Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Floransa Uçak Bileti

Floransa Hakkında Bilgiler

MartiGo ile en uygun Floransa arasında yolculuk yapacak olanlar şunu bilmeli ki, tarihin ve kültürün içine doğru bir keşif yapacaklardır. Floransa, İtalya’nın kuzeyinde bulunan Toskana bölgesinin başşehridir.  Floransa yüzölçümü olarak 102.41 kilometrekareye sahiptir. Bu bölgede toplam 370 bin civarında insan yaşamaktadır.  İl genelinde ise 1 milyona yakın nüfusa sahiptir. Floransa Arno Nehri’nin çevresinde kurulmuş ve İtalyan rönesansının doğduğu şehir olarak da ün yapmıştır. Bunun nedeni rönesansın tüm büyük yaratıcılarının neredeyse tamamı bu şehirde yetişmiş ve yaşamış olmasıdır. Floransa Leonarda da Vinci’den tutun da Michelangelo’ya, İlahi Komedya’nın yazarı Dante Alighieri’den, Macivelli’ye, büyük sanat koruyucusu Medici ailesine kadar birçok ünlünün kenti olmuştur. Kentin kuruluşu Sezar’ın Arno Nehri kenarındaki toprakları emekli askerlere vermesi neticesindedir. M.S. 3.Yüzyılda Roma imparatoru Diokletian burayı Toskana’nın başkenti yapmıştır. Roma’nın yıkılışından sonra burası Bizans ve Ostrogot’lar tarafından ele geçirildi. Ardından 6.yüzyılda Lombardlar ve 774’te Şarlman şehri fethetti ve kent bundan sonra hızlı bir biçimde gelişim gösterdi. Birçok istila ve çekişmenin ardından sonunda kent 15.yüzyıl civarında Medici ailesinin yönetimine girdi. Medici’lerden sonra şehir artık sanatın ve bilimin merkezi olmaya haline geldi. Medici’ler kente büyük katkı sağladılar ve uzun bir süre hanedanlıklarını sürdürdüler. Kent Medici’lerden sonra Avusturya İmparatorluğunun eline geçti ve bugüne gelmeden kısa bir zaman, 1861 yılında İtalya Krallığına bağlandı. Kent 1865 yılında İtalya’nın başşehri oldu ama bu durum 6 yıl kadar sürdükten sonra İtalya’nın başkenti Roma oldu.

 • Floransa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Floransa (tüm havalimanlari) uçak bileti satın alan kişiler aktarmalı veya direkt seferlerle uçuş gerçekleştirebilir. Floransa havaalanından şehir merkezi 4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Floransa havaalanı Sesto Fiorentino bölgesinde bulunur ve Toskana bölgesinin en önemli iki havaalanından biri olarak işlev görür. Havaalanından şehir merkezine gitmek çok kolaydır. Bunun için size otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden birini tercih etmek kalır.

  Otobüs

  Şehir merkezine ulaşmak için en ucuz seçenek otobüslerdir. Havaalanından otobüsler, merkez tren istasyonuna 20 dakikada içinde ulaşmaktadır. Floransa havaalanında Sita/ATAF şirketi ile Lazzi-Cap şirketleri hizmet vermektedir.  Bu otobüsler havaalanı ve merkez tren istasyonu arasında hizmet verirler. Seferler her yarım saatte bir gerçekleştirilmektedir. Otobüslerin başlangıç saati 06:00 bitiş saati 20:30’dur. Bu saatlerden sonra otobüsler yine de hizmet vermeye devam eder. Ancak seferler saat 23:30’a kadar saatte bir olarak devam eder.  Biletler bilet makinelerinden alınabilir. Ayrıca birçok dükkan ve Tobacco shoptan  bu biletleri almak da mümkündür. Havaalanından çift yönlü biletler 4.00 Euro kadardır. Sita/ATAF şirketine 800-424500, Lazzi-Cap’a +90 055 214637 ila 351061 numaralı telefonlardan ulaşarak daha detaylı bilgi almanız da mümkündür. Şehir içinde ise ATAF İle Li-Nea şirketleri hizmet vermektedir. Bu otobüsler ise 21:30’a kadar hizmet vermektedir. Yolcu ve turizm ağırlıklı bazı bölgelerde bu hizmetler saat 01:00’e kadar uzamaktadır. Bunların satış yerleri de tıpkı diğerleri gibi dükkanlardan ve gece otobüs şoförlerinden alınabilir.

  Taksi

  Taksi hizmetleri genellikle en tercih edilen hizmetlerdendir. Floransa havaalanından geldiğinizde resmi taksileri tercih etmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Bu taksiler beyaz ve sarı renklerde, üzerinde taksi yazısı bulunmaktadır. Bu taksiler terminalin geliş bölümünün dışında yer alırlar. Buradan taksilere ulaşmanız mümkündür. Taksiyle şehir merkezine yolculuk 15 dakika kadar sürmektedir. Taksi hizmetlerine +90 055 424-4390-4499-4798 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Floransa havaalanından araç kiralamanız her zaman mümkündür. Bunun için terminalin geliş bölümünde birçok araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Buradaki birçok seçenek içinden kendinize uygun bir aracı kiralayabilirsiniz.

 • Floransa’da Gezilecek Yerler

  Floransa, İtalya’nın tarihi ve turistlik özellikleriyle en önemli kentlerinden biridir. Floransa ucuz uçak bileti alarak tadına doyum olmaz bir tatilin kapılarını aralayacaksınız. Floransa tarihiyle görülmesi gereken kentlerden biridir. Floransa özellikle Medici ailesinin sanat ve kültüre verdikleri önemden dolayı dünya çapında sanatın ve kültürün merkezi olmuştur. Floransa’da gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Bunlar arasında birkaç tanesini saymak gerekirse; Signori Meydanını, ünlü heykeltıraş Michelagelo’nun Davut heykelini, San Miniato al Monte Kilisi’sini, Floransa Katedralini, Pitti Sarayı ve daha pek çok tarihi mekanı sayabiliriz.

  SignoriaMeydanı (Piazza della Signoria)

  Bu meydan Floransa’nın ünlü meydanlarından biridir. Meydan ismini eski kentin merkezinden alır. Daha önceleri meydanda Davut heykeli yaklaşık 400 sene kadar durmuştur. Ayrıca Signoria meydanında bir Neptün havuzu ve heykeli durmaktadır. Mermerden yapılmış olan heykelin çevresinde ise atlar, deniz kızları ve deniz tanrıları bulunmaktadır.

  Michelagelo-Davut Heykeli

  Ünlü heykeltıraş Michelangelo tarafından 1501’le 1504 yılları arasında yapılmış bir heykeldir. Bu heykel dünyaca ünlü bir olup, heykelin tasvir ettiği konu Davut’un Golyat’a yapacağı seferle ilgilidir. 5.17 metre yüksekliğindeki heykel mermerden yapılmıştır. Heykel form itibariyle ilahi yaratılışı canlandırmak istemiştir. Bilindiği gibi heykel ilk önce Palazzo della Sgnoria’da Piazza Signoria’ya konulmuş ve daha sonra güvenlik için galeri içine taşınmıştır.

  San Miniato al Monte Kilisesi

  San Miniato al Monte bir Katolik kilisesidir. Kilise 1013 yılında Romanesk bir mimari tarzda kentin en yüksek noktalarından birine inşa edilmiştir. Kilise Aziz Miniato adına yapılmıştır. Tarihi bir mekan olan kilise yapıldığı günden beri pek az değişikliğe uğramıştır. Kilisede bulunan desenli nef’ler kendine özgüdür. Haç şapel ise daha sonraki bir tarihte Pozzo di San Crocefisso tarafından eklenmiştir. Mozaikler ise ilerleyen zamanlarda 1260 yılında eklenmiştir. Koro bölümü yükseltilmiş ve 1207 minyatür bir kürsü ve perde şeklinde oluşmuştur. Ayrıca kilisenin bitişiğinde bir manastır bulunmaktadır. Bu manastır 1443 ve 1450 yıllarda inşa edilmiştir.

  Floransa Katadrali (Duomo-Santa Maria del Fiore)

  Floransa Katedrali’nin yerinde daha önce antik Santa Resparata Kilisesi bulunmaktaydı. Yeni katedral 1296 ila 1436 yılları arasında onun yerine inşa edilmiştir. İnşaata Arnolfo di Cabia başlamış, ancak daha sonra Giotto çan kulesini yapmıştır. Katedralin mimarları Francesco Talenti ve Giovanni di lapo Ghini’dir. Büyük kubbelinin yapımını ise mimar Filippo Bruneleschi tamamlamıştır. Papa burayı 1436 yılında kutsamış ve ibadete açmıştır. Katedral tarz olarak renkli mermerleriyle romanesk üslupta olmasına rağmen, geç gotik tarzda olduğu belirtilmektedir. Mimari olarak tam bir Latin haçı şeklinde tasarlanmış ve beş şapelle yapı tamamlanmıştır. Çan kulesi ise 1331 ila 1335 yılları arasında buraya konulmuştur. Bu kubbe Rönesans yapılarının en belirgin özelliklerinden birini oluşturur. Floransa’nın en önemli yapılarından biri olarak yıllardır ayaktadır.

  Pitti Sarayı (Pa’lattso ‘pitti)

  Pitti Sarayı eski köprüye yakınlığıyla bilinen bir saraydır. Yani Arno Nehri’nin tarafında bulunur. Floransa’nın muhteşem saraylarından biridir. Rönesas yapıları arasında bilinen önemli saraylardan biridir. Saray 1458 yılında Luca Pitti’nin kasabadaki konutu olarak kullanılmıştır. Daha sonraki dönemlerde burayı Medici ailesi satın almış ve bu bölgenin en önemli dükalık yönetim binası haline getirmiştir. Tarih içinde Napolyon buradan üs olarak yararlanmıştır. Saray daha sonraki yıllarda III.Vittorio Emanuele tarafından halka bağışlanmış ve ardından halka açık bir galeri haline getirilmiştir.

 • Floransa’da Ne Yenir?

  Floransa’da keyfinize ve ekonominize göre birçok yemek seçeneğiniz vardır. Bilindiği gibi Floransa mutfağı tipik Akdeniz mutfağı ile aynıdır. Makarna, et ve deniz ürünlerinin bir sentezi olan bu mutfak ağız tadı bakımından enfestir. En bilinen yerel yemeklerin başında Risotto gelir. Ardından Bolonez soslu makarnalar her zaman tercih edilen yiyeceklerdendir. Floransa’da 1. Sınıf restoranlardan La Bottega del Buon Caffe, ll Palagio-Four Seasons, RO osteria personale, Lungarno Bistrot gibi tercih edebilirsiniz. Bunun dışında daha uygun fiyatların olduğu restoranlar da mevcuttur. Bunlardan Pizzaman Vİa dell’Agnolo, Pane e Toscana, Panini Toscani, Enotria adlı restoranları tercih edebilirsiniz.

 • Floransa’da Kültür ve Eğlence

  Floransa eğlence yerleri çok zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Floransa’da gece bir yerlere gidip bir şeyler içmek istiyorsanız sizin için birçok seçenek bulunmaktadır. Floransa’da pub ve bar tarzı birçok mekan vardır. Bunlardan The Book Pub, Atlantik Pub, The Joshua Tree Pub, Kikuya Pub, JJ Cathedral Irish Pub gibi yerleri sayabiliriz. Bunların dışında daha başka bir etkinliği tercih ederseniz; Opera at St. Mark’s Anglican Church, The Medici Dynasty Show, Teatro Verdi, Teatro della Pergola, Teatro Goldoni gibi mekanlarda gösteri, dans ve tiyatro izlemenizi tavsiye edebiliriz. Ayrıca doğal ve aqua pakları da tercih etmeniz mümkündür. Floransa, İtalya’nın en önemli tarihi şehirlerinden bir tanesidir. Floransa’ya seyahat etmek için en uygun Floransa (tüm havalimanlari) uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Floransa Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Floransa ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Floransa en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Floransa uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Floransa uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Floransa  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Floransa 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Floransa uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Floransa uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Floransa uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Floransa uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Floransa uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Floransa şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.