Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Girona Uçak Bileti

Girona Hakkında Bilgiler

Girona seyahatiniz de İspanya’nın Fransa, Andorra sınırına en yakın olan Akdeniz şehirlerinden birisine gideceksiniz. Katalonya bölgesinde bulunan şehir, bu bölgede ki 4 şehir arasında en az nüfusa sahip olandır. Tüm nüfusu 750 binden fazla olsa da merkezde 100 kişi bulunmaktadır. İspanya’nın en çok turist çeken yerlerinden birisidir. Bunun olmasının en büyük nedeni ise Barcelona’ya çok yakın olması ve dünyaca ünlü plaj Costa Brava’ya sadece 40 km mesafede olmasıdır. Bunlarla birlikte çok eski bir tarihi bulunan şehirde ki tarihi yapılarında çok fazla etkisi vardır. Şehri her yıl ortalama 5 milyon civarı turist ziyaret etmektedir. Şehir merkezinden Ter ve Onyar nehirleri geçmektedir. Bu da şehrin bir nevi Venedik havası kazanmasına yardımcı olmaktadır. Milattan önce 1000’li yıllardan bu tarafa sürekli birçok krallık tarafından yönetilen şehrin bu sayede merkezinde ve etrafında çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. 2. Beyazıd tarafından Avrupa’dan kaçan çok sayıda Yahudi gemilerle bu şehirden alınmıştır. Tarihte birçok kez kuşatılan şehir, doğal yapısı ve güçlü savunma hatları ile birçok kralı zor duruma düşürmüştür. Şehirde tarih boyunca İberler, Romalılar, Vizgotlar, Müslümanlar ve Yahudi toplulukları yaşamıştır. Ayrıca Napolyon önderliğinde ki Fransızlarda şehre bir dönem hakim olmuşlardır.

 

 • Girona-Costa Brava Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Girona seyahatinizi aktarma ile uçak ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda isterseniz Barcelona’ya direkt uçtuktan sonra aktarma ile Girona şehrine ulaşabilirsiniz. Ancak tercihiniz direkt olarak uçmaksa aktarmalı uçak seferlerini tercih etmelisiniz.  Bu seyahatinizde şehir merkezinde 12 km uzaklıktan olan Girona-Costa Brava havaalanına ulaşacaksınız. Havaalanından şehir merkezine taksi, otobüs ve tren seferleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca araç kiralayarak da ulaşımınızı yapabilirsiniz.

  Otobüs

  Havaalanından şehir merkezinde günde 6 farklı otobüs hattı ile sefer düzenlenmektedir. O nedenle günün farklı saatlerinden ulaşsanız dahi otobüs seferi bulabilirsiniz. Bu otobüslerden herhangi birini tercih ederek Girona şehir merkezine 25 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Otobüs seferlerinin bazılarının yakınlardaki şehirlere gittiğini ya da oradan geldiğini de ekleyelim. Ayrıca havaalanından Girona şehir merkezine ulaşımda en uygun tercihin bu sistem olduğunun da altına çizelim.

  Taksi

  Turistlerin sıklıkla tercih ettikleri bir merkez olması taksi hizmetinin de gelişmesine olanak tanımıştır. Günün her anında buradan şehrin istediğiniz noktasında gitmek için taksi bulabilirsiniz. Üç farklı yolu kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu çeşitlilik taksiyle seyahat ederken trafiğe takılma riskini ortadan kaldırıyor. Taksi seyahatleri otobüse göre biraz daha pahalı olsa da İspanya ortalaması ile neredeyse aynıdır. Ayrıca sizin yorucu uçak yolcuğunuzun ardından otelinize en hızlı şekilde ulaştırma konusunda yardım etmektedir.

  Tren

  Havaalanına ulaştıktan sonra seyahatinizi raylı sistemler üzerinden yaparak şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız tren seferleri de bulunuyor. Havaalanına en yakın hat 4 km uzaklıkta bulunuyor. Biraz hava almak ve vakit geçirmek istiyorsanız biraz yürüdükten sonra Riudellots Halt durağına ulaşarak seyahatinize devam edebilirsiniz. Havaalanına daha yakın bir noktaya tren durağı yapılması konusunda çalışmalar devam ediyor.

  Araç Kiralama

  Sadece havaalanından şehir merkezine ulaşmak için değil aynı zamanda Girona ve etrafında gezmek için araç kiralayabilirsiniz. İspanya’nın birçok noktasında olduğu gibi çok sayıda araç kiralama firması şehir merkezinde ve havaalanında ziyaretçilere hizmet veriyor.

 • Girona’da Gezilecek Yerler

  Girona uçak bileti rezervasyonunuzu yaptıktan sonra seyahatinizde yapacağınız gezintileri önceden planlamak sizin için bir avantaj olacaktır. Çünkü hiçbir bilgi olmadan gidilen şehirlerde genelde zamanın büyük bir kısmı boşa harcanıyor. Sizler için Girona seyahatinizde gezilecek başlıca yerlerin kısa bir listesini detaylı açıklamalar ile yapmaya çalışacağız. Bu sayede vaktinizi daha dolu dolu bir şekilde geçirebileceksiniz.

  Girona Katedrali

  İspanya’nın birçok noktasında olduğu gibi Girona’da büyük bir katedral bulunmaktadır. Şehir merkezin de görebileceğiniz en görkemli yapılardan birisidir. Katedrale ulaşmak için önündeki uzun merdivenlerden çıkmanız gerekiyor. Gotik tarzda inşa edilen ve mimarının Jaume Fabre’nin önünde 86 adımlık bir merdiven bulunuyor. Kilisenin içindeki taştan yapılmış olan 22 metrelik kubbe Hristiyanlık adına inşa edilen en geniş kubbelerden birisidir. İçerisinde heykeller, gümüş işlemeler ve nişler bulunmaktadır. 1809 yılında Fransızlar tarafından bir gümüş sunak da katedrale eklenmiştir.

  Eski Surlar

  Yazımızın başında sizlere şehri almak için kuşatanların çok uzun zaman bunu yapmak zorunda kaldıklarını söylemiştik. Napolyon’un bile 35 bin askerle 7 aylık kuşatmanın ardından aldığı bu şehrin ana savunma sistemini oluşturan eski surlar günümüzde hala ziyaret edilmektedir. Bu surlar milattan önce 1. Yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilmiştir ve yıllarca Girona’yı istilacılara karşı korumuştur. Yıllar içinde yapılan restorasyonlar ve eklemeler ile günümüze kadar gelmiştir.

  Sant Feliu Kilisesi

  Onyar nehrinin hemen yanına kurulu olan bu kilise görkemli yapısı ile dikkat çekmektedir. Özellikle mimari açıdan herkesin beğenisini kazanmaktadır. 14. Yüzyılda gotik tarzda inşa edilmeye başlayan kilise 18. Yüzyılda günümüzdeki görüntüsünü almıştır. İspanya’da gerçek mızra sahip birkaç kiliseden birisidir. Kilise içerisinde çok sayıda aziz ve piskoposun şapelleri bulunmaktadır.

  Plaça de la Independencia

  Burası Girona şehrinin en çok ziyaretçi aldığı meydandır. Yapılma amacı Napolyan’dan kurtulan bağımsızlık savaşına atıf olarak inşa edilmiştir. Burası ayrıca şehirde yaşayanlar tarafından Plaça de Sant Agusti olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni ise bir kilisenin yıkılmadan önce bu noktada bulunmasıdır. Ayrıca meydanın etrafında çok sayıda tarihi bina bulunmaktadır. Ortasında bağımsızlık savaşına atıfta bulunan bir de heykel bulunmaktadır. 18. Yüzyılda planlanan bu meydan günümüze kadar giderek gelişmiştir. Günümüzde çok sayıda restoran ve kafenin açılması ile şehrin en uğrak noktalarından birisi olmayı başarmıştır.

  Cases de l’Onyar

  Girona merkezinden geçen Onyar nehri kıyısında kurulmuş olan pitoresk evlere verilen ismidir. Bu evler uzun yıllar süren inşaat çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Diş cepheleri ile önemli mimarlar tarafından hazırlanan özel bir renk paletine göre boyanmıştır. Bu da ortaya çok dikkat çeken bir görünüm çıkarmıştır. Özellikle yapıların nehre bakan tarafı mutlaka görülmelidir.

  Jewish Heritage

  1. yüzyıldan zorla şehirden gönderilen Yahudiler günümüzde hala ayakta duran eserler bırakmayı başarmıştır. Bunlar arasında Carrer de Sant Llorenc, Centre Bonastruc ça Porta ve Katalan Yahudi müzesi bulunmaktadır. Ayrıca bunlarla birlikte şehrin birçok noktasında dikkat çekici bir çok Yahudi yapıt bulunmaktadır.

 • Girona’da Ne Yenir?

  Şehirde en güzel yemekleri eski kasaba olarak isimlendirilen bölümde yiyebilirsiniz. Men del dia olarak isimlendirilen kafelerde bir öğününüzü 10 ile 13 Euro arasında değişen fiyatlarla geçirebilirsiniz. İspanya’nın her noktasında meşhur olan tapaslar bu mekanlarda yememeniz daha iyi olacaktır. Birçok Katalan şehrinde olduğu birçok kafe saat 16 ile 20 saatleri arasında kapalıdır. Bu Katalonya bölgesine özgü bir özelliktir. Turistik kafeler için bu durum geçerli değildir. Le Bistrot, Gran Muralla, El Pou del Call gibi güzel ve farklı yemekler sunan restoranları tercih edebilirsiniz.

 • Girona'da Kültür Ve Eğlence

  Girona ucuz uçak bileti ile bu şirin ve tarihi İspanya şehrine ulaştıktan sonra gece eğlenceleri konusunda biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu konuda size hizmet eden barlar, kulüpler ve publar bulunmaktadır. City Arms, Sunset Jazz Club, Siddharta, Cu-Cut! Ve Babel gibi eğlence mekanlarını gece için tercih edebilirsiniz. İsteğe göre içkili ve yemekli mekanlar bulunmaktadır.Girona en uygun uçak bileti fiyatları ile bu şehre gitmek istiyorsanız zaman aralığını 13 ile 21 mayıs tarihleri arasında getirmeye çalışmalısınız. Çünkü bu tarihler arasında Girona’da dünyaca ünlü bir çiçek festivali düzenlenmektedir. Şehrin her noktasında rengarenk birbirinden farklı çiçekler su, ışık ve müzik eşliğinde sergilenmektedir.

Girona Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Girona ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Girona en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Girona uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Girona uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Girona  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Girona 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Girona uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Girona uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Girona uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Girona uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Girona uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Girona şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.