Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Cenova Uçak Bileti

Cenova Hakkında Bilgiler

MartiGo ile en uygun fiyatli Cenova arasında seyahat edenler iyi bir tatil için en uygun şehirlerden birinin Cenova olduğunu söyleyeceklerdir. İtalya’nın en ünlü şehirlerinden biri olan Cenova İtalya'nın Ligurya bölgesinde yer alan önemli bir liman ve turizm kentidir. Cenova aynı zamanda Ligurya bölgesinin başkentidir. Çok sayıda alt belediyeden oluşan Cenova’nın 2010 nüfus sayımlarına göre nüfusu 608.015’tir. Ancak hızlı bir nüfus artışına sahip olan kentin nüfusu 740 bin olarak tahmin edilmektedir. Avrupa tarihinde önemli bir yere sahip olan kentin eski tarihsel merkezinde yer alan Le Strade Nuove (Yeni Sokaklar) ve Palazzi dei Rolli’den görülmeye değerdir. Tipik bir Akdeniz iklimine sahip Cenova’da yaz ve bahar ayları tatil için en uygun mevsimlerdir.  Cenova’da 90 kadar konaklama yeri bulunup her bütçeye uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Cenova ismi Roma tapınağı Janus’a dayanmaktadır.  Tüm kapıların ve geçitlerin koruyucu tanrısı anlamına gelmektedir. Ortaçağ ve Rönesans’ın bu ünlü liman kentinin M.Ö. 3. Yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Tarihi kaynaklara göre Punic savaşında yerle bir edilen kent Kartacalılarla savaş sırasında yeniden inşa edilmiş ve askeri üs olarak kullanılmıştır. Roma İmparatorluğu’nun son dönemlerinde ve Ortaçağ’da sık sık kuzeyden gelen istilalara maruz kalan kent daha sonra Bizans, Lorbadiler ve Franks’ın hâkimiyetine geçmiştir. Haçlı seferleri ve Ortaçağ boyunca batı dünyasının Akdeniz ticaretine ve savaş gemilerine açılan kapısı olan kent,  17. Yüzyıldan itibaren gerileme dönemine girmiş ve farklı Avrupa devletlerinin egemenliğinde kalmıştır.  Cenovalı Garibaldi, İtalya’nın birliğiyle sonuçlanan Bin İtalya seferine başladıktan sonra Cenova  tekrar İtalya Krallığının en önemli kentlerinden biri haline gelmiştir.  19. ve 20. yüzyıllarda sanayinin İtalya’nın hızla büyümesi ile Cenova liman kenti konumuyla İtalyan sanayisinin can damarlarından biri olarak hızlı bir kentleşme sürecine girmiştir. 1992 yılında Renzo Piano tarafından tekrar inşa edilen Il Porto Antico (Eski Liman), kentin en önemli turistik merkezi olmuştur.

 • Cenova Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Cenova (Cristoforo Colombo) uçak bileti satın alan kişiler rahat bir seyahatin keyfini yaşayacaklardır. Kente en yakın havalimanı 6 km uzaklıktaki Cristoforo Colombo havalimanıdır. Cenova’da bulunan Brignelo Tren İstasyonu İtalya’nın en büyük tren istasyonu özelliğine sahiptir ve birçok İtalya şehrine bu istasyondan rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca ulaşım için havaalanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti ile ulaşılabilir.

  Otobüs

  Cenova Havaalanından tüm otobüs seferleri terminalin geliş bölümünün dışından hizmet vermektedir. AMT Genova Volabus adlı şirket tarafından seferler yapılmaktadır. Ayrıca Hızlı Otobüs ağı da devrededir.  Volabus servisleri 7 gün, 06:00 ile 24:30 saatleri arasında hizmet vermektedirler.  Biletler AMT otomatlarından ve otobüsün içinden alınabilir.

  Taksi

  Cenova havaalanında taksi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ancak burada resmi taksileri tercih etmenizde yarar bulunmaktadır. Çünkü fiyatlar arasında büyük farklarla karşılaşabilirsiniz. Havaalanından Anutonoleggio Serra Ricco: tel335 843853, Consorzio Centro Autonoleggiatori: 010 6502708, Sanremo Sürücü Servisi: 010 6017048 gibi firmalarla irtibata geçebilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Cenova Havaalanından şehir merkezine gitme istediğinizde sizin için diğer bir seçenek araç kiralama hizmeti satın almaktır. Cenova Havaalanında bunun için birçok yerel ve uluslar arası şirket hizmet vermektedir. Bu hizmetler için size Sixt, Europcar, Hert, Avis, Magiore, Easycar, Thrifty Genoa, National Genoa, Budged gibi firmaları önerebiliriz.

 • Cenova’da Gezilecek Yerler

  Cenova, katedralleri, kiliseleri, anıtları, sarayları, müzeleri ve meydanları ile eşsiz bir tarih cennetidir. Cenova ucuz uçak bileti ile bu cennetin kapıları size açılmış olacaktır. Cenova’da Oğul İskele adı verilen dini nesneler şehrin dört bir tarafına dağılmıştır. Bu nesnelerin sayısı 330 civarındadır. Cenova kiliseleri kadar sarayları ve müzeleriyle de ünlüdür. Cenova tarihi mekânlar ve sanat galeri kadar sosyal mekânları ve eğlence merkezleri ile de eşsiz bir kenttir. Ayrıca çok sayıda müze kentin tarihi hafızası saklayan eşsiz turizm merkezleri olarak varlığını korumaktadır.

  San Lorenzo Katedrali

  2.yüzyılda Romaneks üslupla ikinci kez inşa edilen San Lorenzo Katedrali Ceneviz’in koruyucusu kabul edilen Vaftizci Aziz John’un küllerini koruduğu devirlerden bugün gelmiştir.  

  San Matteo Kilisesi

  San Matteo adındaki kilise, Doria Doria kompleksinin merkezinde yer almaktadır. Kilisenin içerisi 1500'lerde yeniden düzenlenmiş  ve değerli heykellerle zenginleştirilmiştir. Andrea Doria mezarı da bu tarihi yapının içinde yer almaktadır.

  Gesu Kilisesi

  Kentin önemli tarihi eserlerinden biri olan Gesù Kilisesi 1500 yılında yapılmıştır. Kilisenin içinde büyüleyici güzelliğe sahip heykeller, resimler ve sıva işleri yer almaktadır. Rubens'in iki sunak parçası da burada bulunmaktadır. San Giovanni Pré, San Donato Kilisesi, Chiesa di San Donato, Banchi'de San Pietro  Kiliseleri kentin  diğer önemli tarihi kiliseleridir.

  Piazzo San Matteo Meydanı ve Saraylar

  Piazza San Matteo meydanında yer alan Doria ailesine ait saraylar kentin en göz dolduran yapılarıdır. Palazzo di Branca Doria, Palazzo che Lamba Doria, Palazzo Domenicaccio Doria ve Andrea Doria'nın evi Yıllarca Cenova’nın siyasi liderliğini yapmış bu aileden bugüne kalmış binalardır.  Palazzo San Giorgio bunlar dışında Palazzo San Giorgio, Porta Soprana ve Colombus Evi ise Cenova’da turistlerin yoğun rağbet gösterdiği diğer tarihi binalardır.

  Cenova Akvaryumu

  Mimar Renzo Piano ve Peter Chermayeff tarafından tasarlanmıştır. 10 bin metrekarelik alanıyla Avrupa'nın en büyük akvaryumlardan biridir. İçinde 71 vitrin deposu vardır.  Bu depolarda Akdeniz'in ve diğer okyanusların, Kuzey ve Güney Kutuplarının ve tropik bölgelerinde yaşayan 500’den fazla canlı bulunmaktadır.

  Palazzo Bianco Galerisi ve Strada Nuova’lar

  Cenovca aynı zamanda Strada Nuova denilen sanat müzeleriyle meşhurdur. Bu müzelerin en önemlilerinden Palazzo Bianco Galeri’de 16., 17. ve 18. yüzyıldan kalma Avrupa, İtalyan ve Cenevizli tablolarından oluşan büyük bir koleksiyon yer almaktadır. Müzede Ceneviz ressamların 16. ve 17. Yüzyıla ait çok sayıda eseri de sergilenmektedir.

 • Cenova’da Ne Yenir?

  Cenova'nın mutfağı geleneksel Akdeniz yemeklerine dayanan bir mutfaktır. Yemekleri iç malzemesi bakımından zengindir ve lezizdir. Yemeklerde çok çeşitli baharatlar, zeytinyağı ve lezzet sosları kullanılır. Farklı türlerde focacce ve torte salatası, zeytinyağlı focaccia, bezelye unundan yapılan farinata geleneksel lezzetlerdir. Ana yemeklerde pesto veya farklı et suyuyla soslanmış makarna olan troffie, trenette ve taglierini,  bir tür sebzeli mantı olan pansotti mutlaka denenmesi gereken yemeklerdir. Et yemeklerinden tomaselle,  enginarlı kuzu güveci, mantarlar ve balık çeşitleri Cenova mutfağının vazgeçilmezlerindendir. Çeşitli balık ve haşlanmış sebzelerden yapılan ve otlar ve çam fıstığıyla soslan cappon magro Cenova mutfağının baş yemeği gibidir. Cenova’nın en seçkin tatlısı ise pandüldür. Ayrıca kızarmış deniz ürünleri, deniz mahsulleri salatası, kefal, midye ve hamsi dolmaları Cenova sofralarını süsleyen diğer balık yemekleridir.  

 • Cenova’da Kültür ve Eğlence

  Cenova eğlence yerleri şehrin birçok yerine yayılmıştır ve ziyaretçilerinin keyifli zamanlar geçirmelerini sağlamaktadır. Cenova kültür ve eğlence bakımından çok renkli bir kenttir. Gece bir şeyler içmek istediğinizde birçok mekan bulma şansınız vardır. Bunun için size Bar La Tartana, The Queen Pub,Gelateria Chicco, Count Basie gibi yerleri önerebiliriz. Ayrıca kentte çok sayıda festival, yarışma ve etkinlik düzenlenmektedir.  Kutsal hafta etkinlikleri bu etkinlikler içinde özel bir öneme sahiptir. Bu haftada şehrin merkezinde geleneksel gösterileri sergilenir, kilise ve sunak ziyaretleri yapılır. Her 5 yılda bir nisan ayında düzenlenen bitkilerin dünyasına fantastik bir yolculuk olarak tanımlayabileceğimiz Euroflora’ya (İtalyan Çiçek Fidanlığı Fuarı)  800’den fazla katılımcı yer alırken, 11 günlük fuarı 500 binden fazla kişi gezmektedir. Suvar Genova isimli birçok kültürün bir araya geldiği ve 10 gün boyunca süren şölende ise egzotik pazarlar kurulmakta, çocuk atölyeleri düzenlenmekte, etnik dans etkinlikleri organize edilmekte, edebiyat etkinlikleri yapılmaktadır. İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Cenova’ya seyahat etmek için en uygun Cenova uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Cenova Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Cenova ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Cenova en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Cenova uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Cenova uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Cenova  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Cenova 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Cenova uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Cenova uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Cenova uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Cenova uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Cenova uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Cenova şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.