Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available11.Ağu.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Floransa Uçak BiletleriFloransa Uçuşları Hakkında Bilgiler

MartiGo ile en uygun Floransa  arasında yolculuk yapacak olanlar şunu bilmeli ki, tarihin ve kültürün içine doğru bir keşif yapacaklardır. Floransa, İtalya’nın kuzeyinde bulunan Toskana bölgesinin başşehridir.  Floransa yüzölçümü olarak 102.41 kilometrekareye sahiptir. Bu bölgede toplam 370 bin civarında insan yaşamaktadır.  İl genelinde ise 1 milyona yakın nüfusa sahiptir. Floransa Arno Nehri’nin çevresinde kurulmuş ve İtalyan rönesansının doğduğu şehir olarak da ün yapmıştır. Bunun nedeni rönesansın tüm büyük yaratıcılarının neredeyse tamamı bu şehirde yetişmiş ve yaşamış olmasıdır. Floransa Leonarda da Vinci’den tutun da Michelangelo’ya, İlahi Komedya’nın yazarı Dante Alighieri’den, Macivelli’ye, büyük sanat koruyucusu Medici ailesine kadar birçok ünlünün kenti olmuştur. Kentin kuruluşu Sezar’ın Arno Nehri kenarındaki toprakları emekli askerlere vermesi neticesindedir. M.S. 3.Yüzyılda Roma imparatoru Diokletian burayı Toskana’nın başkenti yapmıştır. Roma’nın yıkılışından sonra burası Bizans ve Ostrogot’lar tarafından ele geçirildi. Ardından 6.yüzyılda Lombardlar ve 774’te Şarlman şehri fethetti ve kent bundan sonra hızlı bir biçimde gelişim gösterdi. Birçok istila ve çekişmenin ardından sonunda kent 15.yüzyıl civarında Medici ailesinin yönetimine girdi. Medici’lerden sonra şehir artık sanatın ve bilimin merkezi olmaya haline geldi. Medici’ler kente büyük katkı sağladılar ve uzun bir süre hanedanlıklarını sürdürdüler. Kent Medici’lerden sonra Avusturya İmparatorluğunun eline geçti ve bugüne gelmeden kısa bir zaman, 1861 yılında İtalya Krallığına bağlandı. Kent 1865 yılında İtalya’nın başşehri oldu ama bu durum 6 yıl kadar sürdükten sonra İtalya’nın başkenti Roma oldu.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Floransa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Floransa (tüm havalimanlari) uçak bileti satın alan kişiler aktarmalı veya direkt seferlerle uçuş gerçekleştirebilir. Floransa havaalanından şehir merkezi 4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Floransa havaalanı Sesto Fiorentino bölgesinde bulunur ve Toskana bölgesinin en önemli iki havaalanından biri olarak işlev görür. Havaalanından şehir merkezine gitmek çok kolaydır. Bunun için size otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden birini tercih etmek kalır.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşmak için en ucuz seçenek otobüslerdir. Havaalanından otobüsler, merkez tren istasyonuna 20 dakikada içinde ulaşmaktadır. Floransa havaalanında Sita/ATAF şirketi ile Lazzi-Cap şirketleri hizmet vermektedir.  Bu otobüsler havaalanı ve merkez tren istasyonu arasında hizmet verirler. Seferler her yarım saatte bir gerçekleştirilmektedir. Otobüslerin başlangıç saati 06:00 bitiş saati 20:30’dur. Bu saatlerden sonra otobüsler yine de hizmet vermeye devam eder. Ancak seferler saat 23:30’a kadar saatte bir olarak devam eder.  Biletler bilet makinelerinden alınabilir. Ayrıca birçok dükkan ve Tobacco shoptan  bu biletleri almak da mümkündür. Havaalanından çift yönlü biletler 4.00 Euro kadardır. Sita/ATAF şirketine 800-424500, Lazzi-Cap’a +90 055 214637 ila 351061 numaralı telefonlardan ulaşarak daha detaylı bilgi almanız da mümkündür. Şehir içinde ise ATAF İle Li-Nea şirketleri hizmet vermektedir. Bu otobüsler ise 21:30’a kadar hizmet vermektedir. Yolcu ve turizm ağırlıklı bazı bölgelerde bu hizmetler saat 01:00’e kadar uzamaktadır. Bunların satış yerleri de tıpkı diğerleri gibi dükkanlardan ve gece otobüs şoförlerinden alınabilir.

Taksi

Taksi hizmetleri genellikle en tercih edilen hizmetlerdendir. Floransa havaalanından geldiğinizde resmi taksileri tercih etmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Bu taksiler beyaz ve sarı renklerde, üzerinde taksi yazısı bulunmaktadır. Bu taksiler terminalin geliş bölümünün dışında yer alırlar. Buradan taksilere ulaşmanız mümkündür. Taksiyle şehir merkezine yolculuk 15 dakika kadar sürmektedir. Taksi hizmetlerine +90 055 424-4390-4499-4798 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Floransa havaalanından araç kiralamanız her zaman mümkündür. Bunun için terminalin geliş bölümünde birçok araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Buradaki birçok seçenek içinden kendinize uygun bir aracı kiralayabilirsiniz.


Floransa Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Floransa uçak bileti ne kadar??remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Floransa şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Floransa şehrine uçan havayolları hangileridir?add
Floransa şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add
Floransa uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Floransa şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add
Floransa uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.