Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Denizli Roma Uçak Bileti

Roma Hakkında Bilgiler

Denizli Roma seyahati gerçekleştiren kişiler İtalya’nın başkenti olan bu muazzam şehirde harika bir tatil geçireceklerdir. Roma şehri dünyada İstanbul’la birlikte yedi tepe üzerine kurulmuş olan ikinci şehirdir. Uzun yıllar Roma İmparatorluğunun merkezi olan kent, günümüzde dört milyonluk nüfusuyla İtalya’nın en kalabalık şehridir. Tarihi bir kentte yaşanıldığı hissi Roma’nın her tarafına sinmiştir. Şehirde Roma İmparatorluğu zamanından Rönesans dönemine kadar birçok medeniyete ait eser bulunmaktadır. Hristiyanlığın dini merkezi olan Vatikan bu şehirde bulunmaktadır. Roma’da yer alan San Pietro Kilisesi dünyanın en büyük kilisesidir. Roma kenti hem şehir hem de komün statüsü taşımaktadır. Aniane ve Tiber nehirlerinin arasında kalan Roma kenti Akdeniz’e de oldukça yakındır. 1285.3 kilometre karelik bir alana yayılmış olan Roma şehri yüz ölçümüyle Avrupa’nın en geniş yüzeyli başkentlerinden bir tanesidir.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Roma (tüm havalimanlari) en ucuz uçak bileti satın alan kişiler Leonardo da Vinci Fiumicino havalimanına iniş yaparlar. Aslında Roma’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. Ancak şehrin ana havalimanı Leonardo da Vinci Fiumicino’dur. Şehir merkezine 32 km uzaklıkta bulunan Leonardo da Vinci Fiumicino havalimanından kolay bir biçimde şehir merkezine seyahat edilebilir. Ciampino International Havaalanı ise genellikle ucuz uçak bileti satın almak isteyenlerin uğrak yeridir. Bu havalimanı şehre daha yakındır. Leonardo da Vinci Fiumicino havalimanından şehre otobüs, tren, havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama hizmeti ile ulaşım mümkündür. Ciampino International Havaalanından ise trenle şehre bağlantı bulunmamaktadır. Bu havalimanından otobüs ya da taksi kullanarak şehir merkezine seyahat edilebilir.

  Leonardo da Vinci Fiumicino Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Otobüs

  Havalimanından hareket eden otobüsler Roma’da farklı noktalara gitmektedir. Otobüslerle şehir merkezine seyahat trafik durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte, 1 saat civarında sürmektedir. Otobüsle seyahat bu havalimanından seyahat için en hızlı yöntem değildir. Ancak uygun fiyatlı olmasıyla tercih edilen bir yöntemdir. Havalimanının 2. Terminalinin önünden COTRAL otobüsleri kalkmaktadır. Bu otobüsler; Cinquecento Meydanı, Cornelia İstasyonu, Roma Tiburtina İstasyonu, Eur Maglliana İstasyonu gibi güzergahlara gitmektedir. Cornelia İstasyonundan ve Eur Maglliana İstasyonundan metroya geçiş yapılabilir. Cotral otobüslerine gidebilmek için havalimanının içerisindeki okları takip edebilirsiniz. Otobüs biletleri gazete bayilerinde veya büfelerde satılmaktadır.  Otobüslerin içerisinden de ödeme yapmak mümkündür, ancak otobüs içerisinden ödeme daha yüksek bir bedelle yapılmaktadır.

  Tren

  Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için en hızlı yöntem Leonardo Express trenlerini kullanmaktır. Bu trenlerle yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede Termini İstasyonuna gidip, oradan metroya aktarma yapılabilir. tren ücretleri otobüslere göre biraz daha yüksektir. Trenlerden 4 yaşın altında ya da bir yetişkinle seyahat eden 4 – 12 yaşındaki çocuklardan ücret alınmamaktadır. Tren biletleri online olarak, havalimanındaki self – servis makinelerden, büfelerden ve gazete bayilerinden temin edilebilir. Trenlerde rastgele kontrol yapan görevliler bulunmaktadır. Bu görevliler biletinizi sorduğunda gösteremezseniz, cezalı ödeme yapılmaktadır. Tren istasyonu havalimanı geliş ve gidiş terminallerinin oldukça yakınındadır. Diğer bir tren hattı ise Leonardo Express’ten daha yavaş seyahat eden FL1 Regional seferidir. Bu sefer ile Tiburtina, Trastevere, Tuscolana, Ostiense gibi Roma’daki diğer önemli tren istasyonlarına uğrayarak, Orte İstasyonuna kadar gitmektedir. İş günlerinde 15 dakikada bir hareket eden FL1 Regional hattı hafta sonlarında 30 dakikada bir kez sefer düzenlemektedir. Ayrıca günde iki sefer hareket eden trenlerle havalimanından Padua, Floransa, Venedik, Bologna gibi şehirlere giden tren seferi bulunmaktadır.

  Havaalanı Servisleri

  Havalimanından şehir merkezinde bulunan Termini Tren İstasyonuna gidecek birçok havaalanı servisi seçeneği bulunmaktadır. Termini İstasyonundan İtalya’nın farklı şehirlerine trenle seyahat edebilir veya şehir içi metro hattına geçiş yapabilirsiniz. Şehir içi otobüslerine de bu duraktan ulaşmak mümkündür. Havalimanında 3. Terminalin önünden her yarım saatte bir kez hareket eden Terravision otobüsleri Marsala üzerinden başka bir durakta durmadan 55 dakika gibi bir sürede Termini İstasyonuna ulaşmaktadır. Haftanın her günü 05.35 - –3.00 arasında bu otobüsler hizmet vermektedir. Çok tercih edilen bir servis olmasından dolayı önceden internet üzerinden rezervasyon yaptırmanız yer bulmanız açısından önemlidir. SIT Bus Shuttle havalimanından Termini İstasyonuna giden diğer bir otobüs servisidir. Haftanın her günü yarım saatte bir hareket etmektedir. Yaklaşık 1 saat gibi bir sürede Termini İstasyonuna ulaşmaktadır. 3. terminalin önünden hareket eden başka bir Shuttle servisi ise Vatikan’dır. Biletlerinizi otobüste alabilir veya internet üzerinden rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Bu araçlarla Termini’ye ve Vatikan’a 08.30 – 00.30 saatleri arasında gidebilirsiniz. T.A.M Srl. Firması sabah 05.20 – 01.00 saatleri arasında hizmet veren diğer bir Shuttle firmasıdır. Yaklaşık olarak 40 dakikada bir seferleri bulunmaktadır. Otobüse bindiğinizde bilet alabilirsiniz ve yolculuk yaklaşık olarak 45 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Termini dışında Ostiense İstasyonuna gitmek isteyenler için farklı bir Shuttle firması daha bulunmaktadır.

  Taksi

  Havalimanındaki tüm terminallerin çıkışında taksi bulunmaktadır. Resmi Roma taksileri beyaz renkli ve üzerinde taksi tabelası görünen taksilerdir. Bunların dışında korsan olarak hizmet veren taksilerde bulunmaktadır. Havalimanı taksileri şehir merkezine ve belli başlı istasyonlara sabit ücretle yolcu götürmektedir. Bu fiyatlar taksimetreye göre daha hesaplıdır. Fiyatlandırma burada resmi bir politikadır. Bu nedenle taksimetre çalıştırmak isteyenlere engel olabilir ve başka bir taksiye binebilirsiniz. Sabit ücret uygulaması sadece tarihi şehir merkezi ve City of Rome taksileri için geçerlidir. Taksilerle maksimum dört kişi seyahat edebilir.

  Araç Kiralama

  Geliş terminalinde bulunan araç kiralam firmalarından rahatlıkla araç kiralanabilir. Toplam 8 adet araç kiralama firması havalimanının içerisinde hizmet vermektedir. RENT4U, Auto Europa, Maggiore, Avis-Budget, Locauto Rent, Europcar, Sixt, Hertz firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

  Ciampino International Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Otobüs

  Havalimanının dışında otobüsler hareket etmektedir. Bu havalimanı şehir merkezine 12 km uzaklıkta olduğu için ücretleri de oldukça makuldur.  COTRAL otobüsleri Anagnina durağına 15 dakikada bir ulaşmaktadır.

  Taksi

  Havalimanından taksi hizmeti de alınabilir. Resmi taksiler beyaz ve üzerilerinde taksi başlığı taşıyan arabalardır.

  Araç Kiralama

  Havalimanının içerisinde  araç kiralama firmaları hizmet vermektedir. Avis, Hertz, Europcar, Thrifty ve Sixt firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

 • Roma’da Gezilecek Yerler

  Roma şehri gezilecek yerler bakımından dünyadaki en önemli şehirlerden bir tanesidir. şehir 2800 yıllık tarihiyle geçmişten bugüne birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Roma’da gezip görülebilecek yüzlerce yer bulunmaktadır. Özellikle Kolezyum ve Roma forumu şehirdeki mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Dünyanın en küçük ülkesi kabul edilen Vatikan’da Roma sınırları içerisinde bulunmaktadır. Burada bulunan sanat müzeleri başlı başına görülmeye değer önemli yerlerdir. Roma gezisi için genellikle ayrılan 3-4 günlük süre yetersiz gelmektedir. Ancak güzel bir planlama yapılması halinde kısa bir süre içerisinde Roma’nın önemli noktaları görülebilir.

  Kolezyum

  Roma denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi Kolezyum’dur. M.S. 72 senesinde yapımına başlanan Kolezyum, İmparator Vespasian tarafından yapılmaya başlamış ve sekiz yıl sonra İmparator Titus tarafından açılışı yapılmıştır. 450 yıldan daha uzun bir zaman boyunca gladyatör dövüşleri, idamlar ve vahşi hayvan avları için kullanılan bu amfitiyatro, Roma’nın en popüler yapısıdır.

  Roma Forumu

  Antik Roma’nın hukuk, siyaset ve ticaret yaşamının merkezi konumunda olan Roma Forumu, şehrin bir diğer gezilecek önemli yeridir. Bu bölgede bulunan önemli yapılardan bazıları; Antonius ve Faustina Tapınağı, Septimius Severus Zafer Takı, Satürn Tapınağı, Vesta Tapınağı ve Vesta Bakireleri Evi, Vespasianus Tapınağı, Titus Zafer Takı, Maxentius ve Constantinus Bazilikası’dır.

  Vatikan

  Roma sınırları içerisinde bulunan Vatikan aslında dünyadaki en küçük devlettir. Katolik kilisesinin merkezi olan Vatikan papa tarafından yönetilmektedir. Bu ufak ülkede papayla birlikte toplam 800 kişi yaşamaktadır. Vatikan’da görülmesi gereken yerler arasında; Vatikan Bahçeleri, Aziz Petrus Meydanı, Castel Sant’Angelo, Aziz Petrus Bazilikası, Vatikan Müzeleri başı çekmektedir.

  Aziz Petrus Meydanı

  Vatikan’ın içinde yer alan Aziz Petrus Meydanı, Napolili olan heykeltıraş ve mimar Gian Lorenzo Bernini tarafından 1656 – 1667 yılları arasında Papa VIII. Alexander için yapılmıştır. Meydana iki tane çeşme bulunmaktadır. Sol taraftaki çeşme Bernini’nin, sağ taraftaki ise Domenico Fontana’nın eseridir.

  Aziz Petrus Bazilikası

  Vatikan’da bulunan Aziz Petrus Bazilikası, Hristiyan dünyasındaki en önemli yapılardan bir tanesidir. 222 metre uzunluğa sahip olan bazilika 138 metre yüksekliktedir. Dünyanın en büyük kilisesi olan yapının içerisine 60 bin kişi sığabilir. Bazilikanın kubbesinden Vatikan ve Roma’nın manzarası muhteşem bir şekilde görülebilmektedir.

  Vatikan Müzeleri

  Dünyadaki en önemli sanat koleksiyonunu bünyesinde barındıran Vatikan Müzeleri, birçok müzenin bir arada yer aldığı bir komplekstir. Burada; Yunan ve Roma eserleri, Dört Raffaello Odası, Etrüsk Müzesi, Sistina Şapeli, Modern Dinsel Sanat gibi önemli bölümler bulunmaktadır. Özellikle Sistina Şapeli Michelangelo‘nun muhteşem eserleri ile dünyaca ünlü bir bölümdür.

  Trevi Çeşmesi

  Trevi çeşmesi ya da bilinen ismiyle Aşk Çeşmesi, Roma’daki en ünlü yerlerden bir tanesidir. 1732 yılında yapımına başlanan ve birçok sanatçının yardımı sonucunda tamamlanan çeşme oldukça etkileyicidir. Buraya gelenler için dilek tutarak para atmak oldukça popülerdir. İnanışa göre burada kim dilek diler ve sağ eliyle sol omzunun üzerinden çeşmeye bozuk para atarsa dileği gerçekleşir ve Roma’ya yeniden gelir.

  Pantheon

  Antik Roma döneminden kalmış olmasında rağmen en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan bir tanesidir. Binanın devasa kubbesi, dünyadaki en büyük beton kubbesi olarak bilinmektedir. İçerisinde bazı kral, mimar ve ressamlara ait mezarlar bulunmaktadır.

 • Roma’da Ne Yenir?

  Pizza yalnızca Roma’nın değil İtalya’nın vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer almaktadır. Roma sokaklarında dilimler haline ucuza pizza alabileceğiniz birçok yer bulunmakla birlikte, lüks restoranların menülerinde de pizzaya rastlanmaktadır. Özellikle deniz mahsüllü pizzalar İtalya’nın en leziz yiyecekleri arasındadır. Minestrone adı verilen çorba İtalya’daki en gözde başlangıçlar arasında yer almaktadır. Bu çobanın içerisine mevsimine göre bol bol sebze, makarna, pirinç ve fasulye eklenmektedir. Makarna İtalyanların en sevdiği yiyecekler arasında başı çekmektedir. Hemen her köşe başında farklı boyutlarda el yapımı ya da makine yapımı makarnalar bulunmaktadır. El yapımı olan makarnalar diğerlerine göre oldukça lezzetlidir. Makarna sosları da İtalya’nın kültüründe ayrı bir yere sahiptir. Şarap tüketmek yemeklerin yanında İtalya’da vazgeçilmez tercihlerden bir tanesidir. Diğer bir gözde içecek ise kahvedir. Romalılar güne mutlaka espresso içerek başlamayı tercih ederler. İtalya’nın diğer bir ünlü yemeği de Risotto’dur. Kendine özgü bir pişirme tekniği olan pirinçli bu yemeğin safranlı olanı sadece Roma’da bulunmaktadır. Lazanya’da İtalya’ya özgü yemeklerden bir tanesidir. Tatlı olarak da adını tüm dünyaya duyurmuş olan Roma dondurmasını yemek ayrı bir zevktir.

 • Roma’da Kültür ve Eğlence

  Denizli Roma en uygun uçak bileti satın aldığınızda, eğlence ve kültür dolu bir şehre seyahat etmiş olursunuz. Roma’nın kendine özgü eğlenceli bir gece hayatı vardır. Romalılar akşam geç vakitte eğlenmek için dışarı çıkarlar. Roma’da cluplar, şarap barları, canlı müzik yapan yerler ve kafeler eğlence hayatı için alternatif mekanları oluşturur. Gece yaşamı özellikle Ostiense ve Tetaccio bölgelerinde daha yoğundur. Kentin tarihi bölgelerinde ise dünyaca ünlenmiş sanat ve kültür festivalleri yapılmaktadır. Roma’da klasik müzik dinlemek isteyenler Auditorium Parco della Musica konser salonuna gitmelidir. Burası birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Accademia Nazionale di Santa Cecilia isimli bir klasik müzik akademisini bünyesinde barındırır. Teatro dell’Opera di Roma festivali kasım ayında başlayıp mayıs ayına kadar devam eden opera sezonundaki galalara ev sahipliği yapar. Yaz aylarında bu mekanda ücretsiz konserler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Teatro Olimpico, Roma’daki başka bir sanat mekanıdır. Denizli Roma uçak bileti sorgulama yapmak için sitemizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. En uygun uçak bileti fiyatını alarak, Roma’ya makul fiyatlarla konforlu bir biçimde seyahat edebilirsiniz.

Denizli Roma Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Denizli Roma ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Denizli Roma en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Denizli Roma uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Denizli Roma uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Denizli Roma  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Denizli Roma 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Denizli Roma uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Denizli Roma uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Denizli Roma uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Denizli Roma uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Denizli Roma uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Denizli Roma şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.