Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti

Para birimi
CZK
En popüler havayolu
BaşkentPrag

Ucuz Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti

Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Çek Cumhuriyeti resmi adıyla Çekya, Avrupa kıtasında bulunan bir ülkedir. Ülkenin kuzeybatısını Almanya sınırı oluştururken, güneyinde Avusturya, kuzeyinde Polonya ve doğusunda Slovakya yer almaktadır. Ülkenin en büyük şehri, başkenti ve aynı zamanda en çok turist çeken yeri Prag’dır. Bu şehir ülkenin turizminde çok önemli bir noktaya sahiptir.

Çek Cumhuriyeti ucuz uçak bileti alarak ülkeye gidenler birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış ülkede tarihi sokaklarda gezerek görebilirler. 12 milyonun üzerinde nüfusa sahip ülkede azınlık olarak Slovaklar ve Almanlar bulunmaktadır. Ülkenin en dikkat çekici bir başka özelliği de Pilsen şehrinde bulunan bira üretim tesisleridir. Bu konuda dünyanın en önemli şehirlerinin başında gelmektedir. Ülkenin denize sınırı olmadığı için karasal iklim hakimdir.

Ülke üniter parlamenter cumhuriyet ile yönetilmektedir. 1993 yılında Çekoslovakya’nın dağılmasıyla kurulmuş bir ülkedir. 2016 yılında alınan resmi kararla adı Çekya olmuştur. Ülkede yaşayan halkın kökeni 5. yüzyıl döneminde Karpatlar ve Karadeniz’den buraya göç eden Slav halkı oluşturmaktadır. Ülkede 13 vilayet ve başkent Prag yer almaktadır. Ülkenin en önemli şehirleri arasında Prag ile birlikte Plzen, Liberec, Ostrava, Brno, Labem gibi şehirler bulunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti uçak bileti alarak ülkeye gidecekler için en uygun tarih aralığı yaz aylarıdır. Karasal iklimin etkili olduğu ülkede yaz ayları diğer aylara göre daha sıcak geçmektedir. İlkbahar döneminde hava güneşli olsa da gezmeye uygun olmamaktadır. Hem Prag’ı hem de diğer şehirleri iyi bir plan ile yaz aylarında gezmek mümkündür.

Ülkede görülmesi gereken yerler arasında Astronomik Saat, St. Nicholas Katedrali, Aziz Vitus Katedrali, Eski Şehir Meydanı ve Karl Köprüsü gelmektedir. Özellikle de başkent Prag ülkenin en çok turist çeken noktası olduğu gibi aynı zamanda ekonominin de en önemli kaynağı olma özelliğine sahiptir.

martiGo’dan alınacak uçak bileti ile birlikte ekonomik anlamda gelirini turizm, cam ürünleri ve sanayi ile elde eden ülkeyi görebilirsiniz. Ülke ziyaretinizde mutlaka kırmızı et yemeklerini ve patatesi denemeniz gerekmektedir. Ayrıca çok sayıda farklı şekilde üretilen biraları da denemeniz tavsiye edilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Hakkında Uçuş Bilgileri 

Çek Cumhuriyeti seyahati yapmak için kullanılabilecek iki adet havalimanı vardır. Bu havalimanların özelliği uluslararası uçuşlara açık olmasıdır.

·        Prague-Ruzyne Airport (Prag)

·         Turany Airtport (Brno)

Ülkenin en büyük havalimanı başkentte bulunan Prague-Ruzyne Airport’dur. Burada hizmet veren 40 adet havayolu şirketi bulunmaktadır. Dünyanın birçok şehrine aktarmalı uçuş yapılırken, aktarması olarak 31 şehre uçuş yapılmaktadır. Bu havalimanından haftada 230’un üzerinde uluslararası uçuş gerçekleşmektedir.

Ülkenin turizm merkezi Prag olmasından dolayı uçuşla insanlar ilk olarak buraya gelmektedir. Daha sonra ülkenin diğer şehirlerini, doğal ve tarihini yerlerini ülke için sunulan fazlı uygulamalarla yapmak mümkün olmaktadır.

 

   Çek Cumhuriyeti Hakkında Sık Sorulanlar

   En ucuz Çek Cumhuriyeti uçak bileti ne kadar??

   martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Çek Cumhuriyeti için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

   Çek Cumhuriyeti uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

   Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

   Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

   Ülke

   Telefon Numarası

   Türkiye

   +90 850 840 62 91

   Avusturya

   +43 1 909 45 00

   Almanya

   +49 69 333 98 011

   Diğer Ülkeler

   +43 1 909 45 00

   Çek Cumhuriyeti uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

   Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Çek Cumhuriyeti uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.