Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Esbjerg Uçak Bileti

Esbjerg Hakkında Bilgiler

Danimarka’nın Jutland yarım adasının güneybatısında bulunan Esbjerg bir liman kentidir.  Şehrin kendine ait belediyesi ve belediye meclisi bulunmaktadır. Danimarka’nın 5. Büyük şehri olan Esbjerg aynı zamanda Jutland yarımadasında bulunan en büyük şehirdir. 1868 yılında daha önceleri Danimarka’nın en önemli liman kenti olan Altona’ya alternatif olarak kurulmuştur. 1874 yılında Fredericia ve Varde şehirlerine demir yoluyla bağlantı sağlanmıştır. Bir dönem Danimarka’nın ana balıkçılık limanı olan Esbjerg’te, balıkçılık hala önemli bir geçim kaynağıdır. Şehir ülkedeki en önemli ihracat merkezlerinden bir tanesidir.MartiGO ile Esbjerg uçak en uygun uçuşlarla sağlanmaktadır.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Esbjerg havalimanı, Esbjerg şehrinin 9,2 km kuzeydoğusunda bulunan küçük bir havaalanıdır. 1971 yılında açılan havalimanının birincil kullanım alanı kuzey denizinde bulunan petrol ve gaz platformlarına uçuş amaçlıdır. Havalimanından Aberdeen ve Stavanger’e günlük tarifeli uçuşlar düzenlenmektedir. Havalimanına otobüsler ve taksilerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanının içerisinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

  Otobüs

  Esbjerg havalimanına toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla seyahat edilebilmektedir. Rota 44 ve rota 144 Billund – Esbjerg, rota 409 Sædding – Esbjerg, rota 980X Frederikshavn – Esbjerg otobüsleri havalimanının kapısının önünden geçmektedir.

  Taksi

  Havalimanından taksiyle istenilen güzergahlara seyahat etmek mümkündür.

  Araç Kiralama

  Havalimanında dört büyük araç kiralama firması hizmet vermektedir. Bunlar; Avis, Taxa, Europcar ve Hertz’tir. Esbjerg uçak bileti satın almak için aktarmalı seferler üzerinden aramalarınızı gerçekleştirerek, ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

 • Esbjerg’de Gezilecek Yerler

  Esbjerg balıkçılık ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğu bir şehir olmakla birlikte, turistik olarak da görülmeye değer bir kenttir. Şehirde birçok tarihi bina bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir liman kenti olmasıyla da şehre eşsiz manzaralar kazandıran pek çok turistik mekan bulunmaktadır. Binaları ve dokusuyla ortaçağdaki şehirleri anımsatan Esbjerg turistik olarak da görülmeye değer bir bölgedir. Esbjerg uçak bileti satın alarak eşsiz güzellikteki bu kentte, unutulmaz bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

  Men at Sea

  Esbjerg kentinde, Sædding Plajının yanında bulunan Men at Sea heykeli, 9 metre uzunluğunda dört adamdan oluşan beyaz renkli bir anıttır. Esbjerg’in bu ünlü simgesi  Balıkçılık ve Denizcilik Müzesi'nin karşısında bulunmaktadır. 1995 tarihinde inşa edilen heykeller Svend Wiig Hansen tarafından yapılmıştır. 1994 senesinde Esbjerg belediyesinin yüzüncü yılını kutlamak için yapımına başlanmıştır. Limana yanaşan gemiler tarafından da rahatlıkla görülebilen bu heykeller şehri ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken bir anıttır.

  Fisheries and Maritime Museum

  Esbjerg kentinde bulunan balıkçılık ve denizcilik müzesi 1968 yılında açılmıştır. Oldukça özel bir müze olan Fisheries and Maritime Museum’da yerli balık türlerin yanı sıra salyangozlar da bulunmaktadır. Ayrıca müzede bölgenin balıkçılık ve denizcilik faaliyetlerine ilişkin sergiler yer almaktadır. Müzede Danimarka’daki balıkçılık alanları, deniz faaliyetleri, deniz memelileri, deniz ortamı, Wadden denizinin tarihi ve doğal yapısı hakkında konular ele alınmaktadır.

  Esbjerg Art Museum

  1990’lı yıllarda kurulan Esbjerg Art Museum modern sanat akımlarının sergilendiği bir müzedir. İzleyicilere farklı sunumlar gerçekleştirmek ve farklı deneyimler yaşatmak için yola çıkan müze, temel estetik deneyimlerin ziyaretçilere geçmesi için çalışmalar yürütmektedir. Müzede Danimarka’daki en iyi modern sanat koleksiyonlarından bazıları bulunmaktadır. Modernizim sanatını temsil eden birçok eserin bulunduğu müze 1997 yılında uluslararası boyutta eserlere yer verecek biçimde genişletilmiştir.

  Esbjerg Su Kulesi

  Tarihi 1897 yılına dayanan Esbjerg su kulesi Nuremberg'in Nassauer Haus’dan ilham alınarak Christian Hjerrild Clausen tarafından tasarlanmıştır. Kule limana bakan bir tepede Bronz çağından kalma bir mezar höyüğünün içerisindedir. Esbjerg’in simgesi haline gelen su kulesi, gotik tarzda inşa edilmiştir. Kırmızı renkli olan kulenin üzerinde çok sayıda küçük pencere ve üzerinde bir görüntüleme platformunun yer aldığı dört adet dekoratif taret bulunmaktadır. Su kulesi Haziran ayından Eylül ortasına kadar her gün sabah 10.00 – 16.00 saatleri arasında turlara açıktır. Bunun yanı sıra Nisan, Mayıs aylarında ve Eylül ortasından Ekim sonuna kadar da hafta sonlarında ziyarete açılmaktadır.

  Byhistoriske Arkiv

  Esbjerg şehrinde bulunan bu arşiv, arşivler komitesi tarafından onaylanmış bölgenin geçmişine dair tarihi kayıtları toplamaktadır. Esbjerg Kommune tarafından organize edilen Byhistoriske Arkiv, Esbjerg ile alakalı özel kaynaklardan bilgi ve belge toplamaktadır. Burayı ziyaret eden kişiler Esbjerg hakkında daha detaylı bilgi edinebilirler.

  Esbjerg Museum

  1941 senesinde açılan Esbjerg müzesi bölgenin tarihi ve kültürünü anlatabilmek için kurulmuştur. Müze demir çağı ve viking dönemine ait koleksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca müzede büyük bir kehribar sergisi bulunmaktadır. Kırmızı tuğladan yapılan müze binası mimar Christian Hjerrild Clausen tarafından tasarlanmıştır. Müzede Esbjerg su kulesinin tarihi de anlatılmaktadır.

  Langli

  Esbjerg yakınlarında bulunan Ho Bugt’ta küçük bir bataklık adası olan Langli, 16. Yüzyılda tarım faaliyetleri için kullanılmaktaydı. Adanın ortasında bulunan  konakta bilimsel bir istasyon yer almaktadır. Ada üzerinde çeşitli kuş türleri bulunmaktadır. Langli her yıl 16 Temmuz ve 15 Eylül tarihleri arasında gezilebilir.

  Chiristian IX Rytterstatuer

  1688 yılında yapılan ilk heykelin bir kopyası olan ve 1940 yılında yapılan heykel Esbjerg’in görülmeye değer diğer bir anıtıdır. İlk heykel kurşundan yapılmış ve zaman içerisinde yıkılmıştır. İskandinavya’nın ilk heykeli olma özelliğine sahiptir.

 • Esbjerg’de Ne Yenir?

  Ülkenin genel yemek kültürü Esbjerg’de de kendini göstermektedir. Balıkçılıkla geçimini sağlayan şehirde en önde gelen gıda ürünü balık olmakla birlikte et, özellikle domuz eti çok tüketilmektedir. Domuz etiyle yapılmış olan yemekler patates ve soslarla hazırlanmaktadır. Esbjerg’de fast food kültürü oldukça yaygındır. İtalya, İspanya ve Fransa mutfağının yanı sıra uzak doğu esintileri de Esbjerg mutfağında görülen yemek türleridir. Geleneksel Daminarka mutfağının izlerini taşıyan Esnjerg mutfağında hamur işleri ve ekmek özel bir yere sahiptir. Domuz pastrmasıyla yapılmış sandviçler de sıklıkla tüketilen yiyecekler arasında yer almaktadır. Esbjerg’de yemek yenebilecek restoranlar oldukça fazladır. Bunlardan belli başlıları; Saelhunden, Portlands, Det Arabiske Kokken, Restoran Flammen, Taka Sushi, Dronning Louise gibi restoranlardır. Peynir ve tereyağı şehirde en fazla tüketilen ürünler arasında yer almaktadır.

 • Esbjerg’de Kültür ve Eğlence

  Esbjerg kültür, sanat ve tiyatro açısından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Esbjerg belediyesine ait olan Musikhuset sahnesinde Shakepeare’in oyunlarından modern oyunlara kadar birçok tiyatro eseri sahnelenmektedir. Aynı zamanda sahnede opera ve bale eserleri de gösterime girmektedir. Musikhuset haricinde diğer önemli bir sahne de Tobakken sahnesidir. Klasik oda müziği korosu Esbjerg Ensemble ile müzik deneyiminde eşsiz bir tat yakalayabileceğiniz şehirde ayrıca Danimarka kraliyet bale okulunun bir bölümü bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra şehirde gece hayatı oldukça canlı ve aktiftir. Gidebileceğiniz alternatif mekanlar arasında; Paddy Go Easy Pub, Industrien, Dronning Louise gibi mekanlar sayılabilir. Esbjerg ucuz uçak bileti fiyatları içerisinde cebinize en uygun olanı seçerek, Danimarka Esbjerg seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız seyahatte Esbjerg en uygun uçak bileti seçeneklerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Fiyat kıyaslamaları yaparak, kesenize en uygun bileti satın alabilir, tarihinden önce uçak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Esbjerg Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Esbjerg ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Esbjerg en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Esbjerg uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Esbjerg uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Esbjerg  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Esbjerg 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Esbjerg uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Esbjerg uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Esbjerg uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Esbjerg uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Esbjerg uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Esbjerg şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.