Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available11.Ağu.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Catania Uçak BiletleriCatania Uçuşları Hakkında Bilgiler

En uygun fiyat ve martiGo güvencesi Catania arasında seyahat etmeyi düşünen kişiler, tarihi dokunun sunduğu en cömert bölgeye gitmiş olacaklardır. Catania, İtalya’nin, Sicilya özerk bölgesinde bulunan ve bu adı taşıyan il merkezidir. Nüfusu 315 bin civarındadır. Ve İtalya’nın 10. Büyük şehridir.  Şehir 180,9 kilometrekaredir.  Catania ada kentlerinden biridir ve Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Şehrin kuruluş tarihi M.Ö. 730’larda olduğu ve Yunan yerleşimcilerin bölgeye geldiği düşünülmektedir. Daha sonra tiran Hieron, ardından da Kartaca’lılar tarafından yurt edinilmiştir. İlerleyen yıllarda M.Ö. 263’te Kartaca, Roma’nın denetimine girmiştir. 4.yüzyıllara kadar Catania, Roma’yla birlikte refah ve zenginlik merkezi olmuştur. Roma’nın yıkılışından sonra birçok el değiştiren Catania daha sonra II.Friedrich tarafından alındı ve başkent ilan edildi.  Daha yakın zamanlara doğru, 1860’da Garibaldi, Catania’yı Sardinya-Piemonte Krallığı adı altında ele geçirdi. Bu dönemden sonra şehir İltalya birliğinin bir parçası oldu.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Catania Catania uçak bileti satın alanlar, İtalya’daki en keyifli şehirlerden birine seyahat edeceklerdir. Ayrıca seyahat kolaylığını da yaşayacaktırlar. Aktarmalı uçuşlarla şehre gelmek isteyenler 6 saatlik bir uçuş zamanını gözden çıkarmalıdır. Catania havaalanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu havaalanı merkeze 4,3 kilometre mesafededir.  İtalya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi havaalanı ve şehir merkezine ulaşım ağı mevcuttur.  Şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.  

Otobüs

Otobüs seyahat severler için en ucuz seçenektir. Bu yüzden genellikle yolcuların çoğu bu seçeneği tercih etmektedir. Catania’da havaalanı ile şehir merkezine yolculuk etmek için geniş bir otobüs ağı vardır. AMT adlı şirket yani Alibus 20 dakikalık kalkış aralıklarıyla hizmet verir. Bu otobüsler 05:00 ile 24:30 saatleri arasında seferlerini gerçekleştirir.  60 dakika geçerli biletler daha ucuza, yani 0,80 Euro, gece boyunca tüm gün geçerliliği olan biletler ise 2,00 Euro tutarındadır. Otobüs biletleri saat 0:00 ile 22:00 saatleri arasında açık olan Otobüs Bilet Ofislerinden alınabilir.

Taksi

Taksi pratikliği bakımından bütün yolcuların tercih ettiği bir ulaşım aracıdır. Otobüslere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen, daha konforlu olmasından dolayı tercih edilmektedir. Catania havaalanında taksi hizmetleri mevcuttur. Havaalanın şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta olması yolcular tarafından bir avantaj olarak görülmektedir.  Taksi hizmetleri buradaki Radiotaxi şirketi tarafından yapılmaktadır. Havaalanından merkeze yolculuğun maliyeti 25,00 Euro’dur. Radyotaxi’ye +90 095 330966 ile +39 095 386794 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Catania havaalanına indiğinizde hemen yakınınızda onlarca araç kiralama şirketiyle karşılaşırsınız. Bu şirketler genellikle havaalanı terminal binasının gelişler bölümünde yani 1.katındadır. Araç kiralamak isteyen seyahat severler; Avis, Hertz, Sixt, Eurocar, EasyCar gibi uluslar arası şirketleri ya da yerel Giora Rent, Sicilya, OSAutonolegiio, Targarent gibi firmaları tercih edebilirler.


Catania Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Catania uçak bileti ne kadar??remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Catania şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Catania şehrine uçan havayolları hangileridir?add
Catania şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add
Catania uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Catania şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add
Catania uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.