Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Çernivtsi Uçak Bileti

Çernivtsi Hakkında Bilgiler

Chernivtsi yolculuğunuz ülkenin güney sınırında bulunan bir şehre olacaktır. Şehir ülkenin Moldova ile Romanya sınırının birleştiği noktada yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle şehirde bu ülkeden çok sayıda vatandaş bulunmaktadır. İklim olarak karasal iklimin hakim olduğu şehirde doğal ve tarihi birçok güzellik bulunmaktadır. Ülkenin en az turist çeken bölgelerinden birisi olsa sakin ve huzurlu bir seyahat edenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Osmanlı döneminde şehir de çok sayıda Türk eseri de yer almaktadır.

Chernivtsi’da yaşam bölgenin en önemli şehirlerinden birisi olması nedeniyle hareketli ve dinamik bir şekilde yaşanmaktadır. Merkezde 270 bin insan yaşarken metropol genelinde 750 bin kişi yaşamaktadır. Şehirde çok önemli bir üniversite bulunmaktadır ve bu okul nedeniyle şehirde çok sayıda öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerin etkisi ile eğlence mekanları ve gezilecek noktaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. En doğru zaman yaz dönemi olacaktır. Kış karasal iklimin etkisi ile çok sert geçmektedir.

Chernivtsi havalimanı şehir merkezine çok yakın bir noktada bulunmaktadır. Hızlı bir ulaşım aracı olduğu için ülkemizden yapacağınız seyahatte burayı kullanmanız mantıklı bir tercih olacaktır. Ülkemizden direkt uçuş bulunmadığı için aktarma ile 5 saat gibi bir sürede bu şehir merkezine ulaşılabilir. Hızlı bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. Erken bilet alarak uygun fiyata seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Chernivtsi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Chernivtsi seyahatinizi havayolu ile yapmayı tercih etmeniz mantıklı bir tercih olacaktır. Bu yolcuğunuzda ilk durak noktanız Chernivtsi uluslar arası havalimanı olacaktır. Şehre uzaklığı 5 km olan bu noktadan farklı araçları kullanarak çok kısa bir zaman diliminde ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Ulaşım için kullanacağınız araçlar arasında taksi, otobüs ve araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Bu araçları kullanırken dikkat etmeniz gereken bilgileri paylaşalım.

  Taksi

  En hızlı ve konforlu ulaşım araçları taksilerdir. Bu hizmette genelde taksimetre olgusu pek kullanılmamaktadır. Kilometre başına 4-5 grivna arasını ücret alınmaktadır. Eğer pazarlık ederseniz çok uygun bir şekilde seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Adresi şoföre verdikten sonra istediğiniz noktada 10-15 dakika arasında trafiğin durumuna göre rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşım bedeli genelde 20 grivna olarak tutmaktadır.

  Otobüs

  Seyahatinizde şehir içine ulaşım için toplu taşıma aracı otobüslerdir. Havalimanından sürekli olarak şehir içine giden otobüsler bulunmaktadır. Bunlar kısa aralıklarla hareket ettiği için bulmakta zorluk yaşamazsınız. Orada ki görevlilere sorarak durdukları noktayı öğrenebilirsiniz. En hesaplı şehir içine ulaşım aracıdır. Biletinizi gişelerden ya da şoförlerden temin edebilirsiniz. Konforlu olmasa da 30 dakika içerisinde sizi merkeze ulaştırırlar.

  Araç Kiralama

  Uluslar arası havalimanından şehir merkezine ulaşmakla birlikte aynı zamanda seyahatinizin tamamında araç ihtiyacınızı karşılamak için araş kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tabi bu aracı kiralarken bir sözlüğün yanınızda olması ya da google maps uygulamasının açık olması işinizi kolaylaştıracaktır. Yerel olarak hizmet veren birkaç adet firma bulunmaktadır.

 • Chernivtsi’da Gezilecek Yerler

  Chernivtsi ucuz uçak bileti almak için öncelikle gidiş zamanınızı belirlemelisiniz. Bu zamandan birkaç ay önce bileti almanız hesaplı bir seyahat yapmanıza yardımcı olur. Gezilecek yerleri sorunsuz bir şekilde gezmek için bir turizm ofisine uğrayarak bir şehir haritası almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

  Kutsal Ruh Katedrali – Pembe Katedral

  Ortodoks inancının yaygın olduğu şehirde uğrayabileceğiniz çok sayıda katedral bulunmaktadır. Bunlar arasında şehrin simgesi olmayı başaran ve pembe rengi ile dikkat çeken bu katedrali ilk sıraya yazmalısınız. Eğer biraz şansınız varsa katedral de yapılan bir ayine ya da evlilik törenine denk gelerek kültürlerini yakından tanıma şansına sahip olabilirsiniz. Çok garip geleneklere şahit olabileceğiniz bu kilise Holovna caddesinde bulunuyor. Giriş için bir ücret ödemeniz gerek yoktur.

  Tsentralna Ploşça  - Merkez Meydanı

  Şehrin en kabalık ve en merkezi noktası bu meydandır. Bu meydana şehrin her noktasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Meydanın ortasında mavi rengi ile dikkat çeken belediye binası yer alıyor. Bu meydanın hemen yanında biraz daha küçük olan Tiyatro meydanı yer alıyor. Birkaç sokak geçerek bu meydanı da canlı bir şekilde görebilirsiniz. Bu merkezlerde çok sayıda tarihi bina, yapı bulunuyor. Bunları izlemek için oturabileceğiniz kafeler ve restoranlar da meydanlarda yer alıyor.

  Türk Caddesi

  Adının Türk Caddesi olduğunu aldanmayan bizden çok az iz kalmış bu bölgede. Bölgede çok sayıda Türk eseri de bulunuyor. Çeşmeler, sokaklar ve köprüleri burada görme şansınız var. Haritaya bakarak biraz zor bulabilirsiniz ancak gittiğinize memnun olabileceğiniz şehirde ki noktalardan birisidir. Şehirde ki sakin bir şekilde gezebileceğiniz güzel ve tarihi bir noktadır. Eğer ulaşımda zorluk yaşıyorsanız bira taksiye binerek Türk Caddesine gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

  Türk Yapılır

  Bölgede ikinci dünya savaşından önce çok sayıda farklı millet birlikte yaşıyorlarmış. Türkler, Ermeniler, Yahudiler, Museviler gibi çok sayıda kültürün buluştuğu bu şehirde bu medeniyetlerden günümüze çok az eser kalmıştır. Bu eserlerden bir çoğu da Türklerden geriye kalmıştır. Türk caddesinin bulunduğu bölgede kuyular çeşmeler dikkat çekiyor. Bunlar yan yana açılmış üç geniş kuyudan oluşmaktadır. Dilek kuyusuna turistler tarafından üzerinde ki cama rağmen çevrilmesi başarılmıştır. Ayrıca kuyuların çaprazında kalan bir de meydan çeşmesi bulunmaktadır. Şu an için çeşmeden sular akmıyor. O nedenle su içme şansınız yok.

  Türk Köprüsü

  Bu yapının adı Türk olmasına rağmen yeniden yapıldığını gittiğiniz de rahatlıkla anlayacaksınız. Savaş döneminde zarar gören yapı baştan yapılmış ancak adı değişmeden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Şehirde yaşananlar bu izleri ve kalıntıları benimseyerek günümüze kadar güzel bir şekilde gelmelerini sağlamışlardır.

  Çernivstsi Üniversitesi

  Şehrin tarihi anlamda en önemli yapısı üniversite binasıdır. 18 yıllık çalışma sonucunda Çek mimar Hlavka tarafından tasarlanan bina günümüzde ki halini almıştır. 1864 ile 1882 yılları arasında yapılmış bina ilk olarak din adamlarının ikamet edeceği bir yer olarak tasarlanmıştır. İkinci Dünya savaşında onarım geçiren bina günümüzde UNESCO dünya kültür mirası listesine alınmıştır. Farklı medeniyetlerinin mimari yapılarından esinlenerek yapılan binayı bağımsız olarak gezebileceğiniz gibi isterseniz turlara da dahil olabilirsiniz.

 • Chernivtsi’da Ne Yenir?

  Chernivtsi en ucuz uçak bileti fiyatı almanız için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Ne kadar erken hareket ederseniz seyahatinizi o kadar uygun bir fiyata getirmiş olursunuz. Bu şehre gittiğiniz yemek konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Türk yemeklerini dahi bulabileceğiniz lokantalar bulunmaktadır. Dünyaca ünlü mutfaklardan birisine sahip ülke de damak tanınıza uygun yemekler bulabilirsiniz.

 • Chernivtsi’da Kültür ve Eğlence

  Chernivtsi eğlence yerleri konusunda çeşitlilik sunan şehirlerden birisidir. Lviv ve Kiev kadar mekan bulunmasa da şehir merkezinde birkaç adet gece kulübü ve bar yer almaktadır. Bazı dönemlerde şehirde canlı konserlerde verilmektedir.

  Şehre gitmek için en uygun zaman aralığı yaz dönemidir. Bunun için en uygun Chernivtsi uçak biletini bu döneme gelecek şekilde almanız doğru bir tercih olacaktır.

   

Çernivtsi Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Çernivtsi ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Çernivtsi en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Çernivtsi uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Çernivtsi uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Çernivtsi  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Çernivtsi 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Çernivtsi uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Çernivtsi uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Çernivtsi uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Çernivtsi uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Çernivtsi uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Çernivtsi şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.