Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

En Ucuz Ispanya Uçak Bileti

Ispanya Hakkında Bilgiler

İspanya, Avrupa kıtasının batısında yer alan bir ülkedir. İber Yarımadası olarak bilinen coğrafi bölgede Portekiz ile birlikte bulunan bir ülkedir. Ülke hem Akdeniz’e hem de Atlas Okyanusuna sınırı bulunmaktadır. Ülkenin batısında Portekiz ile sınırı bulunmaktadır. Kuzey doğusunda Fransa sınırı bulunmaktadır. Madrid ülkenin başkentidir. Aynı zamanda en büyük şehridir. Onunla birlikte Barselona, Malaga, Sevilla, Bilbao, Mallorca en önemli şehirleridir.

İspanya uçak bileti alarak rahatça gidilecek ülke 17 farklı özerk bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgelerin kendi meclisleri ve yönetim alanları bulunmaktadır. Endülüs, Bask ve Katalonya bölgeleri bunlar arasında ekonomik anlamda en dikkat çekenlerdir. Ülkenin sanayisi gelişmiş olmasına rağmen tarım ve turizm anlamında dünyanın en önemli ticaretine sahiplerdir. Ekonomik anlamda dünyanın en büyük sekizinci ülkesi olmayı başarmıştır. Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı ülkenin resmi para birimi Euro’dur.

İspanya ucuz uçak bileti alıp gidilecek olan ülkede turizm çok önemli bir gelir kaynağı olarak kabul edilmektedir. Ülkeye tarih boyunca birçok medeniyetin etkisi olmuştur ve günümüzde bu etki tarihi eserler açısından ülkenin çok zengin olmasını sağlamıştır. Anayasal monarşi şeklinde yönetilen ülkede aynı zamanda Kral’da bulunmaktadır. Akdeniz ikliminin etkili olduğu ülkede özellikle kıyı bölgelerinde ılıman iklimin etkisi görülmektedir.  O nedenle bu bölgeler tüm yıl boyunca ziyaret edilmektedir. Daha iç kesimlerde karasal iklimin etkisiyle kış dönemi biraz daha sert geçmektedir.

MartiGo üzerinden uçak bileti alınarak gidilecek ülkede çok sayıda önemli etkinlik bulunmaktadır. Dünyanın en büyük spor karşılaşmalarından birisi olarak kabul edilen El Clasico başta olmak üzere Boğa güreşi, domates festivali gibi katılacak önemli aktiviteler vardır. Boğa festivali yapılan Pamplona şehri her sene binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan coğrafyada Fenikeliler, Keltler, Yunanlar, Roma İmparatorluğu, Endülüsler, Germenler, Vizigotlar bölgede hakimiyet kurmuşlardır.

47 milyonluk bir nüfusa sahip plan ülkede İspanyolca başta olmak üzere bölgelerde yerel diller konuşulmaktadır. Ülkenin mutfağı çok farklı lezzetleri bir arada sunmaktadır. Paella, Islatılmış ekmek en dikkat çeken yemeklerdir. Bunlarla birlikte her bölgeye özgü farklı yemekleri denemek ve farklı tatları keşfetmek mümkündür.

İspanya Hakkında Uçuş Bilgileri

İspanya havayolu ile birlikte her bölgeye rahatça direkt olarak ulaşma şansı sunan bir ülkedir. Ülkenin tüm bölgelerinde 31 adet havalimanı bulunmaktadır. Tüm havalimanları uluslararası uçuşa açık olması sayesinde ülkenin istenilen noktasına ulaşmak çok rahat olmaktadır.

·         Barajas Airport (Madrid)

·         Barselona Havalimanı (Barcelona)

·         Palma Mallorca Airport (Mallorca)

·         Airport De Gran Canaria (Gren Canaria)

·         Norte Los Rodeos Airport (Tenerife)

En önemli havalimanları Madrid ve Barcelona’da bulunanlardır. Barcelona’dan 69 farklı şehre aktarmasız, Madrid üzerinden 65 şehre aktarmasız uçuş gerçekleşmektedir. Bu iki havalimanından haftalık toplam 1200 üzerinden uluslararası uçuş gerçekleşmesi ile dikkat çekmektedir.

 

   Yakın Ülkeler
   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.