Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Elâzig Manchester Uçak Bileti

Manchester Hakkında Bilgiler

Dünyada futbol denilince ilk akla gelen şehirlerden biri olan Manchester, İngiltere’nin kuzeybatısında yer alır ve kuzeybatı bölgesinin Liverpool ile birlikte başkenti olarak bilinir. Manchester, 514,417 nüfus sayısı ile İngiltere’nin en kalabalık altıncı şehridir.

Tarih boyunca Endüstri Devrimi’nin ilk önce İngiltere’ye daha sonra Dünyaya yayılmasını sağlayan önemli bir şehirdir. İngiltere’nin en önemli, ticaret, sanat, eğitim ve turizm merkezlerinden biri olan Manchester’ın en önemli simgelerinden biri arıdır. Arı simgesi, şehirdeki insanların çalışkanlığını vurgulamak için verilmiştir.

Manchester kültür, müzik, bilim, mimarlık, mühendislik, spor kulüpleri ve sosyal etkinlikler alanlarında dünyada büyük başarılar ile anılmaktadır. Ayrıca Manchester dünyadaki en önemli bilimsel olayların ortaya çıktığı özel bir şehirdir. Atomun ilk kez parçalara ayrıldığı, ilk demiryolunun geliştirildiği, komünizim ve kapitalizmin başlatıldığı yerdir. Friedrich Engels ve Karl Max şehirdeki Chetnam Kütüphanesinde Komünist Beyannamesi isimli kitaplarını yazmışlardır.

Manchester, Dünyada ekonomi yönünden 3.sırada yer aldığı için Beta Dünya şehri olarak yer bilinmektedir. Ayrıca yabancı turistler tarafından Birleşik Krallıkta en çok ziyaret edilen üçüncü şehir haline gelmiştir. Kültür şehri olarak bilinen Manchester, kalabalık şehirlerin kuru gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için, kafa dinlenecek ve huzur bulunacak etkileyici bir atmosfere sahip, sakin bir şehirdir. 

MartiGo ile Manchester uçak biletlerini en popüler havayolu şirketlerini tercih ederek alabilmeniz mümkün. Genelde yağmurlu bir iklime sahip olan Manchester’a giderken yanınıza alacağınız kıyafetlere biraz daha özen gösterebilirsiniz.

 • Manchester Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Manchester, toplu taşıma ile ulaşım yönünden en gelişmiş şehirlerden biridir. İstediğiniz zaman otobüs, tren, metro, tramvay gibi ulaşım seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Manchester’da kullanmak için alacağınız ‘ Day Saver’ biletleri sayesinden bütün toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Taksi

  Manchester havalimanından şehir merkezine ulaşmak için, taksi en çok tercih edilen seçenektir. Ancak Manchester’da siyah ve özel taksiler olmak üzere iki farklı seçenek bulunmaktadır. ‘Mini Cab’ olarak adlandırılan özel taksiler şehir merkezinden ne kadar uzaksanız oraya sizi almaya gelebilirler. Ancak olması gerektiğinden biraz daha fazla dolaşarak sizden biraz daha fazla para alabilirler. Bu yüzden nerde olursanız olun şehir merkezine geçmek toplu taşıma araçlarını tercih etmenizi önerilir.

  Otobüs

  Manchester’da toplu taşıma araçlarının sefer sayıları ise oldukça fazladır. Günün her saati havalimanı ve şehir merkezi arasında otobüs bulabilirsiniz. Diğer tüm ulaşım yollarından çok daha ucuza hizmet vermektedir. Ödemenizi otobüs içerisinde yapmak yerine, önceden toplu taşıma kartı alırsanız çok daha ucuza yolculuk yapabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama acentelerinden dilediğiniz gün kadar araç kiralayabilirsiniz. Elâzig Manchester yolcuları uzun süreli ziyaretlerinde genellikle bu seçeneği kullanmaktadır. Şehri tanıyor ve her yerini görmek istiyorsanız en cazip seçenek araç kiralamadır. 

 • Manchester’da Gezilecek Yerler

  Birleşik Krallık’ta turistler tarafından en fazla ziyaret edilen 3. Şehir olan Manchester, kesinlikle görülmesi gereken sakin bir atmosfere sahip. Manchester kültürel, tarihi dokuları dışında, konser, stadyum, eğlence merkezleri, bol oksijenli parkları ile de insanları cezbetmektedir.  Manchester (tüm havalimanlari) seyahatinizde mutlaka City Kulesi, Manchester Belediye Sarayı, Manchester Üniversitesi, Beetham Kulesi, İnsanlık Tarihi Müzesi, Manchester United Stadyumu, Manchester City Stadyumu, Manchester Katedrali,  Bilim ve Sanayi Müzesi, Castlefield, Albert Meydanı’nı ziyaret etmelisiniz.  Manchester (tüm havalimanlari) ucuz uçak bileti için seyahatinizden çok daha önceki tarihlerde martiGO’dan bilet alabilirsiniz.

  Beetham Kulesi

  Manchester’ın 47 metre uzunluğuna sahip, en yüksek binası olan Beetham Kulesi, 2006 yılında inşa edilmiştir. Beetham Kulesinden muhteşem Manchester manzarasını izleyerek, hayallere dalabilirsiniz. Manchester halkı Beetham Kulesini rüzgarın fazla olduğu günlerde ıslık çalar gibi sesler çıkarması sebebi ile ‘ıslık çalan bina’ olarak tanımlamaktadır.

  İnsanlık Tarihi Müzesi

  Manchester’da bulunan geçmişten günümüze insanların evrimini, dönüşümünü görebileceğiniz, dünyada sizi etkileyebilecek sayılı müzelerden birisi olan İnsanlık Tarihi Müzesinde insanların tarihine doğru geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz. Sizde insanların çağlar boyu gelişim ve değişimini merak ediyorsanız, mutlaka bu müzeyi ziyaret etmelisiniz.

  City Kulesi

  Manchester şehrinin en yüksek 4.binası olan City Kulesi, Picadilly Gardens bölgesinde yer almaktadır. 1965 yılında inşa edilmiş olan City Kulesi günümüzde daha çok ofis olarak kullanılmaktadır.

  Manchester Belediye Sarayı

  Manchester Belediye Sarayı, 1877’de Alfred Waterhouse tarafından tasarlanan 87 metre yüksekliğindedir. Beetham Kulesi inşa edilene kadar şehrin en yüksek binası olarak bilinen Manchester Belediye Sarayı’nda . W. Thead Junior dönemine ait heykeller ve duvar resimleri mevcuttur.

  Manchester City Stadyumu

  İngiltere’nin en önemli futbol takımlarından biri olan Manchester City maçlarının oynandığı bu stadyum, eskiden İngiliz Milletler Topluluğu oyunları için kullanılıyordu. Ancak günümüzde Manchester City, Premier Lig maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

  Manchester United Stadyumu

  İngiltere’nin en önemli diğer futbol takımı Manchester United takımının maçlarının yayınlandığı stadyum kesinlikle görülmeye değer bir atmosfere sahip. Özellikle maçın olduğu bir gün Elâzig Manchester seyahati düzenlerseniz, hayatınızda unutamayacağınız bir heyecanı yaşama fırsatını yakalayabilirsiniz.

  Manchester Üniversitesi

  Tarihteki en büyük bilimsel olaylara ev sahipliği yapan Manchester Üniversite’sini mutlaka görmeniz gerekmektedir. Merkezi bir konumda olan üniversiteye giderek, atomun ilk parçalara ayrıldığı yeri görme fırsatını yakalayarak, farklı bir atmosferin içerisinde girebilirsiniz.

  Manchester Katedrali

  Irwell Nehri kıyısında yer alan Manchestar Katedrali, 1421 yılına kadar birçok yapısal değişikliğe uğramıştır. Günümüzde başpiskoposluk ofisi olarak kullanılmaya devam eden, gotik mimariye sahip katedralin içerisinde yer alan cam ve ahşap işçiliğini mutlaka görmelisiniz.

  Castlefield

  Castlefield adını Roma döneminden kalma kalıntılardan almıştır. Kalıntıların üzerine inşa edilen Castlefield, eski yerleşim ve sanayi bölgesidir. 1982 yılında kentsel miras alanı olarak adlandırılan bu bölgede fazla sayıda, restoran, bar, cafe, konaklama yerleri bulunmaktadır. Castlefield sayesinde, Manchester’ın ilk yerleşim bölgesi olduğu zamanları daha yakından tanıyabilirsiniz.

  Albert Meydanı

  Albert Meydanında, Manchester Belediye Sarayı gibi gotik tarzda inşa edilen eşsiz bina örneklerinden bol miktarda görebilirsiniz. Noel Pazarı gibi birçok sezonluk etkinliğin kurulduğu Albert Meydanında araç trafiği tamamen kapalıdır. Gotik tarzın görkemini son derece hissedeceğiniz Albert Meydanı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  Kanal Caddesi

  Rochadale Kanalının yakınlarında yer alan Kanal Caddesi, eşcinseller köyü olarak bilinmektedir. 1804 yılında kanal ile birlikte inşa edilen cadde, ilk dönemlerde su yolu kullanan insanlar ile iletişimi sağlayacak olan, dükkan, pub gibi mekanlar için kurulmuştur. Ancak Kanal Caddesi teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günümüzde eşcinseller köyü olarak ünlenmiştir. Kanal Caddesinde eşcinsellerin uğrak mekanları olan, eğlence yerleri, restoranlar ve çeşitli cafeler yer almaktadır. Her yıl belirli zamanlar da bu köyde festival ve konserler de düzenlenmektedir.

 • Manchester’da Ne Yenir?

  Manchester’da her kültüre, her zevke uygun restoran, cafe ve gece kulübü bulmanız mümkün. Manchester her damak zevkine uygun yemek kültürlerinin bulunması dışında kendilerine özel bira yapımıyla da dünyaca tanınmaktadır. Manchester şehir merkezinde isterseniz Chinatown bölgesini tercih ederek, Çin yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. İsterseniz de, Curry Mile bölgesinde dünya mutfaklarından yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ayrı bir yemek kültürü olan Manchester’da oldukça lezzetli alternatif menüler deneyebilirsiniz. Curyy Mile bölgesinde Hindistan’dan sonra en fazla Hint yemeği seçeneklerini bulabileceğiniz farklı yemeklerde bulunmaktadır. İtalyan mutfaği ve pizza severler ise Curry Mile bölgesinde Bela İtalia’yı tercih ederek, kendilerine uygun lezzetli menüleri bulabilirler. Manchester’a gelmişken kendilerine özgü birasını denemeden gitmemelisiniz.

   

 • Manchester’da Kültür ve Eğlence

  Hiç uyumayan şehir olarak bilinen Manchestar’ın gece hayatı ve kültürel etkinlikleri çok hareketli geçmektedir. Çok sayıda pub ve gece kulüplerinin bulunduğu Manchester’da herkes kendi eğlence anlayışına göre güzel bir mekan bulup, eğlenebilir. Eşcinsellerin yadırganmadığı, güzel bölgelerinin olduğu Manchester’da çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Maddi durumunuza bağlı olarak gidebileceğiniz, Dry Bar, Sugar Lounge, Via Fossa, New Union ve The Temple of Convenience en ünlü eğlence mekanlarının arasında yer almaktadır. Bazı gece kulüplerinde çıkan Ünlü DJ’leride dinleyebilirsiniz. Birçok önemli markanın bulunduğu Manchester’da ihtiyacınıza göre güzel bir alışveriş yapabilmeniz mümkün.  Yılın belirli zamanlarında Elâzig Manchester’a gelerek katılabileceğiniz, Uluslararası Manchestar Festivali, Manchestar Comedy Festivali, Manchestar Caz Festivali, Manchester Science Festivali gibi önemli etkinlikler düzenlenmektedir. Festivallerin dışında tabi ki maç zamanında Manchester’a gelirseniz, mutlaka canlı bir şekilde o atmosferin içerisinde kaybolmanızı tavsiye ederiz.

Elâzig Manchester Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Elâzig Manchester ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Elâzig Manchester en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Elâzig Manchester uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Elâzig Manchester uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Elâzig Manchester  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Elâzig Manchester 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Elâzig Manchester uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Elâzig Manchester uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Elâzig Manchester uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Elâzig Manchester uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Elâzig Manchester uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Elâzig Manchester şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.