Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kalosvar Uçak Bileti

Kalosvar Hakkında Bilgiler

Kalosvar seyahatleri genellikle turizm amaçlı seyahatlerdir. Transilvanya bölgesinin başkenti olan Cluj Napoca, Romanya’nın en önemli turistik kentlerinden birisidir. Şehir Somesul Mic nehrinin kıyısında bulunmaktadır. Romanya’nın Bükreş’ten sonraki ikinci büyük şehri olan Cluj-Napoca; çevre düzenlemesi, mimarisi ve dokusuyla iyi korunmuş tarihi özellikleri yüksek bir şehirdir. Cluj-Napoca Osmanlı döneminde ‘Koloşvar’ ismiyle anılmaktaydı. Romanya’nın kuzeybatısında konumlanan şehirin kuruluşu Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanmaktadır. Cluj – Napoca M.Ö. 2. Yüzyılda şehir statüsünü kazanmıştır. İsmi Latincede ‘kapalı’ manasına gelen Cluj Napoca, adını 12. Yüzyılda şehrin etrafını çevreleyen Castrum Clus’tan almıştır. Cluj-Napoca; ticari, bilimsel, kültürel ve endüstriyel faaliyetler bakımından Romanya’nın Bükreş’ten sonraki en önemli kentidir. Son yıllarda şehirde teknoloji yatırımları oldukça yoğundur. Bu nedenle kent Romanya’nın tekno kenti olarak anılmaktadır. Ülkedeki en büyük üniversite olan Babes-Bolyai Üniversitesi bu şehirde bulunmaktadır. Şehrin öğrenci nüfusu oldukça yüksektir. Romanya genelinde  akademik alandaki en önemli çalışmalar ve araştırmalar bu şehirde gerçekleşmektedir. Kentin Osmanlı egemenliğinde olduğu süreç içerisinde ilk matbaayı kuran İbrahim Müteferrika bu kentte doğmuştur. Şehir uzun yıllar boyunca Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun sınırları içerisinde yer almıştır. Bu sebeple kentte yoğun bir macar nüfusu bulunmaktadır. Ilıman iklime sahip olan kent yıl boyunca önemli oranda yağış almaktadır.

 • Cluj Avram Lancu Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Cluj Avram Lancu havalimanı şehrin 9 km. Doğusunda yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüs, taksi ya da kiralık araçlarla sağlanabilir. Ulaşım maliyetlerini azaltmak isteyen kişiler toplu ulaşımı tercih edebilirler. Ayrıca bazı otellerin müşterileri için servis hizmeti bulunmaktadır. Eğer kalacağınız otel havalimanına yakınsa ücretini ödeyerek bu shuttle otobüslerini kullanabilirsiniz.

  Otobüs

  Havalimanından hareket eden 5 numaralı otobüs ile yarım saat gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Seferler haftaiçi 05:10 – 22:38 saatleri arasında 10 dakikada bir; Cumartesi günleri 05:48 – 20:57 ve Pazar günleri 06:22 – 20:57 saatleri arasında 20 dakikada bir gerçekleşmektedir.

  Taksi

  Gelen yolcu terminalinin hemen dışında taksi durakları bulunmaktadır. Taksi ücreti ise her km için 0,50 Euro olarak ücretlendirilmektedir. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşımın maliyeti ortalama 5 – 10 euro aralığındadır. Taksiler 10 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmaktadır.

  Otel Servisi

  Granata Otel ve Premier Otel havaalanı şehir merkezi arasında yolcu taşıyan shuttle otobüslere sahiptir. Bu hizmet için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

  Araç Kiralama

  Havalimanında 10 farklı araç kiralama firması hizmet vermektedir. Standart özelliklere sahip olan bir otomobilin günlük kiralama bedeli 17 Euro civarındadır. Kiralanan araçla şehir merkezine ulaşım 1C otoyolu üzerinden batı istikametine gidip, sonrasında E576 yoluna bağlanılarak yapılmaktadır. 15 dakikadan kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

 • Cluj Napoca’da Gezilecek Yerler

  Şehre gitmeyi düşünen ziyaretçiler Kalosvar uçak bileti rezervasyonlarını özellikle turistik sezon boyunca erkenden yaptırmalıdırlar. Cluj Napoca Romanya bölgesinde bulunan en turistik yerlerden bir tanesidir. Şehirde gezilebilecek birçok tarihi ve turistik mekan bulunmaktadır. Özellikle şehirde bisikletle gezmek oldukça revaçtadır. Bisiklet kiralayarak görmek istediğiniz her yere kolayca gidebilirsiniz.

  Transylvania Etnografya Müzesi

  Romanya’da türünün ilk örneklerinden bir tanesi olan Transylvania Etnografya Müzesi 80 yıllık bir geçmişe sahiptir. Müze içerisinde ziyaret edilebilecek farklı sergi bölümleri bulunmaktadır. Müzede Transylvania kırsal nüfusunun alışkanlıklarını, mesleklerini ve yaşam tarzını yansıtan 50 binden fazla eser yer alır. Bu koleksiyonlardan bir bölümü Reduta Sarayı’nda bulunurken,  diğerleri açık hava Romolus Vuia Parkındadır.

  Cluj-Napoca Bánffy Sarayı

  Barok tarzda yapılan bu bina Alman mimar Johann Eberhard Blaumann tarafından tasarlanmıştır. 18. Yüzyıla ait olan binada ilk olarak 1746-1822 tarihleri arasında Transilvanya valisi György Bánffy oturmuştur. 1951 senesinde şehir konseyi tarafından sarayın sanat müzesi haline gelmesine karar verilmiştir. Binanın cephesi Mars, Apollo, Minerva, Diana, Herkül, Perseus ve tacı olmayan Gryphons ile süslenmiştir.

  Ulusal Transilvanya Tarihi Müzesi

  Şehirde bulunan tarih ve arkeoloji müzesinde kalıcı sergilerin yanında zaman zaman geçici sergiler de düzenlenebilmektedir. Müzede antikalar, botanik, mineralojik, zoolojik örneklere ait koleksiyonlar bulunmaktadır.

  Theotokos Katedrali

  Romanya’daki en ünlü Ortodoks kiliselerinden bir tanesi olan Theotokos Katedrali, rönesans ve bizans mimarisinin sentezlenmesiyle yapılmıştır. 1923-1933 yılları arasında yapılan kateralin mimarları George Cristinel ve Constantin Pomponiu’dur. Katedralin kubbesi İstanbul’da bulunan Ayasofya müzesinin kubbesinden esinlenilerek yapılmıştır.

  Cluj-Napoca Botanik Bahçesi

  Şehrin güney kesiminde yer alan botonik bahçesi 1872 tarihinde Brassai Samuel tarafından kurulmuştur. Botanik bahçesinin içerisinde bulunan Japon bahçesi oldukça ilgi çekicidir. Bahçe aynı zamanda Babeş-Bolyai Üniversitesi'nin bir parçasıdır ve burada üniversite tarafından araştırma ve inceleme çalışmaları yapılmaktadır. Bahçede dünyanın dört bir yanından getirilmiş 10 binin üzerinde bitki bulunmaktadır.

  Cluj-Napoca Central Park

  Cluj-Napoca’da kurulu olan bu park, şehrin kamuya ait en büyük parklarından bir tanesidir. 19. Yüzyılda kurulmuş olan park, Someşul Mic Nehri’nin güney kıyısında yer almaktadır. Park şu anda Sanat ve Tasarım Üniversitesi’ne ve Babeş-Bolyai Üniversitesi Kimya Fakültesi'ne ev sahipliği yapmaktadır.

 • Cluj Napoca’da Ne Yenir?

  Cluj-Napoca yemekleri Romanya mutfağının en iyi örnekleriyle doludur. Geleneksel Romanya mutfağının yanı sıra Macar ve Transilvanya mutfağı, İtalyan yemekleri, Çin, Japon, Meksika, Ortadoğu, Amerikan ve Uluslararası mutfaklara kadar her zevke hitap eden harika yemekler Cluj-Napoca mutfağında bulunur. Şehirde lüks restoranlar, yerel fast food mağazaları ve birkaç uluslararası zincir (McDonald's, Pizza Hut) mevcuttur. Kentin neredeyse her bölümünde kesenize uygun bir restoran bulmanız mümkündür. Birçok çeşide sahip olan Cluj-Napoca yemekleri arasında domuz etiyle ve ekşi lahana ile yapılan Varza a la Cluj en popüler yemeklerden bir tanesidir. Cluj-Napoca mutfağında dana eti, tavuk eti, domuz eti sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Etleri fasulye, patates ile harmanlayarak, baharat eklenmesi suretiyle yapılan yemekler revaçtadır.

 • Cluj Napoca’da Kültür ve Eğlence

  Kalosvar arası ucuz uçak bileti bulmak genellikle kente seyahat edecek olan öğrenciler için oldukça önemlidir. Cluj-napoca Romanya şehirleri arasında dinamizm ve kültürün karışımını temsil eden önemli şehirlerden bir tanesidir. Kentte yoğun bir öğrenci popülasyonu bulunmaktadır. 500 bin kadar öğrenci şehirde yaşamaktadır. Cluj Napoca’daki gece hayatı oldukça yoğundur. Barlar ve gece kulüpleri şehrin hemen her yerine dağılmıştır. Barlarda kasıtlı olarak samimi bir ortam ve tanıdıklık hissi uyandırmak üzere tasarımlar kullanılmıştır. Sanatsal görünüme sahip kulüpler ve barlar ziyaretçilere yepyeni deneyimler yaşatmaktadır. Bar dekorasyonlarında kominist dönem esintileri de göze çarpar. Cluj Napoca’daki sanatsal etkinlikler şehri daha cazip hale getirmek ve özellikle öğrencileri bu şehire çekmek için tasarlanmıştır. Şehirde Lucian Blaga Ulusal Tiyatrosu , Macar Tiyatrosu, 'Puck' Kukla Tiyatrosu, Romanya Ulusal Operası, Macaristan Devlet Opera Binası, Öğrenci Kültür Merkezi, Belediye Kültür Evi gibi sanat merkezleri bulunmaktadır.  Ayrıca, Ulusal Sanat Müzesi, Transilvanya Etnografya Müzesi, Transilvanya Tarih Müzesi, Eczacılık Müzesi, Zooloji Müzesi, Su Müzesi, Mineraloji Müzesi, Babes-Bolyai Müzesi, Cluj Ortodoks Metropolitan Müzesi ilgilenen ziyaretçiler için çok sayıda kalıcı ve geçici sergi düzenlemektedir. Cluj, Romanya Yazarlar Birliği, Romanya Güzel Sanatlar Birliği ve Romen Besteciler Birliği gibi kurumların merkezi konumundadır. Dahası, Fransız Kültür Merkezi, Alman Kültür Merkezi, İtalyan Kültür Merkezi, British Council, 'Casa do Brasil' - Brezilya Kültür Merkezi, Polonya Kültür Merkezi ve Konfüçyüs Enstitüsü gibi çok sayıda kurum şehirde bulunmaktadır. Kalosvar en uygun uçak bileti fiyatları için martiGO üzerinden alternatif uçuşlara bakabilirsiniz. Alternatif uçuşlardaki bilet fiyatlarını karşılaştırabilir, rezervasyon yaptırabilir veya anında uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kalosvar Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kalosvar ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kalosvar en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kalosvar uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kalosvar uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kalosvar  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kalosvar 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kalosvar uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kalosvar uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kalosvar uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kalosvar uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kalosvar uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kalosvar şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.