Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Icelandair Uçak BiletleriIcelandair Hakkında Bilgiler

Icelandair Havayolu Uçak Bileti

Icelandair, İzlanda'nın en büyük havayolu şirketi olup merkezi Reykjavik'tedir. 1937 yılında kurulmuş olup, şu anda Kuzey Amerika ve Avrupa'da 16 ülkedeki 39 şehre yolcu taşımaktadır. Şirketin özel bir özelliği, İzlanda'nın eşsiz coğrafi konumu sayesinde Kuzey Amerika ile Avrupa anakarası arasında tek bir aktarma ile gerçekleşen Transatlantik uçuşlardır.

İzlanda Havayolları'nın filosu şu anda ortalama yaşları 20 olan 30 uçaktan oluşmaktadır. Şirket, 2012 yılında 2 milyon yolcu taşıma başarısını elde etmiş ve 2014 yılına kadar 2,6 milyon yolcu taşımıştır.

Icelandair, Air Greenland, Aeroflot, AirBaltic, Finnair, Air Canada, Air France, Czech Airlines, Austrian Airlines, British Airways, United Airlines veya KLM gibi havayolu şirketleriyle bazı kod paylaşım anlaşmaları yapmıştır. Ayrıca, Icelandair'in çevreye duyarlılık konusundaki çabaları ve tüm uçakların CO2 salınımını azaltmayı hedefleyen çevre konsepti, ülkenin çevre dostu imajını desteklemektedir.

Icelandair Online Check In

Icelandair, yolcularına online check-in imkanı sunan bir havayolu şirketidir. Online check-in işlemi, seyahat tarihinden 36 saat öncesine kadar başlatılabilir ve uçuşun kalkış saatine 1 saat kalana kadar devam eder.

Online check-in yapmak için Icelandair'in resmi web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaparken uçuş bilgilerinizi ve yolcu bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Check-in işlemi tamamlandıktan sonra elektronik biniş kartınızı (boarding pass) edinebilirsiniz.

Icelandair El Bagajı

Economy Class yolcuları, uçakta bir adet el bagajı ve bir adet küçük kişisel eşya taşıma hakkına sahiptir. El bagajının maksimum ölçüleri genellikle 55 cm x 40 cm x 23 cm'dir ve maksimum ağırlığı 10 kg'dır.

Business Class yolcuları ise uçakta iki adet el bagajı ve bir adet küçük kişisel eşya taşıma hakkına sahiptir. El bagajlarının maksimum ölçüleri ve ağırlıkları bagaj politikası ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişebilir, bu nedenle rezervasyonunuzda belirtilen kurallara dikkat etmeniz önemlidir.

Icelandair Airlines Bagaj
Economy Class yolcuları genellikle ücretsiz olarak bir adet bagaj hakkına sahiptir. Bu bagajın maksimum ağırlığı ve boyutları havayolunun bagaj politikasına ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişebilir. Genellikle 23 kg'a kadar olan bagajlar kabul edilmektedir.

Business Class yolcuları ise daha fazla bagaj hakkına sahiptir. Bagaj ağırlığı ve boyutları, yine havayolunun politikalarına ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişebilir. Genellikle 32 kg'a kadar olan bagajlar kabul edilmektedir.

Havayolu Bilgileri

Havayolu Şirketi Adı: Icelandair

IATA Kodu: FI

Kuruluş Yılı: 1937

Merkez: Reykjavik, İzlandaHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done