir.

  Taksi

  Taksi pratikliği bakımından bütün yolcuların tercih ettiği bir ulaşım aracıdır. Otobüslere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen, daha konforlu olmasından dolayı tercih edilmektedir. Catania havaalanında taksi hizmetleri mevcuttur. Havaalanın şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta olması yolcular tarafından bir avantaj olarak görülmektedir.  Taksi hizmetleri buradaki Radiotaxi şirketi tarafından yapılmaktadır. Havaalanından merkeze yolculuğun maliyeti 25,00 Euro’dur. Radyotaxi’ye +90 095 330966 ile +39 095 386794 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Catania havaalanına indiğinizde hemen yakınınızda onlarca araç kiralama şirketiyle karşılaşırsınız. Bu şirketler genellikle havaalanı terminal binasının gelişler bölümünde yani 1.katındadır. Araç kiralamak isteyen seyahat severler; Avis, Hertz, Sixt, Eurocar, EasyCar gibi uluslar arası şirketleri ya da yerel Giora Rent, Sicilya, OSAutonolegiio, Targarent gibi firmaları tercih edebilirler.

 • Catania’da Gezilecek Yerler

  Catania bilindiği gibi Etna yanardağı ile ünlüdür. Dünyanın neresine giderseniz gidin Etna yanardağı dediğinizde size bu dağla ilgili birçok şey söyleyecektir. Catania ucuz uçak bileti alarak bu unutulmaz şehri görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Çünkü Catania tarihi dokusu, kiliseleri, meydanları, sanat eserleri, tiyatroları ve karakteristik özellikleriyle mutlaka görmeniz gereken kentlerden bir tanesidir.

  Filler Sarayı(Palazzo Degli Elefanti)

  Bu bina Catani’nın eski senato binasıdır. Şimdilerde belediye binası olarak kullanılmaktadır. Bilindiği gibi bu bölge depremler bölgesidir.  Palazzo Degli Elefanti yani Filler Sarayı 17, yüzyılda yapılmış ancak depremlerin etkisiyle yıkılmıştır. Daha sonra yeniden yapılmıştır. Mimar Giovan Battista Lombard tarafından inşa edilmiş olan binanın, daha sonraki dönemlerde Giovanni  Battista Varacarini ve Carmelo Battaglia tarafından diğer cepheleri yapılmıştır.  Binanın içi revakları dikkate değerdir. Ayrıca dörtgen bir avluya sahiptir. Binanın 1. Katında Catania’lı ressam Giusseppe Sciuti’nin muhteşem resimleri sergilenmektedir.

  Massimo Bellini Tiyatrosu(Teatro Mmassimo Bellini)

  Massimo Bellini Tiyatrosu, Catania’nın en önemli kültür sanat ortamlarından biridir. Bellini adına yapılan bu tiyatronun 1870’lerde yapımına başlanmış, mali ve mimari nedenlerden dolayı 1890’da bitirilmiştir.  Mimar Ardea Scala ve Carlo Sada tarafından yapılmıştır.  1200 kişilik seyirci kapasitesine sahip olan tiyatro neo- barok üslubunda bir ön cepheye sahiptir.  Meşhur opera sanatçısı Maria Callas burada temsiller vermiştir.

  Katanya Katedrali(Sant’ Agata Cateheral)

  Aziz Agata’ya adanmış bir katedraldir. Piazza del Duomo bölgesinde yer alır. Bu merkez şehrin tarihi binalarının bulunduğu bölgedir. Aziz Agata Katedrali, Catani’nın güneydoğu tarafında yer alır. Etkileyici güzelliği karşısında büyük keyif alacağınız bir yapıdır. Bu yapı Norman özelliklerinde Barok bir yapıdır.

  Kastello Kalesi(Castello Ursino)

  Castella kalesi, Swabi Piazza Frederick bölgesinde yer alır. 1239 ve 1250 yılları arasında imparator Frederick II,  mimar Riccardı da lentini’ye yaptırmıştır. Bu kale savunma amaçlı bir yapı olarak düşünülmüştür ve bölgedeki diğer kale benzeri yapılarla ilintili tasarlanmıştır. Kastello kalesi bu gün sivil müze olarak kullanılmaktadır. Tarihin gelecek kuşaklara ait bir miras olduğunun güzel bir göstergesi olarak, kale 2009 yılında restore edilmiştir.

  Katanya Benedetto Kilisesi

  Bu kilise adından da anlaşılacağı üzere Aziz Benedict’e adanmış bir yapıdır. 18. yüzyıl yapılarındandır. 1747 senesinde yapımı tamamlanmıştır. Ayrıca Giovanni Battista Vaccarin tarafından geliştirilmiştir. Giovanni Tuccari’nin freskleri göz kamaştırmaktadır.

  Fil Çeşmesi(Fontana dell’Elefante)

  Catania’nın, Piazza del Duomo merkezinde bulunan çeşme anıttır.  Mimar Giovanni Battista Vaccarini tarafından 1735 ila 1737 yılları arasında yapılmıştır. Bu anıt zamanla Catania’nın simgesi haline gelmiştir. Fil tasviri heykel o kadar sevilmiştir ki ünü bütün dünyaya yayılmıştır. Anıtın kaidesi beyaz bir mermer içindeki havuzun içine oturtulmuştur.  Kaidenin üzerinde ayrıca iki heykel daha vardır. Üstünde ise fil ve filin üst tarafında kule biçiminde yükselen küçük bir sütun bulunmaktadır.

 • Catania’da Ne Yenir?

  Catania dünya mutfağı ve yöresel mutfağın iç içe geçtiği şehirlerden bir tanesidir. İtalyan yemek kültürünün tüm özelliklerini içinde barındırır. Catani’da göze çarpan yöre yemeklerinin başında Tavola Calda gelmektedir. Bu yemeğin ana bileşenleri peynir, bezelye, et, salça, prinçtir. Ayrıca Catania denize açılan bir liman şehri olduğundan deniz ürünlerinin de bolca bulunduğu bir yerdir. Bu yemeklerin dışında klasik İtalyan mutfağında bulabileceğiniz risotto salatası, fesleğen ile catanese makarnalarını da tatmanız mümkündür.  Şehir merkezi civarındaysanız Al Tortellino, Eat Pizzeria, Da Antonio gibi mekanlara uğrayabilirsiniz.

 • Catania’da Kültür ve Eğlence

  Catania eğlence yerleri size keyifli bir tatilin kapılarını açacaktır. Catania, Akdeniz kültürünün tüm özelliklerini taşımakla birlikte kendine özgü yanları olan bir kenttir. Catania’da gece hayatı oldukça hareketlidir.  Şehirde barlar ve diskolar yoğun olarak Piazza Bellini bölgesi ve onu çevreleyen sokaklarda yer almaktadır.  Mekanların yanında canlı bir sokakta içme kültürü vardır. Kentte her çeşit fiyata eğlenmek mümkündür. Bar ve Pup’lar sokakta içmeye göre biraz daha pahalı olsa da fiyatlar diğer İtalyan şehirlerine göre yüksek değildir. Eğer eğlenceli bir gece geçirmek isterseniz: M.A Music Action gibi mekanlara uğramanızı tavsiye edebiliriz. Catania, festivaller ve etkinlikler açısından zengin bir şehirdir. Yıl boyunca müzik, sanat, sinema ve tiyatro festivalleri yapılmaktadır. Catania’da tango festivali oldukça ilgi çeken etkinliklerden bir tanesidir. Santa Agatha festivali şehirde dini içerikli festivallerdendir. Vulkanology müzik festivali de Temmuz ayında gerçekleşmektedir. Etnafest ve Cantica gibi müzik, sanat festivalleri de şehre birçok turistin gelmesini sağlayan etkinliklerdir. İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Catania’ya seyahat etmek için en uygun Catania uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Catania Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Catania ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Catania en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Catania uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Catania uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Catania  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Catania 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Catania uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Catania uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Catania uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Catania uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Catania uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Catania şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.