Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available21.Nis.2024,Paz
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Danimarka Uçak BiletleriDanimarka Uçuşları Hakkında Bilgiler

Danimarka, Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan gelişmiş ülkelerden birisidir. Binlerce yıl eskiye dayanan geçmişi, gelişmiş ve güçlü ekonomisi, etrafının denizlerle çevrili coğrafyası ile dikkat çekici bir ülkedir. Yıllardır barışçıl bir şekilde izlediği politika, göçmenlere kapılarını açması, sakin ve huzurlu yaşamı tercih edenlerin uğrak noktası oluyor. Danimarka ucuz uçak bileti alıp, ülkenin güzelliklerini ve görülmesi gereken yerleri rahatça gezmenize imkan bulabilirsiniz.

Danimarka, Avrupa Birliğine 1973 yılında kabul edilen bir ülkedir. Ekonomisin güçlü olmasında teknik cihazlar, sağlık ürünleri, makine üretimi, denizcilik faaliyetleri öne çıkan detaylardır. Günümüzde yakın komşusu İsveç ve Almanya ile sınırları vardır. Faroe Adaları ve Grönland merkezi yönetim olarak bu ülkeye bağlı olan ancak özerkliğe sahip alanlardır. İzlanda’ya bağımsızlığı 1944 yılında vermiştir.

Danimarka’nın başkenti aynı zamanda en fazla turist çeken şehri Kopenhag’dır. Ülke nüfusunun dörtte biri bu metropol alanında yaşamaktadır. Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin toplam kıyı uzunluğu 7.314 kilometredir. Ülkenin tarihi Viking dönemine kadar eskiye dayanmaktadır. Kuzey ülkesi olmasından dolayı ülkede çok fazla güneş görmek mümkün değildir. Kış aylarında sıcaklık 1 ile 4 derece arasında değişirken, yaz aylarında en yüksek sıcaklıklar 16-17 derece olarak biliniyor.

Damimarka uçak bileti alarak bu ülkeye gidecek olanların ülkenin kontrolünde olan 450’in üzerinde ada olduğunu bilmelidir. Ülkede yapı olarak iki adanın üzerine kurulmuştur. Küçük bir ülke olmasına rağmen bu kadar uzun kıyı şeridi olmasının nedeni bu adalara sahip olmasıdır. Ülkenin başkentinin yanında Aalborg, Arhus, Billund, Odense, Roskilde gibi şehirleri de vardır.

martiGo üzerinden uçak bileti alarak bu tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ülkeyi ziyaret etmek mümkündür. Ülkenin yemek kültürü genelde deniz ürünleri ve verimli topraklarda üretilen yeşilliklerle bezelidir. Yemek kültürü anlamında zengin olan bölgede, birbirinden farklı lezzetleri denemek mümkündür. Ülkede yıl boyunca çok sayıda karnaval, konser, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Birçok önemli sanatçıyı yıl boyunca ülkede görmek mümkündür.

Danimarka Hakkında Uçuş Bilgileri

Danimarka’ya seyahat etmek için tercih edilebilecek yollardan birisi hava yoludur. Ülkede faaliyet halinde olan 18 havaalanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından en büyükleri uçuşa en müsait olanlar, aynı zamanda uluslararası uçuşa açık olanlardır.

·         Kopenhag Havalimanı (Kopenhag)

·         Billund Havalimanı (Billund)

·         Aalborg Havalimanı ( Aalborg)

·         Bornholm Airport (Bornholm)

·         Karup Airport (Karup)

Ülkeye hava yolu ile giriş için en büyük havalimanı başkentte yer almaktadır. Kopenhag Havalimanı içerisinde 45 farklı hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 35 farklı ülkesine aktarmasız olarak uçuş yapılabilmektedir. Haftalık olarak yurt dışı ve yurt içi olmak üzere 400’e yakın uçuş yapılmaktadır. Billund Havalimanından 18 farklı dünya şehrine aktarmasız uçuş yapılmaktadır. Burası aynı zamanda ikinci büyük havalimanıdır.

 Danimarka Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Danimarka uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Danimarka için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Danimarka uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Danimarka uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Danimarka uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done