Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Gdansk Uçak Bileti

Gdansk Hakkında Bilgiler

Gdansk arasında yolculuk etmeyi planlayan kişiler ülkenin en önemli kentlerinden birene gitmektedirler. Bilindiği gibi, Gdansk, Polonya’nın, Pomeranya Voyvodalığına bağlı bir şehridir. Yüzölçümü 262 kilometrekare, nüfusu ise, merkez 470 bin kişidir. Anck bu nüfus metropolde yaşayanlarla birlikte, toplam 1.100 bin kişi civarındadır. Gdanks, Polonya’nın büyüklük bakımından 4. Büyük şehridir. Polonya’nın uzun yıllar boyunca, Almanya ile yaşadığı sorunlar nedeniyle hep tartışmalı bir konumda bulunan Gdanks, 2.Dünya savaşının ardından Polonya topraklarına katılmış bir şehirdir.

 • Gdansk-Lech Walesa  Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Gdansk uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı yapacaklardır. Gdansk Lehc Walesa Uluslararası Havaalanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Havaalanından kent merkezine ulaşmak çok kolaydır. Çünkü bunun için birçok araç mevcuttur. Kent merkezine Otobüs, Taksi, Araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

  Otobüs

  Havaalanından kent merkezine ulaşmanın en ucuz yollarından biri otobüslerdir. Gdansk’ta havaalanından şehir merkezine ZTM(Zarzad Trasportu Miejskiego w Gdansku) 210B ile gidebilirsiniz.  Bu otobüsle kent merkezine 25 dakikada bir araç kalkışı yapılmaktadır. Saat 04:51 ile 22:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Hafta sonları tatilden dolayı bu hizmetler durmaktadır. Bu otobüslerin filatları gece ve gündüz olmak üzere değişiklik gösterir. Normal biletler 1 kullanımlık-gündüz 2.50 zloti, 1 kullanımlık gece 3.50 zloti’ye satılmaktadır. Bu otobüsler üç ana durakta durur. 110 numaralı otobüsler Wrezeszcz, 210 numaralı otobüsler Merkez demiryolu İstasyonu, Gece hattı olan N3 ise Merkez demiryolu istasyonunda durur. Ayrıca hava alanı MPA, Neptun, Wagnes taşıma servis otobüslerini de tercih edebilirsiniz.

  Taksi

  Havaalanı kent merkezi arasında ulaşım için en tercih edilen seçeneklerden biri de taksi hizmetleridir. Gdanks Lech Walesa Havaalanından kent merkezine ulaşım için taksileri kullanmanız mümkündür. Bunun için yolcu varış bölümünün çıkışında bulunan ve taksi hizmetleri verilen duraklara gitmeniz gerekiyor. Havaalanından kent merkezine arasındaki mesafe yaklaşık 12 kilometre civarındadır. Taksi ile ulaşımın maliyeti yaklaşık 50 zloti, yani 15 Euro tutarındadır.

  Araç Kiralama

  Gdansk Lech Walesa Havaalanından kent merkezine ulaşmanın başka bir olu ise araç kiralamaktır. Araç kiralamak genellikle daha rahat yolculuk yapmak isteyen seyahat severlerin birinci tercihidir. Gdansk Lech Walesa Havaalanında araç kiralamak isterseniz, terminalin varış bölümünün çıkışında Rent a car firmalarının bürolarına uğramanız gerekecektir. Bu alanda araç kiralama yapan; AvisRent a car, Budget, Dollar Rent a car, Enterprise Rent a car, Europcar, Express Rent a car, Hertz, Panek, Sixt Rent a car vb. gibi araba kiralama şirketlerinden araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 • Gdansk’da Gezilecek Yerler

  Bilindiği gibi Gdanks, Polonya’nın en büyük 4. Şehridir. Bu özelliğinin yanında tarihsel güzellikleri ile göz doldurur. Gdansk ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatil fırsatını da yakalamış olursunuz. Bilindiği gibi, Gdansk’ta gezip, görebileceğiniz birçok yer vardır. Katedraller, kaleler, eski tarihi yapılar, müzeler bunlar arasında bulunur. Özellikle Oliwa Katedrali, Artus Court, Old Town, Aziz Mary Kilisesi, Green Gate, Gdansk Ulusal Müzesi, Port Alta, Hewelianum, Gdansk Arkeoloji Müzesi gibi yerleri görmeniz gerekir.

  Oliwa Katedrali

  Polonya’da görmeniz gereken ilk yerlerden biri Oliwa Katedrali’dir. Gdansk’ın, Oliwa bölgesinde bulunmaktadır. Oliwa Katedrali Kutsal Meryem ve Aziz Bernad adına yapılmış olan bir katedraldir. Bu katedralin görünen yüzünde iki ucu olan bir kuleyle çevrelenmiştir. Bu kulelerden yaklaşık 46 metre boyunda ve kenarları keskin başlıklardan oluşmuştur. Oliwa Katedrali’nin yüksekliği, kuleler hariç 17.7 metre yüksekliğindedir. Oliwa Katadrali Rönesans, Barok, Rokoko gibi sanat tarzlarını birbiriyle kaynaştırması bakımından görülmeye değerdir.

  Westerplatte ve Anıtı

  Gdansk’ta, Baltık denizi sahilinde bulunan bir bölgedir. Burası Gdansk’ın eski ismi olan, Danzig Özgür Kenti’nin merkezi konumundaydı. Danzig Özgür Kenti, Polonya ve Almanya arasında paylaşım sorunu yaşandığı dönemde, özerk bir kent orak 1926’dan, 1939’ kadar kendini yönetmiştir. Bu bölge Polonya Askeri Geçiş Bölgesi olarak kullanılıyordu. Almanya ve Polonya arasında yaşanan Westerplatte Savaşı burada yaşandı ve 2.dünya savaşından sonra Polonya’ya katıldı. Burada bulunan Westerplatte Anıtı işte bu savunucuların anısına burada dikildi.

  Artus Mahkemesi (Artus Court)

  Artus binası, ünlü şövalye Kral Artur adına kurulan ve adalet temsilcisi olarak kutsandığı bir yapıydı. Artus Mahkeme binası 1348 ila 1350 yıllarında inşa edildi. Mimar İbrahin van den Blocke yeniden yapılandırmıştır. Bu mahkemeler burjuvazinin ticari sorunlarını çözdüğü yerlerdi. Daha sonra bu yapılarda ticari ilişkilerin sürdürülmesi için, buluşma ve değişik toplantıların yapıldığı yerlerden biri haline geldi. 17.yüzyılda burası eğlence alanına bile dönüştü. Hatta burada akşamları müzisyenlerden, akrobatlara, hokkabazlardan, dansçılara kadar birçok etkinliğin yapıldığı yer haline geldi. Binanın içi Gotik bir üslupla yapılmıştır. Artus Mahkemesi günümüzde Gdansk tarih müzesinin bir bölümü olarak kullanılmaktadır.

  Gdansk Ulusal Müze

  Gdansk’taki Ulusal Müze, kentin ve Polonya tarihinin en önemli değerlerinden biridir. Ulusal Müzenin kurulması 1972 yılında kurulmuştur. Ancak müzenin kurulduğu bina 19.yüzyıldan itibaren tarihi eserlerin sergilendiği bir yapıydı. Bu yapı eski bir Franciskan manastırıydı ve içinde geçmiş dönemin eserlerine ev sahipliği yapıyordu. Müzede çeşitli dönemlere ait eserler sergilenmektedir. Antik dönemden kalma eserlerden, Modern sanatın örneklerine, etnografik eserlerden, fotoğraf galerilerine kadar geniş bir yelpazede bölümlendirilmiştir. Hans Memling’den, Anthony van Dyck’e kadar birçok sanatçının eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

  Neptün Çeşmesi (Neptune’es Fountain)

  Neptün Çeşmesi, Gdansk’ın, Market caddesi üzerinde bulunmaktadır. Yapımı 1606 yılında başlamış ve 1633 yılında tamamlanmıştır. Neptün Çeşmesi daha önceki yıllarda tasarı olarak hep gündemdeydi, ancak savaşlar ve tasarımcı İbrahim van den Blocke’in ölümü ile suyun buraya yönlendirilmesiyle ilgili sorunlar nedeniyle gecikmiş bir proje olarak 1634’lerde filen kullanılmaya başlanmıştır. 2.dünya savaşında hasar gören anıt, daha sonra birkaç değişiklikle 2012 yılında restore edilerek hizmete açılmıştır.

 • Gdansk’da Ne Yenir?

  Gdanks mutfağı deyince, Polonya mutfağından bahsediyoruzdur. Bu mutfak genel itibari ile bir karışımı ifade eder. Polonya mutfağında Rus, Macar, Yahudi, Türk mutfağının etkilerini görmek mümkündür. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Ayrıca Bigos, Golabki, Zapiekanka, gibi ana yemeklere ilave edebileceğimiz tatlar mevcuttur. Pierogi hem haşlama hem de kızartma olarak elma, lahana, patates ve etle yapılmaktadır. Gdanks ve dolayısıyla Polonya mutfağını keşfedip, keyifle bir şeyler yemek isterseniz, size; Veleetka, Tawerna Mestiwin, Metamorfoza, Gospoda Pod, Familia Bistro, Bar Pod Ryba, Restauracja Bazar vb. gibi restoranları önerebiliriz.

 • Gdansk’da Kültür ve Eğlence

  Gdansk eğlence yerleri açısından zengindir. Özellikle eğlence ve kültür hayatı hareketlidir. Tarihi alanlarda bulunan bu mekanlar size eğlenceli bir gece geçirmeniz için iyi olanaklar sunarlar. Eğer burada dönemsel festivalleri merak ederseniz bütün yaz boyu bir festivale rastlamanız mümkündür. Örneğin Nisan’da bahar festivali, mayısta Opera, Temmuz’da Müzik, Ağustos’ta Shakespeare Festivallerini kaçırmamanızı dileriz. Bunun dışında keyifli bir gece geçirmeniz için size; Restauracja Winne Grono, Prologue Restouran&Bar, Pierogarnia Mandu Centrum, Piwna47 Food&Wine, Goldwasser, Kubicki, Restauracja Swojski Smak, Pueblo, Jozef K, Rada Miasta gibi pub, bar ve restoranları tavsiye edebiliriz. Polonya’nın en önemli dördüncü büyük şehri olan Gdansk’a seyahat etmek için en uygun Gdansk uçak bileti fiyatını martiGO üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Gdansk Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Gdansk ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Gdansk en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Gdansk uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Gdansk uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Gdansk  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Gdansk 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Gdansk uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Gdansk uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Gdansk uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Gdansk uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Gdansk uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Gdansk şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.