Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Denizli Marsilya Uçak Bileti

Marsilya Hakkında Bilgiler

Fransa’nın güneydoğusunda Akdeniz kıyısında yer alan Marsilya, Fransa’nın yıl boyu sıcak bölgelerinden biridir. Tarihi, 12 İyon şehrinden Phokaia olarak bilinen Foça halkının Milattan Önce 600’lerde bugünkü Vieux Port civarına yerleşmesiyle başlamıştır. Eski Liman çevresinde Massaila adıyla kurulan şehir, daha sonra Marsilya ismini almıştır. Avrupa’nın en köklü şehirlerinden biri olarak kabul edilen Marsilya, özellikle limanı ve bulunduğu konum ile tarih boyunca önemli bir şehirdi. Avrupa’nın en büyük kara alanına sahip olmasının yanı sıra Avrupa’nın en büyük dördüncü, Fransa ve Akdeniz’in ise büyük limanına sahiptir. Nüfusuyla Paris’ten sonra ikinci büyük şehirde Kuzey Afrika, İtalyan, Ermeni gibi farklı kültürler bir arada yaşıyor. Marsilya, bu yüzden özellikle kuzey Fransa civarında Mars Gezegeni olarak anılıyor. Fransa’nın güneyinde yer alan popüler tatil şehirlerine yakınlığına rağmen onlara pek benzemeyen Marsilya, bir tatil şehrinden ziyade metropol imajına sahiptir. Provence Alpes Cote d’Azur bölgesinin başkenti olmasının yanı sıra 1996 yılından itibaren Dünya Su Konseyi’nin genel merkezidir. Şehir, 2013 yılında Avrupa Kültür başkenti olarak seçilmiş ve bu bağlamda oldukça gelişme göstermiştir. Akdeniz’in samimi atmosferinin yanı sıra sinemasıyla ünlü şehir, tasarım ve sanatçılarıyla birlikte kültür ve sanat şehri olarak da biliniyor.  MartiGo ile Denizli Marsilya uçak bileti almak için yılın her dönemi uygun, çünkü şehir tipik Akdeniz iklimine sahip ve yılın çoğunda güneşli. Marsilya’nın önemli bir tarihi değeri bulunuyor, Fransız İhtilali’ne gönüllü olarak katılmak isteyen binlerce kişinin yol boyunca söyledikleri marş olan La Marseillaise daha sonra milli marş olarak kabul edilmiş.

 • Marsilya Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Marsilya şehir merkezi diğer Fransa şehirleri gibi gelişmiş toplu ulaşım ağına sahiptir. Seyahatiniz boyunca metro, tramvay, otobüs ve adalara ulaşım sağlayan feribotu tercih edebilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacaksanız 24, 48 ve 72 saatlik geçerli olan City Pass alarak ulaşımı ücretsiz sağlayabilirsiniz. Turistik ve kültürel noktalarda City Pass’ın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Havalimanı şehirden yaklaşık 27 km mesafede konumlanmıştır ve buradan hem şehir merkezine hem de çevre şehirlerine ulaşmak için farklı yöntemler tercih edebilirsiniz. Yılın hangi dönemi Marsilya uçak bileti almış olduğunuza bağlı olarak ucuz uçak bileti fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yolculuğunuzu en uygun fiyatlarla planlamak istiyorsanız size özel ödeme kolaylıklarımızı mutlaka keşfedin.

  Taksi

  Havalimanından şehre ulaşım için taksiyi tercih etmek istiyorsanız pek çok taksi şirketi arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Şehre ulaşım taksiyle yaklaşık 20 dakika sürüyor.

  Tren

  Toplu taşımayı kullanmak isterseniz havalimanından şehre giden trenlere ulaşmak için 10 dakika süren ring seferlerle istasyona gidebilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Çevre şehirleri de ziyaret etmek istiyorsanız kendi aracınızla gezmek isteyebilirsiniz. Havalimanında konumlanmış olan araç kiralama ofislerinden size en uygun aracı seçme imkanınız bulunuyor. Arabayla şehre ulaşmak ortalama 15 dakika sürüyor.

  Otobüs

  Havalimanından şehre ulaşımda toplu taşıma için en pratik alternatif otobüs diyebiliriz. Siz de aktarma yapmadan direkt olarak şehre gitmek isterseniz yaklaşık 20 dakikalık bir yolculukla merkeze ulaşabilirsiniz.  

  Transfer Araçları

  Bazı otellerin misafirlerine özel havalimanı transfer hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak için otelinizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Marsilya’da Gezilecek Yerler

  Marsilya’nın keyifli Akdeniz havası, muhteşem liman manzarası, sanatçılara ilham veren güzellikleriyle uzun süre aklınızdan çıkmayacak. Şehirde küçük ve mavi beyaz renklere sahip tırtıl trene binmeyi ihmal etmeyin, bu trenlerle keyifli bir yolculuk garantisi veriyoruz. Marsilya ucuz uçak bileti alarak şehri ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka yazımızı okuyun!

  Notre Dame Le Garde Kilisesi

  Şehri gezmeye muhteşem bir panoramik manzarayla başlamak isterseniz Notre Dame Le Garde Kilisesi ideal bir noktadır. Marsilya’nın en yüksek tepesinde yer alan ve tarihi 19. yüzyıla dayanan kiliseye ulaşmak için yürüyebilir veya turistik tırtıl trene binebilirsiniz. Şehrin simgesi olan bu kilise gün batımında ve geceleri ışıklandırmasıyla muhteşem bir manzara sunuyor.

  Vieux Port / Eski Liman

  Oldukça iyi korunmuş olan eski liman bölgesi şehrin batısında yer alıyor. Marsilya’nın doğuşuna sahne olmuş eski liman bölgesi oldukça ünlü bir ticaret merkezi olarak kullanılıyordu. Bugün ise eski liman çevresindeki deniz ürünleri restoranlarında nefis, cafelerde ise keyifli molalar verebilirsiniz. Eski Liman’da keyifli bir yürüyüş ve keşiften sonra lokal bir plaj olan Katalanlar Plajı’na giderek güneşlenebilir veya denize girebilirsiniz. Limanın güneyine doğru bir gezintiye çıkmak isterseniz feribot turlarını deneyebilirsiniz.

  Le Panier / Eski Şehir

  Le Panier’nin tarihi Milattan Önce 600’lü yıllara, yani şehrin en eski dönemlerine kadar uzanıyor. Kelime anlamı sepet olan Le Panier, sepet gibi korunaklı olması sebebiyle bu ismi almıştır. Burası rengarenk binaları, cıvıl cıvıl yaşantısı, dar ve dik sokaklarıyla muhteşem güzellikte. Civardaki eski yapıların yanı sıra bohem tarzına bayılacaksınız. Ayrıca alışveriş imkanlarıyla da şehrin önemli değerlerinden biri olan Le Panier’de resim, ahşap ve heykel stüdyolarına sahip sanatçılardan alışveriş yapabilirsiniz. Çikolata ve zeytinyağı alışverişleriniz için buraya uğramadan geçmeyin.

  Chateau d’İf

  Dünyaca ünlü Monte Kristo Kontu’nun buradan esinlenerek yazıldığını biliyor muydunuz? İf Şatosu vaktiyle François 1 tarafından şehrin güvenliğini sağlamak amacıyla inşa edilmiş, ancak bir süre sonra Fransa’nın Alcatraz’ı olarak anılan bir hapishaneye dönüşmüştür. Monte Kristo Kontu’nun yazarı Alexandre Dumas bir dönem burada kalmış ve romanı burada yazmış. Hapishane 1890 yılından itibaren halkın ziyaretine açılmıştır. If Şato’sunun dışında Frioul Adaları olarak bilinen dört ada, nadir bitki türleri ve mistral rüzgarlarıyla ünlüdür. Tarih boyunca balıkçılar, denizciler ve macera tutkunlarının uğrak noktası olan adaların güzel plajlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  Vieille Charite

  8. yüzyılda evsizler yurdu olarak kullanılan ve barok tarzda tasarlanmış bina günümüzde bir müze ve kültür merkezi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Muhteşem bir mimariye sahip müzede, arkeolojik eserlerin yanı sıra mumyalanmış hayvanlar gibi ilginç eserler de sergilenmektedir.

  St. Charles Garı

  1848 yılından beri ziyaretçilerini ağırlayan tren garı şehrin en güzel manzaralarından birine sahip desek yanılmış olmayız. Şehre Marsilya uçak biletleri alarak gelmiş bile olsanız yüksek bir tepede konumlanmış olan St. Charles Garı’nın muhteşem manzarasını keşfetmek için heykellerle süslenmiş 104 basamağı çıkmanızı öneriyoruz. Burası aynı zamanda pek çok Fransız filmine de sahne olmuş oldukça etkileyici bir istasyon.

  Musee des Civilisations de l’Europe et de la Mediterranee

  2013 yılında Marsilya’nın Avrupa Kültür Başkenti seçilmesiyle açılan Avrupa ve Akdeniz Medeniyetleri Müzesi şehrin yükselen yıldızı olarak kabul ediliyor. Müzenin muhteşem mimarisinin yanı sıra en ünlü özelliği hava durumuna göre renk değiştiren bir dış cepheye sahip olmasıdır. Film gösterimlerinden konser ve gösterilere, restoranlardan seminerlere kadar geniş bir etkinlik yelpazesine siz de katılabilirsiniz.

  Longchamp Sarayı

  Burası şehrin en güzel turistik destinasyonlarından biri olarak turistlerin uğrak noktası olmuştur. 19. yüzyılda yaşanan kıtlık sebebiyle Durance Nehri’nin suyunu şehre getirme amacıyla inşa edilmiş olan Marsilya Kanalı’nın burada sonlanmaktadır. Bu yüzden Su Sarayı olarak da anılmaktadır. Anıtın arkasında yer alan bahçe vaktiyle hayvanat bahçesi olarak kullanılmıştır, bahçede ayrıca bir gözlemevi bulunuyor. Denizli Marsilya uçak bileti alarak şehri Temmuz ayında ziyaret etmeyi düşünüyorsanız burada düzenlenen Caz Festivali’ne katılmak isteyebilirsiniz.

  Musee des Beaux Arts / Güzel Sanatlar Müzesi

  Longchamp Sarayı’nın sol tarafında konumlanmış olan Güzel Sanatlar Müzesi’nde Pierre Paug Puged ve Auguste Rodin dahil olmak üzere 16. ve 21. yüzyıllar arasından oldukça güzel eserler sergilenmektedir. Müze, aynı zamanda Marsilya’nın en eski müzesidir.

  Doğa Tarihi Müzesi

  Longchamp Sarayı’nın sağında konumlanmış olan ve tarihe ışık tutmak üzere kapılarını ziyaretçilerine Doğa Tarihi Müzesi’nde oldukça keyifli saatler sizleri bekliyor. Müzede bulunan fosiller, mineraller, doldurulmuş hayvanlar ve botanik örneklerini keşfederek ilginç bir deneyim yaşayabilirsiniz.

  Marsilya Katedrali

  1800’lü yılların sonlarında inşa edilen katedral, şehrin önemli simgelerinden biri olmasının yanı sıra ulusal anıt olarak kabul ediliyor. Denizli Marsilya ucuz uçak bileti satın alarak çıktığınız bu keyifli yolculukta görülmesi gerekenler listenize burayı da mutlaka ekleyin!

  Cantini Müzesi

  1936 yılında açıldığından itibaren özel bir yere sahip olan Cantini Müzesi’nde sürrealist ve modern sanat eserlerinin yanı sıra 12. yüzyıldan kalma bazı eserler de bulunuyor.  

  Abbaye Saint Victor / St. Victor Manastırı

  Tüm Fransa’nın en eski manastırı olma özelliğine sahip yapı, mimarisinde Helenistik Dönem’den izler taşımaktadır. Manastır, 11. yüzyılda tekrar inşa edildikten sonra ülkenin en prestijli dini merkezlerinden biri haline gelmiş, ancak Fransız İhtilali sırasında sahip olduğu kutsal emanetler oldukça hasar görmüştür. Buna rağmen pek çok değerli parça hala korunmaktadır.

  Cours Estienne d’Orves

  Şehirde lezzet ve alışveriş keşfine çıkmak istiyorsanız durağınız Cours Estienne d’Orves Meydanı olacaktır. Burası oldukça farklı kültürlere ait lezzetlerin kesişim noktasıdır.

  La Canebiere Bulvarı

  Marsilya Tarih ve Deniz müzelerinin yer aldığı La Canebiere, aynı zamanda gösterişli bir alışveriş noktası olarak mutlaka keşfedilmesi gereken bir cadde. Ara sokaklarda halkın içine karışıp mağazalarda aradığın her şeyi bulabilirsiniz. Keyifli bir alışverişin ardından buradan yürüyerek Büyük Katedral’i ziyaret edebilirsiniz.  

  Stad Velodrome

  1937 yılında açılan ve Fransa’nın en büyük ikinci stadyumu olan Stad Velodrome, 1998 FIFA Dünya Kupası ile 2016 UEFA 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır. Futbolla ilgileniyorsanız burayı gezi rotanıza alabilirsiniz.

  Cours Julien / Julien Caddesi

  Şehrin alternatif yüzünü keşfetmek isterseniz Cours Julien’in barları, tasarım mağazaları, küçük butikler, kitapçılar, vintage ürünler satan eskiciler, şehrin ünlü grafitileri mutlaka görmeniz ve deneyimlemeniz gereken yerler listesinde yer alıyor. Julien Caddesi’nin bohem atmosferini keşfettikten sonra burayı çok özleyebilirsiniz, bizden söylemesi!

 • Marsilya’da Ne Yenir?

  Özelikle son yıllarda gastronomisiyle de popüler olmaya başlayan Marsilya, Akdeniz mutfağını Fransız klasikleriyle birleştiriyor ve ortaya nefis tatlar çıkıyor. Akdeniz mutfağında sıklıkla kullanılan deniz mahsulleri, sarımsak, zeytinyağı ve taptaze sebze ve meyveler Marsilya mutfaklarını süslüyor. Denizli Marsilya ucuz uçak bileti alarak buralara kadar gelmişken lokal tatları mutlaka deneyin. Bunların başında vaktiyle balıkçılar tarafından satılmayan balık parçalarından çorba yapılarak hazırlanan ve zamanla popüler hale gelen şehrin en ünlü lezzetlerinden olan boullabaisse geliyor. Çorbaya üç veya daha fazla balık çeşidinin yanı sıra kabuklu deniz mahsulleri, sebzeler ve geleneksel içecek olan pastis katılıyor. Fransa’nın genelinde oldukça yaygın olan fırın ve pastane ürünleri Marsilya’nın da başlıca lezzetleri arasında yer alıyor. Türlü türlü tatlı çeşitleri arasında navette adı verilen kayık şeklindeki bisküviler ile fougasse ekmeğini denemeniz şart. Liman kıyısında sıkça rastlayacağınız restoranlarda mürekkep balığı, kalamar, ahtapot, levrek, sardalya, yengeç ve tabii ki midye gibi ürünleri tüketebilirsiniz. Marsilya’da deniz mahsullerine eşlik eden taze sebzeler de oldukça taze ve lezzetli olacaktır. Balığın yanına çok yakışan; limon, zeytinyağı, yumurta ve sarımsakla hazırlanan aioli sosunu mutlaka denemelisiniz. Ünü sınırları aşmış oldukça zengin çeşitlere sahip bir sebze yemeği olan ratatouille, Marsilya’da sıklıkla tercih edilen ünlü lezzetler arasında yerini alıyor. Rakıya benzeyen bir çeşit içecek olan pastis, şehirde en az şarap kadar ünlüdür. Farklı kültürlerden oluşan bir yerde mutfak çeşitliliği de oldukça zengin olacaktır, Marsilya’nın her köşesinde dünya mutfağından esintiler bulabilirsiniz.

 • Marsilya’da Kültür ve Eğlence

  Keyifli mimarisi, muhteşem manzaraları, kültürü ve bohem tarzıyla Marsilya’ya bayılacaksınız. Kültürler için adeta bir kesişim noktası konumundaki şehri ziyaret etmek için en uygun Denizli Marsilya uçak bileti almak istiyorsanız erken rezervasyon fırsatlarını mutlaka değerlendirin. Şehirde Tenis Turnuvası, Marsilya Karnavalı, Akdeniz Denizcilik Festivali, Film Festivali, Caz Festivali, Gastronomi Tadım Haftası gibi muhteşem festivaller düzenleniyor. Yıl boyunca düzenlenen bu festivallere denk gelme olasılığınız oldukça yüksek. Şehir, özellikle kültür başkenti seçilmesinden sonra güvenlik konusunda epey gelişme göstermiş olmasına rağmen yine de değerli eşyalarınız ve kişisel güvenliğiniz konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Alışveriş yapmak isterseniz 19.00 civarında pek çok mağazanın kapandığını hatırlatalım. Şehir merkezinde dünyaca ünlü büyük markaların yanı sıra hediyelik eşyalar satılan mağaza ve butiklerle karşılaşabilirsiniz. Giyim alışverişleriniz için Rue Saint-Ferroel, Rue de la Tour ve Cours d’Estienne caddelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu caddeler aynı zamanda yeme içme konusunda ve kuyumcu, kitapçı gibi alternatif alışveriş mağazaları konusunda oldukça zengindir. Lüks alışverişleriniz ve tasarım butikler için Rue Paradis ile Rue Grignen caddelerine uğramalısınız. Nispeten uygun fiyatlı alışverişleriniz için Centre Bourse güzel bir alternatif olacaktır. Eski Liman ve La Panier hem turistik hem de alışverişler için uygun bir bölge. Hediyelik eşya alışverişleriniz için Marsilya temalı eşyalar ve sabun alabilirsiniz. Şehrin tarihi noktalarının yanı sıra yeşil alanlarıyla da ünlüdür, gün ortasında keyifli molalar verebilirsiniz. Adalarda veya şehir plajlarında Akdeniz’in serin sularının keyfini çıkarabilir ve muhteşem sofraların tadını alabilirsiniz. Düzenlenen otobüs turlarıyla şehri yaklaşık bir buçuk saatte gezmek veya feribot turlarına katılmanız mümkün. Gece hayatı bakımından müzik sesleri yükselen barları veya sokak partilerini tercih edebilirsiniz. Fransa’nın mis kokulu sabunlarıyla ünlü şehir Marsilya’nın kendine has özelliklerini keşfetmek için vakit kaybetmeyin! Farklı ödeme seçenekleriyle en ucuz Denizli Marsilyauçak bileti satın alın, muhteşem bir tatile çıkın!

Denizli Marsilya Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Denizli Marsilya ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Denizli Marsilya en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Denizli Marsilya uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Denizli Marsilya uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Denizli Marsilya  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Denizli Marsilya 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Denizli Marsilya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Denizli Marsilya uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Denizli Marsilya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Denizli Marsilya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Denizli Marsilya uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Denizli Marsilya şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.